Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma to se odmah vidi po tekstu oglasa, kako se prodavac odnosi prema stvari koju prodaje i prema kupcima.

Ovde nema teksta, pa je i održavanje bilo takvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 4.8.2018. at 23:16, JankelA je napisao:

posto mi je prva zelja KTM EXC450 (za koji trenutno nemam dovoljno evropskih) hteo sam da uzmem nesto cisto da imam da se zadovoljim, ali sad sam u dilemi da li da uzimam ili da skupljam za KTM :D

Kolega ne zameri na savetu, motor se bira srcem - strpi se malo i  skupljaj pare ali zato kad sebi ispuniš želju biće to pravi merak, nešto čemu srce žudi. Ovako ako kupiš nešto tek da taljigaš stalno ćeš da kukaš i da žališ što nisi sačekao. Pa čak i kad je to XT600 mašina za koju ne možeš da pogrešiš (pod uslovom da ne uzmeš ovakav krš kao na oglasu). Inače ima jedna dobra i istinita priča vezana za ovu našu XTejčinu - 

 

gallery_12186_1502_488.gif XT kupuješ prvi put zato što ti se svideo ili si čuo od drugara pa bi i ti da probaš,

drugi put ga kupuju oni koji su se zeznuli pa ga prodali a ostao im je u doooooobroj uspomeni,

a treći put ga kupuju oni koji su rešili da ga nikada više ne prodaju gallery_12186_1502_3172.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs
Pre 10 sati, streetbiker je napisao:

Kolega ne zameri na savetu, motor se bira srcem .....

.....

istinita priča vezana za ovu našu XTejčinu - 

 

gallery_12186_1502_488.gif XT kupuješ prvi put zato što ti se svideo ili si čuo od drugara pa bi i ti da probaš,

drugi put ga kupuju oni koji su se zeznuli pa ga prodali a ostao im je u doooooobroj uspomeni,

a treći put ga kupuju oni koji su rešili da ga nikada više ne prodaju gallery_12186_1502_3172.gif

Ja bi ga kupio zato što sam bijo mali deran na moru i gledao kako velike čike voze takve motore... sad bi da se  time podmladim jedno xxxx godina... a i dok...ila mi vožnja u limenoj kutiji

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala vam svima na savetima i odgovorima, odustao sam od ovog XT-a i resio da uzmem KTM pa sta bude, a XT (2KF) sigurno kupujem cim budem u mogucnosti da posedujem 3 motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jel isao mozda neko da gleda ovog XT-a iz Vrnjacke banje, sto je JankelA spominjao?

 

Drugar gleda da uzme ovako nesto, pa razmislja da se upusti u igranku oko sredjivanja ovog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
pre 35 minuta, markulja je napisao:

Jel isao mozda neko da gleda ovog XT-a iz Vrnjacke banje, sto je JankelA spominjao?

 

Drugar gleda da uzme ovako nesto, pa razmislja da se upusti u igranku oko sredjivanja ovog :)

Bez 1000€ nemoj da gleda ovaj motor + 600€ koliko vlasnik trazi, gledao u ponedeljak taj motor sa drugarom. Hteo za delove da ga uzme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
On 6.8.2018. at 21:57, lord_oblivion je napisao:

Što stati na tri? Idealan broj motora u garaži je n+1 :moto3:


Skroman sam ja dosta bi mi bilo i 2 komada :jee:


Mogu ja da odem da pogledam, snimim/slikam, nisam nesto strucan, ali imao sam XT pa znam po nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ovako: XT, ima papire, nisam ih video ali kaze da ih ima, stari su oni papirni. 10 god već je kod tog lika i nikad ga nije registrovao, samo po sumi vozi i kako kazu tu je najbrzi... :D(pregrejan motor vise puta). Zvoni ne mozes verovati koliko.. :D prvo nije hteo da upali, "tesko pali" ne, nije imao ni 300ml benzina, sipao benzin upalio je na 2-3 kurblu.. To i ogibljenje mu je jedini plus, ostalo je haos. Z.Felna pukla kod ventila, nijednu sajlu nema, osim kvacila i dekompresora(ne treba mu) ima 50.000 na satu(ko zna od kad). Na glavi skinut puz za obrtaljku i uglavljeno parce aluminiuma.

Zvoni: Kad sam ga upalio nisam znao odakle vise zvoni dal od ventila(mozda nema ulja dovoljno jer cep od rezeruara nisam mogao da odvrnem) ili od lezajeva radilice i radilice.. Ideee i ićiće on ovako bar jos 5god nekome koga boli dupe, jer ovo je odlicna masina koja i pred umiranje idee, lanac bregaste mu je valjda ok jer pali na prvu kurblu posle prvog paljenja i ne puca iz auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

A daaaa, kad se ugreje malo se "zvonjava" iz masine smanji ili su mi se usi navikle.. :D plastike su u kurcu, tj ona koja je istopljena od auspuha... Takodje kad se ugreje zna sam od sebe da se ugasi posle tipa 2min na leru.. Samo puff i ugasi se, al pali odlicno, odmah na prvu.. :D Iskreno gledao za delove motor drugaru treba neki delovi, ali sam se razocarao kad sam video naprslu felnu zadnju kod ventila(satrulaa...)... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
pre 11 minuta, JankelA je napisao:


Skroman sam ja dosta bi mi bilo i 2 komada :jee:


Mogu ja da odem da pogledam, snimim/slikam, nisam nesto strucan, ali imao sam XT pa znam po nesto

Bolje nemoj, razocaraces se... :D Salim se, ko hoće da ga pravi(popravlja) treba bar 1000-1200€ da da u njega sa original delovima da ga napravi da bude praćkica.. :D al realno za 1600-1800€ moze da se nadje motor u mnoogo boljem stanju, naprimer moj XT je bio 950€, pa sam ulozio oko 500€ u masinu i neke sitnice, a pre toga sam presao 18.000km bez ikakvog ulaganja osim registracije, kupovina 950€ voznja 18.000km i rega pa tek onda ulaganje u masinu(trosila ulje).. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima li neko dihtung desne dekle kvačila u elektronskoj formi (crtež/sliku/sken) da mogu da odštampam i precrtam na klingerit?

Treba mi za juče :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dihtung rešen.

Dok čekam da mi stigne i dekla zjapi skinuta, ima li načina da proverim da li je nepovratni ventil ispravan? Koliko je jaka opruga, na koliku silu treba kuglica da se pomeri kad je gurnem šrafcigerom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 8/10/2018 at 2:34 PM, lord_oblivion said:

Ima li neko dihtung desne dekle kvačila u elektronskoj formi (crtež/sliku/sken) da mogu da odštampam i precrtam na klingerit?

Treba mi za juče :)

Što nisi deklu namazao mašću i ocrtao na klingerit? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Napravio još onomad. Međutim, negde sam omašio jer sam žurio i sad mi pušta ulje između ove dve male rupe levo, preko puta nepovratnog ventila, na slici.

Ali nije frka, dok legnu još malo nove lamele, svejedno moram ponovo da skidam deklu da bolje naštelujem centralni šraf na ploči korpe pa ću da sredim i to.

 

Međutim, imam jedan problem koji je za mene potpuna misterija i enigma. Negde mi curi ulje odozgo.

Imam utisak iz rama iznad karburatora, jer se sliva niz levu bočnu cev rama ka levom fuzasteru i niz ćopavu.

 

Da li je 8 litara za 120km velika potrošnja?

90km off-a u drugoj od lera pa do 2/3 gasa i 30km asvaltom izm. 40 i 80kmh. off sve u drugoj, asvalt četvrta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 2.9.2018. at 22:16, lord_oblivion je napisao:

Međutim, imam jedan problem koji je za mene potpuna misterija i enigma. Negde mi curi ulje odozgo.

Imam utisak iz rama iznad karburatora, jer se sliva niz levu bočnu cev rama ka levom fuzasteru i niz ćopavu.

Skini rezervoar i pogledaj kakva je situacija sa spojem gumenog creva na odušak rezervoara ulja u ramu. Baš na tom mestu gore iznad karba levo se nalazi pipak oduška na koji je šelnom spojeno crevo za odušak ulja. Oće da curi i ako ti je crevo prekratko pa se ne spušta do dole već se završava na levoj šipci rama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ispod rezervoara imam samo dve pipe i one su lulastog oblika i nalaze se ka vratu, odnosno ka otvoru za sipanje ulja. Nema nikakvih priključaka direktno iznad karbova.

Levo crevo je u skorijem periodu menjano i dobro je, nigde ne curka. Ono se završava u bloku, negde ispod anlasera.

Sa desne pipe ide ono metalno-pleteno crevo, na spojevima nije mokro ali donje pletivo na oko deluje kao da nije suvo (možda je samo natopljeno od tog misterioznog cura). Na dodir ne mogu da ocenim 100%, kao da je natopljeno sa malo ulja. Gornje pleteno je suvo k'o barut.

Iber crevo, koje ide iz bloka u airbox je na ulasku u airbox slinavo, kao i odušak crevce koje iz airbox-a vodi napolje. U kutiji filtera uvek je mokro oko te dve rupice, kad skinem poklopac filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 2 sati, lord_oblivion je napisao:

Ispod rezervoara imam samo dve pipe i one su lulastog oblika i nalaze se ka vratu, odnosno ka otvoru za sipanje ulja. Nema nikakvih priključaka direktno iznad karbova.

Na to sam mislio ali sam se verovatno pogrešno izrazio. Nije direktno iznad karba ali je to to što si video, na tu pipu levo sam mislio, to je odušak rezervoara za ulje.

image.thumb.png.868bdda899ef75ea1cd35346c0bf9bc0.png

 

Pre 2 sati, lord_oblivion je napisao:

Levo crevo je u skorijem periodu menjano i dobro je, nigde ne curka. Ono se završava u bloku, negde ispod anlasera.

Sa desne pipe ide ono metalno-pleteno crevo, na spojevima nije mokro ali donje pletivo na oko deluje kao da nije suvo (možda je samo natopljeno od tog misterioznog cura). Na dodir ne mogu da ocenim 100%, kao da je natopljeno sa malo ulja. Gornje pleteno je suvo k'o barut.

Sa desne strane je dovod ulja iz rezervoara u motor, i tu postoji mogućnost nekog curkanja i slivanja. To je sve što mi pada na pamet, a da ima veze sa uljem i da dolazi odatle.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Pre 2 sati, lord_oblivion je napisao:

Ispod rezervoara imam samo dve pipe i one su lulastog oblika i nalaze se ka vratu, odnosno ka otvoru za sipanje ulja. Nema nikakvih priključaka direktno iznad karbova.

Levo crevo je u skorijem periodu menjano i dobro je, nigde ne curka. Ono se završava u bloku, negde ispod anlasera.

Sa desne pipe ide ono metalno-pleteno crevo, na spojevima nije mokro ali donje pletivo na oko deluje kao da nije suvo (možda je samo natopljeno od tog misterioznog cura). Na dodir ne mogu da ocenim 100%, kao da je natopljeno sa malo ulja. Gornje pleteno je suvo k'o barut.

Iber crevo, koje ide iz bloka u airbox je na ulasku u airbox slinavo, kao i odušak crevce koje iz airbox-a vodi napolje. U kutiji filtera uvek je mokro oko te dve rupice, kad skinem poklopac filtera.

Gde ste drustvo, nema me neko vreme, bas sam se obradovao da je tema zivnula. 

 

@lord, kod nekog broja XT ova sa rezervoaraom ulja u ramu se javlja curenje na samom kraju rezervoara ulja, jednostavno popusti var/press kako je vec radjeno. Skines rezervoar goriva, obrises dobro ceo donji deo rezervoara ulja, moras skinuti bobinu, pustis ga da se ugreje i gledas. Na mom je bila rupica kao vrh igle na samom kraju rezervoara ulja, tacno iznad karbova, na sredii vara. Kad obrises nije se nista pojavljivalo danima, i onda se stvori kap. Lako se resi kad znas gde je, samo je treba naci.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja