Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 1/30/2019 at 9:24 PM, Danijel 23 said:

Koje ulje preporučujete za prednje štapove na modelu 2KF? Po manualu ide W10, kakvo je iskustovo na terenu?

Baltrek je zaboravio da napomene da ima drugačije opruge u štapovima :)

Na motoru imam kompletne štapove od 2KF sa originalnim oprugama. Ja sam recimo sipao w7.5 Bardahl i prezadovoljan sam. Pritisak nisam duvao. Štapovi nisu premekani već (za mene) taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 1/30/2019 at 9:31 PM, Danijel 23 said:

Evo mjere: ØD: 36 x l: 25 mm. Oba dve (gornja i donja) rolice su iste dimenzije.

 

Hvala :takoje:

Pojuriću po kinezima da vidim šta imaju.

Prečnik i dužina šrafa?

 

edit:
našao sam ove


i ove
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 30.1.2019. at 21:24, Danijel 23 je napisao:

Koje ulje preporučujete za prednje štapove na modelu 2KF? Po manualu ide W10, kakvo je iskustovo na terenu?

@Danijel 23 ne paziš na času, evo ovde je Lord dao pregled, a i pisali smo o tome na prethodnim stranama. Inače, za prednju viljušku bez podešavanja tvrdoće (3TB, 4PT) verovatno je najbolja kombinacija SAE15W, 10 je premekano. Za prednju viljušku sa podešavanjem tvrdoće (43F, 2KF) je dobra i fabrička konfiguracija tj. SAE10W, jer se tvrdoća fino reguliše dopumpavanjem vazduha (0,4-1,0). Ovo sve je najbolje da probaš na svom motoru. Kod mene (4PT) je bilo SAE10W i za uličnu oštriju vožnju premekano, sada je Elf SAE15W i mnogo je bolji osećaj.

 

Momci, zamenjen karb sa TK Y30, pre onog snega sam imao prilike da ga malo probam i kao što sam očekivao - poteže dobro iz niskih, srednji isto OK ali na "visokim" obrtajima, 6000 i preko, samo se dere a ne ide :neznam: Da se razumemo, ne ide kao sa Keihinom ali je OK, potrošnja smanjena definitivno, nemam još tačan podatak. Najviše mi smeta ovo dranje u prazno bez efekta, navikao sam da ga sa Keihinom zakuca na 180 i ide dalje. Fali mu očajno vazduh, Keihin mi je bio sa otvorenim grlima, TKY30 sam vratio na AirBox (AB). Za početak, šta bi moglo jeftino da se uradi je skidanje ograničavača usisa vazduha - "periskop" na AB, ispod sedišta. Otvor za uzimanje vazduha kroz ograničavač je 8cm x 3,2cm ukupno oko 25cm2 dok je otvor na samom AB 10,8cm x 8,8cm što daje 95cm2 što je skoro 4 puta veća površina. Na žalost nisam ovo ja smislio već pametniji ljudi koji su prilagođavali i poboljšavali XT. KEDO ima poklopac AB sa zaštitnom mrežicom koji se prosto ušrafi umesto "periskopa". Kažu da za ovo rešenje nije potrebno menjati dizne na karbu a izgleda ovako

001333.gif

Sviđa mi se što je mrežica sitna, ne sviđa mi se što je ram preširok i smanjuje usisnu površinu. Moja verzija je od priručnog materijala koji mi se zatekao - aluminijumska mrežica, malo je krupnija, nisam je još montirao jer se premišljam kako da je pričvrstim. Dobra stvar je što nema blokiranja otvora za usis te je na raspolaganju svih 95cm2 :jee1:. Ne radi mi se CNC za neki aluminijumski ram koji će da ojača ovu moju rešetku, em ću da izgubim vreme, em će me ispasti skuplje nego da kupim gotov KEDO PowerStrainer, a sama rešetka je suviše meka da se direktno šrafi na AB. Treba obezbediti bar neke gumene podloške oko šrafova. Otvor sam prvo kopirao na papir pa zatim papir kopirao na rešetku. Finalne slike slede verovatno za vikend, kad smislim kako da ga pričvrstim na AB.

large.851452234_MrezicaispojnicezaAirBox.jpg.c18145e2d29c9493a9e229a1a7670c9c.jpg

Što se tiče karba - TK Y30 ima veće dizne od na XT-u standardnog karba Y26 (3TB i 4PT) ili Y27 (43F i 2KF) tako da se nadam da neće morati da se menjaju. Spojnice (Joints) za AB nisam imao, te su naručene originalne nove, operacija završena uspešno, stigle za oko 20 dana, hvala Dejanu iz Yamaha Plattnera. Spojnica za desni karb je morala malo da se zagreje jer je nešto većeg obima, ipak je ovo Y30 :takoje:

Nabavljen je RMS sunđer za filter vazduha, 330 x 330 x 10mm , nešto oko 650din ako se dobro sećam. Igraću se i sa time da napravim filter vazduha većeg protoka, hvala za info @lord_oblivion

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 1/31/2019 at 11:41 PM, lord_oblivion said:

Baltrek je zaboravio da napomene da ima drugačije opruge u štapovima :)

Na motoru imam kompletne štapove od 2KF sa originalnim oprugama. Ja sam recimo sipao w7.5 Bardahl i prezadovoljan sam. Pritisak nisam duvao. Štapovi nisu premekani već (za mene) taman.

Pardoniram za nehotičnu dezinformaciju, nisam sipao 7.5 već 15w :D

Znam da sam mešao 10 i 'nešto' u odnosu 50/50. Na kinezu sam svojevremeno pravio 7.5 pa sam i sad napisao toliko.

U stvari sam sad za XT mešao 10 i 20 da bih dobio 15, kojeg nema da se kupi (Bardahl). 10 je bilo premekano a 20 mi 'zvučalo' nekako kao prevelika razlika.
Po onoj mojoj tabeli, Bardahl 15w je viskoziteta 46 cst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Street,

ja sam u praksi došao do 3 sloja za fabrički protok vazduha, proveravao po boji svećice, mrduckao štel-šraf. Ne sećam se u kom položaju je trenutno, mislim za 1/8 kruga uštinut u odnosu na default po manualu.

Kad sam ga kupio, potrošnja je bila oko 7-8L (od toga je bar pola litre vetrilo na lošem spoju lončeta i tela karba, od vikenda do vikenda). Veća dizna, dignuta igla, protočni KN i protočan lonac bez prigušivača.

Kako sam želeo da unormalim potrošnju i utišam buku, napunio sam lonac i napravio db kiler, rasturio karbove i vratio sve na default, papirni filter vazduha.

Potrošnja je pala na 6/100.

Onda sam napravio perivi-štelujući filter vazduha (prostim izborom broja slojeva sunđera) i kad sam već tu, doprckao potrošnju na 5.5/100 sa laganom rukom.

A pošto ja nemam laganu ruku, moram to još da svedem na manje. Ta 1/8 kruga manje trebala bi da obezbedi ne više od 5/100 u nekom srednjem režimu vožnje po off-u.

 

Za protočnije, probaj za početak 2 sloja pa na kraju samo jedan sloj.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 16 sati, lord_oblivion je napisao:

Pardoniram za nehotičnu dezinformaciju, nisam sipao 7.5 već 15w :D

Znao sam da si pogrešio, reko ispravićeš se sam :jee:

Pre 16 sati, lord_oblivion je napisao:

ja sam u praksi došao do 3 sloja za fabrički protok vazduha, proveravao po boji svećice, mrduckao štel-šraf. Ne sećam se u kom položaju je trenutno. Za protočnije, probaj za početak 2 sloja pa na kraju samo jedan sloj.

Tako sam nešto i mislio, da probam prvo sa 2 sloja, pa ako opet zveči u prazno da skinem i ostavim samo jedan. Razmišljao sam se i o onoj dodatnoj "rupi" od Twinair-a ali mi nešto mnogo da dam 25e.

008809.gif

008807.gif

008807.gif

 

Nego lorde da li si nešto razmišljao oko pravljenja nosača za navigaciju, telefon i ostalo? Meni se svašta mota, ali nisam ništa konkretno počeo da radim imam i onaj Touratech IMO da uklopim, nosač navigacije, nosač telefona... imam i još neke izmene koje sam u međuvremenu uradio ali o tome kasnije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A što ne kupiš od mene onaj KN i rešiš se muka :D

 

Sutra menjam guvernal pa ću ti slikati nosač koji je trenutno na motoru i kojim sam zadovoljan

 

 

ali pošto mislim da to može još praktičnije, čekam da mi stigne ovaj:
 

 

Da napomenem da se moje prepravke i kastomizacije baziraju na ideji dual sport turinga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Mislim da za moje zahteve jedno rešenje ne može da pomogne, pa bio to i visoko protočni K&N filter. Ovde se radi o tjuniranju AirBoxa  jer treba obezbediti mnogo veći protok za visoke obrtaje, a XT je svuda prigušivan, te sam zbog toga otvorio gornji poklopac i razmišljam o ovom TwinAir bočnom. Rešenje koje sam predložio je jeftino u uradi sam varijanti i obezbeđuje pristojan protok vazduha. Ovo nije samo rešenje za SuperMoto motocikle već se uz dodavanje sunđera za filter (predfiltera) može napraviti i rešenje za Enduro motocikle, @lord_oblivion je već postovao ovu sliku koja je tačno to o čemu pišem

prefilter umesto snorkle ispod sedista.jpg

Ovde ostaje napomena da se mora obezbediti da osnova sedišta i plastična forma AB fabrički prave zaštitu od prskanja vode i blata od zadnjeg točka (ne sme se modifikovati osnova sedišta ili gornja površina AB, jer se time dovodi u pitanje da prskajuća i cureća voda ulazi u AB).

 

Ovaj drugi nosač skoro pa kopija RAM-a, imam originalni RAM koji sam malo "poboljšao" uz pomoć Mareta iz Mak Motoa, genijalac od čoveka, znaju ga ljudi i ovde na forumu, kad nemam ideju i kažem mu šta hoću, on smisli nešto i bude kao to što sam hteo da postignem. Baciću ovde sliku, nije mi sad pri ruci.

Generalno u vezi nosača nisam mislio na pojedinačne, njih imam dovoljno, ali kad nakačim sve izgledaću kao inspektor gadžet. Mislio sam na neki savremeniji "clean" izgled kormana, gde bi dodatna instrumentacija bila smeštena na nekoj tzv. konzoli. Ovo dole je slika Triumph Tiger 800XC kormana, kao ideja za clean izgled koji mi se mota po glavi.

Handlebar-Risers.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ovo uopšte nije loše, pod uslovom da je 22,2 šipka zaista od karbona, problem je što je nosač za korman rađen za bicikle sa oversize kormanom tj. 31,8mm, morali bi neki adapteri za fatbar 28,6mm. Hmmm, razmisliću o ovoj varijanti, ideja je jednostavna a ne izgleda loše, cena stvarno pristojna. Da li je neko možda već u posedu ove spravice pa može da nam prenese iskustvo iz prve ruke?

 

Ja se nekako nakanih pa pređoh sa Renthal Twinwall na Renthal Fatbar korman - 200g lakši i još robusniji :), nosači kormana CNC Aluminium T6061-T6 Anodized Silver, takođe lakši od originalnih metalnih nosača, a i imaju povišivače (raisers 10mm), ukupna visina 50mm, kao da su pravljeni za moju visinu. Ovo rešenje je lakše bar 200-300g od dodavanja povišivača tipa RoxRisers, doduše ukupna visina je manja i nije moguće podešavati nagib.

Sad uklapam korman i okolinu - gledam šta mi je još ostalo da se ne slaže pa menjam sa novim ili adaptiranim.

large.484485593_RenthalFatbar.jpg.4f0056cccbeff4a75de7fc9ccb0f2d2a.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
20 hours ago, lord_oblivion said:

Pardoniram za nehotičnu dezinformaciju, nisam sipao 7.5 već 15w :D

Znam da sam mešao 10 i 'nešto' u odnosu 50/50. Na kinezu sam svojevremeno pravio 7.5 pa sam i sad napisao toliko.

U stvari sam sad za XT mešao 10 i 20 da bih dobio 15, kojeg nema da se kupi (Bardahl). 10 je bilo premekano a 20 mi 'zvučalo' nekako kao prevelika razlika.
Po onoj mojoj tabeli, Bardahl 15w je viskoziteta 46 cst.

Da se ponovim -  sipas Motorex SAE 15 i nista ne razmisljas

 

Sipao i Elf i Silkolene i Bardhal i Ipon i neko hidraulicno ulje i ko zna sta sve ...i na kraju svega ukapirao sta bar meni odgovara i sta je stvarno i dobro i lako da se nadje i mnogo da se ne mucka i sve da bude bas kako treba :)

 

Btw, ima jos jedan XT koji se lagano priprema - bice to 100% adv verzija

 

Lagano skupljam proverene delove da pripremim sve sta treba da upgrade

 

Nesto samo malo od informacija da zagolica mastu:

TT pred je vile

2kf zadnji amort

Tenere skid plate

LED kocke x2

Seba nosaci bisaga

Concho Sewing ADV bisage 

Alien Metalworks alu adv rack

Alu DID rims (21” / 18”)

Twin Air

TKC 

 

i tako  :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bardahl 15 ima viskozitet 46 dok Motorex 15 ima 72 , još malo pa duplo 'tvrđe' ;)

Mislim da je previše za 30 godina stare opruge.

 

tabela viskoziteta:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 hour ago, lord_oblivion said:

Bardahl 15 ima viskozitet 46 dok Motorex 15 ima 72 , još malo pa duplo 'tvrđe' ;)

Mislim da je previše za 30 godina stare opruge.

 

tabela viskoziteta:

 

Meni je taman :)

 

Bardhal SAE 20 je osetno tvrdje ulje i ne odgovara mi. Previse skace na sve strane prednji kraj. 

 

Bobane, koliko si platio taj twinwall korman i gde si ga kupio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 2.2.2019. at 20:06, baltrekk je napisao:

Btw, ima jos jedan XT koji se lagano priprema - bice to 100% adv verzija Nesto samo malo od informacija da zagolica mastu:

TT pred je vile

2kf zadnji amort

Tenere skid plate

LED kocke x2

Seba nosaci bisaga

Concho Sewing ADV bisage 

Alien Metalworks alu adv rack

Alu DID rims (21” / 18”)

Twin Air

TKC 

@baltrekk super vest, daj po neku sliku kako napreduješ, verujem da nas je puno zainteresovanih da vidimo ovo :takoje:

On 2.2.2019. at 22:00, baltrekk je napisao:

Bobane, koliko si platio taj twinwall korman i gde si ga kupio? 

Kupljen u Nemačkoj na ebay.de, ako se dobro sećam pre 4 godine je plaćen 135e + slanje, verovatno će biti na prodaju, skinuo sam ga i u super je stanju, komplet kako sam ga i kupio samo bez pakovanja.

On 3.2.2019. at 19:16, Danijel 23 je napisao:

Pardon što ne pazim na satu....ja sam ipak maldi XTejaš. :) Ok shvačam za ulje, a dali su ovo orginal opruge od 2KF modela? :stabre:

5f65d4d5f68acd581f50f354bb201598.jpg&key

@Danijel 23 šala mala kolega, ali ono što je stvarno je da je ova tema ušla u 11 godinu, ima svakakvih ideja i saveta što se tiče XT/TT/Tenere 600 motocikala, ako si mlad XT-jaš svakako je treba pročitati.

Što se tiče opruge, ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnošću ali bih prilično sigurno rekao da ovo nije original opruga, originalne su linearne ova je progresivna. Pre par godina sam pisao malo o tome ovde u temi. Mogla bi biti Hagon ili Wirth (pre bih rekao da je Hagon), obe su Nemačka proizvodnja i imaju na gušćem kraju opruge oznaku proizvođača i tehničke karakteristike opruge, ako nije izbledela sa godinama, očisti od ulja pa pažljivo pogledaj.

Ovako izgleda Hagon progresivna

10019071.jpg

Ovako izgleda Wirth progresivna

s-l1600.jpg

Ovako izgledaju originalne Yamaha 2KF linearne opruge

s-l1600.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Bas lijepo o ovim oprugama.

E sada jedno pitanje,  gluposti dao sam Hagon zadnji amortizer i prednje progresivne.opruge direktno od Hagona oko 420 eura bude oboje sa dostavom u BiH.

 

Ali ni Wilbers u Kedu nije drasticno skuplji.

 

Sta je po vama bolje Wilbers ili Hagon, ili mozda nesto trece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 18 sati, mserifov je napisao:

Bas lijepo o ovim oprugama.

Ali ni Wilbers u Kedu nije drasticno skuplji. Sta je po vama bolje Wilbers ili Hagon, ili mozda nesto trece.

@mserifov hvala kolega. Gradacija opruga bi išla ovako nekako, Wirth i Hagon su neka klasika, zatim je klasu iznad Promoto (by Wilbers) za svakodnevnu upotrebu a onda jedno dve klase iznad je najbolji u kategoriji kvalitetnih nadogradnji - Wilbers. Sa svojim top proizvodima čak su dovoljno dobri za neku amatersko-sportsku primenu. Kao orijentir u ceni, Wilbersov top zadnji amort za XT je oko 670e, a sa hidrauličnim podešavanjem prenapregnutosti i tvrdoće +200e.

Öhlins je bolji kvalitet po daleko većim cenama (za XT od 1300e pa na gore), ali o tome ne bi bilo produktivno raspravljati.

Pre 13 sati, lord_oblivion je napisao:

Bolje je novo a od toga je jedino bolje ono skuplje, Ohlins recimo :D

@lord_oblivion lepo rečeno :tuzno:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Sta bi bila vasa preporuka za neko budzet ali opet dovoljno dobro rjesenje za XT600. Za prednje opruge i zadnji amortizer.  

Plan mi je da moj XT slozim da bude dovoljno dobar za duze rute. 

Tipa jedan kompletan obilazak Balkana ili TET staze i slicno.

 

Sta uzeti da ne bude papreno skupo a opet sasvim ok.  Da li ici sa wilbersom iz Kedo.a naprimjer ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
5 hours ago, mserifov said:

Sta bi bila vasa preporuka za neko budzet ali opet dovoljno dobro rjesenje za XT600. Za prednje opruge i zadnji amortizer.  

Plan mi je da moj XT slozim da bude dovoljno dobar za duze rute. 

Tipa jedan kompletan obilazak Balkana ili TET staze i slicno.

 

Sta uzeti da ne bude papreno skupo a opet sasvim ok.  Da li ici sa wilbersom iz Kedo.a naprimjer ?

 

Imas u Louisu Wirth prednje progresivne opruge za 100-ak eura i to je skroz ok.

 

U prednjim vilama zamenis opruge i sipas neko ulje sae 15, a nazad najjeftinija varijanta je amortizer od 2kf-a i od toga jeftinije nema a da valja.

 

Sve ostalo dosta je skuplje. Ovo je skroz korektno za bilo kakvu adv voznju a da ne kosta kao zlatna poluga :)

 

I cisto da znas da ovom promenom utices i na visinu motora pa ces morati malo da se navikavas na drugaciju ciklistiku ali rezultat potpuno opravdava 

Investiciju. 

 

Troskovi (okvirno)

Prednje opruge 100eur

ulje za zamenu 10eur

set novih semeringa 10eur

zadnji amortizer 2kf 50eur

 

manje - vise sve te izadje oko 200eur ali imas mnogooooo bolji setup u odnosu na stock.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja