Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ako se vozi "normalno" i ako je sve fabricko na motoru naravno ;)

 

Popsy sa foruma je menjao emulzione tube na svojoj teneri i majstori su mu stelovali karbove, trosilo mu 2.5, a tako je i isao :)

 

Tako da moja ruka vazi samo ako je sve fabricki i ako se motor ne vozi penzionerski :takoje:

 

Mislim, neka trosi svima koliko trosi ali sigurno je da fabricki 3tb trosi izmedju 5 i 6, +-0.5L

 

TA96 sa foruma je cackao malo oko karbova i nastelovao da mu se drugi karb ranije otvara i tako dobio da mu je motor zivahniji na nizim obrtajima, tj. dobije na ubrzanju, sto sam i uvideo kada smo se vozili u grupi. Kaze da mu se potrosnja nije znatno povecala, minimum je postigao 4.2 ali bas solo voznje.

 

Goshke, voleo bih da probam tvoj XT, bas me zanima kako ide kad trosi tako malo, a ako je sve ok onda da ti ukradem :) :)

 

btw... ugac, ne dam se isprovocirati, oguglao sam na tvoje "lazi" :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pre 150 km sam nasuo pun rezervoar, a nisam ga stedeo uopste, tj bas sam ga gazio muski, tako da cu da vidim sad koliko ce preci do rezerve ;) Ali mislim da iznad 4,5 nece preci sigurno ;) Mada, opet napominjem da su mozda kod mene dizne manjeg promera, ali nisam siguran ;)

Overlord, ja sam probao Misin XT, i zapazio sam da je kod mene dosta bolji odziv na gas, mada voleo bih da probam jos neciji XT pa da uporedim kako idu ;) Ako hoces mozemo da se menjamo, meni je tvoj lepsi (motor naravno) :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ja sam sutra u bg-u ceo dan, ko hoce da uporedimo moze ,nek se javi na 064/166-96-96

sutra od 10h pa do 14h cu biti negde na karaburmi skidati zadnji tocak i nositi da se lepi guma. Potrosnju nisam merio tacno nikad, ali je tu negde oko 4l na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj natovaren pri brzinama od 120 troši ispod 4. :zvizduk:

 

Sad će da pukne. :lol:

 

 

Ali meris samo na otvorenom putu....

Ja sam merio sada kad smo isli na Kucajske planine-napunio rezervoar u Kraljevu, voznja do Grze (malo otvoren put, malo enduro preko Juhor planine), citava enduro voznja, oko 170km makadama, i napunio sam kad smo posli kuci, potrosnja u tim kombinovanim uslovima je 5,4l/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Moj natovaren pri brzinama od 120 troši ispod 4. :zvizduk:

Sad će da pukne. :lol:

Ali meris samo na otvorenom putu....

 

Pitaj druga Sušu kako se meri potrošnja. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

ja u nedjelju pičio za jajce asfalt skoro sve brzina do 90-100 rjetko do 120 bilo 5 km livada koje kakvih lagano potrosnja mjerena na 200 km malo ispod 5litara teren prva druga treca po nekad četvrta ako je soder dobar do 6.50litara pa :zdravo:

post-13830-0-19645900-1313529857_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

To je to, meni takodje na otvorenom tim tempom trosi oko 5l, ako vozim konstantno 90 onda je potrosnja 4.5, merio dosta puta, a ako vozim 100-110 onda oko 5.4, takodje merio vise puta.

Interesantno je da mi se potrosnja ne povecava kada motor maksimalno natovarim.

Skoro sam dosao sa odmora, isao sa suvozacicom, 3 ful puna kofera i tank torba, presao 2500km. Brzina kretanja u 90% slucaja 100-120, tako da je prosek sigurno 100, potrosnja 5.1-5.6. Mozda je interesantno da pomenem da nisam osetio neku preteranu razliku u voznji sa tako natovarenim motorom, i dalje je ubrzanje bilo sasvim solidno, nije se odrazilo na preticanja i voznju po krivinama.

 

Do sada nisam postigao potrosnju preko 6, ali je burazer to uspeo kada je isao na more. Vozio ga sve preko 130-140 i trosio 6-6.5. Meni je zao da ga toliko maltretiram tako da se uglavnom vrtim oko 100km/h ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

@Overlord - Jel znas sta znaci ova crvena lampica REV. desno od neutral? Niko da mi odg :)

 

Meni ta lampica svetli crveno kada se da kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Sluzi da obavesti da se preteralo sa obrtajima, tj. kad ga nabijes u "crveno" ona bas tako i svetli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Hahahahahaha znaci ja jos nisam terao u crveno :lol: :lol: :lol: Pa ovo stvarno nema smisla :D Danas cu da mu skinem mrak :zvizduk: :zvizduk:

 

PS: i meni svetli kad dam kontakt ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

mozda je pregorela... u svakom slucaju nije lako uterati xt u crveno, moras biti ozbiljno bolestan i zavrnuti gas do kraja i tako drzati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

moj tenero trosi od 4 do 7-8L,zavisi kako i gde :lol: po otvorenom nije isao puno,po sleu dosta,a josh vishe po offroad :jee:

 

'86 1vj je u pitanju :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pozdrav ljudi,

 

jel ima negdje u Srbiji za kupiti igle i dizne za naše Teikei karburatore? Trebao bih iglu 5C41, te dizne 150, 145, 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

danas menjao ulje i filter i primetim da je jedan od ona dva duza sarafa na poklopcu filtera za ulje 'oblajznuo'... da li ima unutra jos navoja da probam da stavim malo duzi saraf?

bojim se da ne pocne ulje da curi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Primetio sam da mi blago trese korman na oko 120km/h. Ne znam šta je u pitanju, ali nakon zadnje zamene unutrašnje gume nisam radio balansiranje. Da li je do toga ili šta bi još moglo da bude u pitanju, ranije ovoga nije bilo?

 

Jel imao neko slično iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja