Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Antek, to je frajlauf za 3tb... Nije za staru Teneru!

 

Za staru Teneru izgleda ovako: 

http://thumbs3.ebaystatic.com/d/l225/pict/141809459698_1.jpg

 

Sitniji su "zubići"

 

 

Edit: sad vidim, ipak jeste taj frajlauf, ne vidi se na slici dobro koji je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Platner nazoves, pitas za cenu, zahvalis se i onda trazis barem 50% jefitnije :)

 

Zadnji put sam ih zvao za gume koje drze plastike na rezervoaru za 4PT, moje su dotrajale i hteo sam da ih zamenim. U louisu je set 6 komada 5eura, i reko ajde da proverim da ne cekam Beru. U Platneru 960dinara ali svaka pojedinacno :)

 

 

 

auuuu cena   :staa2:

Ma Plattner je oduvek bio skup...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Motor se i dalje ponasa isto... Sutra ostaju karburatori da se provere i onda nema sta drugo do cdi. Zna li neko kakvi su obicno simptomi neispravnog cdi-ja? Mada licno mislim da nije on, motor je i zimus zezao pa je posle zamene svecice i ciscenja karburatora isao ko zmaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

Motor se i dalje ponasa isto... Sutra ostaju karburatori da se provere i onda nema sta drugo do cdi. Zna li neko kakvi su obicno simptomi neispravnog cdi-ja? Mada licno mislim da nije on, motor je i zimus zezao pa je posle zamene svecice i ciscenja karburatora isao ko zmaj...

da se i ja umesam, nisam neki majstor, ali da li su provereni pick up-ovi, ili kako je uzubljen?

A ako se ispostavi da je u pitanju cdi, mada ga ne bi lako upalio da je cdi, mozda Joska moze da ga napravi. Burazeru je za predhodnu teneru napravio cdi i sljakala je kao da je original, a cena je bila neki smesan iznos u odnosu na fabricki, ako se dobro secam...

 

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Motor se i dalje ponasa isto... Sutra ostaju karburatori da se provere i onda nema sta drugo do cdi. Zna li neko kakvi su obicno simptomi neispravnog cdi-ja? Mada licno mislim da nije on, motor je i zimus zezao pa je posle zamene svecice i ciscenja karburatora isao ko zmaj...

A bobina? Ili kabel za svecicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Bobinu nemamo drugu da proverimo. A ne znam kako ovu proveriti u voznji kad se dobro zagreje. Motor pali ko mina. Uvek na prvu kad je hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bobinu nemamo drugu da proverimo. A ne znam kako ovu proveriti u voznji kad se dobro zagreje. Motor pali ko mina. Uvek na prvu kad je hladan.

Ja imam vrlo slican problem u radu mog TDM-a. Karburatore sam rasturao milion puta, cistio slavinu rezervoara, menjao creva, cistio pumpu za gorivo, menjao svecice...nista nije pomoglo. Moj isto trza i puca na auspuh, ali na oko 4000-5000 obrtaja. Ja jedino jos nisam menjao bobinu i kablove. Sutra mi stize druga bobina pa cu proveriti da li je do nje. Ako jeste onda je i kod tebe vrlo verovatno isti problem s obzirom da si i ti sve ocistio i nastelovao oko karbova i rezervoara.

Inace, bobina ti pase maltene od bilo kog japanca koji ima 12 volti elektronsko paljenje...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Znaci bobinu mogu da probam onda to jest lako cu naci drugu. Ne daje mi se toliko para za taj cdi tako da bih bas voleo da nije on. Veceras cu se cuti sa majstorom pa cemo videti sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bobina paše od bilo kog motorcikla na svetu, dok je 12V i jedan cilindar. Čak i od kineza.

 

Nego, isperi rezervoar pa onda kupusaj struju i karbove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kad skidas karbove dobro pregledaj prirubnice prema bloku i gume prema air boxu. 

 

Prekidaci sumnjam da su posto krece zzezanje tek kad se ugreje dobro kolko sam razumeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Zlot
  • Motocikl: Yamaha xt 600 tenere 43f

Ma ja samo navodim, izvinjavam ako sam u krivu. Na mom prekidac za gasenje i ne radi, tj podj..ava u voznji ako ostane na off. A na stopi ga i nemam... :neznam:

 

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ma ja samo navodim, izvinjavam ako sam u krivu. Na mom prekidac za gasenje i ne radi, tj podj..ava u voznji ako ostane na off. A na stopi ga i nemam... :neznam:

 

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока

 

Ma nemoj da se izvinjavas, svi mi ovde lupamo sta znamo, pa ko ubode :) Ako pomogne super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Ne znam ni sam. Ostaje vcrs to da se iskontrolise pa da se vidi sta dalje. Hladan radi potpuno normalno. Kad se zagreje krece trokiranje gasenje i gusenje u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li moze neko da mi preporuci negu enduro gumu do 10,000 din, treba mi prvenstveno za asflat, i po nekad blagi off, planiram da uzmem Mitas E08, da li valja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja