Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Znas kako, ja na otvorenom iskreno nikad ne vozim ispod 90, manje stvarno ne mogu pa makar trosio 10! Merio sam vise puta pri konstantnoj brzni 90 i nece ispod 4.5. Plus minus 0,3 pa i 0,5 ok, al bas ceo litar manje je mnogo, osim ako se vozi bas sporo i ima neka fora sa karburacijom. Probacu da cacnem onaj srafic sto si mi pokazivao pa da vidim sta ce biti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pa kolko put tebra da ti kažem da se prešteluješ, mislim karburaciju. :D

 

Da se ne ponavljam ali izgleda da moram... Potrošnju sam merio par puta na otovorenom putu gde mi je prosečna brzina bila od 100 - 130 (znači do krjaja!) i potrošnja je bila mnogo manja od 4L na 100.

 

Tačka! <_<:lol:

 

 

PS. Još jedan plus na strani 2kf (ne računajući to što je lepši). :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Dobro, da ne smaram vise sa potrosnjom, i sebi sam dosadan. Neka trosi koliko god, samo neka sluzi i bude od ostalih brzi :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nema me jedan dan a vi vec napraviste sra*e (pekao sam rakiju ceo dan :lol: ) :lol: Inace da ne bude zabune, ja kad malo vise gazim moj motor, trosi tu negde oko 5, nikad preko. Kad vozim normalno oko 4, 4,5 kako kad ;) Inace moj skace na zadnji prvom na gas, a bogami i drugom kad se potrudim, tako da mislim da nije ustrojen :nanana: A da, malo pre sam oborio rekord od 100kmh na makadamu (sa proslim motorom sam isao 95) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Kad je o potrosnji rec ja bolje da cutim :zvizduk: Na otvorenom pri normalnoj voznji 90-100 ne ide ispod 6 litara nikako :neznam: Cistenje i stelovanje karba je bilo na redu jos na pocetku sezone al nikako da se stigne, a ona se ne buni, pali, radi, ide, malo sukne crnog dima na uspuh kad se zavrne al sta sad bitno da ore!

 

Sto se tice razlike menju modelima, sta znam, nema tu neke bitne razlike sem izgleda a to je opet stvar ukusa. Meni se licno vide svidja 2kf nekako mi deluje prljavije, sirovije, nemam pojma. :lud:

Za ove 3,4 godine koliko je vozim ni u jednom trenutku nisam zazalio sto nemam alnaser a sto kaze Kobac pali se rukom, ja prob'o :aha:

 

alnaser je za zene!:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Sve je to super, samo sto verujem da necu moci da je kupim na prolece, sredjujem Jawu trenutno, sledece godine upisujem faks, pa ono... Jedino da se odreknem BAS SVEGA... Kad bude- bude, jes' da sam nestrpljiv al' sta cu, nije do mene, plata mala, troskova na sve strane... :)

 

Inace, i meni se vise svidja 2kf, sto rekose, izgleda sirovije, kurbla me ne plasi, navik'o sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Evo malo i od mene slika,slikana danas :) :)

malo smo testirali teneru posle sklapanja...

 

jedino sto mora karb da se nasteluje jer hoce da puca iz auspuha pri opustanju gasa i malo da podmazem sajle jer pomalo glavi gas...

 

inace motor radi kao san posle sklapanja :)

post-2300-0-72717200-1315341361_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Niste humani :( Rasklopio sam Jawu i moram da je sredim, ako na prolece uzmem XTa, nista od opreme, sredjivanja garaze, jedenja, pijenja, ima brata da prodam u belo roblje... :D

 

Ali potpaljujte jos, slobodno, bar da parim oci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Na cilindru mi pise 2kf, a moj je 3tb. Jel to treba tako ili ?

 

To je normalno, Yamaha dijelove koje uvede s novim modelom označi s šifrom tog modela, dok svi ostali dijelovi imaju šifre s modela na kojima su se prvi put pojavili. Bitno je da ti na glavi piše 3AJ, to znači da imaš glavu s 3AJ modela (Tenere). Potraži oznake po nekim dijelovima i primjetit ćeš da imaju 5Y1 to znači da se nisu mijenjali još od XT500 iz sedamdesetih godina :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja