Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 13 sati, baltrekk je napisao:

Imas u Louisu Wirth prednje progresivne opruge za 100-ak eura i to je skroz ok.

U prednjim vilama zamenis opruge i sipas neko ulje sae 15, a nazad najjeftinija varijanta je amortizer od 2kf-a i od toga jeftinije nema a da valja. Sve ostalo dosta je skuplje. Ovo je skroz korektno za bilo kakvu adv voznju a da ne kosta kao zlatna poluga :)

 

I cisto da znas da ovom promenom utices i na visinu motora pa ces morati malo da se navikavas na drugaciju ciklistiku ali rezultat potpuno opravdava Investiciju. 

 

Troskovi (okvirno)

Prednje opruge 100eur

ulje za zamenu 10eur

set novih semeringa 10eur

zadnji amortizer 2kf 50eur

manje - vise sve te izadje oko 200eur ali imas mnogooooo bolji setup u odnosu na stock.

@mserifov sve što je baltrekk napisao je tako, nemaš jeftiniji a bolji setap od gore navedenog. I napomena iz drugog pasusa je veoma važna, da ne bi prošao kao ja. Posle zamene je visina otišla toliko da sad vozim kao balerina, na vrhovima prstiju. Na tome ću morati nešto da poradim, totalno nepraktično za grad, mada je visoka pozicija sedenja fenomenalna. Nije mi jasno kako baltrekk vozi ono svoje čudo koje je još više?

 

Pre 11 sati, baltrekk je napisao:

@streetbiker Ju bre što je skup taj korman...nisam očekivao da je toliko...

@baltrekk moja graška, godine i manjak vremena :grr: našao sam račun od Twinwalla, jeste plaćen 135e ali je bio za jedan drugi motor, za moj je bio Enduro Classic (Low) on je plaćen 90e. Twinwall je sada nešto jeftiniji kad se naručuje iz UK, izađe oko 10e manje u odnosu na DE, ranije je zbog velike poštarine bilo obratno.

 

Što se tiče Wilbersa, nema tu greške, Wilbers Adjustline serija 6xx je vrh, novi model za ovu godinu je :ljubav:641 Competition:ljubav:, fenomenalan kvalitet izrade, još bolji od stare serije, trenutno je za XT na "sniženju" 630e. Lomio sam se dugo oko ovoga, ali je na kraju razum preovladao :neznam: te sam se odlučio za 2KF, i nisam se pokajao!

s-l1600.jpg

Takođe i specijalna serija 641 modela u crnoj boji T772 Nightline, za XT je 700e

s-l1600.jpg

Kod njih svaki amortizer dobiješ prepodešen na tvoju težinu a fabrička izrada samog amortizera u željenoj visini se ne naplaćuje posebno. Dodatno se plaća specijalna edicija, kao što je ovaj gore Nightline +70e, mogućnost podešavanja po visini +70e, hidraulično podešavanje prenapregnutosti +200e, farbanje opruge u željenu boju +50e. Competition serija sa hidrauličnim podešavanjem prenapregnutosti i sa mogućnošću podešavanja visine je trenutno 900e, ova edicija Nightline sa prethodno pomenute dve opcije je 970e, cene su za XT model amortizera sa nemačkim porezom.                          

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Hvala na informacijama.

 

U Kedu prije par dana sam gledo wilbers EcoLine amortizere. I Kedo ima po cijeni 369 Eura taj EcoLine

E sad kakav je to nemam pojma mozda neko od vas ima iskustva?

 

Takode sta mi he zapalo za oko jeste YSS mono rear shock po cijeni od 306 eura. Oba amortizera nemaju vanjski rezervuar ali imaju nesto podesavanja.

 

Takode i opruge za prednje vile nisu nesto pretjerano skupe od wilbersa.

Nekih 120 eura po setu.

 

Naravno za jedan 40 godina star motocikl kao moj i za prosjecnu Balkansku platu ovo je bruka para.

 

I meni se svida ta opcija 2KF amortizera. Kazite mi molim vas jel se taj 2KF amortizer moze servisirati i ima li neko podesavanje. 

Generalno mi se svida taj opcija 2KF pozadi i wilbers pozadi.

 

Kao sto sam vec pisao gore,  zavrsavam potpuno restauraciju moje 34L yamahe. I uz te neke bitne nadogradnje poput ovjesa sjedista grijanih rucki, htio sam da idem na malo duza putovanja posebno citav Balkan i TET rute.  Zato i prvenstveno razmisljam o dobrom ovjesu.

 

Mozda i XT600 po nekim danasnjim normama nije za putovanja. Ali ja para za GS ili novi Africu nemam a i da imam nedam. Volim svoj XT.

 

 

006363.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Može se servisirati 2KF, ja sam to uradio nekoliko strana ranije.

Daj detalja oko tog YSS zadnjeg i Wilbers EcoLine, gde si gledao, link za kupiti...

Ja moju polako sređujem za putovanja po Balkanu (u periodu jul-septembar idem TET Romania 20 dana), samo što je meni nerealno skupo da dam 300-350 evra za Acerbis rezervoar pa ću se za sad zadovoljiti kanticom od 600 dinara :)
Štapove neću specijalno dirati osim što sam promenio ulje.
Zadnji amortizer od 600Z sam servisirao, bolje radi nego pre rasturanja ali nisam u potpunosti zadovoljan.

 

Kad budem dobio 7. na Loto-u, uzeću jedan Acerbis od 20L, napred ću da stavim štapove od TT ili kertridž emulatore sa novim oprugama a pozadi ću da ušrafim jedan Wilbers sa svim mogućim dodacima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A što kažeš da XT po današnjim normama nije za putovanja? Dal se promenila planeta? Po meni je i dalje više nego sposobna za bilo kakvo putovanje. Sve je samo pitanje održavanja i ophođenja prema spravi.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 hour ago, lord_oblivion said:

A što kažeš da XT po današnjim normama nije za putovanja? Dal se promenila planeta? Po meni je i dalje više nego sposobna za bilo kakvo putovanje. Sve je samo pitanje održavanja i ophođenja prema spravi.

E potpuno se slažem sa ovim...

 

Za mene je totalno nebitno da li je to XT, DR, XL, KTM, BMW ili šta li već.

Dokle god voziš ono što imaš na način da u tome uživaš to je to. To je pravi motor.

 

Samo ti izdvoji vremena i volju da središ motor u smislu da bude pouzdan i posle se samo otisneš na put i za sve ostalo ne brigaj nego uživaj  :)

 

Ps. Na pojedinim mestima gde smo vozili Bugarski TET (koliko se sećam) plakao bi da sam imao GS ili bilo koji teži motor pre svega zbog konfiguracije terena na koji smo povremeno nailazili. Baš zato što sam imao XT koji sam sredio za sebe potpuno sam uživao i kao i uvek - osim što sam u jednom trenutku oprao filter vazduha (Twin Air) drugih stvari nisam imao potreba da petljam oko motora zato što je takav kakav je jako pouzdan i tvoje je samo da sedneš i voziš i uživaš  :D 

 

Evo ti jedan deo te vožnje  :)

 

Uživaj :D 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

E neka reportaža je bila okačena na Serbia Enduro sa fotkama i pratećim tekstom.

 

A na fb jedino ovo pa posle gledaj ostale fotke 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
3 hours ago, lord_oblivion said:

Može se servisirati 2KF, ja sam to uradio nekoliko strana ranije.

Daj detalja oko tog YSS zadnjeg i Wilbers EcoLine, gde si gledao, link za kupiti...

Ja moju polako sređujem za putovanja po Balkanu (u periodu jul-septembar idem TET Romania 20 dana), samo što je meni nerealno skupo da dam 300-350 evra za Acerbis rezervoar pa ću se za sad zadovoljiti kanticom od 600 dinara :)

 

Na Kedo.de sam gledo iz nekok razloga ne mozes kopirati URL iz njihovog kataloga, sa odredene strane katalog.

Ali pod XT 600 rear shock apsorber imas sve amortizere prvo idu skuplji wilbers i onda dole jeftinij pa YSS.

Cak sam danas opet razmisljao da kupim EcoLine wilbers i prednje opruge. Pa kad je bal nek je maskenbal.

 

Moja yamaha ima fabricki 27 litara rezervuar. Kad se napuni do vrha niie bas lagan motorino onda.

 

I nemoj ni slucajno da bi isao bez mene u Rumuniju idem i ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa ako ti je tol'ki rezerv'ar, moraš da ideš s nama. Makar kao tehnička podrška za nas sa manjim rezervoarima :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
3 hours ago, lord_oblivion said:

A što kažeš da XT po današnjim normama nije za putovanja? Dal se promenila planeta? Po meni je i dalje više nego sposobna za bilo kakvo putovanje. Sve je samo pitanje održavanja i ophođenja prema spravi.

 

Ne i ja se slazem sa vama u svakom aspektu. Zato sam i pisao mozda. A mozda iz razloga sto nam se plasira danas, a vidim to i po nekim temama na forumu da se samo kvalitetno moze putovati na velikim enduro motorima i to iskljucivo novim pa ako je vec veliki enduro neka to bude GS.

 

S druge strane citajuci neke avanturiste sa interneta odnosno veca vecina njih. Tvrdi i dokazuje da je odlazak sa velikim endurom na prave duge ture tipa Mongolija pa i vecina TET puteva vise patnja nego uzivancija. I da je krucijalno da se na takav put krece sa motociklom jednostavne konstrukcije, ekonomicnim i sposobnim za odredeni off road sto XT sigurno jeste.

 

Ja iskreno volim svoj XT i ako je napravljen 1984 godine. Takode vjerujem da uz odredena unaprijedenja tipa ovjesa, grijanih rucki, dobrog reglera, prerade sjedista lakseg izduva, i jos par sitnih moj XT odlican za putovanja.  

 

Kao sto napisah volim svoj XT.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

3TB i 4PT imaju proširen ram pri vratu ispod rezervoara goriva. To proširenje je uljni rezervoar. Bez premeravanja je nemoguće oceniti da li taj crni može da najaše na moj ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
15 hours ago, lord_oblivion said:

@mserifov, kad/ako budeš dolazio u Beograd bilo kojom prilikom, obavezno se javi!

Hocu vrlo rado. Cest sam gost u Beogradu, posebno u Zemunskom kraju. A ako Bog da i neku turu na ljeto da organizujemo.  

 

Za tebe takode vrijedi ista gesta, ako te put navede kroz Tuzlu nekad ili kroz Bosnu, javi se da te ugostim. 

 

Poziv naravno vrijedi za sve forumase, i kad nesto mogu pomoci oko bilo koje stvari, informacija ili neki moto dio da se poganja ili vam treba mjesto da prespavate. Tu sam da pomognem. 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: XT 600 2kf
On 27.2.2019. at 13:18, lord_oblivion je napisao:

3TB i 4PT imaju proširen ram pri vratu ispod rezervoara goriva. To proširenje je uljni rezervoar. Bez premeravanja je nemoguće oceniti da li taj crni može da najaše na moj ram.

Izmjericu sirinu pa ti javim jedino tako mozes znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja