Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ej društvo...

 

Fala Streetbikeru na linku

 

Evo sajla za cca 16eur + troškovi

 

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/91-94/picture/clutch_cable_-_slinky_glide/

 

Šta mislite?

Da probamo?

 

Ja ću da poručim ovu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

@streetbiker Ako zameniš zadnju vilu nekom Alu (od TT-a recimo) uštedećeš još par kilograma (oko 2-3 kg).  Plus ako su ovo metalni točkovi i zameniš sa Alu točkovima to je još par kilograma (mislim da je samo razlika u zadnjem oko 2-2,5kg u odnosu na čelični fabrički pa plus razlika u prednjem) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Slobodno porucujte sa wemoto, ja sa wemoto.uk sam porucio gomilu delova i za XT i za ST, a evo sad i za Hondu CB750. Ako porucujete sa UK sajta onda vam skinu PDV zato sto nismo dovoljno dobra drzava za EU, tako da na 60e shipping dobijete dzaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
11 hours ago, streetbiker said:

Hvala, u pitanju je samo vreme koje imaš i hoćeš da posvetiš hobiju, sve ostalo rezultuje iz toga. Imaš lep i očuvan XT, uživaj i zabavljaj se, odličan je to motocikl :takoje:!

Vizir je napravio jedan kolega sa BJB foruma koji se bavi time i jako lepo radi, zove se Ivan a firma mu je "Ivan viziri", pretraži BJB forum pa ćeš naći detaljnije informacije.

Progresivne opruge su odlična stvar, verovatno ću i ja ići na progresivne u dogledno vreme, pisao sam o toj temi ovde na forumu pre nekog vremena, pretraži XT temu.

Super ti je Acerbis rezervoar, gde si ga nabavio i koliko te je izašao ako smem da pitam?

Brembo klješta su odlična, mada su i Nissin isto tako odlična, verovao ili ne. Mislim da nema potrebe menjati Nissin klješta za Brembo u ovoj klasi opreme, sem ako baš ne insistiraš na zlatnom dezenu :) veći efekat su dobri sinter paknovi (Brenta, Brembo...) kao i dobra pancir creva.

Moji nosači prtljaga su Touratech. Ako si našao Givi nosače za 30e onda je to stvarno povoljno uzimaj odmah i montiraj, odlični su. Ako te zanima još neki deo opreme pogledaj moje ranije postove, sve je opisano i predstavljeno punim imenom radi lakšeg nalaženja na Netu :)

 

Da, Wemoto je poznata online prodavnica, napr. imaju sajle kvačila po povoljnim cenama pa naši drugari sa foruma mogu i ovde da pogledaju:

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/clutch_cable_-_slinky_glide/

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/cable_repair_kit_clutch_and_throttle_by_slinky_glide/

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/99/picture/clutch_cable_genuine_manufacturer_part_oem/

 

Moj mezimac je u ovoj fazi dobio sledeće:

large_02.jpg.dbc413b3ecd5157dbfa4bf6baa2

1. Kedo Competition Aluminium Chain Guard (Kedo.de)

2. Stainless Steel Wide Foot Pegs (Aliexpress)

3. Probrake Steel-Braided Brake-Hose, front + rear set, silver anodized with transparent jacket color (Probrake.de)

4. Acerbis Supermoto Front Fender + Acerbis Front Fender Stabilisator (ebay.com)

5. Silver Short Levers 147mm, 6 positions adjustable, CNC Aluminium T6061-T6 (Aliexpress)

6. Lampa 90317 Black Aluminium Bar Ends, 17/23mm, 2x75g (lokalni diler moto opreme -Beograd)

 

Evo još neka sličica

large_01.jpg.5dd3ca8858f509ed8ad3070ff55

 

large_03.jpg.fd62ca2ef6c5fc554cab026c6db

 

large_04.jpg.28ca330bc756eacce4b4d61eb6a

 

large_05.jpg.168d1f632410c128478081f7f63

Hvala na podacima, potrazit cu na forumu. Ako ne nadjem Ivana za vezir, mozes mi ti poslat info ako imaš. 

Ne mjenjam ne klješta, nema razloga.  Samo diskove i pakne a gold serija je Brembo top produkcija. Ina jedan lik u Engleaskoj koji sredjuje Yamahe za rallye. 

David Lambeth Rally & Overland. Pogledaj ga na faceu. Pravi majstor! 

Od njega ču naručit bash plate ispod mašine.

Bomba izgleda, bravo!

Rezervoar je bio 270€ preko Ebaya. Mogu ti link poslat. Najjeftiniji koji sam našao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
56 minutes ago, Mind Resetting said:

Slobodno porucujte sa wemoto, ja sa wemoto.uk sam porucio gomilu delova i za XT i za ST, a evo sad i za Hondu CB750. Ako porucujete sa UK sajta onda vam skinu PDV zato sto nismo dovoljno dobra drzava za EU, tako da na 60e shipping dobijete dzaba.

Naručuj preko wemoto.it ne Uk. 

Sigurno je i poštarina niza, za porez ne znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav kolege,

dali neko zna koji u kojim granicama je normalan pritisak ulja? Radi se o xt-u 2001. godiste, mislim da je model DJ02. Namjeravam napraviti/ugraditi mjerač pritiska pa neznam koji senzor bi uzeo. I na koje mjesto bi ga bilo najbolje staviti, možda na onaj šaraf iznad filtera ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 10 sati, baltrekk je napisao:

Fala Streetbikeru na linku

Evo sajla za cca 16eur + troškovi

Ma sve OK, probaj na Italijanskom sajtu cena je dosta niža, još ako imaju i povraćaj poreza :jee1: a sajla izgleda korektno.

 

Pre 10 sati, baltrekk je napisao:

 Ako zameniš zadnju vilu nekom Alu (od TT-a recimo) uštedećeš još par kilograma (oko 2-3 kg).  Plus ako su ovo metalni točkovi i zameniš sa Alu točkovima to je još par kilograma (mislim da je samo razlika u zadnjem oko 2-2,5kg u odnosu na čelični fabrički pa plus razlika u prednjem) :D

To mi se mota po glavi već jedno 2 godine ako ne i duže, a pisali smo o tome u ovoj temi i ranije ako se sećaš. Problem je što je je ta viljuška sa TT uža i nije moguće (ili je vrlo teško - kako sam pročitao reči onih koji su pokušali) smestiti točak od XT u nju (TT nema ublaživače trzaja pa je i sam točak tanji). Inače ušteda na težini je oko 3kg, čelična viljuška XTa je oko 8Kg a aluminijumska sa TT negde oko 5Kg. Ako neko zna nekoga ko je ovo već uradio rado bih razmenio po neku na ovu temu.

Točkove sam već zamenio, ovi su aluminijumski - Akront TC Turismo Cross + Bulldog stainless steel Spokes,  (ovde) smo pisali o tome ima tome već tri godine :staa2:

 

Pre 9 sati, Xteaš je napisao:

Hvala na podacima, potrazit cu na forumu. Ako ne nadjem Ivana za vezir, mozes mi ti poslat info ako imaš. 

Ne mjenjam ne klješta, nema razloga.  Samo diskove i pakne a gold serija je Brembo top produkcija. Ina jedan lik u Engleaskoj koji sredjuje Yamahe za rallye. 

David Lambeth Rally & Overland. Pogledaj ga na faceu. Pravi majstor! 

Od njega ču naručit bash plate ispod mašine.

Bomba izgleda, bravo!

Rezervoar je bio 270€ preko Ebaya. Mogu ti link poslat. Najjeftiniji koji sam našao. 

Izvini ja sam te razumeo da hoćeš da menjaš klješta, ali nema razloga :takoje:. Meni je napred Moto-Master oversized 320mm full floating wave disc, tako da nema potrebe da gledam ništa drugo ;) U dogledno vreme ću i zadnji da zamenim za Moto-Master i to bi bilo to oko kočnica.

Inače ova XT tema je zrela (da iz pristojnosti ne kažem matora). Već skoro 10 godina puno ljudi ovde piše svoja iskustva vezano za XT, tako da je prava riznica informacija, treba samo biti strpljiv i iščitati 240 i kusur strana :kafa:.

Da, znam za Dejvida Lambeta, pisali smo ovde o njemu u više navrata i ja i druge kolege. Njegov engine-guard je suštinski kopija CRD (pošto ta firma više ne postoji - i o tome sam pisao ovde :takoje:, ja imam na XTu originalni CRD Heavy-duty) samo što je Dejvid promenio kačenje, moj se kači sa fabričkim šrafovima a kod njega je potrebno razbušivanje sa većim šrafovima ako se ne varam... da to je najbolja varijanta bash-plate koju sada u 2017g. možeš da nađeš za XT.

Hvala za info u vezi Acerbis rezervoara. To je to, imam ga i ja na ebay. Još uvek se lomim oko te stavke, zato što mi nije potreban rezervoar od 23l, konceptualno mi se ne uklapa u moju XT priču što lakšeg motocikla svestrane namene. Naruči odmah i slavinice i poklopac pošto se sve naručuje posebno, možeš i preko Dejvida pošto on daje neke popuste za ceo komplet.

 

Pre 8 sati, buzdovan je napisao:

Pozdrav kolege,

dali neko zna koji u kojim granicama je normalan pritisak ulja? Radi se o xt-u 2001. godiste, mislim da je model DJ02. Namjeravam napraviti/ugraditi mjerač pritiska pa neznam koji senzor bi uzeo. I na koje mjesto bi ga bilo najbolje staviti, možda na onaj šaraf iznad filtera ulja?

Zdravo, ja sam nešto eksperimentisao na mom DJ02, mislim da na 1,5m visine treba da bude oko 1-1,2b ali ću ti potvrditi kad ugradim merač :) ili da se javi kolega Zuna89 koji zna tačnu vrednost. Moj instrument je analognog tipa i nema potrebe za senzorom već se direktno u njemu očitava vrednost pritiska. Inače vezuje se na šraf iznad filtera ulja, koji je i namenjen priključenju creva za proveru pritiska ulja po servisnoj specifikaciji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
3 hours ago, streetbiker said:

Ma sve OK, probaj na Italijanskom sajtu cena je dosta niža, još ako imaju i povraćaj poreza :jee1: a sajla izgleda korektno.

 

To mi se mota po glavi već jedno 2 godine ako ne i duže, a pisali smo o tome u ovoj temi i ranije ako se sećaš. Problem je što je je ta viljuška sa TT uža i nije moguće (ili je vrlo teško - kako sam pročitao reči onih koji su pokušali) smestiti točak od XT u nju (TT nema ublaživače trzaja pa je i sam točak tanji). Inače ušteda na težini je oko 3kg, čelična viljuška XTa je oko 8Kg a aluminijumska sa TT negde oko 5Kg. Ako neko zna nekoga ko je ovo već uradio rado bih razmenio po neku na ovu temu.

Točkove sam već zamenio, ovi su aluminijumski - Akront TC Turismo Cross + Bulldog stainless steel Spokes,  (ovde) smo pisali o tome ima tome već tri godine :staa2:

 

Izvini ja sam te razumeo da hoćeš da menjaš klješta, ali nema razloga :takoje:. Meni je napred Moto-Master oversized 320mm full floating wave disc, tako da nema potrebe da gledam ništa drugo ;) U dogledno vreme ću i zadnji da zamenim za Moto-Master i to bi bilo to oko kočnica.

Inače ova XT tema je zrela (da iz pristojnosti ne kažem matora). Već skoro 10 godina puno ljudi piše svoja iskustva vezano za XT, tako da je prava riznica informacija, treba samo biti strpljiv i iščitati 240 i kusur strana :kafa:.

Da, znam za Dejvida Lambeta, pisali smo ovde o njemu u više navrata i ja i druge kolege. Njegov engine-guard je suštinski kopija CRD (pošto ta firma više ne postoji - i o tome sam pisao ovde :takoje:, ja imam na XTu originalni CRD Heavy-duty) samo što je Dejvid promenio kačenje, moj se kači sa fabričkim šrafovima a kod njega je potrebno razbušivanje sa većim šrafovima ako se ne varam... da to je najbolja varijanta koju sada u 2017g. možeš da nađeš za XT.

Hvala za info u vezi Acerbis rezervoara. To je to, imam ga i ja na ebay. Još uvek se lomim oko te stavke zato što mi nije potreban rezervoar od 23l, konceptualno mi se ne uklapa u moju XT priču. Naruči odmah i slavinice i poklopac pošto se sve naručuje posebno, možeš i preko Dejvida pošto on daje neke popuste za ceo komplet.

 

Zdravo, ja sam nešto eksperimentisao na mom DJ02, mislim da na 1,5m visine treba da bude oko 1-1,2b ali ću ti potvrditi kad ugradim merač :) ili da se javi kolega Zuna89 koji zna tačnu vrednost. Moj instrument je analognog tipa i nema potrebe za senzorom već se direktno u njemu očitava vrednost pritiska. Inače vezuje se na šraf iznad filtera ulja, koji je i namenjen priključenju creva za proveru pritiska ulja po servisnoj specifikaciji.

Pročitao sam temu od početka do kraja više puta vjeruj mi ali davno. Morat ču da ponovim očito! Ali dobro je osvjezit tu i tamo :)

Je istina, njegov se lovi na m8. 

Slavinice su sve došle u kompletu i sve šta je potrebno za montazu tako da nema potrebe. Nisam Davida pitao za rezervoar ali mislim da je kod njega 300€ ako ne i mrvicu više. 

Ja dosta putujem pa mi dobro dodje veci rezervoar. 

Hvala na infu svakako. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 9/5/2017 at 11:30 AM, baltrekk said:

Ej društvo...

 

Fala Streetbikeru na linku

 

Evo sajla za cca 16eur + troškovi

 

http://www.wemoto.it/bikes/yamaha/xt_600_e/91-94/picture/clutch_cable_-_slinky_glide/

 

Šta mislite?

Da probamo?

 

Ja ću da poručim ovu...

 

 

Uplaćeno danas.

 

Poručio sam 3 komada.

Ukupan iznos za 3 sajle je 73 eur (3.000 din po komadu)

 

Isporuka u sledećih 7-14 dana

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala ti Streetbiker na info...svakako čekam da netko javi.

Inače, naletio sam negdje na način provjere pritiska ulja - spoji se prozirna cevka na kućište od filtera i ako na minimumu digne ulje na cca 1.5 metar onda je pritisak ok. E sad, mene zbunjuje to što fizika kaže da pritisak potreban da podigne stupac ulja (gustoće 0,879 kg/l) iznosi 0,13 bar. Ako se ne varam, kada bi pritisak bio 1-1,2 bar ulje bi se dizalo preko 10 m u vis..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs
Pre 3 sati, buzdovan je napisao:

Hvala ti Streetbiker na info...svakako čekam da netko javi.

Inače, naletio sam negdje na način provjere pritiska ulja - spoji se prozirna cevka na kućište od filtera i ako na minimumu digne ulje na cca 1.5 metar onda je pritisak ok. E sad, mene zbunjuje to što fizika kaže da pritisak potreban da podigne stupac ulja (gustoće 0,879 kg/l) iznosi 0,13 bar. Ako se ne varam, kada bi pritisak bio 1-1,2 bar ulje bi se dizalo preko 10 m u vis..

0.15bar = 1.5m + 1bar atmosferskog pritiska = 1.15bar tj 

1.5m u crevu = 1.15bar ulja - 1bar armosfere i to je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Yamaha xt 600

Imam problem sa motorom,neće da se upali sem na guranje. Nema kurblu. Zamenjeni svecima,akumulator,komutator,relej,cd i,baca varnicu ali neće da upali. Karburator očišćen i nastelovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 06/09/2017 at 11:57, buzdovan je napisao:

Inače, naletio sam negdje na način provjere pritiska ulja - spoji se prozirna cevka na kućište od filtera i ako na minimumu digne ulje na cca 1.5 metar onda je pritisak ok.

To je taj način koji sam i ja video, jednostavan...

 

On 06/09/2017 at 11:57, buzdovan je napisao:

E sad, mene zbunjuje to što fizika kaže da pritisak potreban da podigne stupac ulja (gustoće 0,879 kg/l) iznosi 0,13 bar. Ako se ne varam, kada bi pritisak bio 1-1,2 bar ulje bi se dizalo preko 10 m u vis..

E sad malo komplikovanog, ovako sam ja to razumeo, da se podsetimo Paskalovog zakona 

∆P=ρg(∆h)

pritisak se dobija kada se pomnoži gustina fluida sa gravitacionom silom i visinom fluida iznad tačke merenja. U našem slučaju gustina fluida je malo diskutabilna, pošto je u pitanju multigradno ulje, ali recimo da je u pitanju srednja vrednost (uzeo sam SAE 30) gustina je 0,9 g/cm3 (da bi dobili vrednost pritiska, treba da je izrazimo u Kg/m3 pa će gustina biti 900Kg/m3). Visina fluida je 1,5m te formula izgleda ovako

P = 900Kg/m3 * 9,81m/s2 * 1,5m = 13243,5Pa = 0,13bar

Tako da je tvoja računica tačna :takoje:!

Kad sam sada pažljivije pogledao ovaj mikro instrument - ima vrlo krupnu skalu za ono što je nama potrebno - očitavanje 0,13 bara je na samom početku skale. Crna skala je u Mega Paskalima (po SI sistemu) ili jednostavnije u barima (očitava vrednosti do 1 bara), dok je spoljašnja plava skala u atmosferima (vrednosti do 10 atm.). Kad montiram merač preneću vam kako sve ovo radi.

large.59b2f9f74c64a_Pritisak01.jpg.34dd8

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolege da li neko zna nešto više o ovoj XT600Z Tenere? Rekao bih po godištu - 1986, da je ovo 55W kao i da definitivno nije imala sreće sa vlasnikom jer joj očigledno nije uzvraćao ljubav.

Drugar ima ideju za neki projekat, pa se nada da bi ovo bila dobra osnova. gallery_12186_1502_1256.gif

https://images3.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/1084/10840459/d4e5711d5423-800x600.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Pre 19 sati, streetbiker je napisao:

Kolege da li neko zna nešto više o ovoj XT600Z Tenere? Rekao bih po godištu - 1986, da je ovo 55W kao i da definitivno nije imala sreće sa vlasnikom jer joj očigledno nije uzvraćao ljubav.

Drugar ima ideju za neki projekat, pa se nada da bi ovo bila dobra osnova. gallery_12186_1502_1256.gif

https://images3.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/1084/10840459/d4e5711d5423-800x600.jpg

 

 

Kad god me neko pita a od cega je najbolje da se pravi skrambler ili tracker ili tako neki projekat, ja imam obicaj da kazem da je najbolje od motora u fabrickom stanju :)

 

Jedan pogled na ovo da dodje do pristojnog stanja da krene nesto da se radi bar 500e :)

 

Interesantan nosac kofera nazad, izgleda kao neka fabrika?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 21 sati, bocca_bastard je napisao:

Je l' iz zemuna ta tenera? Stajala jedno 3-4 godine uglavnom. Ako je prodaje jedan debeli stariji tip onda je znam

Na OVOM oglasu piše da se motor nalazi u mestu Bogiše, pogledaj oglas na KP.

Pre 14 sati, Mind Resetting je napisao:

Kad god me neko pita a od cega je najbolje da se pravi skrambler ili tracker ili tako neki projekat, ja imam obicaj da kazem da je najbolje od motora u fabrickom stanju :)

 

Jedan pogled na ovo da dodje do pristojnog stanja da krene nesto da se radi bar 500e :)

 

Interesantan nosac kofera nazad, izgleda kao neka fabrika?

Da, u pravu si, fabrika je najbolja polazna tačka za bilo koju preradu.

Ima interesantna tema na tenere.co.uk, o troškovima restauracije starih XT600Z Tenera OVDE i OVDE.

 

Ja bih ovaj motor najradije restaurirao, jer bi mi bilo greota da 55W sečem i prepravljam. Na zapadu se takve mašine samo vraćaju u fabričko jer imaju istorijsku i materijalnu vrednost. Ima još prilično entuzijasta (zaluđenika, ludaka :lud:) koji jure dobru restauraciju ovih mašina. I sebe svrstavam u tu grupu i voleo bih da mogu sebi da priuštim jednu 34L ili 55W u restauriranom stanju. Za poneku vožnjicu vikendom po lepom vremenu uz svu "pride&glory" koja ide uz to, u ostalim danima izglancana u dnevnoj sobi da buljim u nju umesto TV-a :)

21%202008-Tenere%20History%20PS%2021%20m

Ovaj drugar ima neku ideju za scremblera, žao mi ali bolje i to nego da završi pod presom.

Što se tiče nosača prtljaga, mislim da ovo nije original nego neka budževina. Ove Tenere su imale dugačko sedište (standardno) sa kratkim prtljažnikom (poput ove gore) i reli varijantu kratkog sedišta sa dužim prtljažnikom (nešto poput ove budževine dole - nemam originalnu sliku).

Резултат слика за yamaha xt600z tenere 55w

Yamaha je na njihovom "Design Cafe" napravila lep classic sajt sa informacijama o starim Tenerama, za ljubitelje čista uživancija

https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/about-bikes/classics/index.aspx?view=article&id=442639&segment=Classics&archive=false&page=1

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Danas pala zamena lanca i lančanika, montiran je konačno DID ZVM-X Silver kao i JT lančanici. Prednji je u sajlent varijanti, što izgleda ovako

s-l1600.jpg

 

large_02.jpg.ad8363a92d66d5bf93375257684

 

Interesantan je bio neočekivani susret starijeg i mlađeg brata ispred radionice Radeta Kocke.

Jedan XT500 je stajao parkiran, sa celih 5500km na cajgeru, godište 1990. prvi vlasnik :takoje:

large_01.jpg.5ec5b716f4259ec62ab45357747

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 23 sati, srbac je napisao:

Moze biti samo  1980 to :yamaha:

Vidi i meni je na prvu loptu neverovatno da si 1990g. mogao da kupiš novog XT500, to je bilo vreme dominacije XT600 2KF i XTZ750, ali je tako ;), XT 500 koji sam uslikao je zadnja godina proizvodnje, na ramu ima pločicu na kojoj stoji 1990 ali je na žalost nisam uslikao! Koga interesuje ima lep tekst na Yamaha Design Cafe:

 

Istorijat XT500 OVDE

Lista modela XT500 OVDE, zadnji model se pojavio na tržištu 1988g. karakteristično je da su kod njega izbačene čuvene zlatne DID felne i stavljene srebrne ali još uvek aluminijumske.

Yamaha-500XT-Type5FO-81%20PS%2003.jpg

Kratak deo tog teksta prenosim i ovde, jer mislim da treba da znamo više o ovom legendarnom modelu

začetniku XT porodice gallery_12186_1502_3172.gif

 

Rollout in 1975 in US
The first XT 500 was shown at the US dealer convention in September 1975. Europeans had to wait till the summer of 1976 before they could press their boots against the heavy kick-starter.

The XT 500 was an instant success and was produced until 1990. It laid the ground for the later range of XT bikes ranging from 125 cc (XT 125) to 750 cc (XTZ 750) and contributed largely to Yamaha's image.

The XT proved it's performance and reliability by winning the first big African rallies, which were on the rise in the late seventies. It started with Paris-Abidjan-Nice and then the godfather of all rallies, the famous Paris-Dakar, which confirmed the supremacy of the XT 500. In France alone, 62.000 XT 500's were sold from 1976 to 1990.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs
On 8.9.2017. at 22:59, streetbiker je napisao:

To je taj način koji sam i ja video, jednostavan...

 

E sad malo komplikovanog, ovako sam ja to razumeo, da se podsetimo Paskalovog zakona 

∆P=ρg(∆h)

pritisak se dobija kada se pomnoži gustina fluida sa gravitacionom silom i visinom fluida iznad tačke merenja. U našem slučaju gustina fluida je malo diskutabilna, pošto je u pitanju multigradno ulje, ali recimo da je u pitanju srednja vrednost (uzeo sam SAE 30) gustina je 0,9 g/cm3 (da bi dobili vrednost pritiska, treba da je izrazimo u Kg/m3 pa će gustina biti 900Kg/m3). Visina fluida je 1,5m te formula izgleda ovako

P = 900Kg/m3 * 9,81m/s2 * 1,5m = 13243,5Pa = 0,13bar

Tako da je tvoja računica tačna :takoje:!

Kad sam sada pažljivije pogledao ovaj mikro instrument - ima vrlo krupnu skalu za ono što je nama potrebno - očitavanje 0,13 bara je na samom početku skale. Crna skala je u Mega Paskalima (po SI sistemu) ili jednostavnije u barima (očitava vrednosti do 1 bara), dok je spoljašnja plava skala u atmosferima (vrednosti do 10 atm.). Kad montiram merač preneću vam kako sve ovo radi.

large.59b2f9f74c64a_Pritisak01.jpg.34dd8

Samo.... divajs ti je grub- meri do 10bar (1MPa, 10atm)

 https://www.convertunits.com/from/MPa/to/bar

Probaj da nađeš manometar sa manjim opsegom cena ne bi trebala da je neka zlo i naopako. Ako se ne snađeš imam ja neke od 6bar, a moguće i u manjem opsegu (trebao bih da pogledam).

Al ako crevo kaže 1.5m ne treba ti manometar?!?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
Pre 6 sati, mirorab je napisao:

Samo.... divajs ti je grub- meri do 10bar (1MPa, 10atm)

 https://www.convertunits.com/from/MPa/to/bar

Probaj da nađeš manometar sa manjim opsegom cena ne bi trebala da je neka zlo i naopako. Ako se ne snađeš imam ja neke od 6bar, a moguće i u manjem opsegu (trebao bih da pogledam).

Al ako crevo kaže 1.5m ne treba ti manometar?!?!

E hvala ti na odgovoru, i ja sam to primetio u postu gore... ali za sada nemam bolji.

Ključna stvar ovog manometra koji imam su dimenzije - prečnik je 2cm, ako imaš neki koji meri do 1-2 bara, a da je sličan po dimenzijama, baci poruku pa se dogovaramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ja nešto ne stižem da lickam motor, samo osnovne stvari servisiram. :D

 

Za ovih cca 6000km ove sezone od generalke dva puta zamenjeno ulje u motoru (sada čeka da se opet zameni), dva puta u vilama, zamenjeni zadnji paknovi (u proseku jedan set trošim po sezoni), zamenjene nove gume (već treći set Mitas C-04 nazad u širini 130, Dunlop d952 napred 80/100), ove sezone zamenjeni i ležajevi na prednjem i zadnjem točku (Koyo, nema zaebancije), podmazane sajle gasa i kvačila (novu sajlu kvačila čekam da zamenim), neke sitne kozmetičke stvari urađene (zamenjeni žmigavci za neke malo fensi koji jače žmirkaju), stavljen automat žmigavaca (posle tri sezone :D), zamenjena batt. napravljeni jači Alu-profili prednje maske i nosači farova, instaliran novi nosač navigacije, jedno 5 puta opran filter vazduha (Twin Air - nešto najbolje što može da se nađe za XT, a da dugo služi i da radi kako treba - ni trunka prašine ne ulazi u air-box a cepam prašinu samo tako :D ), mazalicom dva-tri puta sve podmazano što može da se podmaže na zadnjoj vili, malo nekih reflektujuććih nalepnica sam polepio po motoru (eto nije dovoljno šaren pa još malo da bude :D :D :D ), zalepljena duct-tape na mestima gde se odlepila da čvršće drži plastike, tamo gde duct-tape ne može da se lepi zamenjene vezice i tako.... :D

 

Od kada je legao agregat (posle nekih 3000-4000km) motor ide ko blesav, a troši vrlo umereno na putu natovaren i sa kratkim prenosom uz malo veći gas 4,3l/100km, a na lakšem terenu (makadam) oko 5,5l/100km Ove sezone obišao zapadnu Srbiju, otišao na more u MNE, obišao Žabljak, Kotorski zaliv, kanjon Morače, Kopaonik, Bugarske planine u 5 dana, Stara planina i izlazak na Midžor do Loznice i nazad, još ko zna koliko km po lokalnim brdima i terenima...

 

Što se kvarova tiče za celu sezonu:

- crklo mi stop svetlo - pukla žica od vibracija na vožnji po terenu :D 

- pukao mi je inox nosač auspuha Ada Race isto od vibracija na terenu :D :D , zato sada ne skidam Arrow Paris Dakar Replica - taj auspuh je testiran na predhodnih 20.000+km i bez greške je 

- ispala mi je cevčica u rezervoaru (opet od vibracija i vožnji po terenu :D:D :D ), pa sam dva puta ostao bez goriva misleći da imam rezervu (cevčica vraćena nazad i više neće da ispada :) 

 

Sve u svemu, da ga ne ureknem - motor služi i ja se krasno navozah od početka godine,   a tek mi je sezona počela :D :D :D  

 

Evo i par fotki :D 

 

IMG_2214bj.JPG

IMG_2215bj.JPG

IMG_2476bj.JPG

IMG_2718bj.JPG

IMG_2722bj.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja