Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Hvala na odgovorima.

 

Skinucu pa cu da pogledan sta se desava.

 

Akum od auta puni na oko 16V, sto je mnogo. Ova dva od motora je ubio izgleda nacisto, ne reaguju na punjac uopste. To objasnjava zasto je akum bio prilicno vruc kad je motor stao, vrv se "skuvao" nacisto.

 

Jos jedno pitanje, koliko kosta joskin regler, i da li moze da napravi bez motora na licu mesta. Jbg, moped mi je poprilicno daleko od bga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

pozovi Arakisa, regler je univerzalan,Samo prevezes zice. Mozda mozes da posalljes Rajku tvoj stari da iskoristi dzek a ti ga samo prikopcas.

Ja sam uzeo davno sa ebaya ali ga poklonih nekom u temi ovde, nisam dobio odgovor jel ga montirao na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Joskin regler se prilicno jednostavno montira, imas 3 zice sa alternatora, iliti 3 faze, imas + i - zice i imas jos 2 zice koje moras da spojis direktno na aku.

Taj tvoj aku mozda nije crkao skroz. Ako je potpuno prazan, tj. bez elektrolita u njemu, kupi na pumpi kiselinu za akumulatore i sipaj u svaku celiju koliko treba. Formiraj akumulator i mozda ce preziveti. Meni je majstor tako spasao akumulator (star 6 meseci) od iste sudbine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kapiram. Danas sam skinuo sve, ocistio kontakte, ali nisam imao vremena da palim motor da vidim sta se desava.

 

Skoro 100% sam siguran da je regler, ali zvacu nekog elektricara da ipak proveri jos jednom, pa cu onda da vidim sta dalje.

 

Aku nije kiselinski, nego onaj AGM. Pokusacu prvo da odnesem da ga oni pregledaju posto je jos u garanciji, ako ne moze da se reklamira, pokusacu sa popravkom, ako ni to ne uspe kupicu nov, jbg sta da radim.

 

Ne rekoste mi, kolika je investicija taj regler, tj koliko kosta? I da li je bolje da stavim joskin, ili da nabavim original?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je Joskin i na Teneri i na TDM-u...kosta nekih 50 jura i ako ga montiras negde gde nema direktno vlage, miran si mnogo godina...licno mislim da je Joskin regler bolji nego original...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Og kog motora je bo taj regler. Da li je radio? Ja sam isto za bevseg Xta kupio neki zamenski mislim bas u MotoMaxu ili Mobobike od nekog skutera po njihovoj preporuci ali nije radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

U motomaxu ima za 3600 za xt600, sad gledam. Vrv je kineski, nemam pojma da li ugradjivati tako nesto. Da mi bar nije akum ubijen, pa i da ugradim - dok sluzi sluzi. Ovako ne bi da kupim akumulator, pa da sjebem opet pa skuplja dara nego mera :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Made in Taiwan,mene sluzi od juna 2014...ovaj na kutiji je originalni.I ja sam mislio da mi je Yuasa tad riknula posle 8 god,pa sam kupio nov AGV aku.Kad sam shvatio da je regler i kad sam ga promenio dopunim Yuasu i brmmmmmmmm,radi i dalje evo 10-a godina

post-1636-0-77430300-1456265890.jpg

post-1636-0-48370900-1456266072.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Vidim da si stavio nazad alu plocu, gde si radio kolko para, imal viska :)

Vožnja od danas  :)

 

Baš je bilo gnjecavo za istrošenu zadnju gumu (nekih 5mm šare)...iskoristio sam priliku da padnem dok je još mekano  :takoje:

 

 

 

AlienMetalworks verovatno - samo što sam ja tu ploču našao na ovde na oglasima pre možda dve-tri godine i do sada je bar tri puta krivio i ispravljao  :)

 

Inače mogla je da bude i malo drugačija za XT (nekad sam čak i sam crtao idelanu alu-ploču i pravio model od šper-ploče) ali me za sada još dobro služi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Bas sam gledao njegove, ima kampanju na kickstarteru ili indegogo, skuplja pare da kupi svoje masine, mislim da je tamo 40-50e ploca njegova. Evo i link sto da ne pomognemo kolegi.

 

 

 

 

Vidim da si stavio nazad alu plocu, gde si radio kolko para, imal viska :)

Vožnja od danas  :)

 

Baš je bilo gnjecavo za istrošenu zadnju gumu (nekih 5mm šare)...iskoristio sam priliku da padnem dok je još mekano  :takoje:

 

 

 

AlienMetalworks verovatno - samo što sam ja tu ploču našao na ovde na oglasima pre možda dve-tri godine i do sada je bar tri puta krivio i ispravljao   :)

 

Inače mogla je da bude i malo drugačija za XT (nekad sam čak i sam crtao idelanu alu-ploču i pravio model od šper-ploče) ali me za sada još dobro služi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Gde da nadjem manzetne ili carape za vile. Inace oterao sam motor kod Petra Motoline u SM.prenecu vam utiske. Pera kaze da ovo nije nista strasno i da ce ga ispraviti bez problema. Jedva cekam da sednem na motor opet. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Drugari na koliko se steze sraf za magnet na xt i na koliko se zazor steluju ventili....radim neku tte 600 ali to je isti agregat kao noviji xt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Magnet se steze na 120 nm, to bi trebalo da je na 12 kila. A zazori ventila idu: usisni od 0.9 -1.2 a izduvni od 1.5-1.7

Ja sam usisne stelovao na 1 a izduvne na 1.5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kod mene je bila 140 i mogla je i sira da stane. Ali mi se motor neuporedivo bolje ponasao u voznji na putu i na makadamu kad sam stavio 120.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Ajte ljudi pomozite molim vas, motor je sastavljen ufazen sve kako treba tacka na tacku i upalim jedva nekako, i ide do 2000rpm i kad dodam gas malo vise krene da trokira puca gusi, stavim orginalne karburatore opet isto, svijecica nova, struja sve radi, evo vec treci put skidam poklopac glave i pomjeram bregastu ali opet isto, ubi se kurblajuci, sutra cu jos probati pomjeriti bregastu prema nazad do sad je bila u centru(kako je prikazano na manualu) i pomjrena unaprijed za jedan zub..isti problem kao da otvara prerano izduvne ventile, valjda ce rijesiti problem sad kad buem bragastu vratio za zub unazad da kasnije otvara izd. ventile  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Jel dekompresor dobro podesen? Mozda ti on jebe izlazni ventil ako mislis da je do toga a imas kurblu?

Imam kurblu, radi motor normalno kad se upali na leru sve to, ali kad se doda gas nece da primi trom je...stelovao sam dekompresor dobar je.. ne znam da on ima neko podesavanje struje nije 2t..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne verujem da je to problem do struje. Isto tako ne verujem da ces ista dobiti ako pomeras tajming bregaste. Ako se dobro secam, na bregastoj imas dve crtice, jednu sa jedne strane, drugu sa druge i tacku. Kada je klip u GMT te crtice moraju da se poklapaju sa glavom masine a tacka dodje sa donje strane. Uglavnom bregovi na bregastoj su svi na gore jer nijedan ne sme da pritiska ventil kada je klip u GMT. Ako nadjem negde slike salje ti da vidis kada sam ja to radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Alexa Enduro - dali si montirao auspuh ( izduvne grane ) ? imali smo slican probl zato sto nismo montirali izduv i filter za vazduh, a probali da ga palimo - xt je bio u pitanju 91god.

+ jel ociscen karburator - ako je stojao dugo stvori se neki kao kamenac i zapusi kanale, ili im smanji protok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Alexa Enduro - dali si montirao auspuh ( izduvne grane ) ? imali smo slican probl zato sto nismo montirali izduv i filter za vazduh, a probali da ga palimo - xt je bio u pitanju 91god.

+ jel ociscen karburator - ako je stojao dugo stvori se neki kao kamenac i zapusi kanale, ili im smanji protok

Izduv je originalan, sa tim je isao dok nije bio sredjen, karburatori oba ociscena, imam dve verzije YDIS-a ona starija od TT i novija od XT, ali ne vjerujem da je do karburatora.. moj je 89

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja