Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Momci ako nekom  treba imam i ja jos dosta nekih delova na prodaju (Korpa kvacila komplet,Menjac komplet,uljne pumpe,glava motora,lezajevi masine(prva ugradnja OEM),karburatori,airbox sa OEM filterom,Lancanici,Namotaji,Dekle,sajla i pinjon obrtomera,Trouglovi,cilindar na standardnu(za razbusivanje)...itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 12/25/2019 at 11:11 PM, misa-pei said:

Dobro uštelovan motor, ispravan karburator (da ne preliva kao meni na Yamahi kad se prevrnem :D :D :D ), ispravan sistem paljenja (lepa, zdrava varnica, ko ima platine, podešeno paljenje, predpaljenje...) i motor pali na prvu kurblu, eventualno na drugu. Falkonca sam vozio 11 godina, tri komada promenio za to vreme. I sa i bez dekompresora je uvek palio kako rekoh. Pre toga Jawa, MZ (kod njega mi se dešavalo, ne znam zašto, da pali na treću, četvrtu. Mada mi je njegova kurbla najmanje nekako ležala). A XT može i rukom. Automatski dekompresor je čudo :D:D :D  Samo se namesti klip gde treba i...

 

 

 

 

Nek dodje ko oce da proba TTR nema sanse rukom da mrdne potpisujem :D Ume nekad da zabode da ni svom tezinom kad legnem na kurblu ne da mrdne,pa sidjem pa opet se popnem kad ono propadne ko u sir,koj ce ga znat...Meni lepo proces paljenja na kurblu al mora se sve usteluje definitivno,pre neki dan sam kurblao oci mi ispale,mokar sam bio..Hladan mi uvek pali na prvu bukvalno,povucem sauh,gorivo pusteno uvek,spustim par puta kurblu,namestim za paljenje dam kontakt i bum upali odma nema greske...E muke krecu kad vratim sauh posle minut i on se ugasi ( ako ne dodajem gas dok vracam sauh ) e kad mi se tako ugasi onda krecu muke abnormalne,bez 15 minuta kurblanja nema da upali pod garanciju,poslednji put sam morao malo gasa da dodam dok sam kurblao jer nisam imao ideje vise,i ono upali,al rizicno malo reko bi,da mi ne vrati kurblu da mi slomi ovo malo noge :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pozdrav. Motor mi je u havariji, XT 600 2kf,ima li polovnih delova za agregat. 

Radilica sa klipnjačom, cilindar sa klipom, klizači bregaste, grane auspuha, menjač itd. Skoro sve je neispravno u agregatu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
pre 10 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Prvo 2kf se pravio do 1989, a posle 3tb, imam cilindar od oba modela. Klip u 95% ide nov i busenje cilindra.

E pa sad imam i ja cilindar i klip sa nje i nemaju frizi na sebi,problem je sta se cilindar istrosia i sad klip ima lufta unutra i onda klapa. I sad neznam kad kad bi isa busit cilindar,dali da uzmem isti promjer klipa ili veci jer neznam,nisam nikad radia to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Upravo tako kako kaže kolega Šumi. Prvo se cilindar odnese kod strugara da izmere koliki je promer cilindra, preporuče ti koji klip da uzmeš (koja specijala) i tek kad kupiš klip i odneseš ga strugaru, on ti po tom klipu buši cilindar. Cilindar se nikada ne obrađuje bez klipa koji će ići u njega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja