Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Alexa, carski, samo mi reci kako izgleda deo gde je drugi kraj creva? Isto zavareno mesto za holender bukvalno iznad zupčanika pete brzine i to je to? U glavi mogu da napravim neku sliku kako se ulje kreće kroz mašinu al mi nije najjasnije šta se sve remeti dodavanjem još jedne magistrale, da li se nešto gubi time?

 

Borise, ako imaš neku fotku, bio bih rad da je vidim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kod mene je (fabrički) bila mesingana cevčica od kućišta filtera ulja do bloka iznad pete brzine. Sliku imam samo priključka kod filtera, sa strane bloka, na žalost, nemam ni jednu sliku...

 

za1ZcCF.jpg

 

Ta cevčica mi je prilikom jednog skidanja dekle, pukla, pa sam umesto nje uzeo Wurth-ovo crevo za gorivo fi 6 i dva holendera fi 8 (ovako nešto: http://www.motobikeshop.rs/Products/206773.JPG ) ,dve šelne i to namontirao umesto cevčice. Tu nema nekog velikog pritiska ulja pa to sve lepo fercera.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

@stalker81

 

Ovu iz Kraljeva vozi moj drugar Ilija, a pre njega je vozio takodje moj drugar (Ugac ovde na forumu, mada u zadnje vreme retko svraca).

Vozio sam se sa Ilijom vise puta i motor je odlican, a ima i gomilu opreme. Ako trazis takav motor ovo je dobra prilika.

Ne meni treba, Ja sam vec kupio XT600K 3TB. :) Samo sam nasao te motore i po izgledu nisu losi. Pa sam ubacio link, jer je neko planirao da kupi motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Upravo sam našao sliku kad sam skinuo mašinu dole, lepo se vidi gde ide cevčica:

 

N1CJ7qV.jpg

@thepainkiller svaka cast za fotku od velike je pomoci  :takoje:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Upravo sam našao sliku kad sam skinuo mašinu dole, lepo se vidi gde ide cevčica:

 

N1CJ7qV.jpg

@thepainkiller svaka cast za fotku od velike je pomoci :takoje::jee:
Sluzimo narodu... ;)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Ee ovako..danas sam malo cackao oko vec rastavljene XT masine, masina je 2WJ (swiss 2KF).

Na prvoj slici se vidi da ima priprema za podmazivanje mjenjaca.

Slika 2. dve rupice na lijevom bloku.

Slika 3. jedna rupica na desnom.

Na slikama 4 i 5 se vidi mjesto gdje se treba izbusiti rupa.

A zadnja slika je moja masina isto 2WJ ali crni blok, na slici se vidi da sa vanjske strane nema pripreme za mjenjac ali jos ne znamo sta je unutra :zbunjen: , a saznacemo u slijedecoj epizodi serije zvane XT bulletproof gearbox  :na_glavi:

post-37184-0-45411200-1478097289.jpg

post-37184-0-12093400-1478097667.jpg

post-37184-0-31966800-1478097692.jpg

post-37184-0-23818300-1478097754.jpg

post-37184-0-34829800-1478097779.jpg

post-37184-0-59781600-1478097851.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Danas pročitah u ovoj temi:
http://www.horizonsunlimited.com/hubb/yamaha-tech/super-moto-xt600e-43298

... da paše disk od R6 na glavčinu od XT600 (još samo da se raspitam koje godište, ima li razlike). Ostaje samo napraviti distancer za klešta i rešeno. Malo veća kočiona pumpa, eventualno i klešta... Pa da se vežba stoppie :)

Bacite pogled na link, da vidite kako izgleda puknuti blok usled ispadanja štifta sa osovine kontra-tega  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

ej ljudi, 

 

eo mene opet poslije dugo... 

 

da nema ko puz za kilometar sat u tocak sto ide? da vidim da nije ko slucajno dosao u posjed istog a samo mu skuplja prasinu na police? 

ili mozda broj nekoga nedje ko bi imao te djelove? 

 

sredjivao sam venitle na xt ovaj vikend ... idu slike poslije ovoga posta. 

 

Takodje se vozilo sa ekipom i CG-a po snijegu debelom i to cu vam okaciti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Stinger, zimske slike su sjajne, samo sam jednom do sad vozio XT-a po snegu i jedva čekam opet :)

Elem, potrebna mi je desna bočna plastika za mog XT-a u prilično dobrom stanju u beloj boji, sa crvenim nalepnicama (nisu neophodne). Pa, ako bi neko prodao, može mi se javiti na 064 577 2995. Nije žurba tako da ne planiram da odvojim neke sulude novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

nemam te plastike bez ove moje :) 

 

a skupe su u krv mamicu im njihovu. nedje sam na net nasao full komplet plastike za XT-a (iz brazila nedje) i cijena im je bila oko 480 eura. 

Zar ne bi prica nedje ranije kroz forum da se pricalo da neki gore plasticar ima sve kalupe od xt-a i da pravi te plastike po pristojnoj cijeni? 

 

a ovaj puz za kilometar sat, vidim da ce jos vode moracom proci dok ja nadjem to :/

 

 

pozzzz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

e da ! 

 

koliko bi kostao slip on auspuh kod Dragon Ada ? je li ga ko stavljao ? trebali sto da se steluje na kraburator? i ono sto me najvise interesuje, stedim li makar 2 kila na tezini ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

e da ! 

 

koliko bi kostao slip on auspuh kod Dragon Ada ? je li ga ko stavljao ? trebali sto da se steluje na kraburator? i ono sto me najvise interesuje, stedim li makar 2 kila na tezini ? 

 

Ne znam koliko je težak Dragon Ada ali znam da je moj auspuh Arrow - Paris Dakar Replica težak tek nekih dve kile u odnosu na stock koji je blizu 7 kile...tako da štediš sigurno :)

 

Takođe, ako želiš još malo da uštediš na težini zameni zadnji fabrički čelični točak 17'' na neki žuti aluminijumski iz serije 2kf sa diskom nazad. Razlika je takođe još nekih 2kg plus imaš pravi off-road točak koji je nešto veći i verovatno veći izbor off-road guma :)

 

I ako ultimativno imaš slobodnog vremena da se igraš, zameni zadnju čeličnu (ili gvozdenu?) viljušku i ubaci sa starije generacije TT-a recimo koja je full-aluminijumska i tu ćeš dobiti razliku u težini bar jos nekih 3 kilograma.   :)

 

Tako da samo na tim promenama imaćeš lakši motor možda i 10-ak kilograma...

 

Naravno ako sve to nađeš, onda zameni i zadnji amort od 2kf (po mogućstvu sa crnom oprugom). Ne utiče ništa na težinu ali utiče dosta na ciklistiku i na off-road performanse...

 

E a kad već budeš promenio zadnji amort, onda ćeš morati nešto da uradiš i sa prednjim ogibljenjem   :D :D :D

 

 

BTW, svaka čast za vožnju!   I ja sam se vozikao prošle sezone - super je kad imaš dobre gume  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

 

e da !

 

koliko bi kostao slip on auspuh kod Dragon Ada ? je li ga ko stavljao ? trebali sto da se steluje na kraburator? i ono sto me najvise interesuje, stedim li makar 2 kila na tezini ?

Ne znam koliko je težak Dragon Ada ali znam da je moj auspuh Arrow - Paris Dakar Replica težak tek nekih dve kile u odnosu na stock koji je blizu 7 kile...tako da štediš sigurno :)

 

Takođe, ako želiš još malo da uštediš na težini zameni zadnji fabrički čelični točak 17'' na neki žuti aluminijumski iz serije 2kf sa diskom nazad. Razlika je takođe još nekih 2kg plus imaš pravi off-road točak koji je nešto veći i verovatno veći izbor off-road guma :)

 

I ako ultimativno imaš slobodnog vremena da se igraš, zameni zadnju čeličnu (ili gvozdenu?) viljušku i ubaci sa starije generacije TT-a recimo koja je full-aluminijumska i tu ćeš dobiti razliku u težini bar jos nekih 3 kilograma. :)

 

Tako da samo na tim promenama imaćeš lakši motor možda i 10-ak kilograma...

 

Naravno ako sve to nađeš, onda zameni i zadnji amort od 2kf (po mogućstvu sa crnom oprugom). Ne utiče ništa na težinu ali utiče dosta na ciklistiku i na off-road performanse...

 

E a kad već budeš promenio zadnji amort, onda ćeš morati nešto da uradiš i sa prednjim ogibljenjem :D :D :D

 

 

BTW, svaka čast za vožnju! I ja sam se vozikao prošle sezone - super je kad imaš dobre gume :)

Auuu!

 

Eto mi domaćeg zadatka!

 

Nisam ni pretpostavljao da sve tu mogu na težini da ustedim...

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
Auuu!

 

Eto mi domaćeg zadatka!

 

Nisam ni pretpostavljao da sve tu mogu na težini da ustedim...

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

 

 

Da da... to je tako...a tek kad dođeš do ciklistike postaje stvarno interesantno, jer to je nešto što treba da ušteluješ prema svojim potrebama nije samo izmeriš i namestiš   :) Pa onda malo voziš, malo padneš ... i tako dok ne ukapiraš šta ti treba i šta pogrešno radiš   :)

 

Evo ti i razlike 1 na 1 - fabrički XT vs moja verzija XT Rally Replica (naravno levo je stock - desno je moja verzija)

 

Nije još sve završeno ima tu još nekih sitnica ali ok je za reper kako bi izledao XT na Dakaru iz moje perspektive u periodu pre 25-30 godina   ;)

 

 

ps. Nisam pri motoru da izmerim tačno ali mislim da je trenutni klirens negde oko 31-32 cm, a visina kormana je podignuta....pa vidiš koliko   :D :D :D

post-14823-0-26497100-1479936445.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

 

Zar ne bi prica nedje ranije kroz forum da se pricalo da neki gore plasticar ima sve kalupe od xt-a i da pravi te plastike po pristojnoj cijeni? 

 

 

Ne verujem da mogu da se naprave plastike koje su izdržljive kao fabričke, zato bih original :)

 

Baltrekk, jesi možda merio koliko ti je težak XT sad? Baš me zanima razlika u odnosu na fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Baltrekk, jesi možda merio koliko ti je težak XT sad? Baš me zanima razlika u odnosu na fabriku.

 

 

 

Nisam još uvek....i mene iskreno zanima koliko je motor težak ali nisam imao priliku gde da izmerim motor.

 

Inače, 3TB je toliko težak u odnosu na ostale XT modele da to nije normalno...još kad se podigne, kao što sam ja uradio, motor dobije skroz novo težište a subjektivni osećaj je takav da ti se čini da ima +20kg u odnosu na stock...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

"a ovaj puz za kilometar sat, vidim da ce jos vode moracom proci dok ja nadjem to  :/"


I meni treba taj puz, valjda je isti kod TT i XT ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ako su ovi podaci  tačni 3TB ima 168kg, što je poprilično... 

Moj DR po knjizi ima 147kg suv, moram ga oterati na neku stočnu vagu baš da vidim koliko ima u trenutnom stanju. :D

 

 

Inače, šta je sa pužem? Ako se samo onaj plastični krug sa navojem unutra pojeo to može da se sredi.Opet kažem, ne znam kako izlgeda na XT-u to, najbolje otvori, očisti sve lepo, slikaj oštećenje pa okači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja