Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 6/18/2019 at 8:55 AM, zarko1983 said:

Pozdrav, imam problem na novom XT-u, zakljucio sam da mi motor ne puni, izmerim aku 12,6v, upalim motor isto....medjutim žice (faze) koje idu od agregata do reglera su vrele, pogotovo na džeku koji se negde nalazi po sredini motora. Nadjem isti motor,isti regler izmerim kod njega , na njegovom motoru 13,8-14v kad motor radi znaci puni, prebacim sa tog motora regler na moj, kod mene 13-13,2v max, i žice kod džeka se i dalje greju.....Da li ima neko viziju u čemu je problem?

E jbg, dvaput ove nedelje sam prošao motorom kroz Žagubicu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 6/22/2019 at 12:10 AM, hakala said:

Idi kod Gila i Sala u Kraljevu da ti to pogledaju,dobri momci i lepo rade motore. Pozitivno iskustvo sa njima.

iskreno nemam bas neko iskustvo lepo s Giletom,no nebitno..videcemo do zime,za sad teram ovako:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li mozda neko zna kod koga je zavrsila ova Yamaha?
Ostala je na mom imenu, a hteo bih da je sadasnji vlasnik prevede na sebe
Inace slika je od pre 2 godine pa se mozda do sad izmenio izgled
image.thumb.jpg.25bde5b849d668acf76fb4ba3ffef988.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

Ima li neko iskustva sa Raus servisom iz Kraljeva,ili sa Srdjanom ? ili mozda neki treci serviser,ko bolje poznaje ovakve enduro motore...moze i malo dalje od Kv,razmisljao sam o Elvisu al je covek nenormalno arogantan i nabedjen ( bar preko telefona ) a i podaleko je Zajecar...naime zivim na 5km od 3T Racing Bikes u Balosavi,al smatram da i za manje para mogu da sredim ovakav motor,nije komplikovan do te mere,a ovi su bas skupi..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Skupi pare i plati Elvisu.. :P Nije covek nabedjen bez razloga(zna znanje!!).. :D a i kako za koga, meni je ok, doneo sam mu masinu od XT-a na kucnu adresu iz Bg-a, toliko o daljini! :P 

Takodje koliko si platio motor jbg, moras bar 50% te cene uloziti i miran si, osim ako hoces da ga prodas!! Moj XT kostao 900, a ulozio sam u njega preko 1000.. :lol2: i evo ove godine malo skoknuo do Crnog mora u Rumuniju i Bugarsku 2600km za 8 dana na tarabi 92go godiste potrosnja ulja 0 kvarova 0 ako ne racunam sto nisam na vreme zamenio sajlu dekompresora pa sam morao u Bugarskoj da je menjam... :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Al je hvališ, kao pred prodaju :lol:

Moja prelazi toliko za vikend a starija je i troši ulje i ništa, 0 kvarova :P

Inače, hvala ti za lančanik, vuče kao Ferguson :moto3:

 

@matador97 Ne znam ni Rausa ni Srđana ali šta će ti ikakav serviser ako si spreman sam da je radiš, kako kažeš pri kraju posta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
6 hours ago, Šumi Zmajček said:

Skupi pare i plati Elvisu.. :P Nije covek nabedjen bez razloga(zna znanje!!).. :D a i kako za koga, meni je ok, doneo sam mu masinu od XT-a na kucnu adresu iz Bg-a, toliko o daljini! :P 

Takodje koliko si platio motor jbg, moras bar 50% te cene uloziti i miran si, osim ako hoces da ga prodas!! Moj XT kostao 900, a ulozio sam u njega preko 1000.. :lol2: i evo ove godine malo skoknuo do Crnog mora u Rumuniju i Bugarsku 2600km za 8 dana na tarabi 92go godiste potrosnja ulja 0 kvarova 0 ako ne racunam sto nisam na vreme zamenio sajlu dekompresora pa sam morao u Bugarskoj da je menjam... :P 

ma nije problem u parama,nek vrednuje on svoj rad,to ne sporim...al cimao sam ga par puta preko fb,cak ga i zvao,pitam za savet,on cak jednom prilikom poce i da me vredja,nesto bio predrkan izgleda,naleteo sam ocito u pogresnom trenutku :jee: 

 

 

6 hours ago, lord_oblivion said:

Al je hvališ, kao pred prodaju :lol:

Moja prelazi toliko za vikend a starija je i troši ulje i ništa, 0 kvarova :P

Inače, hvala ti za lančanik, vuče kao Ferguson :moto3:

 

@matador97 Ne znam ni Rausa ni Srđana ali šta će ti ikakav serviser ako si spreman sam da je radiš, kako kažeš pri kraju posta.

 

 

 

to sam se lose izrazio skroz,mislio sam da nema potrebe da teram u neki ekskluzivni servis,kad realno vecina ovih "prostih" servisa ume da radi ovakve motore,koji nisu komplikovani kao recimo ovi noviji motori puni elektronike i ostalih sranja..takvi motori su za te ekskluzivne servise,odnosno derikoze :lol: a bas zbog te potrosnje ulja i trazim majstora,jer mi trosi nenormalne kolicine,a dimi samo kad upalim...cak msm da ne vuce kako treba,msm da TTR moze to dosta bolje, XR od burazera me kida za sve pare..a i menjac mora da proverim,jedna brzina mi huci nekako,ne ispada iz nje,nemam problem takav,al je glasna i smara...i cak menjac kod honde i yamahe ne moze se uporedi,na hondi upada ko u sir,ja trazim ler pola meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I Srdjan i Rauš su OK, ali Srdjan se više bavi enduro motorima. 

Mada, problem sa menjačem i sa potrošnjom ulja ne znam kako možeš jeftino da rešiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moja dimi samo na većem gasu i konstantno srkuće više od proseka, slabije ide nego recimo Šumijeva sad kad je uradio sve ali i dalje ima obilje momenta, ne štuca, nema knedle, konstantno vuče, ne pravi razliku u potrošnji i odzivu dal sam ja sam ili u dvoje (suvozačica 45kg) ili sa stvarima (solo 5-15kg, u dvoje 25kg)...

Meni izgleda tank torba pravi problem sa vakumom u rezervoaru, leži na čepu pa nedovoljno vazduha ulazi u rezervoar i stvori se na kratko vakum pri konstantnim velikim brzinama. Treba da izađem na otvoren put desetak km i da proverim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Ja sam rasturio svoju masinu a rijec je o 34L znaci prvom od 600ccm u XTu.

I sve su ostale manje vise iste. 

Mjenjac odnosno zubcanici si bili na trecoj i petoj brzini unisteni. Ali objesis to sto budu unisteni nego sto ti opiljci putuju kroz masinu i prave jos vece sranje. 

Sve XT 600 masine posebno od 2KFa  pa dole prema 34L pate od losih mjenjaca. Odnosno kako su godine prolazile i radene revizije XTa radene su i unaprijedenja mjenjaca. Kao naprimjer veca uljna pumpa, zaseban dovod ulja do snopa zubcanika, siri zubcanici 5 brzine.

Rjesenje mjenjaca moze biti skupo ali uz malo istrazivanja i prepravke moze se uraditi kvalitetno i relativno jeftino rjesenje. 

A ako nesto nije uredu sa strane korpe i lamela ili po naski kuplunga.

To se moze rijesiti relativno jeftino sa wemoto.uk oni imaju Gecko i EBC kvacila oba za XT pod uslovom da je korpa ok vrlo dobra. Cak mislim da prodaju i kit gdje dodu razdvojni limovi, frikcione ploce i potisni federi zajedno sa dihtungom dekla. 

 

Sto se tice da masina dimi to mogu biti karike i tefloni. Moze jos par stvari ali na XTu ali vecinom samo ovo dvoje. 

Karike RIK OEM su na ebay.u bile oko 10 do 15 eura cak i sa dostavom u Bosnu i idu na jako puno modela tako da nisu skupe.

Tefloni takode radeni od vitona su bili po par dolara komad XT ih ima 4 u glavi. 

Ako je klip i stublina dobra i u mjeri to i nije neka skupa popravka. 

 

Kao sto Lord kaze, svaka dimi i trosi ulja pogotovu kad se malo optereti. To je veliki vazdusar sa jednim klipom htjeli nehtjeli uvjek malo trosi.

 

 

XT masine se mogu dovesti u dobro stanje za relativno malo novca, ne moze bas za 50 eura ali moze jeftino u odnosu na druge motore.

Uz uslov naravno da nisu bas unistene totalno i da neko ko radi generalku ima malo mozga. 

 

Moja preporuka naravno ako hoces da vozis taj motor, jeste da nades nekog normalnog te otvoris tu masinu i detaljno pregledas sve. Service manual imas online i part list takode. I onda lagano premjeris i pregledas sve. Sto je u mjeri ostavis sto je za zamjenu mozes zamjeniti sa polovnim ili novim dijelovima u mjeri.

XTa na Balkanu u dijelovima ima bruka bozija. Elvis je jedan od njih i svi kazu da je ok, ja nisam imao direktno iskustvo sa njim.

Ebay je takode dobar ebay.de jos bolji kedo.de i wemoto.uk takode odlicni.

Takode ovdje na forumu imas bruku ljudi koji voze XTa i znaju gdje sta kako kudam. Lord je naprimjer jedan od njih.

 

I na kraju mi u Bosni kazemo da ne mozes da se ne jebes a da ti ne ude. Tako ti je sa XTom i generalno sa svim motorima.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 8/8/2019 at 1:47 PM, lord_oblivion said:

Kupujem žicu/žice za zadnji točak 17 cola.
Koliko komada, zavisi od cene.

XT600E 3TB 1990.

Nabavljene žice!

Nadam se da će mi majstor lepo uraditi točak :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

ma malo mora da trosi to je standard,al jebes mi dan pomisljam da mi trosi 0.5L na 100km sto je bezobrazno mnogo,a verujem da je tu negde...ide ona dobro i sad ne mogu se gresim,al mislim da moze dosta bolje,inace da napomenem opet,ne vozim XT nego TTR,al dodje mu na isto :D a smem li ja da teram njega ovako,da se ne pohaba skroz kad je vec fakticki nacet ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 18 sati, matador97 je napisao:

ma malo mora da trosi to je standard,al jebes mi dan pomisljam da mi trosi 0.5L na 100km sto je bezobrazno mnogo,a verujem da je tu negde...ide ona dobro i sad ne mogu se gresim,al mislim da moze dosta bolje,inace da napomenem opet,ne vozim XT nego TTR,al dodje mu na isto :D a smem li ja da teram njega ovako,da se ne pohaba skroz kad je vec fakticki nacet ?

Samo da napomenem iz dosta velikog iskustva sa XT600E yamahama, najveći razlog početka potrošnje

ulja je činjenica da vuče prašinu kroz filter zraka, iako izgleda da je filter ok. Ja sam napravio dosta pokusa i preinaka na XT600E i XTZ660 ( koji imaju isti filter i sistem airboxa ) i došao do zaključka da aftermarket filteri ( poput recimo Hiflo i drugih ) uopće ne dihtaju na onoj spužvi na filteru, koja je bitno tanja i lošije kvalitete od spužve na original filteru. Na prvu ne izgleda tako, ali je. Također, onaj snorkel koji usmjerava zrak na filter u kombinaciji sa lošim aftermarket filterom je smrt za mašinu ( pogotovo ako imaš K&N jer on daje više zraka ali propušta finu prašinu ). I onda sa vremenom motor se pohaba i počne trošiti značajnije ulje. Kada sam napravio spužvasti filter i skinuo snorkel i omjesto njega napravio tanki predfilter, puno bolje. Tko ima para neka si nabavi ovo:

 

l_nu_2273kit__46474.1501635407.220.220.j
WWW.VMXUNLIMITED.COM

VMX Unlimited is Australia's leading VMX vintage dirt bike and parts supplier and major suppliers of Maier Plastics & DC Plastics, Maico and CZ parts, Kedo TT/XT500 parts, Seat foams...

 

Paši i na XT600E 1991-2003. Ovaj crveni predfilter ide na mjesto snorkela i pohvata 99% nečistoća, pogotovo krupnijih. XT600E ima manji airbox od XTZ 660, ali se može namjestiti. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam kupio motor sa KN protočnim filterom i druga stvar koju sam uradio, momentalno sam ga izbacio i umesto njega stavio modifikovani HiFlo.

Znao sam sa interneta da aftermarket filteri ne dihtuju pa sam smislio rešenje.
Počupao sam karton i umesto njega stavio tri sloja sunđera za vazdušne filtere 10mm.
Na obode sam polepio šnitove tog istog sunđera, da dihtuje uz airbox.
I na donju 'prečkicu' unutar airbox-a, na kojoj stoji filter sam podebljao zalepivši trakicu gume za podove mašinskih hala i radionica.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Bas juce sam na svom drugom XT-u zamenio filter najboljom i najjeftinijom opcijom - TwinAir

 

Bio na Kepojebini i odmah na kraju prvog dana i 260km poceo da se gusi sa standardnim filterom.

 

Sve ove druge opcije su ili skupe iki budzevina po meni. TwinAir filter kosta 20-ak eur a traje godinama i lako se opere ako treba i odmah je ready to go. :)

D8935004-A25C-4CB7-9183-53E68AD7AD4B.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
11 minutes ago, nenad98 said:

da se pohvalim i ja novom masinom

 

Super! :D

 

Daj jos neku fotku, deluje lep taj XT :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: YAMAHA XT600

Evo jos neka slika motor je 2000 godiste ako ima neko zainteresovan da menja prednji blatobran fabricki za ovaj sm sa mog motora neka se javi

71814780_2384155375129575_791970387171737600_n.jpg

71541973_394085414558729_3540904706794586112_n.jpg

71489980_519574588842491_1483835970120843264_n.jpg

71325917_520687611840776_7240007331277176832_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja