Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

 

 

Nema sta da se proverava...ja sam na mojoj Teneri proverio sve varijante...kada je kill switch na off nema verglanja ni u kom slucaju...

Jel' to znači potencijalni problem na 2KF za Andreju, kad zaboravi crveni na off, da mu blokira kurblu? Ili samo privremeno postane K(urblaj)T(rideset)M(inuta) :D
Za 2kf (bez alnasera) mozda moze biti problem...ali posto nikad nisam imao XT sa kurblom onda ne znam kako se ponasa kill switch u tom slucaju...
Kada je samo kurbla u pitanju, moze biti i malo vise kurblanja od ktm - a. Sve dok se ne provali kill switch. :-D

 

send from coolpad modena using tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

 

Nema sta da se proverava...ja sam na mojoj Teneri proverio sve varijante...kada je kill switch na off nema verglanja ni u kom slucaju...

Jel' to znači potencijalni problem na 2KF za Andreju, kad zaboravi crveni na off, da mu blokira kurblu? Ili samo privremeno postane K(urblaj)T(rideset)M(inuta) :D
Za 2kf (bez alnasera) mozda moze biti problem...ali posto nikad nisam imao XT sa kurblom onda ne znam kako se ponasa kill switch u tom slucaju...
Kada je samo kurbla u pitanju, moze biti i malo vise kurblanja od ktm - a. Sve dok se ne provali kill switch. :-D

 

send from coolpad modena using tapatalk

Mi, koji smo imali Jawu, to najbolje znamo...kada sam prvi put kurblao pola sata i gurao motor kroz ulicu da upali, a kill switch bio na off, istog trenutka je zavrsio na otpadu...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
 

Minde, Šta bi?

Toliko si je sređivao i sad je prodade...???!

Jel imaš nešto drugo u planu?

 

 

Pa ja to radim inace... ovaj se najduze zadrzao 2 godine :) Tako ja pomazem domacem moto pokretu, uzmem motor, sredim ga maksimalno i onda ga prepustim dalje. 

 

Mucio me jedan crv... morao sam... stara ljubav zaborava nema...

 

Wo1dqTJ.jpg

HHpFkKc.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

post-21760-0-58411500-1464345940.png Da li neko zna kako da namestim kickstarter zupcanike? Na slici deo broj 1 i broj 5 kako treba da stoje? Gde treba da stoji nokat zupcanika pod brojem 5...jer kad upalim motor, lupka mi zupcanik, nije odvojio gore gde treba nokat da udari od statickog nokta da ga odvoji, nokat mislim na obe plolugice, staticku u bloku, i ovu na zupcaniku, ne znam kako se zove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Minde, Šta bi?

Toliko si je sređivao i sad je prodade...???!

Jel imaš nešto drugo u planu?

 

 

Pa ja to radim inace... ovaj se najduze zadrzao 2 godine :) Tako ja pomazem domacem moto pokretu, uzmem motor, sredim ga maksimalno i onda ga prepustim dalje. 

 

Mucio me jedan crv... morao sam... stara ljubav zaborava nema...

 

Wo1dqTJ.jpg

HHpFkKc.jpg

 

 

Ohohooo... Čestitam... E to je već onda ok zamena... Već sam se uplašio da begaš iz moto sveta...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

Minde, Šta bi?

Toliko si je sređivao i sad je prodade...???!

Jel imaš nešto drugo u planu?

 

 

Pa ja to radim inace... ovaj se najduze zadrzao 2 godine :) Tako ja pomazem domacem moto pokretu, uzmem motor, sredim ga maksimalno i onda ga prepustim dalje. 

 

Mucio me jedan crv... morao sam... stara ljubav zaborava nema...

 

Ohohooo... Čestitam... E to je već onda ok zamena... Već sam se uplašio da begaš iz moto sveta... ;)

 

 

Ma de cu, kako onda da opravdam zeni vreme provedeno u garazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

 

 

 

Minde, Šta bi?

Toliko si je sređivao i sad je prodade...???!

Jel imaš nešto drugo u planu?

Pa ja to radim inace... ovaj se najduze zadrzao 2 godine :) Tako ja pomazem domacem moto pokretu, uzmem motor, sredim ga maksimalno i onda ga prepustim dalje.

 

Mucio me jedan crv... morao sam... stara ljubav zaborava nema...

 

Wo1dqTJ.jpg

HHpFkKc.jpg

Vrlo lepa i ozbiljna zamena, i moja ce jednog dana tako da poraste... :-)

 

send from coolpad modena using tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

DSC0367.jpg

 

Andreja dobrodošao ponovo u ekipu :)! Odlična fotografija a i 2KF ti suuuper izgleda (Miše-peija?), imaš +1 od mene :takoje:.

 

Ispisujem se :(

0f49V63.jpg

Au bre Minde, šteta je :/, toliko sređivanja, detalja ... ali ako ti tako više odgovara OK. Čestitam na novom motoru i da se lepo, sigurno i bezbedno navozaš  :moto3:  sa ST, i navrati ponekad nemoj da zaboraviš XT ekipu :zdravo:.

P.S.

Jel to tvoja ST ima neki reli povećani rezervoar ili mi se samo čini?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nije tako strasno puno sredjivanja, ST-a sam mnogo vise radio prethodnog. 

 

Nije veci rezervoar inace je na ST 26l :)

 

Au bre Minde, šteta je :/, toliko sređivanja, detalja ... ali ako ti tako više odgovara OK. Čestitam na novom motoru i da se lepo, sigurno i bezbedno navozaš  :moto3:  sa ST, i navrati ponekad nemoj da zaboraviš XT ekipu :zdravo:.

P.S.

Jel to tvoja ST ima neki reli povećani rezervoar ili mi se samo čini?
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Ево и ја да окачим доказе да сам се учланио у секту  :)

Омладинац из '86 је прешао свега 550km...али код мене и од урађене генералне ;)

 
IMG_20160527_162617.jpg
 
IMG_20160527_162731.jpg
 
IMG_20160527_141838.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

@ jeep svaka cast za omladinca, extra izgleda, po izgledu rekao bih da je u fabrickom stanju.

Sta si sve izgeneralisao?

 

send from coolpad modena using tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

 

 

@ jeep svaka cast za omladinca, extra izgleda, po izgledu rekao bih da je u fabrickom stanju. 

Sta si sve izgeneralisao?

 

Није скроз у фабричком стању, неко пре мене је преправио задњи део рама и ставио маску са стоп светлом од 2КF-a па је подигнут високо, задњи амортизер је такође од 2KF-a, што је супер јер може да се подеси висина и тврдоћа. Набавио сам мали хладњак уља који се качи са леве стране рама, додатно хлађење не шкоди  :)

 

Пошто је мотор био у лошем стању када сам га узео, одлучио сам одмах да урадим генералну и да акценат бацим на агрегат, не на изглед. Хоћу да са њим пређем брдо километра па ми није жао пара које сам уложио  :)

 

Од генералисања сам радио следеће: клип прва специјала 95.5, разбушен је цилиндар, комплет свих дихтунга у мотору, нови лежаји сем два комада које нисам могао да нађем, нови семеринзи, балансер радилице је наварен и обрађен на једном рукавцу где је био похабан, нов ланац брегасте, иридијумска свећица, нове ламеле и опруге квачила, нов филтер ваздуха. Уље сам сипао јефтиније Ipone па ћу на 1000км да мењам.

 

Када сам урадио све горе поменуто, кренули су и први проблеми. Склопио сам мотор и после краћег времена се угасио. Констатовао сам да ми је намотај цркао, па сам премотао и мотор је опет упалио. Прешао сам 120км и док је мотор радио ја сам га угасио. После тога је опет био мртав. Затим сам купио друге намотаје и мотор је опет прорадио. После вожње од 80км, када сам га угасио, опет није хтео да упали све док се није охладио. После сам га палио још два пута и опет је остао без варнице. Све живо сам тестирао (намотаје поново, CDI, kill switch, pick up) и на крају је остала бобина. Ставио сам неку половну и гле чуда, мотор опет ради! :jee1:  Нисам знао да бобина може да тако прави проблем, да кад се угреје не ради па када се охлади опет проради. Ето можда ће неком помоћи моје искуство  :)

 

Сад мотор ради перфектно, кад је хладан највише из друге упали, кад је врућ увек из прве, наравно увек курблам полако пре паљења да наместим клип у гмт.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

@ jeep svaka cast. I ja sam imao problema sa pick upom i namotajima, ostaje mi jos samo bobina ali za sada sljaka i ovako. Gasi se u velikim obrtajima, oko 5.5 - 6 rpm kao kad mu prekidac iskljucim, i ponekad posle toga teze pali. Samo mi je ta bobina jos ostala. Ali ne idem nigde na trke, lagana voznjica i to je to. :jee:

 

send from coolpad modena using tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

 

Minde, Šta bi?

Toliko si je sređivao i sad je prodade...???!

Jel imaš nešto drugo u planu?

 

 

Pa ja to radim inace... ovaj se najduze zadrzao 2 godine :) Tako ja pomazem domacem moto pokretu, uzmem motor, sredim ga maksimalno i onda ga prepustim dalje. 

 

Mucio me jedan crv... morao sam... stara ljubav zaborava nema...

 

Wo1dqTJ.jpg

HHpFkKc.jpg

 

 

 

cestitke druze, nek te sluzi dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

 

 

@ jeep svaka cast. I ja sam imao problema sa pick upom i namotajima, ostaje mi jos samo bobina ali za sada sljaka i ovako. Gasi se u velikim obrtajima, oko 5.5 - 6 rpm kao kad mu prekidac iskljucim, i ponekad posle toga teze pali. Samo mi je ta bobina jos ostala. Ali ne idem nigde na trke, lagana voznjica i to je to.  :jee:

Пробај да замениш бобину, није скупа инвестиција. Требало би да одговара било која бобина која је за мотор који има CDI, да има само једну жицу/прикључак. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja