Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Od napred je još ružniji, zato sam Vas prvo pripremio sa ovim "lepšim" slikama  ;)

KNgZQ_img0390ur5.th.jpg

Vizir verovatno deluje dosta povišen po slikama, ali ustvari ja gledam skroz preko njega, tj.do 2m ispred motora vidim preko vizira. U principu mogu da se probuše druge rupe za nosače po par cm gore ili dole, pa da mu se menja visina  ;). S'obzirom da je providan mnogo je manje upadljiv danju a ovo je slikano po mraku. Uglavnom kad se jednom proba,s'obzirom na blagodeti zavetrine zaboravi se na svaku estetiku :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ajd sto ti je ruzan vizir, al kakve su ono barice ulja ispod njega???

Iskreno ne znam ni ja, primetio sam ih ali posle sam pratio kad su se osušile nije bilo novih sledećih par dana iako sam vozio motor. Ne znam da li su od mog XT-a ali ako jesu prvo ću ovde da tražim pomoć  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jel znate gde mogu da se kupe polovni delovi. Fale mi neke sitnice tipa: štitnici za ruke, onaj alu štitnik cevi auspuha i leva plastika pod rezervoarom? Ajd javljajte brzo, bolje je i jeftinije da uzmem polovni original nego da naručujem iz Louis-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Video sam to, ima i u Louis-u za 32€ Acerbis-ove (doduše bez šrafova) :

http://www.louis.de/_104d46223a8b1534792e441d95b2d88891/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=10019691

a ja bik ipak oridjinale ako nadjem, ako ne zbudžiću već nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

A ove su jos jeftinije, izgleda da su takve na onom oglasu

Preis in €    22,95

 

Video sam i te, ali one u oglasu imaju rupe isto kao Acerbis iz Louis-a iako su Polisport-ove kako kaže čovek. Dobra stvar je što se za ove iz oglasa mogu dokupiti ovi spojleri

uXHu2_spojlerizatitnikeqf3.th.jpg

za nadgradnju, ako pašu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Koja je max brzina vasih XT-a?? nisam neka paljevina za jurnjavu,cisto me zanima.ja kad sam kupio prethodni vlasnik mi je rekao da ide do 150kmh,ja sam je samo jednom kratko poterao do 120kmh i mogla je jos al nisam 'teo ;)

mislim na ove starije modele 80-i-neko godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Koja je max brzina vasih XT-a?? nisam neka paljevina za jurnjavu,cisto me zanima.ja kad sam kupio prethodni vlasnik mi je rekao da ide do 150kmh,ja sam je samo jednom kratko poterao do 120kmh i mogla je jos al nisam 'teo ;)

mislim na ove starije modele 80-i-neko godiste

Ulenjices taj motor! :) Ja sam svoj jednom nalozio preko 150 i nikad vise! Obicno na otvorenom vozim oko 120, 130 bez problema. Recimo da mu je max 155, mooozda bi mogao do 160 da nagura ali jedva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ja sam išao 140km/h, već je počeo da gubi snagu, što će reći mogao je vrlo malo preko toga, ali to je magare nije Rrrrr šta će ti brže...

Jel zna neko da opiše detaljno kako da naštelujem ventile, dobro bi bilo da postavi i slike, mada može i neki dobar link  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ulenjices taj motor! :)

 

eee..a tek sad kad ti kazem da mi je prosecna brzina 50-60kmh :D

maksimalno bezbedno i maksimalno uzivanje,a kad dodje leto i suv asfalt ce ga teram do 80 :D

kao sto rece jedan kolega ovde:'imas vreme da vidis cice,a i one imaju vreme da vide tebe'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

pozdrav svim XT-eovcima..

  vozio sam XT 600 2kf  sezonu i po i mogu da kazem da na kurblu plio ,palio :) kao mina i da sa yamahom xt nisam imao ni jedan kvar ili neko ostavljanje na putu.za godinu i po promenio sam mu gumice odnosno prirubnice na karburatoru jer su one fabricke ispucale, odnosno ispucale su mojom krivicom kada sam skidao karburator kao da ga popravim  ;D Manu neznam ni jednu osim sto mora da se zakurbla ,i da se vozi 120-130 na otvorenom jer preko toga i nesto nije stabilan.    Jednom recju sve najbolje za ovaj motor i ako bog da kupicu ove naredne sezone XT samo noviji na alnaser  ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

 

Niko da objasni kako se šteluju ventili i karburatori.

 

Ventili: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=21861.0 a ima i u service manualu

Karboni: to i mene interesuje! Koliko sam skontao on uopste nema srafove za ler i ler smesu

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

moj TT sa sm tockovima preko 165km/h a prosecno ga neskidam sa 140 kad idem autoputem

Da li je moguće da te brzinomer vara ako su točkovi manji od fabričkih ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pošto će mi neko koferče definitivno trebati, da čujem Vaša iskustva sa koferima. Kakav kofer imate ili će te nabaviti, i kakav nosač za kofer imate, jel pravljen ili markiran i jel kačio neko ploču za kofer na one šrafove na nosaču na repu XT-a, koliko su pouzdani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

a evo i kako izgleda sistem montiranja crash pada za neki enduro ili supermoto,osovina prednjeg tocka se busi i urezuje se navoj u njoj zatim se ubacuje brezon na koji se crash pad srafi,dok je kod zadnje osovine dosta lakse sato sto je suplja pa se samo provuce navojna sipka kroz nju i na kraju se zasrafi

post-954-12879014236456_thumb.jpg

post-954-12879014236989_thumb.jpg

post-954-12879014237677_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja