Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Mozda nekom bude korisna informacija cilindar xt 500 gornji na slici xt 600 donji na slici razlika jedino u unutrasnjem precniku hilzne tako da se busenjem i postavljanjem klipa moze prepraviti na xt 6006E8BAB35-573E-4397-B837-36AEAC6EB672.thumb.jpeg.bf2e733a9c74c342d170cdba90d326a3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Svaki put kad je motor završio na zemlji benzin lipti iz rezervoara pored čepa. Da li to tako mora ili je čep neispravan? Bojim se da tako može da se zapali, da kane na vreo agregat, grane... Mora li nov čep? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Trebalo bi da ima dihtung ispod cepa koji ne dozvoljava da se prolije gorivo. Svejedno ce se izliti malo iz karburatora na prelivu ali to nije strasno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Jbg imam kvar koji ce se tesko otkloniti...

Danas skinem pokrivku s motora,obrisem motor,podmazem...dopunim bateriju,sve kao do sad posle duze pauze

Stavim kljuc zaverglam,nece dupali....prvi put da XT nece da upali,obicno kresne iz prvog ili drugog puta posle duzeg stajanja.

Proverim gorivo,pustio...rezervoar pun,lupam glavu sta bi moglo biti...

Kad ispod slavine za gorivo vidim neku malu cudnu polugu sto moze da se izvlaci i uvlaci :tras2:

jbg godina proizvodnje,ali moja i Alchajmer u najavi...vreme je da dam junioru motor.

 

Promenio član Sale_XT
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Zdravo XT owners,

naručio sam za moju XT 600 novi lanac 106 členkova, novi prednji zubačnik 15 i novi zadnji 45 zubova. Imam mašinu 3TB ali je je ex vlasnik taj motor sestavio, i možda ipak umjesto orig. 3TB stavio okvir od 2KF jer ima zadnji sada 39 zubova.. Ali možda ima i neke kombinacije 15/39 i 3TB u originalu? Nadam se da če bit kombinacija 15/45 OK, šta mislite? Inače morat ču zamenjat za 15/43? Vozim offroad..

Hvala puno na bilokojem komentaru, uživajte.

Tomaž.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
19 minutes ago, tomaz s said:

Zdravo XT owners,

naručio sam za moju XT 600 novi lanac 106 členkova, novi prednji zubačnik 15 i novi zadnji 45 zubova. Imam mašinu 3TB ali je je ex vlasnik taj motor sestavio, i možda ipak umjesto orig. 3TB stavio okvir od 2KF jer ima zadnji sada 39 zubova.. Ali možda ima i neke kombinacije 15/39 i 3TB u originalu? Nadam se da če bit kombinacija 15/45 OK, šta mislite? Inače morat ču zamenjat za 15/43? Vozim offroad..

Hvala puno na bilokojem komentaru, uživajte.

Tomaž.

 

Koliko linkova je potrebno ne znam iz glave ali taj prenost 15/43 je i dalje dugačak bar za moje potrebe.

 

Predlog je 15/47 kao univerzalno rešenje ili ako ti je teren zahtevniji 14/47.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 11/5/2018 at 12:10 AM, baltrekk said:

U kratkim crtama:

 

- Wirth progressive fork springs poručene iz Louisa (samo navedeš model XT600 jer su uglavnom sve ili bar većina ista)

- Ulje Motorex SAE 15 (Ubedljivo mi je najbolje od svih probanih do sada, a bilo ih je u raznim kombinacijama i gradacijama)

- Dodatni Alu-čepovi (cca 4cm) koji izdižu prednju vilu da bi se održala upravljiva ciklictika motora ukoliko se podiže i zadnji kraj za 2kf amortizerom

- Novi tefloni u vilama da bi se eliminisao bilo kakav luft unutar štapova

- Nemam ventil za dopumpavanje vazduha iako sam o tome razmišljao ali posle svega odustao bar za sada

- Ranije sam ubacivao dodatne matice sa šajbnom (sve ukupno nekih cca 2cm) da podigne još više prednji kraj i da SAG bude oko 10% ukupne dužine, ali nakon svega shvatio sam da za to nema potrebe i više to ne koristim.

 

Utisci (da napomenem jako subjektivni i možda većini ne odgovara takav set-up, jer nakon svega podešavanje suspenzije je jako subjektivno, ali ovo što sam ja napravio provereno radi kako meni, tako još nekima koji su probali  :) )

 

- Razlika prosto nije za poređenje: Stock vs Rally Replica set-up :) (pogledaj fotku, pa će biti još jasnije)

- Jednostavno, nije moguće uporediti na terenu ta dva podešavanja jer su jakoooo drugačija

- Stock opcija je ok za neku prosečnu brzinu od 40-50km/h ali čim se premaši ta granica vrlo brzo se javlja bottom-up, odn. sabijanje prednjih vila do kraja.

- U ovom Rally Replica prerađenom izdanju može da se tera dosta brže recimo 80-90-100km/h (po istom terenu) i da vozač ima osećaj kontrole i upravljanja. 

- Sabijanje prednjih vila se javlja dosta ređe i to u većini slučajeva na nekim ekstremnim situacijama što bi tako nekako i trebalo da bude

- Najveća razlika se upravo oseća baš na bržim deonicama ili naročito na kamenitoj podlozi po nekom kamenjaru sa različitim stenama. Tu se recimo potpuno oseća kontrola motora i upijanje podloge u odnosu na Stock

- Jako je bitno napomenuti da je bitno ulje u vilama i to osim koje je ulje i koje gradacije (ovde opet je taj subjektivan osećaj jako bitan), ukoliko želite da izvučete maksimum iz tog ulja u vilama ne sme da je prešlo preko 800-1000km.

- Jako bitno za sve koji bi da prerade svoj XT na ovako nešto slično - budite svesni da podizanjem svog motora jako gubite na stabilnosti. Uvijanje ''wobbling'' na asvaltu je izraženije i neophotno je da se u većini slučajeva stoji i motor čvrsto drži nogama ako hoćete da održavate stabilnost motora i smanjite ''lelujanje'' (wobbling) na pravcima i na brzinama preko 100km/h. Ovo može biti prilično izraženo u određenim situacijama i može izazvati veliku neprijatnost za vozača.

 

Napomena: Sve gore napisano je jako subjektivan osećaj. Jako je moguće da se pojedinci ili većina neće složiti sa svim gore navedenim. Termin Rally Replica je sa moje strane imenovan na način na koji jeste kao jedna totalna sloboda autora tj. mene da modifikaciju celog Stock motora nazove nekim imenom koje je povezano sa sopstvenom interesnom zonom vožnje, a koje opet u kratkim crtama opravdava sva očekivanja jedne takve prepravke a da nije neka 450 Rally Replica već XT600.

 

Da više ne dužim, šaljem jednnu zanimljivu fotku baš kako izgeda XT Stock vs XT Rally Replica jedan pored drugog pa očekujem i komentare :D

 

unnamedXT.JPG

 

Kad se samo setim....  

 

Kakva razlika između fabričkog i custom modela. :D :D :D

 

FYI - Za sve one što bi da modifikuju fabrički XT na nešto bolje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
pre 4 minuta, baltrekk je napisao:

 

Koliko linkova je potrebno ne znam iz glave ali taj prenost 15/43 je i dalje dugačak bar za moje potrebe.

 

Predlog je 15/47 kao univerzalno rešenje ili ako ti je teren zahtevniji 14/47.

hvala baltrekk, koliko ti je bilo u originalu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Koliko se sećam 2KF i 3TB imaju različite zupčanike od radilice do korpe kvačila i da to značajno menja prenosni odnos. Isto i zadnji točak 17/18 cola.

Mislim da ce ti 15/45 biti super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Yamaha XT 600 2001 godiste

Zaverglam,upalim i ugasi se a i dalje vergla i ne mogu da prekinen ni na kill ni na kljuc

desilo mi se 2 puta do sada oba puta posle duzeg stajanja

alnaser?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja