Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: XT 600 2kf
Pre 2 sati, Šumi Zmajček je napisao:

Elvis iz Zajecara. Valjda ima neko njegov broj.. inace meni obe kurble koje imam(1 na motoru druga rezervna) varene.. Mislim da je Elvis trazio oko 70-80e za kurblu.. :ups:

ja sam svoju vario dva puta.

Drzi dobro samo na jednoj strani su kroneri otisli pa bjezi kad udarim po kurbli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R
6 hours ago, Dzidzi said:

Cao nov sam na sajtu imam problem sa motorom u pitanju je honda xr600r...restaurirao sam je skoro celu     ostalo mi je samo da resim karburator desava mi se da kada sporo dodajem gas i vracam gas se ne vraca do krja akada dam veci gas i brzo vratim normalno radi...

Ovo je tema u vezi Yamahe XT600. Svakako imam isti problem na XR-u ( :D ), oštećen je šiber. Rešenje - nov šiber + set za reparaciju karba. Bolje rešenje, FCR :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda xr600r

Hvala i ja sam to pomislio sve sam zamenio sem sibera...a interesuje me  sta bi se desilo kada bih stavio mesto ovog fabrickog neki cv karburator ili pwk a ne mikuni tm40 ili keihin fcr...a pitao sam u ovoj temi jer je slican model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 11/13/2017 at 4:53 PM, doktor said:

Prosek od nesto preko 50km/h na off-u govori dosta o toj opustenoj voznji! :jee:

 

PS. fotka poster

 

:D:D:D

 

Fala :D

 

Baš je dobro ispala :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 23 sati, Dzidzi je napisao:

Hvala i ja sam to pomislio sve sam zamenio sem sibera...a interesuje me  sta bi se desilo kada bih stavio mesto ovog fabrickog neki cv karburator ili pwk a ne mikuni tm40 ili keihin fcr...a pitao sam u ovoj temi jer je slican model...

Mislim da je slicniji Dominatoru nego XT-u.. :D  XT ima dva karburatora(1 sa dva grla).. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Jesen.

 

Idealno vreme za vožnju :D

 

Project: Country Enduro

Bike: Yamaha XT600 Rally Replica

Location: Vrška Čuka

 

:D :D :D 

 

Country Enduro.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500
On 21.11.2017. at 12:08, baltrekk je napisao:

Jesen.

 

Idealno vreme za vožnju :D

 

Project: Country Enduro

Bike: Yamaha XT600 Rally Replica

Location: Vrška Čuka

 

:D :D :D 

 

Country Enduro.jpg

Proster do prostera

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Primetio sam ga na oglasima, lep je. Ova Xt grafika na rezervoaru, jel to tako islo fabricki? Nisam vidjao pa pitam. Ovaj prodavac kaze fabricko stanje pa mozda i jeste. 

Ima li neko na prodaju pristojnog Xt-a, za normalnu sumu. Ja sam mog pre 7 godina prodavao za 1300e cele sezone i nikako da ga prodam, sad ih uopste nema za te pare. Ovaj gore je jako lep ali cifra od 2200 je van svake pameti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Primetio sam ga na oglasima, lep je. Ova Xt grafika na rezervoaru, jel to tako islo fabricki? Nisam vidjao pa pitam. Ovaj prodavac kaze fabricko stanje pa mozda i jeste. 
Ima li neko na prodaju pristojnog Xt-a, za normalnu sumu. Ja sam mog pre 7 godina prodavao za 1300e cele sezone i nikako da ga prodam, sad ih uopste nema za te pare. Ovaj gore je jako lep ali cifra od 2200 je van svake pameti.

Na rezeevoaru i plastici koja se naslanja na rezervoar jeste, 4pt model ima takve plastike. Nije fabricko stanje, blatobaran prednji ke drugi, zmigavci menjani, auspuh je drugi, grane i zastota su farbane i tako dalje. Za cenu neznam sta da kazem, meni je to suludo isto al eto, moj XT je prodat pre nego sto sam stavi oglas za otprilike 1700-1800e, https://imgur.com/a/rR62r

Nije da nema XT ova koji vrede tolko, streetbikerov bi izvadio barem tolko, da ne trepnem, odma, da hoce da ga proda, ali taj XT je u mnoooogo boljem stanju nego fabricki 4pt.







Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Lep je ovaj tvoj plavac bio, takav jedan bi mi bas trebao;) Citao sam malo ovde pa sam i dokacio temu o Streetbikerovoj modifikaciji. To je vec otislo u neku drugu dimenziju i takav motor se i ne prodaje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Lep je ovaj tvoj plavac bio, takav jedan bi mi bas trebao Citao sam malo ovde pa sam i dokacio temu o Streetbikerovoj modifikaciji. To je vec otislo u neku drugu dimenziju i takav motor se i ne prodaje. 

Ma prodaje se sve za pravu cenu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolege, srećna Nova godina sa puno bezbednih i lepih kilometara!:hack:

 

On 22.12.2017. at 13:41, zor@n je napisao:

Ja preradio sedište emoji41.png

b91103520687161979f4ab9ed8e65550.jpg

@zor@n Zoki kakav je utisak u vožnji, kod koga si preradio sedište super izgleda? Daj malo nekih detalja, da ti ne izvlačimo reči kleštima, možda nekom kolegi bude bilo od koristi. 

 

On 29.12.2017. at 21:05, Mind Resetting je napisao:

Primilo se ono moje resenje sa znakom na zadnjoj plastici, ovo je treci xt koji vidim sa time :)

@Mind Resetting  - Minde treba da zaštitiš dizajn, očigledno da si postigao neki opšti kriterijum dopadljivosti ;)

Evo ovde se čovek uredno prijavio da ti je "ukrao" dizajn, inače vlasnik tog XTa je kolega sa foruma WEST 014, koga zanima neka ga cima direktno. Evo ga ovde i opis šta je radio na njemu, posle nezgode.

 

On 30.12.2017. at 16:21, malitomic je napisao:

Ima li neko na prodaju pristojnog Xt-a, za normalnu sumu. Ja sam mog pre 7 godina prodavao za 1300e cele sezone i nikako da ga prodam, sad ih uopste nema za te pare. Ovaj gore je jako lep ali cifra od 2200 je van svake pameti.

@malitomic - kolega pre par godina sam primetio u ovoj temi da je XT, posle toliko godina od prestanka proizvodnje, opet dosta aktuelan - govorim o svetskoj sceni gde ljudi imaju finansije da sebi priušte i druga rešenja. Koncept univerzalnog i izdržljivog motocikla za sve namene je našao najbolju formulu u XT modelu. Sve češće se postavlja pitanje da li su baš potrebni ultra-mega-hiper motocikli od 1200 ili više ccm i sa cenama koje dobro prevazilaze 15K ili čak 20K evra.

Ducati je prošle godine predstavio Scrambler Desert Sled, po mnogima najbolji vizuelni i konceptualni omaž Yamaha XT motociklima (mada to Ducati nikada nije javno priznao). Šteta što to interesovanje nije prepoznala i Yamaha:neznam:..... 

Trend porasta cena zadnje generacije XT (4PT) je primetan i kod nas i preko, pogotovo dobro očuvanih primeraka. Logika je jasna - sve ih je manje, najmlađi je već u pubertetu :dobar: 13 godina star.

Inače tvog bivšeg XTa vozi kolega Goshke već godinama i koliko znamo nije se žalio :)

Koliko mi je poznato kolega @Sale_XT je prodavao svog 4PT cimaj ga na PP.

Ima još i ovaj supermoto 4PT, to mi je definitivno komšija, mada ga ne znam niti sam viđao motor u kraju. Cena je takva kakva je ipak je to 2002 godište, pitanje je u kakvom je stanju i šta mu je radio.

On 30.12.2017. at 16:33, Mind Resetting je napisao:

Na rezeevoaru i plastici koja se naslanja na rezervoar jeste, 4pt model ima takve plastike. Nije fabricko stanje, blatobaran prednji ke drugi, zmigavci menjani, auspuh je drugi, grane i zastota su farbane i tako dalje. Za cenu neznam sta da kazem, meni je to suludo isto al eto, moj XT je prodat pre nego sto sam stavi oglas za otprilike 1700-1800e, https://imgur.com/a/rR62r

Nije da nema XT ova koji vrede tolko, streetbikerov bi izvadio barem tolko, da ne trepnem, odma, da hoce da ga proda, ali taj XT je u mnoooogo boljem stanju nego fabricki 4pt.

@Mind Resetting  - Minde oštro oko, svaka čast, sve što si nabrojao je tačno, nije baš fabrika kako kaže u opisu! Samo da konstatujem da si jeftino prodao tvoga plavca, vredeo je definitivno više. Takav motocikl treba kupiti čim se pojavi ili čak čim se načuje da se prodaje - bez velikog razmišljanja, pogotovo ako ga ti prodaješ ;) 

I još samo HVALA za lep komentar o mom XTu. Namera mi je i bila da svim prepravkama pokušam da otklonim slabosti koje XT ima, tj da napravim bolju verziju od fabričke. Biće neki od sledećih postova sa trenutnom situacijom na XT projektu.

 

On 30.12.2017. at 16:45, malitomic je napisao:

Lep je ovaj tvoj plavac bio, takav jedan bi mi bas trebao;) Citao sam malo ovde pa sam i dokacio temu o Streetbikerovoj modifikaciji. To je vec otislo u neku drugu dimenziju i takav motor se i ne prodaje. 

@malitomic Potpuno bih se složio sa tobom, ja ne razmišljam racionalno u slučaju mog XT .... to je već u domenu opsesije :neznam: :lud: 

gallery_12186_1502_3172.gif gallery_12186_1502_1256.gif gallery_12186_1502_488.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Takodje sve najbolje u Novoj 2018. Svima zelim da uzivaju u svojim motorima sto vise,a sebi da se ove godine konacno skrasim sto se dvotockasa tice. 

Bobane tvoj iscrpan odgovor potpuno obradjuje stanje na svetskoj sceni, a ovde kod nas u stvari ja i  ne znam kako je. 

Odnedavno ponovo gledam da kupim enduro i mogu slobodno da kazem da je ponuda slaba(vansezona). Moja ocekivanja da cu moci povoljnije da kupim motor jer je zima se nisu obistinile. Nisam se ogranicio samo na Xt-a vec gledam i Transalpa, Kle-a, Freewinda. Ono sto sam video do sad a pogledao sam 4 motora je da je preko cene koja se za njih trazi potrebno dati jos 300-500 evra da bi mogli da se voze ove sezone. Svi su naravno predstavljeni kao super motori i bez ulaganja.To sve na kraju izlazi daleko preko mog predvidjenog budzeta.

Nadam se da cu imati strpljenja da docekam pravi motor jer ce se on svakako pojaviti, ali moram priznati da nije lako.

Hvala za info u vezi motora SaletXt, kontaktiracu ga. Ovaj drugi  sa SM tockovima ni ne razmatram kao opciju jer je cena nenormalna.

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-XT-600-1997-god-53384901-oglas.htm?filter_id=156552514 

Ovo je jedini Xt koji sqm gledao, za koji mehanicki verujem da je dobar,ali estetski ne blista. Kod ovog prodavca je verovatno mazen i pazen kako on kaze, ali ga neki prethodni nisu bas stedeli.  Kaze decko da je da je motor bas od nekog sa foruma a i on sam je pisao o nekakvom sredjivanju, pa eto mozda ga i znate

Toliko za sad ako bude kakva promena javljam svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

@malitomic Evo tvoj Xt kod mene vec 6-7 godina. :D JA ne vozim mnogo, tj ne prelazim mnogo sa njim, ali sam bas zadovoljan motorom i sad kad bi ga prodavao ne bi ga dao ispod 1300-1400e. Jbg, te cene stoje vec dugo, i niti padaju niti rastu.

 

A XT kao motor je puzdan, zahvalan za odrzavanje, izdrzljiv, jednostavan, lep za voznju, prosto iako sad imam mogucnosti i planiram ako Bog da, da u ovoj godini uzmem neki veci enduro za malo duza putovanja sa saputnicom, vrlo verovatno necu ni prodavati svoj XT. Neka, nek stoji , sto bi rekli, 'leba ne jede.

 

Stavio sam mu nove gume, lanac, lancanike, nov regler, akumulator, uradio servis, ocistio karburator (jedino sa tim sam imao peh, pisao sam vec u temi, zacepio se dovod goriva zato sto je spala cevcica u rezervoaru i vukao gorivo sa dna rezervoara), to resio, motor kao i uvek, lepo radi, malo trosi pali na dodir dugmeta :D 

 

JEdino estetski bi moglo da se ulozi malo, al otom potom :D

 

 

12465981_10207219805767596_2468942917858516241_o.jpg

12493531_10207221238763420_3568798117512549183_o.jpg

13653173_10208582686238756_1151878727850368316_o.jpg

14047274_10208904049832645_5155830245720708245_o.jpg

14435052_10209247813786529_7809432851795499012_o.jpg

20423909_10212046188544149_6525217818043474529_o.jpg

20993954_10212286531112563_6516959337451233744_n.jpg

20994233_10212286545032911_2131836927055456941_n.jpg

21015995_10212286524832406_6082685204638103205_o.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@malitomic Milane moje iskustvo je da ako hoćeš da nađeš dobar motocikl kod nas moraš da se fokusiraš na određeni model i da ga pratiš na raznim online oglasima kao i da pratiš forume za taj model. U mom slučaju, iako sam tačno znao šta hoću (XT600E i model 4PT) ta potraga za pravim modelom je trajala duže od 1,5 godine, kako se završila svi znate :).

Takođe moraš biti spreman da za motocikl koji ti se svidi odvojiš i neku stotinu EUR, da ga dovedeš u neko normalno stanje. Istina je, na žalost, da kod nas i pored toga što na svakom oglasu piše "bez ulaganja i kao nov" malo koji motocikl bude u takvom stanju. Svi bi da voze, a retko ko da održava kako valja...kriza je, nema se ni za važnije stvari u životu.

Dobra varijanta je da imaš još jedan motocikl i da onda bez presije možeš da gledaš i odabereš onaj koji ti se svidi. Ovo može biti prilično stresan faktor jer, ako si prvo prodao motor i ostao bez istog za sezonu, počinješ da se "samoprimoravaš" na prvu sledeću kupovinu da bi imao šta da voziš.

Možda je dobra varijanta da se raspitaš kod kolega sa foruma koji su iz Zaječara, tamo je u poslednje vreme završilo dosta dobrih XT-ova. Možda neko od tih kolega namerava da proda svoj.

@Goshke osmesi na vašim licima sve govore, imaš + od mene za lepe fotografije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 53 minuta, streetbiker je napisao:

Milane moje iskustvo je da ako hoćeš da nađeš dobar motocikl kod nas moraš da se fokusiraš na određeni model i da ga pratiš na raznim online oglasima kao i da pratiš forume za taj model. U mom slučaju, iako sam tačno znao šta hoću (XT600E i model 4PT) ta potraga za pravim modelom je trajala skoro 1,5 godinu, kako se završila svi znate :).

Takođe moraš biti spreman da za motocikl koji ti se svidi odvojiš i neku stotinu e da ga dovedeš u neko normalno stanje. Istina je, na žalost, da kod nas i pored toga što na svakom oglasu piše "bez ulaganja i kao nov" malo koji motocikl bude u takvom stanju. Svi bi da voze, a retko ko da održava kako valja...kriza je, nema se ni za važnije stvari u životu.

Dobra varijanta je da imaš još jedan motocikl i da onda bez presije možeš da gledaš i odabereš onaj koji ti se svidi. Ovo može biti prilično stresan faktor jer, ako si prvo prodao motor i ostao bez istog za sezonu, počinješ da se "samoprimoravaš" na prvu sledeću kupovinu da bi imao šta da voziš.

Možda je dobra varijanta da se raspitaš kod kolega sa foruma koji su iz Zaječara, tamo je u poslednje vreme završilo dosta dobrih XT-ova. Možda neko od tih kolega namerava da proda svoj.

@Goshke osmesi na vašim licima sve govore, imaš + od mene za lepe fotografije.

 

Kolega Streetbiker je u pravu, u zajecaru ima sigurno 10-15 XT ova, i moj zadnji je tamo. Najlakse ti je da nacimas kolegu Elvisa, on ih manje vise sve odrzava, sjajan covek i odlican majstor. Ako neki ide u prodaju on ce sigurno znati. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@Goshke dargo mi je da te motor dobro sluzi. Koliko vidim spolja sem te malo otpale farbe na repu i cupavih guma je prakticno isti kao i kad si ga uzeo od mog drugara. Ja sqm ga godinu dana ranije platio bas tih 1300 evra Ne mogavsi da ga prodam dao sam ga drugaru od koga si ga ti uzeo na '1000' rata.

Mislio sqm da cu sad, toliko godina posle, za slican novac moci da kupim 4pt model. Vidim da od toga nema nista. Mislim da su cene  motora generalno porasle samim tim sto iz godine u godinu ne padaju sto bi trebalo da je normalno

@streetbiker nisam se potpuno opredelio za odredjeni model jer ne zelim da propustim recimo dobar Transalp gledajuci slepo u Xt. Motor mi treba za neku laganu voznju po Srbiji, sa naglaskom na asfalt. TA je za ovo sto meni treba kompletetniji paket ali ni njih nema pristojnih. 

Poslednji enduro koji sam imao je Honda Xl600 lm.Sto puta sam sebi ponovio da mi nista vise od toga ne treba. Nikad ga nisam vozio tamo za sta je namenjen a to je offroad ali mi je po putu prruzao vrhunsko zadovoljstvo. Kasnije su dosli Fazer 600 pa Cagiva Raptor, svaki biser u svojoj klasi. Vrhunska voznja ali su brzine kojima sam se njima kretao da bi dobio dovoljnu kolicinu adrenalina prevelike. 

Enduro otvara nove horizonte u vidu offroad voznje koje jos nisam istrazio pa je i to jedan od glasova "ZA".

Realan problem koji imam a vezan je za enduro je estetski momenat. Svaki moj motor mora da je maksimalno picnut, a valjanje u blatu mi nikako ne ide sa tim. To se resava prosto, mlatnes dva tri puta, probijes barijeru i problema vise nema. Nisam zbog toga ni vozio po tezim terenima pa je blokada prisutna i dalje.

Sve u svemu enduro koncept volim i zbog toga mu se opet vracam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja