Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ne znam ne znam :neznam:

 

Samo znam da treba to da odradi uskoro,da sam mu dao taj lancanik,pa ako vec skida i ako je ostalo nesto od njega nek prosledi dalje :)

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ako je Andreja skinuo moj lancanik sa njegove yamahe koju sam mu dao,mogu da ti ga poklonim !nije najbolje stanje al moze jos da tera !Samo da se javi u temi...kupio je nove lancanike tako da ces verovatno dobiti taj :)

 

Ne brkaj pojmove, lančanik je moj sad tako da ga ja poklanjam kad budem menjao :P

 

Znajući Andreju, zameniće lančanike dogodine u ovo vreme. :nanana::nanana::nanana::nanana::nanana::nanana::nanana:

 

Teške reči, Mišo :'( Zameniću ga mnogo ranije, do januara sigurno :lol:

Sledeće nedelje bi trebalo da zamenim sve što sam kupovao ovih dana (lanac, lančanike, semeringe na štapovima i ulje u istim), da stavim original rack sa toolbox-om, zamenim sajlu kvačila :moto3:

 

Čim to obavim, šaljem lančanik :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Akumulator mi je otisao u vecna lovista,na njemu ne pise koliko je Ah,pa s'obzirom da nemam anlaser od koliko minimalno Ah da kupim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Kobac hvala,ali moracu da stavim od 4Ah jer ne postoji dimenzija od 5 Ah koji moze da udje u leziste kod mene.U stvari ima jedan Yuassin AGM ali ne smem da kazem koliko kosta.1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Na 2kf postoji samo jedan osigurač, na + žici sa ACC. Odmah na početku. Ako je on crkao, ne bi trebalo ništa da ti radi. Ako ti ne puni ACC, onda redom... Spojevi, alternator, regler. Iz alternatora izlaze žice koje se nastavljaju kod sedišta, pogledaj tu spojeve, to su one "bure" klemice u nekoj plastici, tako da se malo teže vidi da li je pravilno udžekovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Hvala na zeljama... od najboljeg za sada imam XT, a za dalje ce da vidimo :zvizduk::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

I to je nešto :D

 

Zamenismo juče kod Nebojše u garaži zadnje pločice (nisam mogao da ih promenim sam jer mi je zapekao klip plivajućih klešta, pa smo i to sredili), kočiono ulje u prednjoj i zadnjoj kočnici (napred takođe imam nove pločice), promenili lanac i lančanike, sredili mesto na ramu gde su bile zavarene one šipke za top case, malo zategli zadnji amort... :) I OPRAO SAM MOTOR :staa2:

 

Za sledeći put ostavljamo kontrolu ventila i karbova, zamenu semeringa i ulja u prednjoj viljušci i to je to, posle mi ostaju još neke sitnice :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Prednju kočnicu sam sredio skroz, ponovo sam zamenio ulje, sipao Castrol, odzračio sistem, hvata odmah, u odnosu na to kako je bilo do sad - BRUTALNO.

 

Zadnja kočnica sređena tako što je bušena rupa i izbijen klin, očišćeno, išmirglano, podmazano, stavio sam čep na mesto novonastale rupe. Stavljene nove pločice, zamenjeno ulje, fercera savršeno. Ranije mi se dešavalo da preteram sa brzinom pa da kočim u krivini pod nagibom, trebaće mi malo vremena da se naviknem, valjda neću da se olupam :D

 

Sisicu za ispuštanje ulja na zadnjim kleštima nisam izvadio a zamenu ulja sam obavio tako što sam odšrafio crevo sa klešta, tj. taj spoj sam koristio umesto sisice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

3 laka pitanja :)

Zna li neko mogu li na XT 600 E da se stave plasticne zastite za vile kao sto ima xt 660?

I ako moze gde im da se kupe i koliko kostaju?

post-1636-0-66101800-1366629590_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Simptomi posle servisa: pucanje iz auspuha pri opuštanju gasa i paljenje isključivo bez sauha.

Predlozi i rešenja? ::)

 

Takođe novim karikama sam dobio kilo-kilo ipo kompresije ( :) ) i sad jedva kurblam sa poluotvorenim dekompresorom. Oće li mu smetati da ga još otvorim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja