Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT 600 3UX

Ne znam koliko je ok da ovde pitam, ali da li moze neko da mi preporuci pouzdanog majstora za XT u NS ili u okolini NS? Problem koji mi se ponavlja, iako sam motor vozao od jednog do drugog majstora u NS nisu uspeli da otklone. Da sam to resavam nemam ni znanja ni iskustva.

Na oko 4000 obrtaja motor pocinje da trokira,kao da gubi gas na momente(desavalo  se jakoo retko kao da probije tu neku knedlu i nastavi da ubrzava).

Nakon prvog ciscenja karburatora je radio dan dva bez trokiranja(al sam se ponadao kao majmun tada da je stvar resena) i onda se isto vratilo.

Majstor je nakon toga sumnjao na dijafragmu membrane karburatora (onaj metalni deo ispod gume je stvarno bio izgreban s jedne strane), narucih novi, promenjeno, radio malo bolje(sitna trkiranja  su se desavala opet oko 4000obrtaja, al posle toga motor je nastavio normalno da dize obrtaje) par dana i opet se trokiranje vratilo.  Skidao mi covek karb vec 3-4 puta, nemam više herca da idem kod njega. Ovih dana kako je kišovito i vlažno bilo, imam utisak da se stvar pogoršala tj da počne da trokira i na manjim obrtajima. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Proveri da se nisu u međuvremenu iskidale usisne flanšne od tolikog skidanja i vraćanja.

Isperi rezervoar od mulja i vode, ima da radi nikad bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 46 minuta, SiouxNS je napisao:

Ne znam koliko je ok da ovde pitam, ali da li moze neko da mi preporuci pouzdanog majstora za XT u NS ili u okolini NS? Problem koji mi se ponavlja, iako sam motor vozao od jednog do drugog majstora u NS nisu uspeli da otklone. Da sam to resavam nemam ni znanja ni iskustva.

Na oko 4000 obrtaja motor pocinje da trokira,kao da gubi gas na momente(desavalo  se jakoo retko kao da probije tu neku knedlu i nastavi da ubrzava).

Nakon prvog ciscenja karburatora je radio dan dva bez trokiranja(al sam se ponadao kao majmun tada da je stvar resena) i onda se isto vratilo.

Majstor je nakon toga sumnjao na dijafragmu membrane karburatora (onaj metalni deo ispod gume je stvarno bio izgreban s jedne strane), narucih novi, promenjeno, radio malo bolje(sitna trkiranja  su se desavala opet oko 4000obrtaja, al posle toga motor je nastavio normalno da dize obrtaje) par dana i opet se trokiranje vratilo.  Skidao mi covek karb vec 3-4 puta, nemam više herca da idem kod njega. Ovih dana kako je kišovito i vlažno bilo, imam utisak da se stvar pogoršala tj da počne da trokira i na manjim obrtajima. 

 

 

Kao što ti savetuje lord_oblivion, prvo proveri da se nisu pokidale prirubnice karburatora. One su vrlo specifične na XT-u, tj. gumeni deo prirubnice je lepljen za metalni deo koji se šrafi na cilindar i na tom spoju vrlo često (skoro na svakoj) popusti lepak i tu onda vuče falš vazduh. Takođe, proveri i filter vazduha i da li je nauljen kako treba i čime treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

3UX ima valjda papirni filter? Taj se ne ulji osim ako nećeš da završi u sicevima ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, lord_oblivion je napisao:

3UX ima valjda papirni filter? Taj se ne ulji osim ako nećeš da završi u sicevima ventila.

Uh, u pravu si, moja greška... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT 600 3UX

Ne znam da li sam ufotkao dobar deo, tj prirubnicu karburatora, ali ne deluje mi nigde pokidano. Nemam ja iskustva oko mehanike pa verovatno ni ne vidim da li su te gume ok. Pokusacu sutra da skinem rezevoar i isperem ga, tada cu imati i bolji pogled na ove gume, ali svakako sam zeleo da ceo posao predam nekom ko je siguran u sebe a još važnije zna šta radi i ima iskustva sa Xt-ima.

Da dodam kako sam primetio i ako lagano dodajem gas, trokiranje pocinje oko 4000obrtaja, ako dam naglo gas trokira i ranije tj i na manjim obrtajima.20190607_175046.thumb.jpg.ff34a04a1d22fa7236889f3d030ac294.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prijatelj preključe ispirao rezervoar od Jawe (znači još ga i ulje štiti i ne vredi) stare 40ak godina, posle ko zna koliko vremena od poslednjeg ispiranja...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT 600 3UX

kada virnem u moj rezervoar, ne vidi se korozija, al ne vidim ni sta je na dnu. Svakako ne skodi da probam da ga isperem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K
On 5.6.2019. at 13:27, Danijel 23 je napisao:
Dali se može i koliko spustit ( mono amortizer) zadnji kraj na 2kf modelu? Sin mi ima kratke noge! ;)
Uređivanje poruke
 

Mozes staviti amortizer od 3TB. Taj ti je malo kraci. Ja sam u mom 3tb stavio amortizera od 2kf i sad je visji motor.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jesi li poredio/merio oba amortizera od ušice do ušice?
Ja bih rekao da su iste dužine samo što 3TB ima mekšu oprugu.
Nisam 100% siguran i zato te pitam za poređenje. Kad sam kupio 2KF amortizer samo sam fiknuo crni i ušrafio crveni, nisam ništa zagledao :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K
Pre 8 sati, lord_oblivion je napisao:

Jesi li poredio/merio oba amortizera od ušice do ušice?
Ja bih rekao da su iste dužine samo što 3TB ima mekšu oprugu.
Nisam 100% siguran i zato te pitam za poređenje. Kad sam kupio 2KF amortizer samo sam fiknuo crni i ušrafio crveni, nisam ništa zagledao :D

 

Siguran sam. Nisam merio ali sam stavio jedan pored drugog i 2kf je duzi. Ima oko 2-2.5cm razlika. Praviosam jedan produzetak na 3tb amortizer da stim podignem malo, a posle ipak sam kupio 2kf amortizera jer sam nasao jednu jeftino. Kad sam probao staviti produzetak na 2kf amortizer onda nisam imao dovojno  prostora i nisam mogao ugrediti, znaci 2kf je sigurno duzi i jaci. :) A vec nisam ni siguran da je ovaj od 2kf, jer ovo nije crveni nego je crni kao na 3tb samo je duzi i moze da se steluje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Pozdrav, imam problem na novom XT-u, zakljucio sam da mi motor ne puni, izmerim aku 12,6v, upalim motor isto....medjutim žice (faze) koje idu od agregata do reglera su vrele, pogotovo na džeku koji se negde nalazi po sredini motora. Nadjem isti motor,isti regler izmerim kod njega , na njegovom motoru 13,8-14v kad motor radi znaci puni, prebacim sa tog motora regler na moj, kod mene 13-13,2v max, i žice kod džeka se i dalje greju.....Da li ima neko viziju u čemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

pozdrav i od mene,ja imam drugi vid problema..jel realno da svaki XT/TT nekako klikce dok radi,nesto se neobicno cuje,posedujem TTR 600 inace,on je u pitanju..nista ne lupa il tako nesto,samo u leru kad radi klikce kao,ne umem ni da objasnim..sta li moze biti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, matador97 je napisao:

pozdrav i od mene,ja imam drugi vid problema..jel realno da svaki XT/TT nekako klikce dok radi,nesto se neobicno cuje,posedujem TTR 600 inace,on je u pitanju..nista ne lupa il tako nesto,samo u leru kad radi klikce kao,ne umem ni da objasnim..sta li moze biti ?

Najverovatnije su ventili... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, matador97 je napisao:

za zamenu su ili samo da se presteluju ?

Pa svakako da se prvo provere i našteluju... Ujedno se proveri i lanac bregaste u kakvom je stanju. Može i on da se čuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
28 minutes ago, ThePainkiller said:

Pa svakako da se prvo provere i našteluju... Ujedno se proveri i lanac bregaste u kakvom je stanju. Može i on da se čuje...

obrni okreni bar mi je lakse sad..ja odma pomislio ono najgore :D a jel se samo glava skida za to,il mora cela masina ? posto sam obavesten od jednog majstora da je otvaranje masine minimum 70e..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, matador97 je napisao:

obrni okreni bar mi je lakse sad..ja odma pomislio ono najgore :D a jel se samo glava skida za to,il mora cela masina ? posto sam obavesten od jednog majstora da je otvaranje masine minimum 70e..

Pošto vidim da se ne razumeš baš oko agregata i mehanike, ja bih te savetovao da motor oteraš kod nekog majstora da on proveri šta se čuje i da reši problem. Uglavnom, za štelovanje ventila, skida se samo ventil dekla (to ne spada pod "otvaranje mašine"), a kod nekih agregata (nisam siguran da li tvoj to ima) postoje samo "prozorčići" koji se skidaju da bi se prišlo ventilima i da bi se naštelovali. Ukoliko majstor ustanovi da ventili (ili nešto drugo) nisu kako treba i da moraju da se menjaju (ili obrađuju), tada se skida glava motora (i ni onda nije potrebno vaditi agregat iz rama). Svakako se prvo ustanovi od čega dolazi zvuk kuckanja i na osnovu toga se onda dalje kreće u rešavanje problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
16 hours ago, ThePainkiller said:

Pošto vidim da se ne razumeš baš oko agregata i mehanike, ja bih te savetovao da motor oteraš kod nekog majstora da on proveri šta se čuje i da reši problem. Uglavnom, za štelovanje ventila, skida se samo ventil dekla (to ne spada pod "otvaranje mašine"), a kod nekih agregata (nisam siguran da li tvoj to ima) postoje samo "prozorčići" koji se skidaju da bi se prišlo ventilima i da bi se naštelovali. Ukoliko majstor ustanovi da ventili (ili nešto drugo) nisu kako treba i da moraju da se menjaju (ili obrađuju), tada se skida glava motora (i ni onda nije potrebno vaditi agregat iz rama). Svakako se prvo ustanovi od čega dolazi zvuk kuckanja i na osnovu toga se onda dalje kreće u rešavanje problema.

posteno receno,ne razumem se uopste :D a dobro,reci mi nekog majstora u okolini Kraljevo-Kragujevac a da dobro poznaje ovaj tip motora ( TTR ) citao sam za nekog Nesu iz KG al nzm dal jos radi,to sto sam citao je od pre 10 godina..il neki iz KV provereno dobar ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Idi kod Gila i Sala u Kraljevu da ti to pogledaju,dobri momci i lepo rade motore. Pozitivno iskustvo sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja