Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Imate li problema sa paljenjem motora ovih dana tj jutara kada je temperatura u dvocifrenom minusu? Pre neki dan sam ga jedva upalio, otpala mi noga od kurblanja! Nije hteo da upali sa sauhom vec samo sa spustenim sauhom i odvrnutim gasom i onda brzom brzinom podizanje sauha da umiri rad! Kada se zagreje, pali bez greske! Jutros probah na tu foru posto ponovo nije hteo pod sauhom i izgubih volju te upalih auto i odoh da zavrsim posao...

 

P.S.

Nemam garazu, motor mi stoji pod kosem (za kukuruz ne kosarku) koji je poprilicno otvoren, samo sto ne prokisnjava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pozdrav, evo da se i ja upisem... ne, nikada nisam imao u vlasnistvu XT600,

al' sam na njemu napravio izmedju 600 i 700 km.

 

Ova koju sam cesto koristio bila je 2000 godiste i bas i nije bila u fabrickom stanju

 

Picture014-7.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Imate li problema sa paljenjem motora ovih dana tj jutara kada je temperatura u dvocifrenom minusu? Pre neki dan sam ga jedva upalio, otpala mi noga od kurblanja! Nije hteo da upali sa sauhom vec samo sa spustenim sauhom i odvrnutim gasom i onda brzom brzinom podizanje sauha da umiri rad! Kada se zagreje, pali bez greske! Jutros probah na tu foru posto ponovo nije hteo pod sauhom i izgubih volju te upalih auto i odoh da zavrsim posao...

 

Meni na alnaser teško upali kad je vani ispod nule, ali ako mu noć prije napunim akumulator onda pali kao zvjer. Očito je da imam loš akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pošto će mi neko koferče definitivno trebati, da čujem Vaša iskustva sa koferima. Kakav kofer imate ili će te nabaviti, i kakav nosač za kofer imate, jel pravljen ili markiran i jel kačio neko ploču za kofer na one šrafove na nosaču na repu XT-a, koliko su pouzdani?

 

Ja si planiram uzeti nešto ovakvo:

 

191_car004.jpg

http://frank-thomas.com.hr/katalog/TAIL+PACK+(torba)/11/152/204/204

 

Frank Thomas tail pack, daju 10 godina garancije, dosta jeftinije i komotrnije od kofera. Još par bočnih torbi (bisaga) i možeš na put oko svijeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam samo jednom do sad imao takav problem da nece da upali,kurblao sam 25 minuta.znam tacno jer sam krenuo na posao i pogledao na sat,pa kasnije kad je upalio opet sam pogledao i celih 25 min!!!

nije bilo mnogo hladno,oko 5-10 stepeni,nije ni kise bilo,a isto mi motor stoji napolju

posle kad sam se vracao sa posla upalio iz 3-4 pokusaja

 

Uglavnom nekad iz prve,nekad iz 2-3-4 pokusaja,kad je zagrejan(a treba mu minut da se "sredi") pali iz prve uvek

Cak me sinoc i malocas kad sam posao iz trece smene prijatno iznenadio i upalio iz prve i to nisam bas nesto jako nagazio. :D

 

Inace nisam ga vozao 2 dana kad je pao sneg,al evo sad opet krenuo.ispustio malo gume(prednju malo vise-slucajno) i cepam svaki dan do posla.

iz dvorista jedva izadjem(izguram) mrzelo me da cistim sneg,posle do posla naidjem na par mesta sa ledom i neravninama(sneg i led) al samo lagano(druga bez gasa) i  nisam imao problema dosad

 

nego dal zna neko kol'ko kosta polovan alnaser? a kol'ko nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

A koferce,evo ga moje.kinez,platio ga 2500 (valjda,ne secam se bas).usrafljeno na one sipke pozadi,sam napravio plocu za ispod(obican lim)

bas sam se navozao svega i svacega i skroz sam zadovoljan.

unutra mi je uvek kaciga(za suvozaca),prva pomoc,nesto malo alata i posto radim u pekari  kad podjem sa posla ponesem 2 hleba.eto sve to stane unutra.necu reci "bez problema" ;D

planiram neke bocne,platnene verovatno(jeftiniju varijantu)

 

moj utisak(kao i za sve dosad):ko nema kintu za  neki kofer od 100+eu moze da prodje super i sa nekim polovnim ili novim kinezom

 

e da:za ovaj moj su mi u radnji rekli da je za skuter :D

post-4164-12879014611041_thumb.jpg

post-4164-12879014611217_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ja si planiram uzeti nešto ovakvo:

http://frank-thomas.com.hr/katalog/TAIL+PACK+(torba)/11/152/204/204

Frank Thomas tail pack, daju 10 godina garancije, dosta jeftinije i komotrnije od kofera. Još par bočnih torbi (bisaga) i možeš na put oko svijeta.

Dobro izgleda (koliko košta u evrima), ali mislim da Frank Thomas nema predstavništvo u Srbiji bar ja nisam čuo.

Ipak ne bih da uzimam nešto nalik tail pack-u jer ne može da se zaključa kao kofer pa mislim da bi ga neko zdipio prvom prilikom, tj.morao bih stalno da ga skidam i nosim sa sobom.

Kuferče je ipak bolje rešenje. Video sam na nekim slikama lepe Givi nosače kofera ali vidjao sam i da se kači ploča direktno na one šrafove na repu koji su čini mi se za to i predvidjeni, tako da verovatno nosač neću da kupujem već samo kofer sa pločom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Juce sam resio da ga vozim i napravio eksperiment, nasuo vrele vode iz bojlera u flasu i tom vodom ispolivao agregat i karburatore jer prekljuce nije hteo da upali.. posle tretmana toplom vodom upalio je kao da je +10 a ne -10...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ce da probamo :)

 

koliko su vam presle yamahe?

moja je 38000 i motor je kao nov,

samo sam promijenio automat paljenja i cetkice, a sve samo zbog toga sto me je akumulator zezao... pa sam i njega promijenio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

"Propade" nam tema   :D

Pa nije propala, tek se razvija ali smo se mi malo uspavali. Ja čekam iz Louis-a grejače ručkica pa kad ih ugradim postaviću slike ;).

i moj je presao isto toliko i jedino se razlikuje u sedistu. p.s. nadam se da cu u maju do NK pa bih voleo da ih uporedimo  8)

Mom piše na satu 45K. Nešto sam razmišljao, jel doradjivao neko sedište? Pade mi na pamet da ako ga radim povisim ga za malo biće mi udobnije, a da postavim onu memorijsku penu (kao kod Dormeo jastuka) ispod navlake a preko sunđera.

zadna osovina je suplja i kroz nju provuces  sipku sa navojem i samo zasrafis sa obe strane,a vec kod prednje osovine sam morao na strugu ubusivati osovinu sa obe strane i narezivati navoj na kojim sam posle sravio crash padove

A kod mene je šuplja i prednja i zadnja osovina,ne znam jel to fabrički  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pade mi na pamet da ako ga radim povisim ga za malo biće mi udobnije, a da postavim onu memorijsku penu (kao kod Dormeo jastuka) ispod navlake a preko sunđera.

 

Dosta sam razmišljao o udobnosti sjedišta i nisam našao baš neko rješenje. Ja još mogu podnjeti tvrd sic, ali suvozačica se žali, kaže da je MZ bio udobniji. Slažem se s njom.

 

U Louisu sam našao ovakav jastuk i stvarno izgleda udobno, ali i košta puno, previše - 110 EUR.

http://tinyurl.com/a5rpgl

http://www.louis.de/_20c9e7b316efd5c5fd655e641b42d77c41/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=260&wgr=382&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=10008402

 

Volio bi negdje naći takav gel materijal, pa da sam skrpam te jastuke - čini mi se tako bolje rješenje od trajnog mijenjanja sica, jer ne bih proširio sic, što bi otežavalo offroad vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Volio bi negdje naći takav gel materijal, pa da sam skrpam te jastuke - čini mi se tako bolje rješenje od trajnog mijenjanja sica, jer ne bih proširio sic, što bi otežavalo offroad vožnju.

Pa može da se kupi onaj mali memorijski jastuk poput Dormea. Nisam mislio da se proširuje sedište već da bude višočije npr. do 2cm tako što se skine kožna presvlaka pa ubaci jastuk preko sundjera odozgo. Inače ima čovek koji radi sedišta ima i teme na forumu, mislim da je u temi Africa Twin, cena je 50€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pre XTa sam vozio BMWa bez zadnjih amortizera tako da mi je XT udoban kao fotelja... iako ne provodim puno vremena sedeci na motoru...

 

Sve je stvar navike i sve je u glavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

@dcniko:crash bar pravio SCI,ima tema( i jedna moja provala :D ).mada cini mi se da je on pravio za super teneru

@Sstruja:ideja dobra,imacu to u vidu ako bude bilo problema,za sad je ok i na -15.a dal' nece da ujebe nesto na motoru ako ga sa -10 ugrejes direkt vrelom vodom?  neznam pa pitam. ???

 

evo kod mene stanje na satu.na gornjem zadnja cifra meri po 100m?? heh onda je moj obrnuo nekoliko puta za ove 20 i kusur godine

a donji?? za cega je?? cenim ga da moze da se resetuje pa da meri predjenu kilometrazu u turi npr.

ima neku iglicu sa strane,(mislim da je tu bilo dugme) al nece da mrdne.el mlatim  ili sam pogodio bar za dvojku??

post-4164-12879016029013_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Tu iglicu sa strane ne pritiskas nego okreces u krug stelujuci stotine na dnevnom brojacu... Da, zadnja cifra koje je drugacije boje meri stotine metara... primetio si valjda u voznji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

nisam ni gledao da bih primetio,veoma cesto bacam pogled na brzinu a predjenu kilometrazu ne pratim bas nesto

znaci okretanjem u krug mogu da vratim na nulu donji brojac? to si mislio pod "stelovanjem"??

 

'el je i kod vas tako iglica ili je kod mene  bilo jos neko parce koje je ispalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
@dcniko:crash bar pravio SCI,ima tema( i jedna moja provala).mada cini mi se da je on pravio za super teneru

SCI ima Teneru i nije isto vešanje crash bara kao za XT-a. Ko ima mašinu za savijanje može da pokuša sam da napravi, ima slika crash bar-a na prvoj strani ove teme, ali ja da ga pravim malo bi ga povisio da pridje i rezervoaru pa da štiti i plastike oko rezervoara. Aca-PN sa foruma može da Vam napravi crash-bar za oko 50€, pokažete mu samo sliku kakav crash bar bi voleli. Ako je neko radio crash bar ili ako naruči od Ace neka postavi sliku da vidimo kako izgleda. BTW ako se dogovorimo pa naručimo par komada od Ace možda dobijemo i popust  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

ako neko slucajno nije vid'o,a mozda mu bas tako nesto treba.... pogledajte u oglasima doesen01 prodaje srednji stender za XT600... ;)

cijena prava sitnica... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

moj TT sa sm tockovima preko 165km/h a prosecno ga neskidam sa 140 kad idem autoputem

...jel ne leluja jako na 140?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja