Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

Имао тај проблем, слаба варница. решено повезивањем батерије од шрафилице на 12v на акумулатор, пали на минусу. може и до замашћене свећице да буде

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 14 minuta, тене рас je napisao:

Имао тај проблем, слаба варница. решено повезивањем батерије од шрафилице на 12v на акумулатор, пали на минусу. може и до замашћене свећице да буде

Svecica nije nimalo zamasnjena a ovo s baterijom...probacu prekosutra cim sidjem splanine...i hvala

Nego sad nisam siguran ako mu dodatna baterija pojaca struju a akomulator je 8 Ah. da li to znaci ako stavim akomulator sa jacom Amperazom npr.10 ili 12 Ah da vise nebi bilo problema???

A bas mi je majstor napomenuo da xt i tenera imaju problem sa zimskim paljenjem te da se ukljuci grejalica pre paljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

Види са мајстором, мени је јачи аку па не пали xtz660 оно што сам питао требало би да не пређе 12v мада пале и са 18v

Promenio član тене рас

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 1 sat, тене рас je napisao:

Види са мајстором, мени је јачи аку па не пали xtz660 оно што сам питао требало би да не пређе 12v мада пале и са 18v

Samo 12V ali mi nije jos jasno da li sa povecanjem amperaze dobija jacu varnicu ili to ipak regulise Bobina???

I da li Bobina ako je u kvaru moze dati slabiju varnicu ili ne???

Ali ipak problem je zasto na hladnoci ne pali sa punim sauhom jer logicno je a preko leta sa pola saukom a kod mene sada sa jako malo sauha a letos je prvo palenje ujutru uvek bilo sa punim sauhom..

Ipak sumnjam da je karb.u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi, karb obicno ubaci viska goriva kada je los, a to mu prija prilikom hladnog starta i po hladnoci tako da bih ja to iskljucio. Recimo kod mene na teneri je bio slican problem jer je aku oslabio, prosto je bio star. Verlgla pod cokom, nece upali, ostavim ga 15 min, vratim se, probam bez coka on pocne da se javlja, dodam cok na brzaka i sastavi. Sad kad sam stavio isti ali nov akumulator pali bez greske svaki put. Uzmi prikaci ga s auta na prvo paljenje kablovima i probaj, onda ces biti siguran. Prosto se osjeti da bolje anlasuje i vrti.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 10 minuta, Bigor je napisao:

Vidi, karb obicno ubaci viska goriva kada je los, a to mu prija prilikom hladnog starta i po hladnoci tako da bih ja to iskljucio. Recimo kod mene na teneri je bio slican problem jer je aku oslabio, prosto je bio star. Verlgla pod cokom, nece upali, ostavim ga 15 min, vratim se, probam bez coka on pocne da se javlja, dodam cok na brzaka i sastavi. Sad kad sam stavio isti ali nov akumulator pali bez greske svaki put. Uzmi prikaci ga s auta na prvo paljenje kablovima i probaj, onda ces biti siguran. Prosto se osjeti da bolje anlasuje i vrti.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока
 

Probacu i to jer isto i kod mene verglam sa 5mm sauha i kad pocne da se javlja onda jos malo zadrzim verglanje didam gas o dodam sauh i onda radi pod pun sauh nekih minut i polako ga vracam ... moguce akomulator jer je od onih nekih najjeftinijih i majstori mi lazali da nema nista od kvaliteta baterije.Ali takav kupio predhodni vlasnik da bi prodao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

мени проблем прави зими, треба јача ампеража, гориво се не  распрши на хладно као кад је топло, где ме то питаш, појма немам

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, тене рас je napisao:

мени проблем прави зими, треба јача ампеража, гориво се не  распрши на хладно као кад је топло, где ме то питаш, појма немам

Isto to kaze i majstor Elvis...gorivo se ne rasprši zimi kao leti i zato ga malo zagrej grejalicom oko usisa i cilindar i stvarno onda upali iz prve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

 

 

кад се прикопча батерија на акумулатор пре паљења на амперметру се не показује јача ампеража, пали у пар верглања

Promenio član тене рас

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja