Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

 

 

Baltrekk, jesi možda merio koliko ti je težak XT sad? Baš me zanima razlika u odnosu na fabriku.

 

 

 

 

Inače, 3TB je toliko težak u odnosu na ostale XT modele da to nije normalno...

 

 

Hvala za ovo, kad pomenem ljudima koliko je 2KF lakši, uglavnom su u fazonu "Ma kakva tu može da bude razlika, tripuješ", ubuduće ima samo da im prosledim ovaj post :)

 

Baš me zanima taj DR SE (valjda 1996.+?), nikad nisam čuo loše mišljenje o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

"Inače, šta je sa pužem? Ako se samo onaj plastični krug sa navojem unutra pojeo to može da se sredi.Opet kažem, ne znam kako izlgeda na XT-u to, najbolje otvori, očisti sve lepo, slikaj oštećenje pa okači."

 

 

Kad sam mijenjao gume, gledali smo puza da sredimo. Ocistili smo ga skroz, sredili ga da ne moze bolje, podmazali ali dzaba... jednostavno se pojeo zupcanik onaj veci i to ti je to ... 

 

original u yamahu je 100 eura  :staa2: , a na e-bay su po 30-40 eura sa jos 20 eura dostave tako da sam ni tu ni tamo ... 

 

 

Ali najvjerovatnije ce biti kad budem sledeci put skidao tocak da ga necu vracat pa cu probati nedje da ga popravim ili da mi naprave novi kod nekog masin-bravara. 

 

Nesto sam planirao za vikend ovaj sad da skinem cijeli izduv i da ga ponesem na pjeskarenje. Kako ide farbanje poslije? moram li prajmer prvo pa onda sprej za visoke temperature ili ima neka druga fora ? 

 

Ocu li da farbam izduvne grane ili da ih ostavim takve kakve su ? Cak sam se nosio sa mislju da kupim onu traku za auspuhe i da ga zamotam u to jer ga ne mogu gledat ovakvog... 

 

Ufatio me neki sandoprc te sam uleceo u xt-a sa svim alatom sto imam :D. Stizu mi i grijane rucke sa aliexpresa pa moram da osmislim nedje da ih spojim poslije kljuca da ne bi razmisljao jesam li ih ugasio ili nisam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ako su ovi podaci  tačni 3TB ima 168kg, što je poprilično... 

 

 

Možda 168kg al suv i bez accu...

 

Na tu težinu dodaš 3lit ulja, pa jedno 15lit goriva pa u rashladnom sistemu još 3lit antifriza i prskalica za vodu još 2lit = 187kg eeee... to je već tu negde po subjektivnom osećaju :D

 

Evo i citat sa tog sajta: ''The total weight of the XT (3TB) was now at a fat 175 kg empty weight, remember that the first Ténéré with only 30 kg tank only 165 kg and the UR-XT only by the 145 kg.''

 

Znači da ja nisam mnogo omašio sa mojom računicom  :)

 

 

ps. Ma ja sam siguran da su na modelu 3TB stavljali olovo u ram kako bi ga što više spustili da može o gradu lakše da se vozi   :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Kod nas još uvek lepa jesen - idealno vreme za vožnju. :)

 

Fotka od prošlog vikenda sa vožnje u okolini istočne Srbije

post-14823-0-60048100-1480106614.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Krenuo sam stender da pravim ... 

 

dajte sugestije prije nego pocnem da varim 

 

Sugestija je da napraviš centralni ako ti već treba za garažu.

 

Ne znam tebi ali ja sam vremenom batalio sve takve i preporodio se sa centralnim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

Ja ne znam gde ste vi merili 3TB da je blizu 200kg-a. Kod mene a knjizicu pise 130kg. A kad budem imao vrmena stavicu kuci na vagu da vidim koliko je tacno. A ja mislim de je negde oko 150-160kg max kad je pun rezervoar. A videcemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja ne znam gde ste vi merili 3TB da je blizu 200kg-a. Kod mene a knjizicu pise 130kg. A kad budem imao vrmena stavicu kuci na vagu da vidim koliko je tacno. A ja mislim de je negde oko 150-160kg max kad je pun rezervoar. A videcemo..

I ja sve nešto čitam pa mi nešto nije jasno jer je moja Tenera (sa sve onim glomaznim rezervoarom od 23 litre i maskom) bila teška 180 kila... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Pozz, uzeo sam guvernal i uljni hladnjak, pa cu ga probati nabudziti zanima me da li ce poremetiti protok ulja tj. pritisak 

post-37184-0-07675400-1480783668.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja ne znam gde ste vi merili 3TB da je blizu 200kg-a. Kod mene a knjizicu pise 130kg. A kad budem imao vrmena stavicu kuci na vagu da vidim koliko je tacno. A ja mislim de je negde oko 150-160kg max kad je pun rezervoar. A videcemo..

 

TTR prazan ima 135kg. Doduše, ne čudi me ništa, jedan ortak imao BT50S koji se vodio na 40kW, drugi imao Fiću sa osam sedalnih mesta...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema na cemu. Probaj da stavis teflon traku na njega. Samo pazljivo, da ne upadne nesto trake u karter. Ako prestane da pisa znaci da je navoj sigurno :)

Ako je predvidjena podloska, onda na njoj treba da dihtuje. Navoj je u tom slucaju samo radi spoja da drži sebe i podlosku na mestu.

 

Ono sto može biti, pod pretpostavkom da je podloska dobra i da si dovoljnom snagom stegao šraf, moguće da površina na koju naleže podloska nije vise ispravna ili možda sa druge strane podloske tj na samom sarafu da ima nekih neravnina pa tako sa te strane ne naleže dovoljno dobro i ostavlja prostora ulju kad se dovoljno razredi i materijali (blok + Saraf) se dobro zagreju. Jos ako šraf i blok nisu od istog materijala..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Da li je neko kupovao Helicoil kit?Uskoro treba da menjam ulje i filter ulja,a na prethodnoj zameni mi je 'oblajznuo' navoj na deklu uljnog filtera.....malo sam iskuckao saraf cekicem i blago ga zavrnuo......do sad je drzalo,ali bih sad to da uradim kako valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Imas mesta samo da razbusis i urezes novi navoj i stavis (M7 ako se ne varam) sraf. Jasam na mojoj bivsoj uradio tako, ako se radi o ona tri srafa koja drze poklopac filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da,poklopac koji ima 3 imbus sharafa.A zasto ne mogu da razbusim,turim helicoil i oridjidji sharaf?Za helicoil treba vise mesa?

Koja od ta tri ti je oblajznuo? Meni je donji bio stradao i njega mozes bez problema narezati na veci navoj. A ako su ova dva gornja, onda moras skinuti deklu i pazljivo razbusiti novi navoj jer su ta 2 navoja u bloku motora a ne u dekli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne treba mnogo vise mesta, bolje resenje ako ga imas gde kupiti. Meni lik trazio 2500 da odradi ovo, pa sam sam resio sa urezivanjem za jedam mm vecim navojem i zamenom srafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja