Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
On 12/7/2008 at 9:00 AM, TT600 said:

Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima XT. Trenutno vozim malo grublju varjantu XT- Yamahu TT, ali sam veliki fan takve vrste tehnike. Prethodni motor mi je bio XT350 i jako sam bio zadovoljan, ali ko sto nas narod uvek hoce vise i ja sam se  nakvukao na TT. I ovo je odlican motor, ali mi je XT ipak prirastao za srce. TT me vise vuce ka izivljavanju, dok sam se sa XT i izivljavao i lagano uzivao u neznoj voznji. TT je ekstra motor za jednom nedeljno, ali bi voleo da imam pored i XT za svaki dan. To je moje razmisljanje sa 37 godina

Slazem se svakako. Dobro razmšljanje. TT-a izrezat, olakšat i složit od njega pravog trackera! Lagan i snažan! Bomba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
15 hours ago, milan pastrana 199 said:

Sad sam baš bio do motora da pogledam.  Ova 'sisica' gde mi curi ne znam stvarno za šta služi-nisam pametan. 

Za prelivno mesto ima jedno crevo sa druge strane to znam, ali ne curi sada tu nego ovde. Ne znam da l ima ovde uopste o ring jer je baš mala rupa i nemoguće da ima neka gumica ili tako nesto, obrisao sam sve i pustio gorivo i tu curi :o sutra moram da rasklopim lepo sve pa da nadjem gde pusta ...

Onda ti pušta na šarafu za cjedjenje čašice, nema drugdje. 

Ne sječam se dali ima gumica ali ako sam vijak kad je zategnut ne drži, onda vjerojatno dodje. Ima jako malih o ringova tako da je moguče da je cvrknut negdje. Ja prije svake veče stanke ocjedim čašicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Xteaš je napisao:

Onda ti pušta na šarafu za cjedjenje čašice, nema drugdje. 

Ne sječam se dali ima gumica ali ako sam vijak kad je zategnut ne drži, onda vjerojatno dodje. Ima jako malih o ringova tako da je moguče da je cvrknut negdje. Ja prije svake veče stanke ocjedim čašicu

Taj šaraf jeste za ispuštanje sadržaja iz lončeta karba i on nema nikakvu gumicu unutra nego ima konusni vrh koji bi trebao da zaptiva na obod lončeta kad se uvrne i tako zatvori rupu. Problem nastaje kada se taj konusni deo pojede i šaraf ne može da zatvori rupu kako treba, a zbog same konstrukcije tog šarafa ne može više da se zategne i uvrne unutra. Jedino rešenje je zamena tog šarafa, ako se nađe zamenski kome nije pojeden taj konusni vrh. Ja sam na Teneri imao isti problem i pošto nisam imao drugi šaraf, uzeo sam dvokomponentni lepak za metal, namazao šaraf i uvrnuo unutra. Lepak je zalepio rupu i kad se osušio, montirao sam sve nazad i nije više nikad puštao benzin tu. Naravno, ovo NIJE pravilno rešenje problema, jer je sa lepkom taj šaraf TRAJNO uvrnut i zalepljen, ali meni taj šaraf nije igrao nikakvu ulogu jer svakako istresem svo gorivo iz karba kada ga skinem sa motora i odvrnem lonče, a na XT-u se poprilično lako skida karb pa mi nije bilo problem da taj šaraf eliminišem njegove funkcije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Rešen problem za sad, kako ste mi rekli lupnuo sam drškom čekića nekoliko puta po čašici karb. i ne curi više, zaglavio plovak, e sad da l je ovo rešenje videću. 

Nadam se da neću da imam problem ubuduće :)

Ako imam nekih nejasnoća tu ste vi da pomognete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo,

 

Gde da se nadje rezervna sajla za kvačilo za 3TB?

Pa ja ne mogu da verujem da je to toliko komplikovano....

 

Nova u Yamahi je oko 6000-7000din u kompletu sa pancirom ali to bre mnogo.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Vidi kod Elvisa da li on ima nesto, on je u ZA. Ako ne, imas radionice koje usluzno prave sajle u Knjazevcu, cimaj za kontakt ako ne nadjes blize

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ne valjaju ove sto se prave, meni pukle 3 u roku od 2 meseca... Nova u Yamahi 8400 din.. :D Pa sam se snasao kako moze, ubacio sam sajlu od bajsa i 'luster klemu'... Takodje voleo bi da imam rezervnu(original) samo ne po ceni od 56e ili po ovoj cenu koju nude u Yamahi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima, 

već dosta dugo pratim ovu temu (iz sjene) i imam samo pohvale za količinu korisnih informacija oko šarafanja XTova. 

Naime, upustio sam se u zamjenu lanca bregaste, i nakon famoznih suza, znoja, plakanja,opekotina(...) oko skidanja magneta vrijeme je za sastavljanje...

U service manualu piše da se na konusni dio radilice stavi tanak sloj litijeve masti prije stavljanja magneta što se mnogo kosi sa mojim znanjem o konusnim rastavljivim spojevima i prenošenju momenta trenjem.

Molim vas ako je netko  radio tako po manualu da napiše svoja iskustva, za i protiv itd...

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, buzdovan je napisao:

Pozdrav svima, 

već dosta dugo pratim ovu temu (iz sjene) i imam samo pohvale za količinu korisnih informacija oko šarafanja XTova. 

Naime, upustio sam se u zamjenu lanca bregaste, i nakon famoznih suza, znoja, plakanja,opekotina(...) oko skidanja magneta vrijeme je za sastavljanje...

U service manualu piše da se na konusni dio radilice stavi tanak sloj litijeve masti prije stavljanja magneta što se mnogo kosi sa mojim znanjem o konusnim rastavljivim spojevima i prenošenju momenta trenjem.

Molim vas ako je netko  radio tako po manualu da napiše svoja iskustva, za i protiv itd...

 

Pozdrav!

Ja nisam stavljao nikakvu mast kada sam vraćao magnet. Dovoljno je on masan od ulja da lepo naiđe na osovinu. Matica se steže na 120 Nm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K
On 2017. 08. 16. at 16:28, baltrekk je napisao:

Društvo,

 

Gde da se nadje rezervna sajla za kvačilo za 3TB?

Pa ja ne mogu da verujem da je to toliko komplikovano....

 

Nova u Yamahi je oko 6000-7000din u kompletu sa pancirom ali to bre mnogo.....

https://www.amazon.de/Geiwiz-9876530-Kupplungszug-Yamaha-Vergleichsnr/dp/B006926GCO/ref=sr_1_6/262-5629589-1172901?ie=UTF8&qid=1494902225&sr=8-6&keywords=KUPPLUNG+YAMAHA+XT

Ja sam ovde uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600
Pre sat vremena, baltrekk je napisao:

Hvala lepo! :D

 

Oće li neko da poručuje da poručimo par komada?

Računaj mene, ovo sto budžimo kod nas vec mi dva puta pucala ove godine. Doduše kod ručice ali opet nije to to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 1 sat, fritz je napisao:

Računaj mene, ovo sto budžimo kod nas vec mi dva puta pucala ove godine. Doduše kod ručice ali opet nije to to.

 

meni 3puta... Sad je od bajsa.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 8/23/2017 at 1:23 AM, Stalker81 said:

 

34 eur sa isporukom ovde.

 

Koliko vas oće?

 

- Baltrekk - ja oću

- Fritz?

- Šumski Zmajček?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 8 sati, baltrekk je napisao:

 

34 eur sa isporukom ovde.

 

Koliko vas oće?

 

- Baltrekk - ja oću

- Fritz?

- Šumski Zmajček?

Hocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 11 sati, Stalker81 je napisao:

Zna li neko mozda gde moze kupiti bombina i posto je?

 

Ja sam ih kupovao po ceni od 20-30 evra za polovne... U principu mozes staviti bilo koju bobinu od cetvorotaktnog motora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imam pitanje, ustanovio sam da imam luft u "koski" na viljusci, pa me zanima kako ste to resavali? Bas se oseca u voznji pri dodavanju i oduzimanju gasa motor se cima u jednu ili drugu stranu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav kolege, prethodnih meseci sam nastavio modifikaciju XTa i naručivao nešto od opreme pa ću da vam prenesem moje iskustvo, možda nekome bude od pomoći.

large_11.jpg.e166eaddb90bf5ac6bba7ea32ae

Kočiona pancir creva – posle kraćeg premišljanja i poređenja sa domaćom ponudom ipak sam se odlučio za Nemačku firmu ProBrake.de. Komplet za prednju i zadnju kočnicu finiširan u anodizovanoj aluminijum srebrnoj boji i sa providnim zaštitnim omotačem je isporučen u kutiji i sa ABE sertifikatom za Nemačku i Evropsku uniju, uputstvom za montažu i katalogom njihovih proizvoda (pancir creva kao i poluge kvačila i kočnica). U paketu je bilo i pakovanje Haribo gumenih bombonica koje su male ruke razgrabile i pre nego što sam stigao da kažem „a“. Utisak da je reč o vrlo kvalitetnom i funkcionalnom delu je opravdan i zadržao se i posle ugradnje na motor.

large_12.jpg.faee9b1f4008577f6f6b9de4daf

Široki nogostupi – Aliexpress varijanta za Yamahu TW200 (po savetu našeg kolege Mind Resettinga) od nerđajućeg čelika. Potpuno odgovaraju, imao sam samo manji problem oko uklapanja opruge za desni nogostup pošto su obe isporučene opruge bile identične, a trebalo bi da su okrenute kao u ogledalu. Morao sam da je modifikujem da bi mogla da se nakači na desnu stranu. Još jedan „problem“ je što su na nogostupima vrhovi zubaca neobrađeni i oštri kao žilet, što me je jednom prilikom koštalo poderanih pantalona i velikog ožiljka na desnom listu noge koji se i par meseci posle povrede još vidi. Ja sam ih probao u patikama i polučizmama, stajanje i oslanjanje je skroz OK i dosta sigurnije nego na originalnim minijaturama, bez potrebe da se produžuje poluga menjača. Znači ako ih poručujete, odmah proverite i oborite ivice na vrhovima zubaca.

large_10.jpg.84d27a993a269c4600a5e48dff2

Tegići kormana – posle dosta premišljanja sam svesno dodao 2x75g težine, a izbacio krajeve kormana sa šrafovima ukupne težine 85g. Uzeo sam na sajmu Lampa 90317 crne aluminijumske tegiće. Za moj korman, Renthal Enduro, sam morao da smanjujem prečnik gume tegića sa 17mm na 14mm, a zbog krajeva Acerbis štitinika sam morao da ubacim duže imbus šrafove koji dohvataju do kormana. Sve u svemu optički su se odlično uklopili ali je bilo dosta prilagođavanja, jedina mana je da je eventualno moglo da se nađe rešenje koje se uklapa bez modifikacija. Funkcionalno odlično smiruju vibracije nervoznom kormanu.

Poluge kočnice i kvačila sa podešavanjem - Aliexpress varijanta za Yamahu XT600E, aluminijumske, kratke – 147mm, sa podešavanjem u šest položaja. Poluga kočnice je skini stavi - 100% kompatibilna. Poluga kvačila je u korenu nešto deblja (8,34mm) a treba da bude 7,64mm te je neophodno da se stanji na originalnu debljinu. Funkcija i estetika posle ugrađivanja - bez mane.

large_13.jpg.efba9fe1e40220519e40895b681

Kupio sam motocikl sa fenomenalnim Michelin Anakee gumama solidnog profila, ali im je zbog godine proizvodnje bio red za zamenu. Stavljene su nove gume iz Mitas programa za 2016g. Terra Force-R (90% asfalt a 10% pokraj puta), viđene i poručene na Motopassionu od Beogradskog prodavca Mitasa. Posle 2 meseca čekanja na zadnju u dimenziji 140/80-17 dobio sam ih i montirao dan pre Xcrossa 25.05. Za vožnju po asfaltu odličan izbor.

large_07.jpg.5bdd3d6fd4b67cde2f92bd74d27

Predstoji još gomila radova i delovi koji čekaju na red. Lanac i lančanici - DID ZVM-X  (520/106) u novoj Silver&Silver varijanti pošto sam hteo lanac sa skoro 4t vučne sposobnosti, ali mi nije odgovarala njegova zlatna boja. Lančanici su JT od kojih je prednji u silent varijanti sa gumenim prstenom koji navodno smanjuje buku lanca. Proveriću.

large_08.jpg.8eb5b97056d9abe89b2cff34823

Treba da uradim i servis prednje viljuške pa je stigao i poručeni Piramid komplet semeringa.

 

large_15.jpg.4ecdc1bf566597493f66b8ea51b

I za kraj najlepše - deo koji se odnosi na  "Old to Modern Retrieve" - moj program "povratak starog na novo". Iako je grozni originalni plastični štitnik lanca bio odavno demontiran, tražio sam mu adekvatnu zamenu jer treba sprečiti da bilo šta dođe u njegovu blizinu dok je u pokretu, a i zaštititi ga koliko je to moguće od nanošenja prljavštine. Prva ideja mi je bila Touratech XT aluminijumski štitnik lanca ali je njega bilo nemoguće naći ni polovnog ni novog. Padalo mi je na pamet da nacrtam i uradim CNC-om svoju verziju ali je na kraju kalkulacijom ispalo previše para. Onda sam se slučajno „setio“ Kedo štitnika sa njihovih Rally mašina i odluka je doneta - Kedo Competition aluminijum eloksirani štitnik je završio na XT-u. U pakovanju je takođe bila i kesica Haribo bombona ali je nestala brzinom svetlosti, te nisam stigao ni da je uslikam :)

Estetski i funkcionalno vrhunski deo, ali zato 48g teži u odnosu na originalni.:neznam:

large_09.jpg.c10cd53b231a3be035942cfe418

Još jedna stvar iz Kedovog tuning programa mi je odavno na spisku. U glavi mi je slika XT500 sa Dakar takmičenja, motor je bio sav u rebrastim deklovima zbog poboljšanog hlađenja. Kedo sada ima te deklove u prodaji najviše za SR i XT500 mašine. Za XT600 je dostupan samo poklopac filtera ulja, vizuelni biser sa ukupno duplo većom i poliranom površinom koja pasivno hladi ulje. Tako je i Kedo ViRace poklopac od livenog aluminijuma završio na mojoj adresi i čeka svoj red za montažu.

 

Protok vazduha je na vazduhom hlađenim mašinama od esencijalne vaznosti - logično ;) Jedna od nelogičnih stvari je da su Yamahini inženjeri u novijim verzijama XT600 mašina (3TB i 4PT) izbacili otvore na prednjem blatobranu i time direktno smanjili protok vazduha ka mašini. Sa ovime su se igrali od samog početka, prvi model XT600 43F nije imao ove proreze i hlađenje je bilo loše (na slici dole se vidi da je čovek bušilicom izbušio rupe na predugačkom blatobranu), na 2KF su uveli proreze i hlađenje je bilo dobro (opet 2KF :sampion:) a na 3TB i 4PT ih ponovo nema.  Dole sam napravio jednu vizuelnu komparaciju prethodno rečenog, sa dodatkom primera za XT600Z Tenere. Prvo model 34L (1983) koji je imao predivan blatobran sa ventilacijom, pa i model posle njega 55W (1985) je imao isti taj blatobran, a zatim sledeći model 1VJ (1986) koji ih nije imao, a da nesreća bude veća i upadni ugao je promenjen jer je blatobran bio veći, širi i spušteniji na dole. Inače ovaj model je poznato imao problema sa hlađenjem i zbog još par konstruktorskih grešaka, pored ove pomenute.

large_14.jpg.68ce36e142adcd82cd40f54dbb2

 

large_06.jpg.e336c9ad77543642c9850bb7982

Prvobitno sam odlučio da se jednim retrofitom vratim na raniju varijantu 2KF blatobrana sa prorezima. Ali sa malo pretraživanja Neta video sam da Acerbis u svom proizvodnom programu ima Supermoto verziju koja ima jako dobre proreze za hlađenje, a u odnosu na 2KF verziju, i bolji upadni ugao pod kojim vazduh dolazi do agregata (na slici je gornja crvena linija upadni ugao a donja početak otvora na blatobranu u odnosu na agregat - iz profila i spreda). Odluka je doneta, originalni blatobran sa svojih 600g napolje, Acerbis Supermoto sa svojih 250g montiran. U plusu sam 350g, nastavljamo dalje… :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Pre 9 sati, streetbiker je napisao:

Pozdrav kolege, prethodnih meseci sam nastavio modifikaciju XTa i naručivao nešto od opreme pa ću da vam prenesem moje iskustvo, možda nekome bude od pomoći.

large_11.jpg.e166eaddb90bf5ac6bba7ea32ae

Kočiona pancir creva – posle kraćeg premišljanja i poređenja sa domaćom ponudom ipak sam se odlučio za Nemačku firmu ProBrake.de. Komplet za prednju i zadnju kočnicu finiširan u anodizovanoj aluminijum srebrnoj boji i sa providnim zaštitnim omotačem je isporučen u kutiji i sa ABE sertifikatom za Nemačku i Evropsku uniju, uputstvom za montažu i katalogom njihovih proizvoda (pancir creva kao i poluge kvačila i kočnica). U paketu je bilo i malo pakovanje Haribo gumenih bombonica koje …

 
 

Secam se haribo bombona kad sam uzimao za ST moj ProBrake.de creva. Na XT sam stavljao Hell u zimskoj varijanti, neka domaca firma ima tradicionalno popust zimski. ProBrake.de su bolja zbog Haribo bombona, tako da sad cekam novi set za CB750 :)

 

Nego @streetbikernadam se da ti je potpuno jasno da je taj motor moj cim prvi put pomislis da ga prodas, pare cekaju da se odlucis :), kad sam vec bio magarac i prodao moj plavi.

 

Stavi onaj vizir sto sam ti dao, preporodice ti voznju :)

 

Nisi dodao haldnjak ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 7 sati, Mind Resetting je napisao:

Secam se haribo bombona kad sam uzimao za ST moj ProBrake.de creva. Na XT sam stavljao Hell u zimskoj varijanti, neka domaca firma ima tradicionalno popust zimski. ProBrake.de su bolja zbog Haribo bombona, tako da sad cekam novi set za CB750 :)

Eh da je samo zbog Haribo bombonica :takoje: bilo bi lako. Imao sam prilike da radim i sa jednim i sa drugim kompletom, ruku na srce ProBrake je dve klase iznad (po mom skromnom mišljenju). Da i ne pominjem cenu koja je dosta povoljnija za ProBrake (nemam ništa od njih džabe, niti me plaćaju - samo iznosim svoje zapažanje).

 

Pre 7 sati, Mind Resetting je napisao:

Nego @streetbikernadam se da ti je potpuno jasno da je taj motor moj cim prvi put pomislis da ga prodas, pare cekaju da se odlucis :),

Minde ako se odlučim na taj korak (a nadam se da neću :jee:) evo javno obećavam da će moj XT tebi prvom biti ponuđen :)

 

Pre 7 sati, Mind Resetting je napisao:

Stavi onaj vizir sto sam ti dao, preporodice ti voznju :)

Nisi dodao haldnjak ulja?

DA, vizir definitivno ide na XTa :takoje:, čekam samo da mi naleti još 4PT originalna maska fara sa kojom ću ga sjediniti "u dobru i u zlu...". Ova njegova "očišćena" ostaje za naked varijantu :)

Inače moram da se zahvalim kolegi sa velikim srcem Mind Resettingu, koji mi je prilikom jednog viđenja donirao delove koji su mu ostali od XT. U pitanju je vizir, potpuno nove i zapakovane zadnje kočione pločice i još štošta... H V A L A ti druže :jee1:

Evo i probne sličice, da zagolicamo maštu... svi koji su ga videli i pravili poređenje pored čuvenog Segdem Desert XTE (za XT600E), složili su se da bolje izgleda na XT-u od Segdema.

large_16.jpg.5d163393e74e0ca754fec6682da

 

large_17.jpg.10a8a0bff3b9d09f85ae4371fa4

 

Što se tiče Wunderlich hladnjaka on je u redu za čekanje, stiže mu za neki dan Engleskinja ;) - Mocal uljni termostat sa otvaranjem na 80 stepeni, konačno nađen nov, čekao samo mene... Plan je da se na izmaku ove sezone, tamo pred zimu,  odrade sve revizije na motoru a skupilo se toga što hoću da uradim.

Biće ultra zanimljivo, barem meni, i da, moram da pomenem ovde i zahvalim se kolegama:

:jee1:  Zuna89 - koji mi je po prijateljskoj ceni ustupio:

  • kastomizovan originalni desni dekl sa 4PT, CNC-om obrađen za kurblu,
  • kompletan mehanizam kurble kao i kurblu za XT600,
  • merač pritiska ulja u motoru, komplet sa kablovima.

:jee1: Andreja - koji mi je po prijateljskoj ceni ustupio 2KF točkove 21"/18"

 

HVALA i svima koji su na neki način pomogli ovaj projekat ili su deo njega...

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
11 hours ago, streetbiker said:

Eh da je samo zbog Haribo bombonica :takoje: bilo bi lako. Imao sam prilike da radim i sa jednim i sa drugim kompletom, ruku na srce ProBrake je dve klase iznad (po mom skromnom mišljenju). Da i ne pominjem cenu koja je dosta povoljnija za ProBrake (nemam ništa od njih džabe, niti me plaćaju - samo iznosim svoje zapažanje).

 

Minde ako se odlučim na taj korak (a nadam se da neću :jee:) evo javno obećavam da će moj XT tebi prvom biti ponuđen :)

 

DA, vizir definitivno ide na XTa :takoje:, čekam samo da mi naleti još 4PT originalna maska fara sa kojom ću ga sjediniti "u dobru i u zlu...". Ova njegova "očišćena" ostaje za naked varijantu :)

Inače moram da se zahvalim kolegi sa velikim srcem Mind Resettingu, koji mi je prilikom jednog viđenja donirao delove koji su mu ostali od XT. U pitanju je vizir, potpuno nove i zapakovane zadnje kočione pločice i još štošta... H V A L A ti druže :jee1:

Evo i probne sličice, da zagolicamo maštu... svi koji su ga videli i pravili poređenje pored čuvenog Segdem Desert XTE (za XT600E), složili su se da bolje izgleda na XT-u od Segdema.

large_16.jpg.5d163393e74e0ca754fec6682da

 

large_17.jpg.10a8a0bff3b9d09f85ae4371fa4

 

Što se tiče Wunderlich hladnjaka on je u redu za čekanje, stiže mu za neki dan Engleskinja ;) - Mocal uljni termostat sa otvaranjem na 80 stepeni, konačno nađen nov, čekao samo mene... Plan je da se na izmaku ove sezone, tamo pred zimu,  odrade sve revizije na motoru a skupilo se toga što hoću da uradim.

Biće ultra zanimljivo, barem meni, i da, moram da pomenem ovde i zahvalim se kolegama:

:jee1:  Zuna89 - koji mi je po prijateljskoj ceni ustupio:

  • kastomizovan originalni desni dekl sa 4PT, CNC-om obrađen za kurblu,
  • kompletan mehanizam kurble kao i kurblu za XT600,
  • merač pritiska ulja u motoru, komplet sa kablovima.

:jee1: Andreja - koji mi je po prijateljskoj ceni ustupio 2KF točkove 21"/18"

 

HVALA i svima koji su na neki način pomogli ovaj projekat ili su deo njega...

 

Nice! Ljepo je vidit kad netko ugradjuje prave stvari. Svaka čast. Zaslužila je svakako. Znam da večina ne može ali jbg! Uvijek je pitanje te love. 

Reci mi molim te za ovaj vezir na ljevoj fotki šta je. Koji je brand i kod koga se može dobit?

I ja sam ga imao u planu uzet isti ovaj od Segdema.

Ovaj izgleda bolje svakako. Vidiš, ja sam isto češljao Kedo performance i nije mi izbacilo puno djelova. Nisam uopšte vidio ovaj rebrasti poklopac filtera ulja tako da thanks. Naručuje se zicer! Isto i ovaj štitnik lanca. Metal je metal!  

Prednji blatobran ti je onda od Acerbisa supermoto? Imaš neki kod? Isto izgleda ok. 

Ja sam upravo dobio progresivne opruge za prednje vilice i zadnji shock Hagon. Pa čemo vidjet kako to dihta. 

Brembo zlatna serija diskova i pakni. Acerbis handguards isto stižu, i nogare od ovog TW-a 200 itd itd...

Nema kraja :)

Vidim da imaš i nosače kufera ili bisagi iza. Imam Givi softcase 40 ltr svaka i samo čekam za nač prave nosače. Neka baba ih je našla u shopu bogu iza tregera da ih Givi radi za XT-a i da su 30€ ali ih ne može naručit jer su sad na godišnjem. Čudi me jer sam ih vidio kod nje u katalogu a na Givi stranici nema ništa pa ne kontam. 

Ima jedan dobar shop ako nisi još vidio Wemoto.It

Imaju sitnica za XT-a koje nisam našao nigdje. 

Evo i fotka moje kad sam probavao novi tank. Sjeo ko budali šamar! :)

 

IMG_4234.JPG

IMG_4057.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600
On 9/1/2017 at 16:28, baltrekk je napisao:

 

34 eur sa isporukom ovde.

 

Koliko vas oće?

 

- Baltrekk - ja oću

- Fritz?

- Šumski Zmajček?

Oću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 18 sati, Xteaš je napisao:

Reci mi molim te za ovaj vezir na ljevoj fotki šta je. Koji je brand i kod koga se može dobit?

Prednji blatobran ti je onda od Acerbisa supermoto? Imaš neki kod? Isto izgleda ok. 

Ja sam upravo dobio progresivne opruge za prednje vilice i zadnji shock Hagon. Pa čemo vidjet kako to dihta. 

Brembo zlatna serija diskova i pakni.

Vidim da imaš i nosače kufera ili bisagi iza. Imam Givi softcase 40 ltr svaka i samo čekam za nač prave nosače. Neka baba ih je našla u shopu bogu iza tregera da ih Givi radi za XT-a i da su 30€ ali ih ne može naručit jer su sad na godišnjem.

Ima jedan dobar shop ako nisi još vidio Wemoto.It

Hvala, u pitanju je samo vreme koje imaš i hoćeš da posvetiš hobiju, sve ostalo rezultuje iz toga. Imaš lep i očuvan XT, uživaj i zabavljaj se, odličan je to motocikl :takoje:!

Vizir je napravio kolega sa BJB foruma koji se bavi time i jako lepo radi, zove se Ivan a firma mu je "Ivan viziri", pretraži BJB forum pa ćeš naći detaljnije informacije.

Progresivne opruge su odlična stvar, verovatno ću i ja ići na progresivne u dogledno vreme, pisao sam o toj temi ovde na forumu pre nekog vremena, pretraži XT temu.

Super ti je Acerbis rezervoar, gde si ga nabavio i koliko te je izašao ako smem da pitam?

Brembo klješta su odlična, mada su i Nissin isto tako odlična, verovao ili ne. Mislim da nema potrebe menjati Nissin klješta za Brembo u ovoj klasi opreme, sem ako baš ne insistiraš na zlatnom dezenu :) veći efekat su dobri sinter paknovi (Brenta, Brembo...) kao i dobra pancir creva.

Moji nosači prtljaga su Touratech. Ako si našao Givi nosače za 30e onda je to stvarno povoljno uzimaj odmah i montiraj, odlični su. Ako te zanima još neki deo opreme pogledaj moje ranije postove, sve je opisano i predstavljeno punim imenom radi lakšeg nalaženja na Netu :)

 

Da, Wemoto je poznata online prodavnica, napr. imaju sajle kvačila po povoljnim cenama pa naši drugari sa foruma mogu i ovde da pogledaju:

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/clutch_cable_-_slinky_glide/

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/cable_repair_kit_clutch_and_throttle_by_slinky_glide/

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/clutch_cable_genuine_manufacturer_part_oem/

 

Moj mezimac je u ovoj fazi dobio sledeće:

large_02.jpg.dbc413b3ecd5157dbfa4bf6baa2

1. Kedo Competition Aluminium Chain Guard (Kedo.de)

2. Stainless Steel Wide Foot Pegs (Aliexpress)

3. Probrake Steel-Braided Brake-Hose, front + rear set, silver anodized with transparent jacket color (Probrake.de)

4. Acerbis Supermoto Front Fender + Acerbis Front Fender Stabilisator (ebay.com)

5. Silver Short Levers 147mm, 6 positions adjustable, CNC Aluminium T6061-T6 (Aliexpress)

6. Lampa 90317 Black Aluminium Bar Ends, 17/23mm, 2x75g (lokalni diler moto opreme -Beograd)

 

Evo još neka sličica

large_01.jpg.5dd3ca8858f509ed8ad3070ff55

 

large_03.jpg.fd62ca2ef6c5fc554cab026c6db

 

large_04.jpg.28ca330bc756eacce4b4d61eb6a

 

large_05.jpg.168d1f632410c128478081f7f63

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja