Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Haojiang HJ125-33

Pozdrav svima, imao sam prilike samo da budem vozen na ovom motoru i sve pohvale ,hahah. Elem vlasnica istog me je puno zamolila iz komsiluka da se raspitam.za auspuh, znaci yamaha XT600e 2003e, nuzno joj je za registraciju original. Moze polovan. Ako neko zna nekog, nesto nek vice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 5 sati, Doctor...Maniac je napisao:

Pozdrav jel si mozda nasao gde mozes da kupis dyno jet ili neki drugi sigma jet posto bi i ja kupio za moj ttr 600 2001?Hvala

 

Ako si mene ovo pitao ne znam ni šta je to dyno jet. Ne mogu ni karb da nadjem, bar ne po normalnoj ceni. Ima po nekim FB grupama al se bojim da kupim opet krš neki, ko zna šta je i kako unutra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 11 sati, indijskiorah je napisao:

Pozdrav svima, imao sam prilike samo da budem vozen na ovom motoru i sve pohvale ,hahah. Elem vlasnica istog me je puno zamolila iz komsiluka da se raspitam.za auspuh, znaci yamaha XT600e 2003e, nuzno joj je za registraciju original. Moze polovan. Ako neko zna nekog, nesto nek vice :)

Neka menja tehnički pregled. Puštaju sada sa aftermarket auspuhom na vecini teh pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
Pre 17 sati, Bojan82 je napisao:

Ako si mene ovo pitao ne znam ni šta je to dyno jet. Ne mogu ni karb da nadjem, bar ne po normalnoj ceni. Ima po nekim FB grupama al se bojim da kupim opet krš neki, ko zna šta je i kako unutra. 

Imam ja od Tenere 600 3AJ... Pisi ako te zanima...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko mozda nesto o ovom XT-u (iz Valjeva je). Otisao bih da pogledam za neki dan pa mozda neko ima neku informaciju?
Ono sto mi je receno da su lamele za zamenu i karburator treba da se ocisti

xtt.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Karburatori su isti ali su dizne kod 3AJ drastično veće zbog toga što se 3AJ  više greje od 2KF.  3AJ ima veliki rezervoar koji pokriva  glavu i pola cilindra. 

Trebalo bi da radi dobro ako je karb dobar. Ne bi bilo dobro da se stavi karb od 2KF na 3AJ, grejao bi se previše a to bi se odrazilo na vek trajanja.!!

 

Ne bi trebalo da se menjaju dizne za gorivo između ta dva karburatora, jer telo od 3AJ ima dizne za vazduh drugačije i one su ulivene u karb ne mogu se menjati.

Znači ako majstor popravi karb biće dobro ali da dizne ne kombinuje !!!

:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

U mom starom karbu 2kf sam zatekao dizne primarnog karba 160 i 46.A originalne bi trebalo biti 125 i 46 takodje. Sekundarni nisam otvarao. 

Od 3aj su 165 i 46 ili 48 nisam siguran.

Sa 2kf karbom motor radi bolje kad u usis za vazduh airboxa koji je ispod sedišta gurnem krpetinu neku.

Dok motor radi prskajući start sprej na usisne gume, do cilindra, i od airboxa do karba ne dolazi do nikakvih promena u radu. 

Podesio sam mu plovak da bude par mm ispod crte šolje, merio providnim crevom.

Kad izvadim krpu iz usisa motor puca na auspuh pri dodavanju gasa, ne pri oduzimanju. Takodje ne drži ler, gasi se, teško pali

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne. Dihtung šolje karba da je loš onda bi ti curio benzin na poklopcu šolje... 

Palo mi je nešto na pamet... Elvisove prirubnice nisu baš imale dobar žljeb za o-ring koji zaptiva između glave cilindra i same prirubnice. Vrlo je moguće da tu sa strane vuče falš vazduh...

 

Evo na slici se vidi kako fabričke prirubnice imaju žljeb gde dođu ti o-ringovi. Na Elvisovim je taj žljeb prilično loše urađen...

images?q=tbn:ANd9GcTkBkpEEVIub3jKBSafDtP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala :D
Bio sam skeptican, jer sam pre mesec dana isao da gledam Hondu XR600, cuo se sa deckom - stanje odlicno. Organizujem se za prevoz, odem da vidim, stanje nije bas odlicno ali nije ni lose, sednemo da se dogovaramo, uzmem da pogledam papire kad tamo stoji XL600, pitam ga kako ti i sto nije reko kaze nije primetio (motor u njegovom vlasnistvu 5 godina), razocaram se i vratim se kuci.
Pre oko 2 nedelje se cujem i sa ovim deckom sto prodaje XT, kaze lamele da se zamene i karburator da se ocisti i to je to (sto se tice mehanickog dela jer me je samo to i zanimalo), ali uvezena je 2007, ocarinjena i nikad nije registrovana ovde, poslao mi papire koje ima, odem do agenciju za registraciju da proverim - kazu da je ok, organizujem prevoz juce popodne i odemo po njega, sve kako je rekao, ima malo oko estetike da se poradi ali nista strasno.
Sve u svemu rekao bih da je dobra kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni je taj motor vrlo zanimljiv, svestran i lijep ali na zalost nemam mjeata za dva.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Neka preporuka za cross gume / 'kramponke'?
Razmisljam se o kombinaciji Mitas C02 pozadi i Mitas C19 ili Michelin AC10 napred?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
14 minutes ago, JankelA said:

Neka preporuka za cross gume / 'kramponke'?
Razmisljam se o kombinaciji Mitas C02 pozadi i Mitas C19 ili Michelin AC10 napred?


Nazad Mitas c04 u dimenziji 130, a napred Dunlop d952.

 

Taj komplet je okvirno 100eur i traje razumno dugo u kombinovanoj voznji.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
22 minutes ago, srbac said:

Michelin tracker 90 90 21,  4400din, ima homologaciju za asfalt !!! 


Tracker je uzasno mekana guma za XT.

 

Mozda za cross stazu ima smisla uzimati tracker ali se za bilo koju normalnu voznju ne vidim smisla.

 

ac10 i tracker ne bih vise uzimao ni za drz koji je dosta laksi od XT. Ta guma je dobra ali se jednostavno izuzetno brzo trosi kako zavrces gas u odnosu na recimo d952.

 

Doduse stil voznje je toliko individualan svakog od nas tako da je najbolje da probas pa da se drzis onoga sto ti odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja