Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@Avantura kolega sjano to izgleda, prava hard enduro varijanta, imaš + od mene.

 

Pre 12 sati, baltrekk je napisao:

Ijaooo što je ružna maska...ko da je prelepljena sa stare Afrike....buljanfer  :D

 

@baltrekk druže cenim tvoje subjektivno mišljenje, ali da li je ono upućeno i svim vlasnicima malih Tenera, SuperTenera, Afrika, Aprilia Tuareg i ko zna koliko drugih enduro motocikala koji imaju slične maske, jer je ovo apsolutno klasični enduro izgled? Ono što moram da konstatujem je da je ova OTR maska ipak malo lepša od tih starijih, vitkija sa modernijim i manjim seksi farovima.:jee1::jee:

 

Citiraj

Ne znam - ja ovako ne zamišljam Rally tower sa sve maskom na XT-u i farovima.

Ovo je po mom ukusu katastrofa i nekako previše sve nagnutno unapred pa deljuje kao da će svakog trenutka da se slomi.... pa nije ni čudo što lik prodaje motor  :D

Kako mali Perica zamišlja da treba da gradi reli tauer je sasvim posebna stvar :D ali OTR je isporučio više specijalizovanih  reli modifikacija nego što je u Zaječaru registrovanih motocikala!;) :P

Ovaj KTM 640 LC4 na prvoj slici nosi upravo tu masku što izgleda kao da će svakog trenutka da se slomi, a sa njom je učestvovao na 10.000 Km dugom reliju Transorijental od Sankt Peterburga do Pekinga, na slici 2 ispod je XT660R koji je učestvovao više puta na Tuareg reliju 2.300Km po Alžiru sa baš takvom maskom i ni jednom se nije salomila. Ovo su samo dva meni poznata primera od mnogih reli prerada koje je OTR isporučio najzahtevnijim klijentima.

otr-rally-fairing.jpg.cb0a81f7907a3afaa98b218761103145.jpg

 

Citiraj

Po mom ukusu je nešto ovako jedna varijanta je XT druga WR a pošto ja imam WR far onda je to to  :D.wrrally.jpg

Druže izvini što ću reći ali ovi mešani ružičasto, belo, plavo, zeleni koloriti daju malo gej izgled celoj priči… ja sam ipak malo više tradicionalno orijentisan - neka hvala. :P:D:lol3:

 

Citiraj

Ja sam i napravio vizir baš ovakav (i to u dve varijante) ali sam ga već dva puta polomio i rešio da više neću da se zaebavam sa tim plastikama samo da bi lepše izgledao motor....prvo sam probao tanji vizir, posle deblji i oba su brzo pukla maltene na prvoj vožnji i sada stoje u garaži na podu i skupljaju prašinu....

 

Nije ta šminka za mene ili ako će da bude treba da bude ultra-heavy-duty kao i sve na motoru do sada da služi i da bude pouzdano u eksploataciji na terenu a ne samo da mi stvara problem :D

Eh, ovde već imamo ozbiljno mešanje baba i žaba, pa moram da razdvajam kako babe tako i žabe, :jee::lol3:ali ajde da pišemo:

1.    reli replika i hard enduro motocikl imaju različite zahteve po pitanju izgleda, uz prvi ide gore pomenuta „šminka“ da bi se brze etape trke lakše prelazile i to je savim OK - pri brzini od preko 160Km/h želiš da imaš neku vrstu vizira, uz drugi - u šumi ili na brdima ta „šminka“ nema nikakve svrhe, kako si lepo i sam primetio.

2.   Ako sam te dobro razumeo ti hoćeš da kažeš da se tvoje garažno majstorisanje (koje se dva puta neslavno završilo), da porediti sa „šminkom“ koju pravi OTR? To je sve ista „šminka“ za tebe? OK, nisam siguran da si ovo napisao pri čistoj svesti ili si pod uticajem nečega (ako jesi, daj preporuku i meni da se zajedno veselimo :lol3:) - ajmo odmah u opis materijala za ovu OTR „šminku“. OTR je naveo da se ova „klimajuća“ maska „jedva“ drži na držačima od avionskog aluminijuma kvaliteta 7075 i nerđajućeg čelika, a sama maska je napravljena od karbonskih vlakana. Izgled i kvalitet obrade pomenutog proizvoda ove Nemačke firme se može videti na slikama 3 i 4. To je valjda dovoljno reći o ovoj "maski koja deluje kao da će svakog trenutka da se slomi". Ako ovo nije ultra-heavy-duty ja onda ne znam šta je... gallery_12186_1502_3172.gif

Moram još da navedem da ni po kom osnovu nisam vezan za firmu OTR, niti od njih imam bilo kakve koristi, gore postovane odgovore dajem iz najboljih namera jednog vlasnika XT konjića koji uživa u njegovoj transformaciji i modifikaciji, ali isto tako poštuje tuđi rad i trud kakvi god oni bili.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@fritz u pravu si potpuno kolega, u pitanju je XT660R, vidi se vodeni hladnjak kao i crevo vodene pumpe, ali u afektu napravih grešku :neznam:.

Hvala za ispravku imaš + od mene.

 

@lord_oblivion - zadnji točak kod Tenere 3AJ i 2KF su isti, lančanik kod Tenere 3AJ Mk 1 je 40 zuba, kod Mk 2 je 45 zuba, kod 2KF je 39 zuba, kod 3TB je 45 zuba, kod svih je primarni zupčanik 15. Dužina lanca je 106 kod 3TB i Tenere 3AJ Mk2, kod 2KF je 102, kod Tenere 3AJ Mk1 104.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas smo ozvaničili transakciju robno-novčanom razmenom pa mogu da iznesem i javno sad da sam se pridružio i XT sekti :moto3:

 

XT600E 1990god:

 

20180628_180344.jpg

 

Specifičnosti:
- prava kilometraža sa poznatom istorijom u zadnjih 50000, od poznatog vlasnika

- zadnjih 50000 nije bila van asvalta

- otvoren izduv

- glavna dizna jedan broj veća

- original KN filter za taj model to godište

- 14/42 (mislim, nisam brojao)

- štapovi i prednja felna 2KF

- LED stop

- NightBreaker u faru

- alu ploča umesto reka

- Land Port aku zatvoreni

- rezervoar zaštićen epoksijem

- TRW Lucas jače opruge kvačila

 

Ima tu i tamo nekih sitnica da se dotera, prednji migavci i truba ne rade i neće da anlasuje kad je u brzini sa stisnutim kvačilom ali to ću polako kad prestanu kiše.

 

U planu je dosta toga da se doda i oduzme ali ne žurim jer imam kineza da popuni prazninu :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 2 sati, lord_oblivion je napisao:

Danas smo ozvaničili transakciju robno-novčanom razmenom pa mogu da iznesem i javno sad da sam se pridružio i XT sekti :moto3:

 

XT600E 1990god:

 

20180628_180344.jpg

 

Specifičnosti:
- prava kilometraža sa poznatom istorijom u zadnjih 50000, od poznatog vlasnika

- zadnjih 50000 nije bila van asvalta

- otvoren izduv

- glavna dizna jedan broj veća

- original KN filter za taj model to godište

- 14/42 (mislim, nisam brojao)

- štapovi i prednja felna 2KF

- LED stop

- NightBreaker u faru

- alu ploča umesto reka

- Land Port aku zatvoreni

- rezervoar zaštićen epoksijem

- TRW Lucas jače opruge kvačila

 

Ima tu i tamo nekih sitnica da se dotera, prednji migavci i truba ne rade i neće da anlasuje kad je u brzini sa stisnutim kvačilom ali to ću polako kad prestanu kiše.

 

U planu je dosta toga da se doda i oduzme ali ne žurim jer imam kineza da popuni prazninu :)

Konaacnooo i ti... :D Jugin XT! Odliacan! :D  Ajde samo jos vremena pa da se vozimo..  :D  Ne znam kako si ga nagovorio na ovo, al svaka ti cast! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 2 sati, lord_oblivion je napisao:

A pošto je Baltrekk ušrafio 2KF točak na svoju 600E, znači da i točak od Tenere može na 600E.

 

Tockovi od 2kf-a pasu na 3tb ako si to pitao.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ništa ga nisam nagovarao. Ni sekunde. Nazvao telefonom i umesto 'Halo' pitao odma' jel' 'oće da proda :D

Rekao je cenu oko koje se ne pregovara i to je bilo to :moto3:

Čujemo se sutra, zvaću te. (Ajd' sa nama u Vojsku sledeći vikend)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Crveni Krst-Beograd
  • Motocikl: yamaha xt600 3tb

Ukradena je yamaha XT 600 3tb, 1992. godiste, na Crvenom Krstu, Vracar -Beograd. Ima nove crne acerbis plastike (branik i stitnike za ruke, kao i neopren carape za amortizere). Imala je strane table, ali je ranije bila registrovana i kod nas, tako da je motor skroz legalan. Lopov je snimljen sigurnosnim kamerama...Dignuta je velika prasina i tesko ce ga zavaliti (sem mozda u nekom selu pa za off road trening), tako da treba obratiti paznu na delove koji su karakteristicni, jer je dosta radjeno  na njoj ...Pozz

DSCF1236.jpg

DSCF1237.jpg

lice02.jpg

lice03.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 29.6.2018. at 22:26, lord_oblivion je napisao:

Danas smo ozvaničili transakciju robno-novčanom razmenom pa mogu da iznesem i javno sad da sam se pridružio i XT sekti :moto3:

XT600E 1990god:

20180628_180344.jpg

Specifičnosti:

- 14/42 (mislim, nisam brojao)

- štapovi i prednja felna 2KF

Ima tu i tamo nekih sitnica da se dotera, prednji migavci i truba ne rade i neće da anlasuje kad je u brzini sa stisnutim kvačilom ali to ću polako kad prestanu kiše.

U planu je dosta toga da se doda i oduzme ali ne žurim jer imam kineza da popuni prazninu :)

@lord_oblivion lorde čestitam od srca, i dobro došao, da te dobro i odano služi - kao svaki XT. Lepo je da si našao tako dobar primerak, čini se da je o njemu vođeno računa.  Nadam se da ćeš razliku u težini i snazi motora brzo prebroditi pa ćeš nam ovde dati tvoj utisak. I daj još po neku sliku. Par komentara:

  • lančanici nisu standardni, za 3TB je 15/45 fabrika, čudna je kombinacija jer se sa njom ništa nije dobilo, uprkos smanjenju zuba odnos je i dalje fabričkih 1:3, kod standardne dužine lanca 106 dobijaš efekat da je malo opušteniji, ako skrećeš sa puta na neke zahtevnije deonice vodi računa da ne spadne.
  • Prednja viljuška je kvalitetnija od fabričke 3TB jer 2KF model ima mogućnost "pumpanja" - podešavanja tvrdoće i još jedan vrlo bitan podatak njen hod je 255mm, hod fabričke 3TB viljuške je 225mm!
  • Ako neće da anlasuje u brzini sa stisnutim kvačilom, možda je signalna žica kvačila negde u prekidu ili nema dobar kontakt.

 

Kod mene su stigli paketi koje sam sa nestrpljenjem očekivao. U pitanju je TT IMO instrument i TT držač navigacije za Garmin GPSMAP 64 a tu je i Midlandov "soft" držač akcione kamere koji ću probati da uglavim negde. Ne mogu da kažem da nisam dobio mačka u džaku (kutiji) kad se sa slike lepo vidi :D:lol3:.

1574845974_Touratechpaketic.jpg.a3fbbe1d7662a15d617b79ee227d3999.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala! Biće slike kad je doteram kod sebe, još je kod drugara u dvorištu.

Ipak je 15/42 trenutno kod mene.

Tipični mačeći mentalitet :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 6/29/2018 at 12:34 AM, streetbiker said:

 

@baltrekk druže cenim tvoje subjektivno mišljenje, ali da li je ono upućeno i svim vlasnicima malih Tenera, SuperTenera, Afrika, Aprilia Tuareg i ko zna koliko drugih enduro motocikala koji imaju slične maske, jer je ovo apsolutno klasični enduro izgled? Ono što moram da konstatujem je da je ova OTR maska ipak malo lepša od tih starijih, vitkija sa modernijim i manjim seksi farovima.:jee1::jee:

 

Kako mali Perica zamišlja da treba da gradi reli tauer je sasvim posebna stvar :D ali OTR je isporučio više specijalizovanih  reli modifikacija nego što je u Zaječaru registrovanih motocikala!;) :P

Ovaj KTM 640 LC4 na prvoj slici nosi upravo tu masku što izgleda kao da će svakog trenutka da se slomi, a sa njom je učestvovao na 10.000 Km dugom reliju Transorijental od Sankt Peterburga do Pekinga, na slici 2 ispod je XT660R koji je učestvovao više puta na Tuareg reliju 2.300Km po Alžiru sa baš takvom maskom i ni jednom se nije salomila. Ovo su samo dva meni poznata primera od mnogih reli prerada koje je OTR isporučio najzahtevnijim klijentima.

otr-rally-fairing.jpg.cb0a81f7907a3afaa98b218761103145.jpg

 

Druže izvini što ću reći ali ovi mešani ružičasto, belo, plavo, zeleni koloriti daju malo gej izgled celoj priči… ja sam ipak malo više tradicionalno orijentisan - neka hvala. :P:D:lol3:

 

Eh, ovde već imamo ozbiljno mešanje baba i žaba, pa moram da razdvajam kako babe tako i žabe, :jee::lol3:ali ajde da pišemo:

1.    reli replika i hard enduro motocikl imaju različite zahteve po pitanju izgleda, uz prvi ide gore pomenuta „šminka“ da bi se brze etape trke lakše prelazile i to je savim OK - pri brzini od preko 160Km/h želiš da imaš neku vrstu vizira, uz drugi - u šumi ili na brdima ta „šminka“ nema nikakve svrhe, kako si lepo i sam primetio.

2.   Ako sam te dobro razumeo ti hoćeš da kažeš da se tvoje garažno majstorisanje (koje se dva puta neslavno završilo), da porediti sa „šminkom“ koju pravi OTR? To je sve ista „šminka“ za tebe? OK, nisam siguran da si ovo napisao pri čistoj svesti ili si pod uticajem nečega (ako jesi, daj preporuku i meni da se zajedno veselimo :lol3:) - ajmo odmah u opis materijala za ovu OTR „šminku“. OTR je naveo da se ova „klimajuća“ maska „jedva“ drži na držačima od avionskog aluminijuma kvaliteta 7075 i nerđajućeg čelika, a sama maska je napravljena od karbonskih vlakana. Izgled i kvalitet obrade pomenutog proizvoda ove Nemačke firme se može videti na slikama 3 i 4. To je valjda dovoljno reći o ovoj "maski koja deluje kao da će svakog trenutka da se slomi". Ako ovo nije ultra-heavy-duty ja onda ne znam šta je... gallery_12186_1502_3172.gif

Moram još da navedem da ni po kom osnovu nisam vezan za firmu OTR, niti od njih imam bilo kakve koristi, gore postovane odgovore dajem iz najboljih namera jednog vlasnika XT konjića koji uživa u njegovoj transformaciji i modifikaciji, ali isto tako poštuje tuđi rad i trud kakvi god oni bili.

 

 

Da ne ostane ovo ovako na forumu kroz neku prepisku i da landara ko labav prozor, moram da napomenem da smo se Boban ( @streetbiker ) i ja čuli ubrzo nakon što je postovao da vidimo gde leži razilaženje u stavovima pa je on to prihvatio malo ličnije  :)

 

I ukapirali smo - Boban voli boobies pa mu se zbog toga toliko sviđa ova OTR Rally maska sa dva velika fara   :D  :D :D  :D 

 

Naravno, šalu na stranu, o ukusima ne treba raspravljati i možemo prihvatiti nešto više ili manje u odnosu na ono što nam se sviđa ili ne.

 

Što se mene tiče, do sada na svim takmičenjima na kojima sam bio nije mi trebao roadbook pa se time nisam ni bavio ali ako se rešim da se otisnem na Hellas Rally to će sigurno biti nešto nalik onome što sam već postovao poput produženog vizira sa WR-a ili onog kao na TT-u. U najgorem slučaju roadbook će biti bez vizira, jer koliko gledam većina učesnika i ne koristi nikakav Rally fairing već samo okače roadbook na postojeću enduro masku (WR, EXC...) što je meni opet prihvatljivo rešenje a opet jako praktično u vožnji plus ne košta par stotina eur a da ruži postojeći izgled motora.

 

Jbg-a jednostavno ne mogu da svarim Rally masku sa dva okrugla fara jedan do drugog da posećaju na nekog buljanfera i to je to. :D

 

Na Afrikama i Tenerama to je ok u skladu sa onim što je namenjeno ali u eri modernog Relija poput onih poslednjih maski na svim KTM-ovima u poslednjih par godina (a ko zna koliko hiljada su ih oni isporučili) ima mesta samo za neki ovakav sličan ili isti dizajn i to je to. :D 

 

Ejmen!  :D

 

 

Ajde sad pa da se malo više vozimo i dižemo prašinu!  :D

 

 

 

33b1d460e62797bda420ecea382fc9a9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@Šumi Zmajček voleo bih kad bi u stvarnom životu imao toliko vremena da na dva točka i putem okrenem kilometražu kao na tvojoj slici ;)

 

@baltrekk da, sad me podseti druže, bila su to dobra vremena i rado ih se sećam :)

 

Hooray for boobies! Šta ću kad ih volim... :takoje:

Spoiler

 

 

Biće to sve OK, ko što reče @baltrekk važno je da se diže prašina za nama :moto2: ako bi mnogo polemisali oko subjektivnih utisaka bili bi gori od onih baba na šoru. Tako da dragi drugari i kolege šta god dobrog da uradite na svom motoru imaćete moju pažnju i poštovanje.

 

Ljudi moj predlog je - Baltrekka za predsednika, to je dečko koji obećava !  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Uhh, konačno pročitah celu temu :D

Motor sam oterao kod majstora da sredi sitnice koje mi smetaju jer zbog nedostatka vremena nisam u mogućnosti sam da čačkam.

@streetbiker, ne mogu na Kedo.de sajtu da nađem onaj poklopac filtera ulja sa rebarcima...može link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 8 sati, lord_oblivion je napisao:

Uhh, konačno pročitah celu temu :D

Motor sam oterao kod majstora da sredi sitnice koje mi smetaju jer zbog nedostatka vremena nisam u mogućnosti sam da čačkam.

@streetbiker, ne mogu na Kedo.de sajtu da nađem onaj poklopac filtera ulja sa rebarcima...može link?

@lord_oblivion lorde i ja tako radim kad sam u škripcu sa vremenom, srećan sam da još uvek moj radni sat može da pokrije taj trošak :)

Evo su ti podaci pa ako neće da se otvori link ispod onda unesi šifru produkta, ovaj ispod je isti kao moj

Artikel 50273: 'ViRace' Ölfiltergehäusedeckel mit Kühlrippen, Alu poliert

ViRace poklopac filtera ulja, polirani aluminijum

 

Pre 4 sati, lord_oblivion je napisao:

Yamaha xt600 3aj, Review after tour to Mongolia and Back (septembar 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=4h_7wtKAPk0

 

Da znam ovaj video, ima par stvari na koje čovek ukazuje kao slabe tačke ako se dobro sečam suspenzija zadnja i prednja, nogostupi i šraf spojnicu zadnje viljuške. Ja sam zadnji amort rešio stavljanjem 2KF amortizera (orijentaciono oko 50e), definitivno bi bolje rešenje bilo Wilbers ali je to investicija od oko 650e na koju nisam spreman. Prednje vile bi trebalo opremiti sa Wilbers progresivnim oprugama, to je jedan od sledećih koraka na koje se spremam. Široke nogostupe ćeš najbolje naći na Aliexpressu, pogledaj ove što sam ja stavio u nekom postu ispred. Za taj šraf o kome priča jedino nositi sa sobom rezervu.

Pre 3 sati, lord_oblivion je napisao:

Ako se dobro sećam kolega @zuna89  je imao isti ili sličan model od Ignitech-a, možda bi mogao da nam prenese utiske?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala na linku, radi. Šalju li za Srbiju?

Po rečima prodavca i još nekih bliskih nam prijatelja, ja već imam kompletne štapove od 2KF sa progresivnim oprugama. Od 3TB je ostala leva čizma koja nosi klešta. I točak.

Našao sam zadnji alu točak 18 od kolege forumaša Zuna89.

Još sam u potrazi za ispravnim 2KF amortizerom. Jedan iz Kanjiže mi nudi za 60E i tvrdi da je kompletno ispravan.

Da li ovde ima neko na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja sam naručivao na adresu prijatelja u Nemačkoj, tako da ne znam da ti dam odgovor, pretpostavljam da šalju jer sam čitao da su i drugi sa foruma naručivali sa Keda da im dođe ovde (Yamaha ST tema).

To je super stvar ako imaš već progresivne opruge uz 2KF vile - odlično rešenje. Oglasiću se po tom pitanju kad nabavim progresivne opruge, moj izbor je pao na Wilbers.

Da - naš kolega i drug Branko, zuna89, je vrlo korektan i spreman je da učini za cenu i da se sa njime sve dogovoriti. On ima zadnji točak "18 od 3AJ u vrlo očuvanom stanju.

Što se tiče amorta, trebalo bi da je jeftiniji, cenim da dobro očuvan ne treba da bude više od od 50e. Ja sam moj malo više čačkao da bih mu povratio stari sjaj :) ali sam u nabavci dosta povoljno prošao, tako da sam imao nešto prostora za sređivanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stigao kompletan točak alu 18, tu je i amortizer, UFO alu štitnici, standardne opruge kvačila i još po neka sitnica.

Još uvek čekam sajlu kvačila, da Gabor nađe i pošalje mi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Moram da se pohvalim, postao sam ponosan vlasnik xt660z tenere. Ne napustam sektu. Tako da ce stari xt 600 ici na prodaju najverovatnije. @vlaky svaka cast lep motor!

viber image.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja