Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sta si mu sve radio, daj neke detalje :)

 

Samo sam (ustvari jedan moj drugar) napravio odstojnik/adapter za zadnji amortizer (stock) i produzetke za prednu vilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Društvo,

 

Prodajem amortizer od 2kf.

 

Ako nekome treba da podigne svoj XT (3TB ili 4PT) neka se javi na pp ili uz sms na 063 274 452.

 

Ps. Imam i jedan rep sa LED stop svetlom i pozicijom.

Daj slike od tog repa sa svetlom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odstojnici su 45mm, ali su postavljeni na 35mm (10mm izviruje iz trouglova, pa moze da se podigne, po potrebi za jos toliko). Na delu koji ulazi u stap, napravljen je nastavak/produzetak ovog dela koji sabija oprugu za 10mm, nesto kao preload. Stavljeno ulje je oko 12,5w (pomesano 10 i 15w u istim kolicinama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Daj neke utiske...položaj sedenja, upravljanje i ostalo.

 

Motor proban samo po dvoristu i garaziran do proleca...tako da do tada nema ozbiljnijih utisaka. Za sada samo deluje da ce biti dobro, ali bez ozbiljnije probe, nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozz ljudi, da li neko ko ima XT600 može da mi odgovori na jedno vrlo kratko pitanje?

 

Da li ovaj motor (konkretno, stariji model pre 1990.) može da se vozi sa A2 kategorijom ili ne? :ups: Znam da ima manje od 35kW, ali po nekim podacima sa neta odnos snaga/masa mu je tik iznad 0,2 kW/kg, što ga gura u A kategoriju. :stabre: 

Pa zato pitam nekog ko već ima ovaj motor, zanima me šta piše u saobraćajnoj. P.S. izvinjavam se ako je neko već pitao ovo, funkcija Search mi nešto nije naklonjena danas... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Kod mene u saobracajnoj za model 3AJ je 0.18 koeficijenat...ali za 2kf i ostale modele verujem da prelazi preko 0.2 jer su dosta laksi...potvrdice neko ko poseduje  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozz ljudi, da li neko ko ima XT600 može da mi odgovori na jedno vrlo kratko pitanje?

 

Da li ovaj motor (konkretno, stariji model pre 1990.) može da se vozi sa A2 kategorijom ili ne? :ups: Znam da ima manje od 35kW, ali po nekim podacima sa neta odnos snaga/masa mu je tik iznad 0,2 kW/kg, što ga gura u A kategoriju. :stabre:

Pa zato pitam nekog ko već ima ovaj motor, zanima me šta piše u saobraćajnoj. P.S. izvinjavam se ako je neko već pitao ovo, funkcija Search mi nešto nije naklonjena danas... :jok:

 

Moj je 3AJ Tenere, ali je registrovan kao 2KF i u saobraćajnoj stoji da je odnos snage i težine 0,1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma ko zna sta ovi pisu na tehnickom za tezinu motora, verujem da je na svakom razlicito.

 

Послато са GT-I9301I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ma ko zna sta ovi pisu na tehnickom za tezinu motora, verujem da je na svakom razlicito.

 

Послато са GT-I9301I

To za tehnicki sto kazes je potpuno tacno...pisu sta im padne na pamet...

Kad sam ja radio tehnicki, lik gleda u motor, ja imao nalepnice XT600.

Kaze lik, pisacemo samo XT600 u saobracajnu. Ja razmisljam, da sam nalepio Ducati, lik bi verovatno to stavio u saobracajnu...posle sam imao problem u SUP-u jer mora da stoji u nazivu modela koji je XT...sluzbenik hteo da me vrati da ponovim tehnicki, ja mu kazem, druze stavi koji god...mene licno boli uvo sta pise u sabracajnoj dok god je registrovan. I otuda 2kf u mojoj saobracajnoj od 3AJ Tenere modela...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Jel nije nekom tesko da postavi ili sliku, neko objasnjenje kako  i koje zice ulaze u regler, a koje izlaze. Ja imam neki budjavi regler, testirao ga, upalio motor, on na zicama od akumulatora pokazuje 20v, pa skoci na 50, i tako u krug, znaci regler mulo... Na mom starom imam dve mase, koje su usraflene na sasiju, vidi se na slici, u stvari 3 zice idu na sasiju, bila teska budzevina... Mislim na fabrickom da su 4 zice.Jel ima neko broj od Joske da narucim regler od njega?

 

post-21760-0-56699500-1449248696.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jel nije nekom tesko da postavi ili sliku, neko objasnjenje kako  i koje zice ulaze u regler, a koje izlaze. Ja imam neki budjavi regler, testirao ga, upalio motor, on na zicama od akumulatora pokazuje 20v, pa skoci na 50, i tako u krug, znaci regler mulo... Na mom starom imam dve mase, koje su usraflene na sasiju, vidi se na slici, u stvari 3 zice idu na sasiju, bila teska budzevina... Mislim na fabrickom da su 4 zice.Jel ima neko broj od Joske da narucim regler od njega?

 

Rekao bih da ti imaš alternator sa 2 izvoda... Te 2 bele žice bi trebalo da idu sa alternatora, a ta crvena je plus na aku. Masa reglera je ujedno minus, i šrafi se na šasiju motora. Ja imam 3 žice sa alternatora tako da ti moje slike i neće puno baš pomoći...

Ne bi bilo loše ako možeš da slikaš malo jasnije da se vide žice sa tvog reglera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo da vidiš kako kod mene izgleda Joškin regler, doduše na slikama otvoren jer mi je ušla voda u njega pa sam morao da ga sređujem... Ja imam ove 3 bele žice sa alternatora, 2  žice za plus i minus na instalaciju i svaki Joškin regler ima još 2 žice koje moraju ići direktno na + i - akumulatora (pretpostavljam da je to kontrola punjenja) i ako te 2 žice nisu na aku, regler odma crkava...

 

Um6Zhwl.jpg

rSJNpon.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne crkava baš odma'

Moj prijatelj je ne znajući da mu ta mala crna od kontrole, nije ni bila povezana, tako kupio i vozio dva meseca Štenaru.

Kad je akku konačno ukuvao, uz pomoć Arakisa provalim da je punio preko 25V u vožnji, akku suv k'o barut bukvalno :)

Nalili destilovane (vode, ne rakije), dva sata na brzo punjenje i sad k'o nov. Regler sve ok, puni redovno, kako je i predviđeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Ne crkava baš odma'

Moj prijatelj je ne znajući da mu ta mala crna od kontrole, nije ni bila povezana, tako kupio i vozio dva meseca Štenaru.

Kad je akku konačno ukuvao, uz pomoć Arakisa provalim da je punio preko 25V u vožnji, akku suv k'o barut bukvalno :)

Nalili destilovane (vode, ne rakije), dva sata na brzo punjenje i sad k'o nov. Regler sve ok, puni redovno, kako je i predviđeno.

I ja hocu sada da ga proverim, da vidim samo da li regler radi, nasao na you tubu kako se ispituje regler pa da prvo vidim sta je. A sta je uradio tvoj prijatelj? Ispravno ga povezao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ispitati regler nije uopste problem... upalis motor, stavis unimer na + i - akumulatora i meris. Ako pokazuje u rangu od 13,8 do 14,8 volti, onda je punjenje ok. Naravno, kad dodajes gas, napon ne sme da varira drastocno. Na nekim modelima reglera, kada se dodaje gas, napon poraste za nekih 0,2 do 0,5 volti, ali svakako ne sme da predje 15 volti. Recimo, Joskin regler kod mene konstatno drzi na 14,1 volt, bilo da se dodaje gas, bilo da su svetla upaljena...zato ga ja i gotivim. :)

Nema skakanja napona, nema brige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Pa da, ispitao ga ja tako, i vidim da je varirao napon od 26v, do 50v pod gasom, e sad se pitam, da nesto nije lose povezano, jer vidim da ima nekoliko mase koje su povezane sa sasijom, pa zbog toga sam trazio ako neko zna kako se povezuje, mislim da na fabrickom regleru idu 4 zice,tri iz alternatora(da ga tako nazovem) i jedna izlazna do alumulatora, ispravite me ako gresim, ko nema budzevinu, nego fabricko povezivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja