Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Evo 'vako. Već neko vreme se kanim da otvorim ovu temu. Ima sličnih tema ali ni jedna nije postala podforum-tema za vlasnike Yamahe XT 600, a imam neki osećaj da ima baš dosta članova vlasnika iste, možda čak i najviše, pa da otvorimo sektu  ;D ;D ;D.

Ja imam od nedavno ovaj motocikl i imam puno pitanja u vezi njega ali za početak možemo da se prijavimo ovde, postavimo slike Yamahica i onda raspravljamo o svemu i svačemu tipa opremi, tips&trick's, rezervim delovima,vrline-mane itd. Dakle u ovoj temi možete da pišete sve moguće što znate ili bi želeli da znate o ovom modelu, da postavljate korisne linkove, pisati o istoriji ovog modela isl. Takodje na forumu ima dosta članova koji su prošli sito i rešeto baš sa ovim motociklom. Dakle u ovoj temi sa sažmemo sve što znamo o ovom motociklu, i da bude od koristi kako totalnim početnicima, potencijalnim budućim vlasnicima tako i najiskusnijim članovima. Evo da počnem, ovo je moje kljušče (ovo je deminutiv od kljuse  ;D ;D ;D) :

 

GDzwN_yamahaxt600oj9.jpg

 

samo sa fabričkim izduvom, izduv sa slike nije došao uz nju. Motor je '94 godište, na satu piše 45000 km.

 

Ajde ljud,i javljajte se, ima li Vas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

yamaha :)

ajde da budem fer, da kazem mane...

mana... nema pokazivac goriva, bilo mi mnogo lakse da ne razmisljas koliko jos

dalje malo trese, jebi ga ipak je jedan cilindar

ostalo su samo vrline :D

strasan motor... ja sam prezadovoljan...

ja moj prodajem jer hocu nesto novo... nemam para da ga zadrzim

strasno jednostavan za koristiti, bez komplikovane elektoronike, promijenis svjecicu

akumulator i automat paljenja i mozes opet na kraj svijeta. mada ni oni ne crkavaju tako lako

sve u svemu stvano jednostavan i mnogo kvalitetan motor...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja svoje magarence nemam dugo, zovem ga od milošte magarence, čak mi je i privezak za ključeve magarence... Presao sam sa njime oko 1700 kilometara za neka tri meseca od čega oko 500 van asfalta na raznim terenima. Moj utisak je da je sa svojih 155kg i mojih 120 možda pretežak za neke zahtevnije offroad terene (blato i pesak) ali uz malo muke može da prođe sve prepreke, pa makar ih i zaobišli :)

 

Izuzetno upravljiv motor, što bi se reklo: "Vozi se ko bicikla"! Čak i sa mekano postavljenim vešanjem dosta stabilno prolazi kroz krivine, nema plesanja ili uvijanja motora te pruža dosta zabave po krivinama koje poznaje. Daleko od toga da može da struže fudasterima bez padanja ali za svoju klasu lepo leže po krivinama.

 

Kod mene je na satu nesto iznad 41 tisuće kilometara, jedino što sam primetio je da treba da se zameni je lanac bregaste koji nije skuplji od 70e kako sam od nekoga čuo ali nisam proveravao... Dok sakupim pare pa ću proveriti i javiti..

 

Prednost i ujedno mana joj je kurbla! Prednost u toj meri što ne zavisi od akumulatora da li će da upali ili neće i da li će se isti isprazniti posle verglanja. Mana kurble je što hoće da upropasti malo finiju obuću (čitaj patike) i već sledeće patike koje budem kupovao za leto, moraću da zaboravim sve one lagane vazdušne đonove i da kupim neke planinarske sa jakim đonom :)

 

Kao manu bih takođe naveo što nema lampicu za pritisak ulja i akumulator al to može da se dogradi i aftermarket delovima, kao i pokazivač temperature...

 

IMG_0006.jpg

 

P.S.

još uvek se ne poznajemo dovoljno dobro da bi se ogovarali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Evo ja jurim neki filter vazduha i s'obzirom na cene od preko 20€ kod nas da čak do 25€, šta mislite o K&N filteru, evo linka:

http://www.bikebitzuk.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=447&zenid=9b145ecb51ff8c4098912520772524da

i još jedan :

http://www.bikehps.com/acatalog/Pipercross_Air_Filters_for_Yamaha.html

ima li ga ko i ima li ga gde kod nas da se kupi.

Sad sam zvao Deltu D i nov košta 59€, a da se zbudži ono saće šta li je u plastični okvir od polovnog starog filtera za vazduh 40€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Ja sam je vozio 1 sezonu i stvarno je exxstra,veoma upravljiv i lagan za voznju a sto se tice kiksa to mi je bilo tako prirodno uz taj motor,u svakom slucaju sve pohvale ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Evo i mene! XT sam kupio pre tacno godinu dana i jako sam zadovoljan motorom. Inace je 88 godiste. Sto se mene tice mane su mu samo pokazivac goriva i lampica za pritisak ulja ali moze i bez toga :) Kurblanje mi ne smeta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

A evo još jedne prilično korisne stvarčice, još da znamo mere pa da se damo na pravljenje iste. Ovo je slika centralnog štendera baš za XT-a :

QYalQ_ymxt600hpsmj5.jpg

By dcNiko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

lijepi primjerci nema sta, samo steta nikad ne vidjese makadama. to ti ga todje  kupis rovokopac i sa njim ides na kafu do grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
lijepi primjerci nema sta, samo steta nikad ne vidjese makadama. to ti ga todje  kupis rovokopac i sa njim ides na kafu do grada.

Biće uskoro i off roud-a nadam se, a šta ćeš kad je mek i udoban dje god se vozio  ;D, makar i po gradu.

 

Danas ugradio biper migavaca, skoro za džabaka, korisna stvarčica...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ljudi koje ulje sipate i koje preporučujete. Jel ide samo mineralno ili može i neka polusintetika. Koliko ulja staje u motor, i jel imate link ka nekom dobrom service-manual-u ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kao buduci vlasnik XT primerka praticu desavanja u ovoj temi.

Ako bude malo vise para sledece sezone gledacu da nadjem neki motor 97-00 godista. Za oko mi je trenutno zapao jedan lep primerak 99 godiste, crveno crni iz Iriga za 2500 eura, vrti se na motoberzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Taj iz Iriga izlomljen skroz sa desne strane, i ja se zagledao :P

Od koje godine je promenjena plastika oko rezervoara i bocna. Video sam 99 godiste sa novom plastikom a kada je pocela nova serija i sta je sve promenjeno u odnosu na one od 1994-95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Taj iz Iriga izlomljen skroz sa desne strane, i ja se zagledao :P

E bas zato ja moram voditi nekog iskusnog kada budem kupovao motor. Na prvi mah ja sam se zalepio za cenu, izgled i godiste ali ocigledno to moze itekako da prevari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima XT. Trenutno vozim malo grublju varjantu XT- Yamahu TT, ali sam veliki fan takve vrste tehnike. Prethodni motor mi je bio XT350 i jako sam bio zadovoljan, ali ko sto nas narod uvek hoce vise i ja sam se  nakvukao na TT. I ovo je odlican motor, ali mi je XT ipak prirastao za srce. TT me vise vuce ka izivljavanju, dok sam se sa XT i izivljavao i lagano uzivao u neznoj voznji. TT je ekstra motor za jednom nedeljno, ali bi voleo da imam pored i XT za svaki dan. To je moje razmisljanje sa 37 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ljudi koje ulje sipate i koje preporučujete. Jel ide samo mineralno ili može i neka polusintetika. Koliko ulja staje u motor, i jel imate link ka nekom dobrom service-manual-u ?

 

Najbolje polusint 15W-50 , a ako planiraš voziti i po zimi onda 10W-40, isto polusint.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jel postoji mogućnost ugradnje crash pad-ova na XT ? Jel video neko tako nešto ili razmišljao o ugradnji, sem mene naravno  :). Može i neki predlog gde bi mogao da se ušrafi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

zadna osovina je suplja i kroz nju provuces  sipku sa navojem i samo zasrafis sa obe strane,a vec kod prednje osovine sam morao na strugu ubusivati osovinu sa obe strane i narezivati navoj na kojim sam posle sravio crash padove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja