Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Nisu ležajevi već biksne.

 

Sada mislim da ima oko 5mm mereno na osovini zadnjeg točka.

 

Ovo je odokativno koliko se sećam na nekom osećaju.

Mogu da izmerim tačno tokom vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Pa kad uzmes u kompletu lezajeve dobijes sve za zamenu, i lezajeve i osovine: LINK

Nije mi jasno gde moze vise imati lufta :)

 

Ja sam sad meni narucio za WR450, i za swingarm i za linkage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
7 minutes ago, markulja said:

Pa kad uzmes u kompletu lezajeve dobijes sve za zamenu, i lezajeve i osovine: LINK

Nije mi jasno gde moze vise imati lufta :)

 

Ja sam sad meni narucio za WR450, i za swingarm i za linkage

 

Pa u tome i jeste problem - što sam se ja oslanjao na majstorova umeća :D

 

Fala za link - moraću da poručim ovaj set da to bude kako treba.

 

 

Ps. Ako još neko reši da poručuje neka se javi da uštedimo parice za poštarinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Vidi samo gde ti sve ima lufta. Nek ti neko podize i spusta zadnji kraj motora (da se skoro digne zadnji tocak sa zemlje) a ti pipaj jedan po jedan lezaj. Ne znam kako je resena klackalica na XTu, ali valjda mozes prici svemu.

Obicno su odvojeni kompleti lezajeva za swingarm (viljusku) i za linkage (klackalicu). Mnogo je jeftinije uzeti ceo komplet, nego kupovati lezaj po lezaj iz originala.

 

I obavezno bar jednom godisnje rasklapanje i podmazivanje svih lezajeva viljuske. 

 

Najcesce i stradaju jer udje voda, blato pa zardjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kod mene nema lufta, proveravao sam (nula milimetara) ali su mi propale one limene kapice što idu preko spoljašnjih semeringa osovine viljuške. Fali mi i onaj plastični točkić preko kog putuje pogonski lanac.

Redovno mažem dekalamitom litijumsku mast.

Iako nemam lufta, želim da promenim sve komplet i da napravim poboljšano zaptivanje oko tih limenih kapica i taj plastični roler. Onda ću znati šta imam unutra.

 

Da li taj komplet sa ebay linka odgovara i za moju 3TB 1990. godište?

Ili da naručim recimo ovaj komplet sa Kedo.de?

WWW.KEDO.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ovo je najjeftinije sto sam nasao, od 1990 do 1995: 

s-l1000.jpg
WWW.EBAY.COM

CONTAINS ALL OF THE BEARINGS, SHAFTS, SEALS AND BUSHINGS REQUIRED TO REBUILD YOUR SWING ARM TO FACTORY SPECIFICATIONS. Swing Arm Bearing Kit. SWING...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Danas slagao stvari u supi i resih konacno da otvorim masinu koju sam kupio za delove pre 1,5 god.. :D Masina je zaribala jer je ostala bez ulja... :D  evo i razloga zasto je ostala bez ulja, nije ga ni potrosila nego ga nije mogla uzeti iz donjeg dela masine.. :) ko ne zna ovo je sito koje je povezano na pumpu ulja.. Nisam siguran dal tuda ide glavni protok ulja pa u filter(papirni) pa dalje u rezeruar na ramu... al sito je bilo 80% zapuseno. Tako da, kolege motorasi, kad god otvarate dekle ili bilo sta na motoru, upotrebite normalne diktunge, nisu skupi, vidi se kako je silikon zavrsio posao.. :D 


Pojavu krivljenja kontra tega ne znam, prvi put vidim ovo uzivo, sve osiguravajuce sipkice(stiftovi) koji idu na radilicu, kontra teg, i alternator su bile polomljene... :):D Verovatno je neko pogresno "uzubio" kontra teg... :D i verglao/upalio na silu motor.. :D

 

PS ima na toj gomili i komada aluminiuma, i komada klizaca lanca...  

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
On 11/22/2018 at 5:47 PM, lord_oblivion said:

Nisam ga ja lično otvarao negom majstor Dule iz Beograda, kod koga sam otišao po Đuntinoj preporuci.

Unutra je kao i svaki amortizer sa dve komore. Gas i ulje su odvojeni klipom pa da bi se rasturio, treba prvo proburgijati rupu u gasnom delu da gas izađe i u tu rupu naviti navoj da se kasnije uvrne šrader ventil (ventil za automobilske gume).

 

Ulja ide toliko da glavni klip uvek bude potopljen u isto, odnosno da cela uljna komora bude puna ulja i bez vazdušnih džepova. Za gustinu nisam našao dovoljno precizne informacije a u praksi se koristi 2.5 do 5w ulja sa što većim indeksom viskoziteta. Takva ulja se vode kao shock oils.

Mi smo sipali 2.5w. Mislim da bi bilo bolje sa nešto gušćim 5w pa ću ga u nekom momentu ponovo otvoriti.

U gasni deo se pumpa, recimo 10 bara, azota. Ne mora azot, može i običan vazduh (78% azota), samo treba da bude bez vlage, suv.

Ne mora ni 10 bara, to je neka cifra koja se najčešće pominje po internetu ali ne bi smelo više od toga.

Komponente koje su najpodložnije trošenju su semerinzi, biksna/čaura u zaptivnoj glavi kroz koju prolazi osovina klipa i ulje. Štos guma igra važnu ulogu, sprečava da amortizer, jelte ne uštosuje, odnosno da se prilikom doskoka toliko sabije da se izlome mehanizmi u telu amortizera.

Ovaj moj amortizer je, osim sistema za ispuštanje gasa, potpuno reparabilan. A i to se rešava jednom burgijom i jednim šrader ventilom sa navojem.

 

Dule je sve radio, ja sam šegrtovao i slikao :D

Amortizer je osetno promenio ponašanje (na bolje naravno) ali mislim da još uvek nije to to i da sam trebao da sipam gušće ulje.

 

20181011_190424.jpg

 

20181011_194348.jpg

 

20181011_190438.jpg

 

20181011_194321.jpg

 

Poenta cele priče je da je ovaj amortizer potpuno reparabilan, da egzaktna količina ulja lako može da se odredi na licu mesta i da ne mora da se puni  specijalnom svemirskom aparaturom za azot.

 

Potaknut mojom akcijom reparacije, prijatelj moj je otišao jedan korak dalje od mene u sređivanju svog zadnjeg amortizera. Ali to će već on napisati kad bude bio trenutak.

Ovo je vrhunski odradeno, bar po meni.

 

Kad sam poceo da radim svoju 34L amortizer je bio jedna od stavki koja mi je zadavala najvise muke. I ako je moj dobar. Trazio sam neko rjesenje reparacije. Na par foruma su spominjali Italiju, ali kao to se ne moze uraditi.

Ovo pobija sve to navedeno. I potvrduje cinjenicu nema toga sta DIY Balkan scena ne moze rijesiti.

 

Molio bi te samo da s vremena na vrijeme preneses svoja iskustva kako ovaj zahvat drzi kroz vrijeme. Odnosno kako se ponasa nakon nekoliko voznji.

 

Takode sto se tice lufta zadnje viljuske i kompletnog sistema klackalice.  Ja sam semeringe i iglicaste lezajeve nasao vrlo povoljno na ebay.de

Inace ebay.de mi je mnogo dobra destinacija za naci dijelove za XT iz razloga sto jos dosta Njemaca vozi XT.

 

Sto se tice cahura mesinganih i samih bolcni iz klackalice zadnje viljuske. 

To sam rijesio kod lokalnog tokara. Jer mi je u globalu bilo skupo da to kupim od boats.net koji su inace naj jeftinij za OEM yamaha dijelove.

I vjerujem jednom kad se to utegne uz redovno odrzavanje tipa ciscenja i podmazivanja. Sa masti koja je pogodna za primjenu u tako vlaznim prljavim uslovima. Da ce to da traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zadnje vešanje je verovatno sklop o kojem se najmanje brine tj. održava. Ležajeve valja proveriti i podmazati pri svakog zameni lanca i lančanika. Naravno, zavisi od uslova i upotrebe motocikla mada ima fantastičnih masti koje mogu da teraju poprilično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 5.11.2018. at 12:24, lord_oblivion je napisao:

20180723-181512.jpg

@lord_oblivion lorde pozdravljam preradu, imam samo jednu ozbiljnu zamerku, šta će ti one KTM nalepnice, ja bi to već skinuo u isplati kapare za motor ;) , ako voziš KTM onda ima smisla, ovako na XT ide samo :yamaha:. Još jedna stvar mi je pala u oko, poklopac rezervoara na preklop :takoje: to sam odavno nameračio da uradim ali ne stiže na red, imam prioritetnijih stvari - u svakom slučaju lep detalj.

On 5.11.2018. at 14:34, lord_oblivion je napisao:

Prema tehničkim podacima sa sajtova proizvođača, primer nekoliko ulja kojih ima kod nas da se kupe (viskozitet u Cst (mm2/s) na 40C):

Motorex                   Elf                  Bardahl             Ipone          SAE

34.7                          nema             22                      22               7.5w

49.5                          45.4               32                      37.7            10w

71.9                          72.6               46                      60.2            15w


S napomenom da je jedino Motorex potpuno mineralno.

Kod mene je Elf SAE15W - odličan i za preporuku!

On 6.11.2018. at 0:43, mradomir je napisao:

A čemu služi perforacija blatobrana?

Pretpostavljam, al' ajde da pitam.

@mradomir pogledaj ovaj moj post tu sam pisao više na temu proreza / "škrga" na prednjem blatobranu.

 

On 17.11.2018. at 18:57, lord_oblivion je napisao:

I malo za sladokusce (streetbiker :D )
6554b6be8c0d829a8bf63ae0c82cf121_link.pn Großewächter Tuning Kit Yamaha  XT 600 (1983-2004)

WWW.GW-RACING-PARTS.DE
 

@lord_oblivion imaš od mene hvala za link, ima dosta toga i na Kedo, Motoritz, kao i na OTR, kad bih se upustio u tjuning agregata to bi otvorilo jedan ponor od par KEUR, :neznam: :tuzno:Uz bolju karburaciju, bolji izduv takođe, ostalo mi je još to. Da li je vredno žrtvovati izdržljivost ovog agregata radi, svakako mnogo boljih, performanski? Moje mišljenje je u našim uslovima - NE, u nekoj drugoj sredini sa više mogućnosti i tada bi bilo pod znakom pitanja, veliki je to novac - osim ako se opravda angažovanjem na relijima, skupovima XT entuzijasta ili tjuning izložbama. Ipak zanimljivo je naći po netu slučajeve tjuniranja na npr. ekstremnih čak 750ccm i preko 70KS (Motoritz) ili regularno 635-660ccm sa nekih 60-62KS.

On 17.11.2018. at 21:16, lord_oblivion je napisao:

maxresdefault.jpg

Ovaj je rešio da napravi scrambler-a a kad završi slikanje da vrati rezervoar na Hondu sa koje je skinuo :lol2: :lol3:osim toga ovaj oblik rezervoara suza (teardrop) po meni nije baš estetski izbor za scrambler motocikle. Slično sam našao na YT, samo što je tip na XT scrambler stavio rezervoar od nekog Kawasakija sa sve restauriranim natpisom :jee:

On 22.11.2018. at 9:43, lord_oblivion je napisao:

Amortizer sam u međuvremenu reparirao, promenio gumice, semeringe i glavnu biksnu, dodao novu štos gumu, novo ulje i gas. Međutim, nisam zadovoljan i verovatno ću još jednom da ga otvaram da sipam gušće ulje i da umesto ventila ušrafim pneumatsko crevo sa ventilom na vrhu, da mogu da se igram sa pritiscima.

Pomno pratim tvoju restauraciju zadnjeg amorta :Mina:, mislim da je:

1. Pneumatsko pancir crevo daleko bolje rešenje, daje ti mnogo više mogućnosti za eksperimentisanje. 

2. Ako bi moglo da se ubudži bez "kresanja" gornjeg okca amorta to bi bilo savršeno. Znam da je bočni pritisak na strane okca mali ali opet je to celina koja se na udare amortizacije tako i ponaša, te je svaka intervencija ovog tipa po meni diskutabilna. Ja na mom nisam ovo uradio, ali ne znači da neću ako neko ponudi rešenje koje će mi biti zadovoljavajuće.

3. Takođe bih voleo da punjenje ipak odradim čistim azotom :neznam: imam taj neki pomeraj ka :lud:

 

On 22.11.2018. at 14:17, lord_oblivion je napisao:

Ovaj moj amortizer je, osim sistema za ispuštanje gasa, potpuno reparabilan. A i to se rešava jednom burgijom i jednim šrader ventilom sa navojem. Dule je sve radio, ja sam šegrtovao i slikao :D

Amortizer je osetno promenio ponašanje (na bolje naravno) ali mislim da još uvek nije to to i da sam trebao da sipam gušće ulje.

20181011_190424.jpg

 

20181011_194348.jpg

@lord_oblivion moj komentar sam dao iznad, hvala ti što si odlučio da podeliš sa nama detalje o ovom zahvatu i naravno od mene + hvala.

On 25.11.2018. at 5:01, mserifov je napisao:

Inace ebay.de mi je mnogo dobra destinacija za naci dijelove za XT iz razloga sto jos dosta Njemaca vozi XT.

@mserifov apsolutno se slažem sa ovime i potvrđujem istinitost :takoje:

 

Pre 13 sati, lord_oblivion je napisao:

@lord_oblivion još jedno hvala od mene za odličan link Racetecha. Inače taj članak je uzet iz čuvene

Race Tech's Motorcycle Suspension Bible - Pol Tedea i Li Parksa
ko malo zakopa na Netu može lako da nađe ovu knjigu u PDF formatu, obavezno štivo!

images?q=tbn:ANd9GcQdta_CTohfV46NWUIBF19

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Taj poklopac rezervoara na preklop, koliko je lep toliko mi i problema zadaje.

Gumeni prsten ne dihtuje na rupu za sipanje goriva čija je ivica upuštena u odnosu na spoljnu ravan preklopnog poklopca tako da se u među prostoru zadržava voda od pranja i kiše i preliva direktno u rezervoar.

To ću rešavati sad preko zime, uz to i verovatno kompletnu estetiku celog motora, u smislu tih nalepnica. Već su mi stigle gumirane obloge za rezervoar, crna sa crvenim sisicama:

3M-silica-gel-Motorcycle-Tank-Pad-Protec
WWW.ALIEXPRESS.COM

Cheap tank traction pad, Buy Quality traction pad directly from China motorcycle tank pad Suppliers: 3M+silica gel Motorcycle Tank Pad...

 

Čekam i :

2Pcs-pair-Motorcycle-Handgrip-Guard-Moto
WWW.ALIEXPRESS.COM

Cheap Levers, Ropes & Cables, Buy Directly from China Suppliers:2Pcs/pair Motorcycle Handgrip Guard Motorbike Brake Clutch Lever Cover Handlebar...

naravno crno-crvene.

 

Tema će, očigledno biti crna sa crvenim detaljima :)

 

Crevo za šrader ventil je spremno i čeka kad na red dođe ponovno otvaranje amortizera. Ono će mi omogućiti da regulišem pritisak bez skidanja amortizera sa motora.

Sadašnji ventil je morao da se postavi baš tu jer jedino tu ima dovoljno mesa da se nareže navoj i da sve to bude čvrsto kad se postavi. Ni meni se ne sviđa što smo morali da obrusimo okce ali majstor nije imao drugog načina. Eventualno može da se dovari parče debljeg materijala na zid i da se kroz to ubuši rupa i ureže navoj. S te strane postavljen ventil, mislim da nema čemu da smeta jer se svi elementi amortizera nižu sa suprotne strane.

Pokušaću da nađem link za download Biblije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
pre 49 minuta, markulja je napisao:

KTM nalepnice, Benelli obloga rezervoara... Ja mislio da ti vozis Yamahu :D

 

Vidi - tu je u pitanju čista ekonomska računica. Ta dva parčeta gume na kojima piše Benelli koštaju 8.86 EUR, a da nekim slučajem na njima piše Yamaha, bile bi bar 15 EUR. Pri tome, i ove Benelli dodaju bar dva - tri konja na već ionako neverovatnu snagu XT-a, plus povećavaju skill vozača bar za 20%, a da na njima piše Yamaha, onda se taj XT ne bi više ni mogao voziti od snage bez obzira na još dodatno povećan skill vozača od 5% u odnosu na Benelli natpis... :P:P:P

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Jel ima zainteresovanih da poručujemo set za reparaciju klackalice svi nekkako zajedno ili da idemo u strelce pa ko se kako snađe?  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Klackalice/linkova ili zadnje viljuške?

Ja sam zainteresovan ali neću imati pre 24og decembra.

 

Uzimao bih oba seta, i za zadnju viljušku i za klackalice/linkove vešanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
13 minutes ago, lord_oblivion said:

Klackalice/linkova ili zadnje viljuške?

Ja sam zainteresovan ali neću imati pre 24og decembra.

 

Uzimao bih oba seta, i za zadnju viljušku i za klackalice/linkove vešanja.

 

Ja bih samo set za reparaciju luftova u zadnjoj klackalici/linkove.

 

Vila mi nema luft samo klackalice je potrebno osvežiti novim biksnama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Slažem se. Ni kod mene nema primetnih luftova ali volim da zamenim preventivno.

Ajd, zadnja viljuška nije kritična, bitnije je srediti linkove.

Da ponovim, ne mogu pre 24og decembra, ne uklapa mi se u finansijske planove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
16 hours ago, lord_oblivion said:

Slažem se. Ni kod mene nema primetnih luftova ali volim da zamenim preventivno.

Ajd, zadnja viljuška nije kritična, bitnije je srediti linkove.

Da ponovim, ne mogu pre 24og decembra, ne uklapa mi se u finansijske planove.

Meni je to skroz ok.

 

Čak i u janurau mi je ok samo da planiramo da poručujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja