Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Ево и ја да се учланим у секту са XT600 из '86  :)

Мотор сам купио у лошем стању и без размишљања сам урадио генералну пошто планирам да га дуже возим. 

Упалих ја њега после генералне из трећег курблања, али је моја срећа трајала читава три минута пошто се мотор угасио.

Нашао сам квар, цркао је главни намотај, па ми треба помоћ да ли неко зна у Београду или околини да има неко ко ради премотава намотаје?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Ево и ја да се учланим у секту са XT600 из '86  :)

Мотор сам купио у лошем стању и без размишљања сам урадио генералну пошто планирам да га дуже возим. 

Упалих ја њега после генералне из трећег курблања, али је моја срећа трајала читава три минута пошто се мотор угасио.

Нашао сам квар, цркао је главни намотај, па ми треба помоћ да ли неко зна у Београду или околини да има неко ко ради премотава намотаје?

Dobrodosao, a posebno mi je dragu cuti da ima jos nas hard core kurblasa :dobrodosli2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

 

 

Dobrodosao, a posebno mi je dragu cuti da ima jos nas hard core kurblasa  :dobrodosli2:

 

 

Cestitke andreja i jeep na kupovini  ;)

 

Хвала  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Биће која слика, мада га нисам естетски сређивао јер ми је важнији агрегат. 

 

Нашао сам мајстора близу мене за намотавање жице, и дао ми је домаћи задатак да пребројим старе намотаје  :staa2:  Био сам вредан и избројао сам 5237 намотаја, можда сам омашио пар десетина у бројању, иначе је жица 0.1, сад је његов ред да намота  :jee1:

 

Скоро сам завршио преправљање једног ХТ-а из '85 у scrambler-a, исто 43F, па сам га вратио зету назад у Трст. Ево пар слика мог ручног рада  :)

 

http://imageshack.com/a/img922/4016/tlalCL.jpg

 

http://imageshack.com/a/img924/3558/TcAlvO.jpg

 

http://imageshack.com/a/img924/2011/2DZFTj.jpg

 

http://imageshack.com/a/img921/5445/1zUio1.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Trebao si da spustiš zadnji kraj, da sedište bude ravno, kako je po definiciji skremblera. I polugicu razmikača pakni da postaviš gore. Osim toga, odličan  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Биће која слика, мада га нисам естетски сређивао јер ми је важнији агрегат. 

 

Нашао сам мајстора близу мене за намотавање жице, и дао ми је домаћи задатак да пребројим старе намотаје  :staa2:  Био сам вредан и избројао сам 5237 намотаја, можда сам омашио пар десетина у бројању, иначе је жица 0.1, сад је његов ред да намота  :jee1:

 

Скоро сам завршио преправљање једног ХТ-а из '85 у scrambler-a, исто 43F, па сам га вратио зету назад у Трст. Ево пар слика мог ручног рада  :)

 

http://imageshack.com/a/img922/4016/tlalCL.jpg

 

http://imageshack.com/a/img924/3558/TcAlvO.jpg

 

http://imageshack.com/a/img924/2011/2DZFTj.jpg

 

http://imageshack.com/a/img921/5445/1zUio1.jpg

 

Bravo za ručni rad, a bravo i za brojanje namotaja!   :jee1:  :jee1: :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Trebace mi Helicoil prilikom sledece zamene filtera za ulje.Ima li kod nas da se kupi i da li ga je neko vec koristio?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha XT 2kf

Pozdrav kolege, pozdrav za nove sektaše  :yamaha:

Cestitam Andreja puno kilometara i poderanih krampona  :jee:

 

@Sale_XT Trebalo bi da ga ima u svakoj bolje opremljenoj prodavnici alata. Nisam ga koristio, ali sam imao priliku da se uverim u njegovu ucinkovitost.

 

Kolege ima li ko zadnji lančanik u ok stanju od 42-43 zuba, plaćam u vrednosti gajbe piva i malo vise ako je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pozdrav kolege, pozdrav za nove sektaše :yamaha:

Cestitam Andreja puno kilometara i poderanih krampona :jee:

 

@Sale_XT Trebalo bi da ga ima u svakoj bolje opremljenoj prodavnici alata. Nisam ga koristio, ali sam imao priliku da se uverim u njegovu ucinkovitost.

 

Kolege ima li ko zadnji lančanik u ok stanju od 42-43 zuba, plaćam u vrednosti gajbe piva i malo vise ako je dobar.

Imam ja u sjajnom stanju zadnji, ali moram proveriti koji je broj zuba, cini mi se da je standardni za xt-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Moze jedna pomoc? Juce uzeo da proverim na mom 2kf-u ventile, namestio klip u gmt, i na slovu T, i ubacio plasticnu cevcicu kroz rupu za svecicu i proverio da je to taj polozaj, i primetio da lako menja smer, pa sam je zaglavio kljuc da ostane na T slovu da se poklapa sa crticom na dekli, e sad dal je moguce da su ventili bili sa malim zazorom, jedva sam ubacivao listic u sva 4 od 0.05 mm, pa sam nastalovao na 0.10 usisni i 0.15 izduvni. Logicnije po meni bi bilo da je kraci zazor na starijem motoru, da se ne gleda user manual, jer bi duze gurao ventil izduvni i usisni, ili gresim? Ja sam ga nastelovao po manualu, valjda nece nesto zajebati, ipak je to star motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jel ti motor bio potppuno hladan, nisi ga palio bar 12 sati pre stelovanja ? Ako si nastelovao po manualu potpuno hladan motor ne beri brigu. Inace nije toliko bitno da zamajac stoji bas na crtici, tj slovu T kod tebe, bitno je samo da bregasta ne pritiska ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam na teneri stelovao tako sto namestim magnet na slovo T, proverim da li je klip u GMT i onda rukom mrdam klackalicu na ventilima. Ne sme da bude nategnuta, tj. ne sme da pritiska ventile. Ako nije tako okrenem magnet za jos jedan krug...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Tako sam i ja uradio, samo sto sam primetio da ne mrdaju identicno sve klackalice, neka vise malo neka manje gore dole, ali dobro, probacemo ovako pa cemo videti kakva je promena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Tako sam i ja uradio, samo sto sam primetio da ne mrdaju identicno sve klackalice, neka vise malo neka manje gore dole, ali dobro, probacemo ovako pa cemo videti kakva je promena

 

To ti je normalno da se mrdaju različito, ne brini. S vremeno se sjedište ventila troši pa ti zazor bude manji. Kad to primjetiš da se događa,

onda češće kontroliraj zazore i šteluj, svakih 5-6 hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Problem  :stabre: 
Skidao sam izduvnu granu i menjao filter vaduha, uz to skinuo rezervoar i sve plastike, sve sam sredio i vratio na svoje mesto i upalio motor, to je juce bilo. Jutors kad sam hteo da se vozim odem u garazu i nece da upali, vergla normalno sve, radi svetlo, zmigavci, sirena, sve, jel zna mozda neko u cemu je problem? Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Problem  :stabre: 

Skidao sam izduvnu granu i menjao filter vaduha, uz to skinuo rezervoar i sve plastike, sve sam sredio i vratio na svoje mesto i upalio motor, to je juce bilo. Jutors kad sam hteo da se vozim odem u garazu i nece da upali, vergla normalno sve, radi svetlo, zmigavci, sirena, sve, jel zna mozda neko u cemu je problem? Unapred hvala

Provjeri svijecicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja