Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
zadna osovina je suplja i kroz nju provuces  sipku sa navojem i samo zasrafis sa obe strane,a vec kod prednje osovine sam morao na strugu ubusivati osovinu sa obe strane i narezivati navoj na kojim sam posle sravio crash padove

Au ovo mi nije palo na pamet, ali zato je tu forum  :).

Ja sam mislio da ugradim na držaču zadnjeg fuzastera, čini mi se da bi tu više zaštitio plastike pri ne daj bože padu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja sam to stavio vise da stiti viljusku nego plastike ipak plastike su kuvane,a i da se polome kupice se druge.Mada to je vise stvar estetike nemozes ti na enduru zastiti plastike,jedino da napravis crash bar,dok crash padovi kod plastikanera rade posao stite oklop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xt600e

evo i ja da predstavim moju kristinu:

1999 god.

37000 km

vozim je vec 3 meseca

drago mi  je sto je otvorena ova tema jer na taj nacin se i ja upoznajem sa mojom lepoticom...

pozdrav kolege

post-3747-12879012817994_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
evo i ja da predstavim moju kristinu:

Dobrodošao, lepa ti je Kristina ;D

ja sam to stavio vise da stiti viljusku nego plastike ipak plastike su kuvane,a i da se polome kupice se druge.Mada to je vise stvar estetike nemozes ti na enduru zastiti plastike,jedino da napravis crash bar,dok crash padovi kod plastikanera rade posao stite oklop

Jel se ove kuvane platike farbaju po nekoj posebnoj proceduri ili kao bilo koja druga plastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sam ga dobio sa ofarbanim plastikama i istih se ljuska farba! Problem je sto su dosta savitljive i prilikom pada se deformisu i vrate ali farba je "kruta" i puca! Posle jednje voznje po blatu i pranja pod vodom pod velikim pritiskom sam oljustio dosta farbe sa bocnih plastika... Mozda postoji neka posebna pricedura ili posebna farba koja bi duze trajala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ljudi zna li neko gde mogu da nadjem manual za 88 god 2kf model na engleskom?

 

 

I ja imam 2KF. Nigde za njega nisam nasao manual da skinem na engleskom (video sam negde da ima da se kupi). Koristim manual od XT600A/AC, posto su masine vrlo slicne. Za sve razlike evo jedan skroz koristan fajl:

 

http://rapidshare.com/files/171682924/Yamaha_xt600-all.xls.html

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ja sam moj farbao po farbachevoj proceduri i nigde se nije skinula farba

Pa ajde otkrij nam proceduru, da nam se ne ljušti farba, ili postavi link do teme, jer ova kuvana plastika se izgleda stvarno teško farba  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ukratko:prvo ocistiti plastike anti silikon deterdzentom to ostaviti 24 casa da odstoji da skine masnocu.Sutra osmirglati plastike grubljom smirglom da se naprave risovi zatim isprskati plastik prajmerom i posle 20min.spric git 4+1 to ostaviti 24 casa da se susi.Sutra osmirglati smirglom 200 i opet spric git pa smirgla 800 vodena.To je to sto se tice pripreme posle samo izaberes farbu koju hoces,ja sam farbao sa belom bazom pa sam posle lakirao dvokomponentnim lakom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ljudi zna li neko gde mogu da nadjem manual za 88 god 2kf model na engleskom?

 

 

I ja imam 2KF. Nigde za njega nisam nasao manual da skinem na engleskom (video sam negde da ima da se kupi). Koristim manual od XT600A/AC, posto su masine vrlo slicne. Za sve razlike evo jedan skroz koristan fajl:

 

http://rapidshare.com/files/171682924/Yamaha_xt600-all.xls.html

 

 

I ja imam taj manual al sam mislio da ima neko bas za 2kf. Skinuo sam ovaj al ne mogu da ga otvorim. To je neki XLS fajl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

I ja imam taj manual al sam mislio da ima neko bas za 2kf. Skinuo sam ovaj al ne mogu da ga otvorim. To je neki XLS fajl.

 

Xls ti je excel-ov fajl, pokušaj excelom da ga otvoriš mada ne verujem da je to to. Ako neće pokušaj da mu promeniš ekstenziju na rar,zip,pdf pa pokušaj onda da ga otvoriš jer moguće da mu je skrivena ekstenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
:)  Ja vec mesec dva merkam Xta jako mi se svidja.Mala,laka.Ule polusintetika ali to ovde ne pitaj jel se svi razumeju opasno u ulje.Motul 5100,Ipone,Mobil,Silikone,Total, sve je to 99 % isto,a Yam ide na bilo sta. Farbanje plastika uspeva lepo.Prvo prajmer pa ostalo.Svaki lakirer to radi uspesno.Pozz i nadam se da cu i ja do sezone terati Xt makinu!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Sto se tice ulja, ja sam sipao Motul 5100.

Verovatno ću da mu sunem ili Motul 5100 ili Ipone polusintetiku, pošto ne bi trebalo da ima mnogo razlike medju njima, cena će najverovatnije da presudi  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

ooo kakva temaaa!!!  aj da se zapljunem i ja!!!

ex,moja najruznija :D

Šo najružnija baš deluje udobno, mož' i da se spava na njojzi  ;D. Kod endura lepota je na začelju očekivanih osobina, mada je za mene XT baš poubavo motorče  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kakva su vasa iskustva sa XTom i auto-putem? Ja sam juce po povratku iz BGa resio da odem auto-putem jer se smrkavalo pa kao da pozurim kuci pre mraka jer onda temperatura pada ispod nule i strasno se razocarao! Vetar ubija! Pri preticanju kamiona toliko ga vrtlozi bacaju levo desno da je to kriticno! Pre ovog sam vozio choppera koji je bas bas nizak i nikad nisam imao problema sa vetrom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ja sam ga dovezao iz Aleksinca do BG-a autoputem kada sam ga nedavno kupio. Vetar nije mnogo duvao pa me nije bacao. Vozio sam oko 120km/h, par puta podigao brzinu do 140km/h, ali tada bije vetar u telo mnogo. Prvo što sam odradio je da sam mu stavio turing vizir kao zaštitu od vetra  ;). Vizir mi je pravio Ivan, i prioritet mi je bila funkcionalnost a ne izgled. Vizir se skida i stavlja sa takodje napravljenih nosača za par minuta pa može brzo da se nakači za neku dužu turu ili da se skine po želji za gradsku vožnju. Testirao sam ga do stotke i razlika je ogromna  :o, tj.zaštita od vetra je mnooogooo bolja. E sad kako sam mislio da će ružno da mu stoji jer nije motor za tu namenu, tj.nije predvidjen visoki vizir za njega, još je i super ispalo i Ivan mi je napravio tačno ono što sam zamislio. Vizir najviže liči izgledom na vizir Transalp-a. Koštao me je sa nosačima 4500 dinara. Trenutno nemam slike, ali postaviću ih od kuće da vidite vizir, pa da Vas vidim posle ko odje ima najružnije magarence  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

I ja imam taj manual al sam mislio da ima neko bas za 2kf. Skinuo sam ovaj al ne mogu da ga otvorim. To je neki XLS fajl.

 

Ovaj faj koji sam postovao nije manual za 2kf vec ekselov fajl u koje su data manje vise sva podesavanja za razlicite modele XT600 (i 2kf). Otvara se normalno sa MS Excel 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja sam ga dovezao iz Aleksinca do BG-a autoputem kada sam ga nedavno kupio. Vetar nije mnogo duvao pa me nije bacao. Vozio sam oko 120km/h, par puta podigao brzinu do 140km/h, ali tada bije vetar u telo mnogo. Prvo što sam odradio je da sam mu stavio turing vizir kao zaštitu od vetra  ;). Vizir mi je pravio Ivan, i prioritet mi je bila funkcionalnost a ne izgled. Vizir se skida i stavlja sa takodje napravljenih nosača za par minuta pa može brzo da se nakači za neku dužu turu ili da se skine po želji za gradsku vožnju. Testirao sam ga do stotke i razlika je ogromna  :o, tj.zaštita od vetra je mnooogooo bolja. E sad kako sam mislio da će ružno da mu stoji jer nije motor za tu namenu, tj.nije predvidjen visoki vizir za njega, još je i super ispalo i Ivan mi je napravio tačno ono što sam zamislio. Vizir najviže liči izgledom na vizir Transalp-a. Koštao me je sa nosačima 4500 dinara. Trenutno nemam slike, ali postaviću ih od kuće da vidite vizir, pa da Vas vidim posle ko odje ima najružnije magarence  ;D.

aj slikaj da vidimo kako mu stoji vizir i ja sam nesto bio razmisljao o ugradnji vizira samo reko da nebude ruzno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

ooo kakva temaaa!!!  aj da se zapljunem i ja!!!

ex,moja najruznija :D

Cekaj, cekaj! Nisi video moju! :D Al mi ne smeta, bitno da se ore!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Kakva su vasa iskustva sa XTom i auto-putem? Ja sam juce po povratku iz BGa resio da odem auto-putem jer se smrkavalo pa kao da pozurim kuci pre mraka jer onda temperatura pada ispod nule i strasno se razocarao! Vetar ubija! Pri preticanju kamiona toliko ga vrtlozi bacaju levo desno da je to kriticno! Pre ovog sam vozio choppera koji je bas bas nizak i nikad nisam imao problema sa vetrom...

Meni je krstareca brzina na otvorenom uvek oko 120 (nemam vizir) tu vetar jos uvek i nije toliko strasan al je zato preticanje slepera jaaaako zajebano, isto tako i mimoilazenje sa istim, mislim da je najbolji lek za to leci na rezervoar, zvuci sasavo ali radi! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xt600e

Prvo što sam odradio je da sam mu stavio turing vizir kao zaštitu od vetra  ;). Vizir mi je pravio Ivan, i prioritet mi je bila funkcionalnost a ne izgled. Vizir se skida i stavlja sa takodje napravljenih nosača za par minuta pa može brzo da se nakači za neku dužu turu ili da se skine po želji za gradsku vožnju. Testirao sam ga do stotke i razlika je ogromna  :o, tj.zaštita od vetra je mnooogooo bolja. E sad kako sam mislio da će ružno da mu stoji jer nije motor za tu namenu, tj.nije predvidjen visoki vizir za njega, još je i super ispalo i Ivan mi je napravio tačno ono što sam zamislio. Vizir najviže liči izgledom na vizir Transalp-a. Koštao me je sa nosačima 4500 dinara. Trenutno nemam slike, ali postaviću ih od kuće da vidite vizir, pa da Vas vidim posle ko odje ima najružnije magarence  ;D.

 

gde je taj vozirrrrrrrrr

post-3747-12879013281479_thumb.jpg

post-3747-12879013282176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pažnja, ono što ćete videti neće biti nimalo prijatno za Vaše oči,

za maloletne osobe i one sa slabijim srcem preporučujem da zažmure na ovom postu  ;D ;D ;D

Evo slika :

PPzcy_img0393re5.th.jpg

wrV5F_img0391jf2.th.jpg

Izgleda smešno ali mene glava više ne boli  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja