Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

farbac dobro ti je ispao tt mozda je cak i ljepsi od mog al se o ukusima ne raspravlja,trebao si da probas mog na zlatiboru da vidis kako ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

stigli smo do "mozda", jos samo malo fali. ;D

Vozio sam Lakijev TT i ide bolje od ttr-a. Kako i zasto ne znam. Pretpostavljam da i tvoj ide tako, pa nisam hteo da se razocaram. Da bih voleo svoj motor imam zabranu sedanja na KTM-ove.

Sinoc sam prelakirao rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Dok ti je motor bio na pola puta izgledao mi je presaren, ali sad mi izgleda odlicno! Lijepo se uklopio, iako mislim da bi bio i lijepsi da nema te floroscentne detalje po ramu i masini. Pitam se samo kako ti se da izgubiti toliko radnih sati na "gvozdenom" motoru. Ionako je osudjen na pad.  ???

Svaka cast!

 

...e da zadnju sliku tanka ne vidim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

opet kazem super je ispao ali bih ja ipak vise volio da nema ove drecave zelene ,ljepse bi bilo da su felne bijele sa plavim detaljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

stigli smo do "mozda", jos samo malo fali. ;D

Vozio sam Lakijev TT i ide bolje od ttr-a. Kako i zasto ne znam. Pretpostavljam da i tvoj ide tako, pa nisam hteo da se razocaram. Da bih voleo svoj motor imam zabranu sedanja na KTM-ove.

Sinoc sam prelakirao rezervoar.

Da nisi ti bio danas u Bacu? Ucinilo mi se da je nesto sareno proslo pored moje radnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Da bih voleo svoj motor imam zabranu sedanja na KTM-ove

 

E, da se ova recenica nasla u " onoj " temi o kvarljivosti KTM-a ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ljudi samo jedna zanimljivost. Slucajno sam naleteo na informaciju pa rekoh da podelim sa vama. Postoji jos jedan clan XT ekipe. Ne znam koja je verovatnoca da se on ovde prijavi, pa cu ga ja pomenuti. To je niko manje nego glavom i bradom Chuck Norris u filmu The Delta Force (1986) :D :D :D

 

http:

[/img]

Ako smatrate ovu vest beskorisnom, slobodno je izbacite

 

Pozdrav,

Sale

post-7798-12879047791333_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Najzad sam se stigao da promenim auspuh na XT-u. Otisao sam do Ade i ugradio nov, otvoreni auspuh od brusenog prohroma i dobio stvarno lep zvuk. Ali od pocetka, prvo sam se najavio, par dana ranije, kod majstora iz firme race-exhaust misleci da ce napraviti unapred auspuh pa da ga samo montiram kad stignem. Ali rece da pocinju tek kad uzmu mere. Stigao sam oko 11 i odmas su mi skinuli stari auspuh i prvo napravili izduvnu granu koja treba da poveze novi auspuh.

izduvna-grana.jpg

Tu je bilo i najvise posla, mora se precizno meriti svaka krivina i vrlo zanimljivo zavaruje. Nisam do sada video nije klasicno zavarivanje nego se tankim mlazom usija spoj i tako zatope delovi da se sjedine.

izduvna-grana-zavarrivan.jpg

kada su uklopili granu, sama izrada auspuha ide dosta brzo. Savet je bio da se telo uradi od prohroma i to brusenog posto je laksi za odrzavanje, odnosno na glatkom se vidi i najmanja ogrebotina. Karbonski kaze da nije bas za XT posto su mu gasovi jako topli pa moze zbog temperature da se osteti. Zadnji deo auspuha ima u dva modela i uzeo sam zaobljeni koji je stvarno lepsi ali je i 20 € skuplji. Sve u svemu auspuh 100 + izrada grane i montaza 20 + zadnja ukrasna kapa 20 €. Sama izrada je trajala oko 3 sata.

Zvuk je jako lep, pravi, izgled isto zadovoljava , nisam morao nista da diram na karburatoru, nije se cak ni povecao ler. Nisam uspeo da vidim max brzinu, a cini mi se da je malo startniji, ali je u svakom slucaju lep osecaj kad se doda gas.

montiran-auspuh.jpg

I uzred da napomenem da sam izgubio tablicu vracajuci se sa moto skupa u Beceju, pokusavajuci da vidim max brzinu, tako da ako neko primeti na putu izmedju Beceja i NS tablicu ima pivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Htedoh da pitam je l`zna neko ko pravi nalepnice za xt-tj ko ima sablone? Hvala unapred. Pozdrav

Pa napravi sam. Ja sam pravio sebi u photoshopu, u prirodnoj velicini, poslao drugu i on odradio na kateru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ako cete vec da radite na kateru, crtaj u adobe illustrator-u ili u corel-draw-u...

posto kater cita vketorske fajlove tako da ce im biti teze da ga rade iz photoshopa

 

evo ti nesto mozda ti koristi

 

nalepnice su cini mi se za 2007 godishte ovo bi trebalo precrtati u vektorima kako bi mogo da odshtampash na kateru...

 

404.jpg

 

i imam i ova dva koja su iz nzn ni sam koje godine...

u attachemtu su ti radni (vektorski fajlovi)

 

picture4uh.png

picture3mh.png

 

takodje ti mogu ponuditi i nesto sto sam radio za svoj... XT660X motard bocne nalepnice - font je sa modela za 2009 samo sam skinuo one crvene share koje su me nervirale od prvog dana... cini mi se da sam ih napravio u pravim proporcijama... radni fajl u attachemntu

 

picture4kz.png

picture3gn.png

 

nadam se da ti nesto od ovoga pomaze... poz

Archive.zip

za_stampu.ai.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Ljig

Hvala za savete i pomoc za nalepnice,verovatno cu iskoristiti nesto od ovoga. Je l`moze neko da mi objasni kako da izbijem(tj na koju stranu) lezajeve iz prednjeg tocka,i ako neko moze da slika polugu zadnje kocnice ali tako da mogu da vidim gde su krivine(moram moju da ispravim mnogo je kriva). Hvala unapred. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja