Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Pozdrav ikstejasi! Srecni praznici!

Muci me poluga sauha na 3AJ, odnosno, nemogucnost ostajanja u odredjenom polozaju. Izlizali su se, verovatno, zarezi koji drze polugicu na mestu.

Muka ziva ovih hladnijih dana kad  treba startovati. Zaglavljuj polugicu kljucevima, kamencicima, cimegod.... Ima li neko taj delic (ili resenje bez nabavke novog dela) na tabli kojim se regulise saug?

Saug 3AJ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja sam imao isti problem sa sauhom na svojoj Teneri. Tu unutra imaš oprugicu i kuglicu koja bi trebala da zaglavi u te proreze na šipkici sauha, pa se često desi da ta kuglica ispadne ili oprugica oslabi i onda se sauh vraća sam dole. Ja nisam uspeo da rešim taj problem vraćanja sauha iako sam nabavio i kuglicu i oprugicu. Rešenje mi je bilo da držim sauh rukom podignut nekih minut - dva da se motor toliko zagrije da mogu da pustim sauh. Svakako mi je sauh trebao samo kad je bilo hladno napolju ili ako motor stoji par dana da se ne pali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

A-ha.... Hvala... Aj da okusam srecu.... Razmontiracu to pa da vidim, mozda je ta kuglica spala.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

U vezi zadnjeg amortizera, ja sam na moj 3TB stavio od  tenere 3AJ, izgleda da je isti kao na 2KF,naš drug i kolega  sa foruma Žuna rastavio 3AJ i prodao  vrlo povoljno. To je potpuno drugi motor, fabrički amort ne vredi ni pišljivog boba, em sam ja težak em nosim dosta prtljaga, imao sam ture od po 7 dana npr Kosjerić pa Stara Planina, pa onda Bosna 1500 km za 3 dana( morao sam malo da se pohvalim). Na offu sa tim prtljagom mi je udarao zadnji točak u blatobran, sad je to druga priča. Nabavio jos jedan set točkova od 2KF i na proleće mu stavljam zadnju 18icu. Prepisujem sve od kolege Baltrekka, i onda još progresivne opruge napred, i to je to. Tako da će biti pravi adv motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Pre 2 sati, anbeast je napisao:

Pozdrav ikstejasi! Srecni praznici!

Muci me poluga sauha na 3AJ, odnosno, nemogucnost ostajanja u odredjenom polozaju. Izlizali su se, verovatno, zarezi koji drze polugicu na mestu.

Muka ziva ovih hladnijih dana kad  treba startovati. Zaglavljuj polugicu kljucevima, kamencicima, cimegod.... Ima li neko taj delic (ili resenje bez nabavke novog dela) na tabli kojim se regulise saug?

Saug 3AJ.jpg

Stipaljka za ves, izaberes odgovarajucu debljinu, povuces saug, stavis stipaljku oko sipkice, pustis saug, on stoji :), nakon upotrebe zakaciti na neko drugo mesto na motoru do sledece potrebe :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

@Mind Resetting: Haha, eto kako se dodje do elegantnog (iako prirucnog) resenja kad se razmislja na temu... :D  Fala! 

 

@fritz: haha... i ja prepisujem od Blatrekk-a... On je moj test pilot. Nesto modifikuje, onda ja sacekam neko vreme da to lepo istestira, pa implementiram (ono sto je moguce na 3AJ) :D  

Pre nego stignes da stavis progresivne opruge napres, mozes da stavis parce  od 30ak mm aluminijumske sipke/cevi/cegagod ispod poklopca vila. To ce dodatno sabiti oprugu i malo podici prednji kraj i bice cvrsci.  Ja imam standardne 3AJ opruge (moguce da su i one ''krstenije'' nego na 3TB) i  sa ovim umetkom je situacija prilicno bolja. Motor je visi i manje ''tone''.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav društvo,

Naleteo sam na ovu interesantnu modifikaciju XT600E sa dalekog ostrva Bali. Nazvali su je REVOLVERAŠ :rat3:. Firma koja je uradila modifikaciju je iz Australije i zove se 66 Motorcycles. Iza tog imena stoje jedan rok muzičar, jedan dizajner i jedan mehaničar. Imaju zanimljive modifikacija, a neke od njih možete videti i na ovom linku.

large.66_Motorcycles_xt600_001.jpg.28dba

Urađena je modifikacija u stilu FlatTrecker / DirtTracker. Prepoznali su posebnosti XT600 kao nešto što bi trebalo ovekovečiti sa neprolaznim dizajnom i stavom koji taj motocikl ima.  Zadnji subram je skraćen i zaobljen, stavljen je retro tank kao i posebno napravljeno sedište. Ram je očišćen od nepotrebnih stvari, kutija za mali akumulator posebno napravljana. Visina viljuške modifikovana, blatobrani napred i nazad posebno pravljeni. Ram je kompletno plastificiran a prednja i zadnja glava točka upletene na nove 17“ supermoto točkove.

large.66_Motorcycles_xt600_003.jpg.03e78

Mašina, s obzirom da je originalno bila sa malo pređenih kilometara, je bez velikih intervencija samo sa malim servisom, ofarbana i ponovo vraćena na svoje mesto u ram. Olakšano joj je disanje, koje sad ide preko duplog sunđerastog UniFilters filtera kao i ručno rađenog topa izduva koji su nazvali HotDog. Izduvne cevi su obmotane azbestnom trakom da bi se zadržao sirovi izgled cele grane. Far je potpuno okrugao u najboljem old-school maniru, zaštićen sa ručno rađenom rešetkom. Još su stavljeni i led migavci kao i jednostavno poziciono svetlo za zadnji kraj. Uživajte :zdravo:

large.66_Motorcycles_xt600_002.jpg.ed2a8

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 48 minuta, streetbiker je napisao:

Pozdrav društvo,

Naleteo sam na ovu interesantnu modifikaciju XT600E 4PT (2002-2003) sa dalekog ostrva Bali. Nazvali su je REVOLVERAŠ :rat3:. Firma koja je uradila modifikaciju je iz Australije i zove se 66 Motorcycles. Iza tog imena stoje jedan rok muzičar, jedan dizajner i jedan mehaničar. Imaju zanimljive modifikacija, a neke od njih možete videti i na ovom linku.

 

Urađena je modifikacija u stilu FlatTrecker / DirtTracker. Prepoznali su kvalitet XT600 kao nešto što bi trebalo ovekovečiti sa neprolaznim dizajnom i stavom koji taj motocikl ima.  Zadnji subram je skraćen i zaobljen, stavljen je retro tank kao i posebno napravljeno sedište. Ram je očišćen od nepotrebnih stvari, kutija za mali akumulator posebno napravljana. Visina viljuške modifikovana, blatobrani napred i nazad posebno pravljeni. Ram je kompletno plastificiran a prednja i zadnja glava točka ubačeni na nove 17“ supermoto točkove.

 

Mašina, s obzirom da je originalno bila sa malo pređenih kilometara, je bez velikih intervencija samo sa malim servisom, ofarbana i ponovo vraćena na svoje mesto u ram. Olakšano joj je disanje, koje sad ide preko duplog sunđerastog UniFilters filtera kao i ručno rađenog topa izduva koji su nazvali HotDog. Izduvne cevi su obmotane azbestnom trakom da bi se zadržao sirovi izgled cele grane. Far je potpuno okrugao u najboljem old-school maniru, zaštićen sa ručno rađenom rešetkom. Još su stavljeni i led migavci kao i jednostavno poziciono svetlo za zadnji kraj. Uživajte :zdravo:

 

Nije 4PT, ovo je 3TB starija verzija, pogledaj gde ide sajla kvacila, sa leve strane agregata, i grane auspuha su odgovarajuce. Mada nista od toga nije narocito bitno isto moze da se uradi i na 4PT, al greota :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@Mind Resetting hvala za korekciju, imaš + od mene, potpuno si u pravu, u pitanju je 3TB verzija! Promaklo mi je, obzirom da su na njihovom sajtu dali kao sliku modela od koga su napravili modifikaciju (a to je pogrešno 4PT 2002-2003). Ispravljam gore da ne bude zabuna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Pre 17 sati, streetbiker je napisao:

@Mind Resetting hvala za korekciju, imaš + od mene, potpuno si u pravu, u pitanju je 3TB verzija! Promaklo mi je, obzirom da su na njihovom sajtu dali kao sliku modela od koga su napravili modifikaciju (a to je pogrešno 4PT 2002-2003). Ispravljam gore da ne bude zabuna.

Svidja mi se auspuh jako, odlicno uradjen, far mi se svidja zato sto je predimenzionisan, uglavnom kod ovakvih prerada stave neki malecni. 

Zadrzali orginalne instrumente koji su meni apsolutno sjajni, toliko jednostavni, mali ali pregledni.

 

Drugacije bi uradio zadnji blatobran, ili bi prednjem preneo isti oblik. Ovako su potpuno razliciti, jedan ima lip drugi nema, jedan se zavrsava oblo drugi skoro ravno... Dodao bi zastitu motora polirani alu ili nerdjajuci da iskoci i razbije crnu, a i sjajno bi se uklopilo sa brusenim rebrima agregata, i onda uklopio lancobran u istoj varijanti umesto fabrickog plasticnog. Iduvne grane one siroke (debele) sto ima za XT da se uzme i to bi bilo to :)

 

Inace nisam razmisljao o takvoj preradi... uopste... ni malo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha XT Z Tenere 600

Pozdrav, 

 

imam Yamahu XT 600 Z Tenere 1vj i imam problem kad motor odsedi par dana svo ulje iz rezervoara za ulje slije se u masinu.. Cim se motor pokrene rezervoar se napuni do odredjenog nivoa uljem i sve je u redu. Na prethodnom modelu XT 600 43f ulje u rezervoaru je stajalo na nivou i kad motor par meseci nije paljen. Ako ima neko iskustvo sa ovim problemom, voleo bih da me posavetuje. 

 

Unapred hvala, Goran Kosta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Danas se malo provozo ,al sam imo problem sa prvim paljenjem, verglo sam ga pola sata sigurno. Malo se javi i to je to . Na kraju skinem svećicu ona mokra od benzina, očistim je vratim on upali ko mina . Vozi Miškoooo 96ac6e78e3da91648651a14026104b06.jpga0af9015a68a1db03bb1eac3a5183817.jpge4b9c217f5388a9a1962fd426797c975.jpg

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500

Sta mislite, da li je ovo dobar izbor, prednja i zadnja:

https://www.oponeo.at/mitas-e-08-90-90-21-54-t-front-tl-m-c/pneu-moto#175024353

https://www.oponeo.at/mitas-e-08-120-90-17-64-t-rear-tl-m-c/pneu-moto#175976397

Moja voznja je skoro pa 100% asfalt. Nadam se da su ovo fabricke dimenzije, ne bih tu nista eksperimentisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, Aca018 je napisao:

Sta mislite, da li je ovo dobar izbor, prednja i zadnja:

https://www.oponeo.at/mitas-e-08-90-90-21-54-t-front-tl-m-c/pneu-moto#175024353

https://www.oponeo.at/mitas-e-08-120-90-17-64-t-rear-tl-m-c/pneu-moto#175976397

Moja voznja je skoro pa 100% asfalt. Nadam se da su ovo fabricke dimenzije, ne bih tu nista eksperimentisao.

Ni slučajno ove E08!

Ja je imao na svojoj Teneri, nikako ne drži u krivinama (zbog nje imao klizanje na Vencu, umalo nismo poginuli devojka i ja), a na mokrom asfaltu kao na ledu da se voziš. Ja ih ne bi više stavio na motor pa da mi plate i uz džabe date gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo, ima li neko da prodaje komplet zlatnih DID točkova za xt600 2kf sa diskom nazad?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
2 minutes ago, zuna89 said:

Ja imam zadnji ali srebrni jbg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Neka stoji kao opcija ako ih nigde ne nađe.

 

Javi samo ako ti se baš žuri da ih proddaš.

 

Fala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja