Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

• U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Bajs
Pre 10 sati, streetbiker je napisao:

Kolega ne zameri na savetu, motor se bira srcem .....

.....

istinita priča vezana za ovu našu XTejčinu - 

gallery_12186_1502_488.gif XT kupuješ prvi put zato što ti se svideo ili si čuo od drugara pa bi i ti da probaš,

drugi put ga kupuju oni koji su se zeznuli pa ga prodali a ostao im je u doooooobroj uspomeni,

a treći put ga kupuju oni koji su rešili da ga nikada više ne prodaju gallery_12186_1502_3172.gif

Ja bi ga kupio zato što sam bijo mali deran na moru i gledao kako velike čike voze takve motore... sad bi da se  time podmladim jedno xxxx godina... a i dok...ila mi vožnja u limenoj kutiji

• Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 620 postova
  • Motocikl: /

Hvala vam svima na savetima i odgovorima, odustao sam od ovog XT-a i resio da uzmem KTM pa sta bude, a XT (2KF) sigurno kupujem cim budem u mogucnosti da posedujem 3 motora :D

• Enduro, 497 postova
  • Motocikl: Suzuki DR 650 SE SM + Enduro ...... Kymco Grand Dink 125

Jel isao mozda neko da gleda ovog XT-a iz Vrnjacke banje, sto je JankelA spominjao?

Drugar gleda da uzme ovako nesto, pa razmislja da se upusti u igranku oko sredjivanja ovog :)

• MZ Rider, 3959 postova
  • Motocikl: MZ ETZ 250 UE 01 - 625 ; MZ ETZ 150 ; Yamaha XT600k 3tb
pre 35 minuta, markulja je napisao:

Jel isao mozda neko da gleda ovog XT-a iz Vrnjacke banje, sto je JankelA spominjao?

Drugar gleda da uzme ovako nesto, pa razmislja da se upusti u igranku oko sredjivanja ovog :)

Bez 1000€ nemoj da gleda ovaj motor + 600€ koliko vlasnik trazi, gledao u ponedeljak taj motor sa drugarom. Hteo za delove da ga uzme.

• Zainteresovan, 620 postova
  • Motocikl: /
On 6.8.2018. at 21:57, lord_oblivion je napisao:

Što stati na tri? Idealan broj motora u garaži je n+1 :moto3:

Skroman sam ja dosta bi mi bilo i 2 komada :jee:

Mogu ja da odem da pogledam, snimim/slikam, nisam nesto strucan, ali imao sam XT pa znam po nesto

• MZ Rider, 3959 postova

Ovako: XT, ima papire, nisam ih video ali kaze da ih ima, stari su oni papirni. 10 god već je kod tog lika i nikad ga nije registrovao, samo po sumi vozi i kako kazu tu je najbrzi... :D(pregrejan motor vise puta). Zvoni ne mozes verovati koliko.. :D prvo nije hteo da upali, "tesko pali" ne, nije imao ni 300ml benzina, sipao benzin upalio je na 2-3 kurblu.. To i ogibljenje mu je jedini plus, ostalo je haos. Z.Felna pukla kod ventila, nijednu sajlu nema, osim kvacila i dekompresora(ne treba mu) ima 50.000 na satu(ko zna od kad). Na glavi skinut puz za obrtaljku i uglavljeno parce aluminiuma.

Zvoni: Kad sam ga upalio nisam znao odakle vise zvoni dal od ventila(mozda nema ulja dovoljno jer cep od rezeruara nisam mogao da odvrnem) ili od lezajeva radilice i radilice.. Ideee i ićiće on ovako bar jos 5god nekome koga boli dupe, jer ovo je odlicna masina koja i pred umiranje idee, lanac bregaste mu je valjda ok jer pali na prvu kurblu posle prvog paljenja i ne puca iz auspuha.

• MZ Rider, 3959 postova

A daaaa, kad se ugreje malo se "zvonjava" iz masine smanji ili su mi se usi navikle.. :D plastike su u kurcu, tj ona koja je istopljena od auspuha... Takodje kad se ugreje zna sam od sebe da se ugasi posle tipa 2min na leru.. Samo puff i ugasi se, al pali odlicno, odmah na prvu.. :D Iskreno gledao za delove motor drugaru treba neki delovi, ali sam se razocarao kad sam video naprslu felnu zadnju kod ventila(satrulaa...)... :(

• MZ Rider, 3959 postova
pre 11 minuta, JankelA je napisao:

Skroman sam ja dosta bi mi bilo i 2 komada :jee:

Mogu ja da odem da pogledam, snimim/slikam, nisam nesto strucan, ali imao sam XT pa znam po nesto

Bolje nemoj, razocaraces se... :D Salim se, ko hoće da ga pravi(popravlja) treba bar 1000-1200€ da da u njega sa original delovima da ga napravi da bude praćkica.. :D al realno za 1600-1800€ moze da se nadje motor u mnoogo boljem stanju, naprimer moj XT je bio 950€, pa sam ulozio oko 500€ u masinu i neke sitnice, a pre toga sam presao 18.000km bez ikakvog ulaganja osim registracije, kupovina 950€ voznja 18.000km i rega pa tek onda ulaganje u masinu(trosila ulje).. :D

• Ne silazi, 5803 postova
  • Motocikl: QM200GY '07, A3MS '88, XT600E 3TB '90

Ima li neko dihtung desne dekle kvačila u elektronskoj formi (crtež/sliku/sken) da mogu da odštampam i precrtam na klingerit?

Treba mi za juče :)

• Ne silazi, 5803 postova
  • Motocikl: QM200GY '07, A3MS '88, XT600E 3TB '90

Dihtung rešen.

Dok čekam da mi stigne i dekla zjapi skinuta, ima li načina da proverim da li je nepovratni ventil ispravan? Koliko je jaka opruga, na koliku silu treba kuglica da se pomeri kad je gurnem šrafcigerom?

• Zainteresovan, 795 postova
  • Motocikl: KLX300, BMW F650
On 8/10/2018 at 2:34 PM, lord_oblivion said:

Ima li neko dihtung desne dekle kvačila u elektronskoj formi (crtež/sliku/sken) da mogu da odštampam i precrtam na klingerit?

Treba mi za juče :)

Što nisi deklu namazao mašću i ocrtao na klingerit? 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja