Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Endurašiii :D

 

 Treba mi pomoć? Prvo da se izvinim ako moj problem je već opisan kako da se reši ali ja nisam mogo da nađem nikako i unapred se izvinjavamm :D

 

Ovako : TTR600 u pitanju. Danas se provozao malo posle  dužeg vremena i motor počeo na punom gasu da se guši, puca iz auspuha, nema snagu na punom gasu i ili 'proguta' to nekako ili se ugasii. Nisam stručan pa bih zamolio vas starije kolege za pomoć šta može da bude? Smeša, filter za vazduh,da ne lupam bzvz dalje....i ako može detaljno objašnjenje kako da odradim to ? Još jednom se izvinjavam ako je već pisano o ovakvoj temi ali nemam živaca više poludeo sam danass.  

 

Takođe gde mogu da naručim filter vazduha, zvao neke radnje i nemaju pa vi sigurno znate gde da ne lutam džabe? Hvala ii

 

Pozz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Voda u rezervoaru. Ja sam danas istočio skoro pola litre :D

Filter vazduha TwinAir, ako se ne varam, preko Sagmajstera, Xmoto na FB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@milan pastrana 199 to bi mogao biti problem sa karburatorom, pucanje zna da signalizira da je smeša prejaka tj. da je karb razdešen, te su i performanse slabije - "guši se". Uputstvo za podešavanje i servisiranje tvog karba možeš naći ovde. Filter vazduha, običan papirni možeš naći u svakoj boljoj moto prodavnici, ili naruči online ovaj kvalitetniji sunđerasti TwinAir što ti je preporučio Lord, ali za njega ćeš verovatno morati da naknadno podesiš karb.

 

 Momci, naleteh na ovog "mršavka" iz Poljske - Gdanjsk, preradu XT600 na skrembler, ima detalja koji su veoma dobro odrađeni, možda se još po neka stvar da malo doterati ali sve u svemu jedna veoma lepa prerada.:jee1:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ovo skupo k'o sam otrov kad se poručuje kao original.

Ako se dobr osećam, nešto tipa oko 80eur manje / više.... 

 

Ja sam kod mene i to zamenio, pa je sada uz progresivnu oprugu i novo ulje u vilama - sve kao brand new  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 19 sati, lord_oblivion je napisao:

Ispravka - kupujem limeni rezervoar za 4PT 1996-2003.

@lord_oblivion šta praviš - podeli sa nama :) :zbunjen: proveri da li može 4PT rezervoar da se nabudži i da li treba nešto menjati kod sedišta pošto ni ono nije isto kod 3TB i 4PT.

 

Pre 19 sati, lord_oblivion je napisao:

Uporedna tabela, na kojih sve modela štapove idu isti 'tefloni' sa dimenzijama:
http://www.biker-emporium.co.uk/fork-bushings-o-d-45mm-i-d-41mm-width-20mm-thickness-2mm

Izvini za glupo pitanje, a što ovi distanceri ne mogu da se naprave kod nekog domaćeg bravara, ne bi trebalo da bude problem? Ovi sa linka su Küryjakyn, to je poznata 3rd party firma u Cruising i Chopper segmentu. Sve što sam od njih naručivao stizalo je vrhunskog kvaliteta ali cene :staa3:

751102.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koliko se ja razumem, konstrukciono nije nikakav problem napraviti nekoliko prstena zadatih dimenzija ali je materijal upitan u samogradnji.

 

Ne pravim ništa, samo hoću da rešim rezervoar. Za 4PT rezervoar treba i 4PT sedište i sve plastike. Odnosno, u mom slučaju imam ko bi mi doradio ploču sedišta, imam ko bi pretapacirao i imam ko bi modifikovao bočne plastike.

Izračunao sam da mi se više isplati da kupim 4PT rezervoar i da ga propisno sredim unutra i da modifikujem sedište i plastike nego da sređujem postojeći. U procesu dobijam 2 litre više i rešavam vodu u rezervoaru za podnošljivu razliku u parama. Plus kasnije 2*Desert Fox fuel cell 6L.

Druga varijanta je 4PT Acerbis iz amerike, nešto skuplje ali doživotno.

Prva varijanta sa limenim tankom mi više odgovara zbog modularnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Naći 4PT delove u očuvanom stanju kod nas nije baš lako, to je moje iskustvo. Uglavnom sam morao da dovlačim spolja (ebay).

Za implantiranje 4PT rezervoara pored samog rezervoara sa bočnim plastikama i sedišta trebaće ti još i repna plastika i ona se razlikuje.

Što se tiče Acerbis rezervoara, ne mora Amerika, bliža je Italija, ima i u Nemačkoj, a i cene su niže:

186e

270e

306e kod Dejvida Lambeta mada je poštarina skuplja iz UK

315e

Dobra je stvar ovaj Desert Fox, hvala za info, i meni se ta modularnost više sviđa od velikog rezervoara, bar za sada.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Pozdrav drugari,

 

Zna li tko gdje bih mogao da kupim jedno 5 zica sa maticama za zadnju felgu yamahe xt 600 tenere 34L model.

 

Trenutno restauriram jednu. Pa da ne kupujem citav set zica novi. Treba mi 5 starij koje bih cinkao ponovo i vratio na felgu.

 

Pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, mserifov je napisao:

Pozdrav drugari,

 

Zna li tko gdje bih mogao da kupim jedno 5 zica sa maticama za zadnju felgu yamahe xt 600 tenere 34L model.

 

Trenutno restauriram jednu. Pa da ne kupujem citav set zica novi. Treba mi 5 starij koje bih cinkao ponovo i vratio na felgu.

 

Pozdrav i hvala

Za prednji točak imam. Za zadnji, na žalost, nemam. Ja sam ove za prednji uzeo od Elvisa iz Zaječara. Proveri kod njega, trebalo bi da ima i za zadnje točkove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 26 minuta, mserifov je napisao:

Mislio sam da narucim sa Boats.net citav set novih oko 75 dolara. 

 

Ali da ne kupujem set za par njih.

Bogami, ni Elvis nije jeftin. Jedna zbica kod njega izadje 2 evra...pa ti izracunaj sta ti se vise isplati...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako poklanjaš, trebaju. U suprotnom mi i nisu nešto preko potrebne :D

I to prvo da vidim dal mi fale leve ili desne :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Naravno da sam mislio da poklonim, sta ce meni... Ne mislim skoro da se vracam na 21 tocak napred. :D

Samo da ih iskopam pa ti mogu poslati...

Daj podatke na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja