Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pa privremeno dok prežalim bačene pare na novi oblajzneli indikator. I nije neki kvalitet za te pare (28€). U principu ne znači mi ništa za rad, a sve je sigurno jel može da pali samo kada se pritisne kvačilo. Ne znam šta mi bi i da ga menjam kada ne utiče na rad motora, ali hteo sam sve da bude tip-top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Može da se upali samo sa pritisnutim kvačilom (tako je namešten), ali ja svakako ubacim u ler pre paljenja. U svakom slučaju hvala na savetu  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jel može mala pomoć vašim savetima.

Pre 2 dana sam ga normalno vozio i ugasio i kad sam posle sat vremena krenuo počeo je da trokira i ugasi se. Pokušao sam par puta da ga upalim i najpre je uspevalo ali je radio par sekundi pa se gasio. Dolio sam mu benzin do vrha za svaki slučaj (mada je imao dovoljno) ali sada samo vergla i neće da sastavi. Šta da mi radim i kojim redosledom?

Neko moje razmišljanje je (a ne razumem se mnogo) da vidim da li ima varnicu. Ako ima onda je zapušen karburator, a ako nema da pogledam osigurače, bobinu (mada ne znam kako se to gleda) i CDI (opet ne znam kako)?

Ako je karburator da li mora ceo da se skida da se očisti ili može sa motora?

Da li da pokušam da ga upalim na gurku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Jel može mala pomoć vašim savetima.

 

Da nemaš hrđe u rezervaru, pa ti je začepilo karburator? Imao sam takav problem i isto se tako iznenada manifestirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Vrlo je moguće, pogrešio sam što sam skinuo filter goriva a nisam ga zamenio.

I šta sad da radim? Jel moram da skidam karburator, ili može nekako jednostavnije da se sredi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ovako odvezao sam motor u servis, i majstor pošto je pogledao kaže da nije do karburatora (pošto ga je rasturio-valjda jeste, nisam bio prisutan) a da svećica ima varnicu. On misli da je zablokirao usisni ventil. Ovo prvi put čujem i da li je ovo moguće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Hmm bice da je moguce mada je neobicno. XT ima dva usisna ventila, bilo bi cudno da su oba blokirala. Treba skinuti ovalni poklopac usisnih ventila sa glave pa prekontrolisati zazore.

 

Ja majstorima nisam nikad verovao sem jednom domacem, odavde sa foruma (hajde da bas ne budem eksplicitan ali ionako dosta njih zna ko je taj).  ;D

 

Cim cujem te price tipa zablokirao ventil pali se lampica u glavi "fraud alert" mada kazem, nije nemoguce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Evo ovako. Čuo sam se sa Bokilic-em (Borisom) i pre svega iznenadio koliko je čovek prijatan i pristupačan za razgovor, a pri tome ne krije svoje znanje već je maksimalno pokušao da pomogne i uspeo u tome.

Jutros sam otišao i preuzeo motor iz cenjenog servisa u kojem su mi majstori preporučili da skidaju ceo motor i otvaraju ga jer su blokirali (ne daj Bože) ventili  :o.

Po navođenju našeg člana Bokilic-a sam najpre skinuo svećicu i pri verglanju osetio jak pritisak iz otvora skinute svećice što znači da NISU blokirali ventili. Zatim sam sipao malo benzina u isti otvor i vratio drugu (ispravnu) svećicu (ne znam da li je predhodna bila ispravna ali vrlo je moguće da jeste). Malo sam ispustio benzina iz karburatora pomoću onog šrafa na dnu i upalio motor iz prve, radi isto kao i pre. Može biti da je bilo vode u karburatoru ili da je svećica neispravna, usvakom slučaju je sitnica. Tako sam izgubio 5 dana u nedoumici zahvaljujući poštenom i dobrom majstoru koji je hteo da me odere  >:(.

Hvala Bogu pa ima dobrih i normalnih ljudi koji hoće da pomognu.

Ovom prilikom se zahvaljujem Bokilic-u, kome ću uvek rado da prepustim da bude doktor za moje magare, jer je svakako pridobio moje poverenje.

Dakle, Bokilic-u hvala ti na pomoći i podršci  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Hvla Bogu na dobrim ljudima koji zele pomoci, i na internetu preko kojega se mozemo naci!  ;D

 

...nisu svi losi majstori gulikoze, neki jednostavno nemaju pojma i stvarno se ubiju od posla radi neke budalastine. U svakom slucaju oba takva tipa majstora treba izbjegavati u sirokom luku!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Bokilicu, ZASTO ?? ??

ZASTO si tolika legenda  ;) ;) ;)

;D ;D ;D

 

A druze dcNiko ti vidi ako ti nije glupo, vredelo bi pomenuti i koji je servis odnosno majstor dijagnosticirao zaglavljene ventile? Sreca ta taj majstor nije ucio za doktora medicine, bilo bi kao kod Horror Bishketa "kosturi ustaju iz grobova"...

 

A mozda je "samo" bio pokusaj otimacine love, ko ce ga znati.

 

Bitno je da je problem resen!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pa neću reći javno koji je servis, mogu na PP da pošaljem koga zanima.

Ali ako se neko nađe u servisu u Zemunu u jednoj maloj neuglednoj garaži sa 2 mlada majstora, i ako čuje neku sumnjivu dijagnozu, siguran sam da će se setiti ko je to iz ove priče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Imam još jedno pitanje. Kako da maksimalno utišam auspuh?

Da li je dovoljno da ubacim kamenu vunu sa onim metalnim sunđerima ili imate neki bolji predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Jel imas fabricki auspuh ili neki aftermarket izduv?

 

Inace se nesto ne razumem u prepravke  auspuha ali znam da je fabricki pretih za moj ukus...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Auuu pa ti bi da se ne cuje... Jedino da otvoris spuh pa da vidis ima li te vune unutra ili je sva izletela napolje.  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Pitanje: koja je razlika izmedju Yamahe XT 600 2kf i Yamahe XT 600 z 1985 god??

razlika u izgledu je ocigledna,ali me interesuje da li je tehnologija,ogibljenje,ram i ostalo isto.....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Dobar dan ! postao sam vlasnik yamahe XT 600 r, pa rekoh da se prijavim !

 

Cestitam !!!

 

Postavi slike, meni je ( a mozda ce i mnogima ) pasti napamet da je to ona ukradena u NS  ;)

Zato slike podhitno

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja