Jump to content

Moto Zajednica

Marinkovic Cacak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam jednom svratio kod njega da namontiram dve gume koje sam kupio na drugom mestu. Covek me je ubio u pojam da sam zazalio sto sam uopste svratio kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja sam kod njega zamenio jedno 30 pari guma za 20god ne zato što ih on jako lepo menja nego jako dobro balansira.

Tretman za točkove koje imaju unutrašnju (enduro) dobiju još i talka specijalno za te namene.

Sa obzirom da Milan nema mašinu za demontažu guma mnogo puta sam negde zamenio gume a Milan balansirao.

Imao sam iskustva da na mašini balansiram točkove i vidim da to nije to barem na prednjem točku se lako primete vibracije koje počinju pri određenoj brzini rotacije točka, odem kod Milana poskidamo 30gr tegova i to radi kako treba

Pretpostavka je da je ta mašina za balansiranje stara i nije baždarena dugo ali u to vreme niko to nije imao u gradu a sada čujem neki to rade ali svakako treba proveriti rezultate balansiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam prvi put otisao kod Marinkovica u Cacak pre tri nedelje. Nisam nista hteo da pisem ranije,dok ne vidim motor na delu .Imao sam sjajan dan tamo i dobar servis.

Majstor Milan je u pocetku bio nervozan,ali kako je vreme prolazilo sve je bio opusteniji i duhovitiji.Citav dan kroz radnju su mu prolazili pravi (likovi) karakteri od ljudi.Sve mi je izgledalo kao u seriji "Majstorska radionica". Trebao sam da snimam ono :-)

Iskreno covek je utrosio citav dan na sredjivanje/stelovanje motora. Motor mi je dosao na 17 000km i bilo je potrebno dosta pregleda/inspekcija.

 

Zbog stelovanja ventila i ostalih stelovanja, sam agregat je promenio rad i nekako nisam navikao na taj zvuk.Motor provozah od Cacaka do Beograda sa nevericom kako motor poteze. Da ne preterujem, ali kao da mu je Milan prebacio switch iz street moda u race mode  :-) Pravo osvezenje.

Neverovatno kako dobro i ravnomerno ubrzava. Presao sam od tada 1000km i jako sam zadovoljan radom motora.

Najbitnije cena ! Cena koju sam platio je je bila u okviru cena koja i do sada placao za servise.Znaci ni skupo -ni jeftino. Bitno je samo da je valjano i da motor klizi i dobro se ponasa.

 

PREPORUCUJEM MILANA ISKRENO

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

EVO IMENE SA KOMENTAROM O MILANU.ROCITAO SAM SVE STO JE DO SADA NAPISANO O MILANU I JEDINO STO MOGU DA DODAM DA MOTORE TAMO ODRZAVAM SIGURNO 20 GOD.ZNAM SVOJ RED ,DODJEM OSTAVIM SVOJ MOTOR ,POSTEDIM SE NEKIH PRICA UNAPRED,OSIM ONIH OSNOVNIH-TIPA STA IMA NOVO ITD I ZEZAM SE PO CACKU.U DOGOVORENO VREME DOLAZIM I PO SAMOUVERENOM POGLEDU MAJSTORA VIDIM KAKO STOJE STVARI A JOS KADA KAZE -PROBAJ SADA MOTOR ",JA UZIMAM KLJUC I PALIM ZA NIS ATEK SE UZ PUT ODUSEVIM KAKO MOTOR IDE.SVE PREPORUKE A JA LICNO NE MENJAM MAJSTORA.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Dobar je čika Milan, nažalost nije za svakoga

Ove pisanije oko toga da motor bolje poteže posle servisa i slično su živa istina, ne kažem da kod drugih servisera to nije jer ja to ne znam

Zamena ulja i brisanje deklova uključeno u cenu ali poenta priče je detaljan pregled i ujednačavanje svih zazora ventila, fina sinhronizacija usisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

NAJVECA mana je mozda to preterivanje tj. sto mnogo ljudi vozi starije motore-pa napusi ljude tipa: teraj mi taj traktor odavde i slicno! to je vredjanje nema sta,jebi ga,ne mogu svi da voze nove motore

Ne verujem da Milan to gleda sa materijalne strane pa ni da ikoga omalovažava.

To može da se desi samo ako je neko godinama pre toga motikom šrafio po tom motoru, nije ga održavao pa mu onda takvu kršinu dotera u servis.

Slažem se da možda tada treba da bude malo umereniji dovoljno je da kaže "Ne radim te motore iz xy razloga"

Kod njega je problem drugi, on kada vidi tako tehnički demoliran motor odmah zna kakva mu je istorija bila pa zato tako reaguje

Bilo koji pristojan motor iz 1982 za njega je poslastica

Ako krene da vadi iznutra lance od Škode, zupčanike od Lade, podmetnute žilete ispod ležajeva i tome slično tada se priča okreće naopako jer on to ne može da shvati da je neko svoj problem tako rešio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

ma Milance je zmaj,evo upravo zavrsava yamahu r6 od mog brata,mogu samo da zamislim kako ju je odradio,nesumljam da je vrhunski,jedva cekamo da je doveze i da se divimo,hvala Milane ako ovo uopstew citas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Posto veliki broj ljudi zanima da li gospodin Milan Marinkovic radi ,ili ne neku marku motora ili odredjeni model,osecam potrebu da im pomognem da razjasne situaciju.Po mom licnom iskustvu/RADI SVE} On to naravno nece reci,cak ce vas i uputiti na kvalitetnog majstora ako misli da ce odredjeni model neko odraditi bolje.E sada znam sta sledi-Pitanje /E BRATE KAKO SVE?! oK,ako nesto tvrdim onda moram i da potkrepim cinjenicama.Iako mi je motor u svrsenom stanju , cesto svratim do gospodina Marinkovica da ga pregleda,poslusa kako radi(jesam malo bolestan po tom pitanju,ali j....),i tako posto cesto svracam imam priliku da vidim sta i kako se popravlja.Na moju srecu posto sam zaljubljenik u motocikle i sve sto ide uz njih,odlazak kod gospodina Marinkovica najvise lici na odlazak deteta u poslasticarnicu.Nikada ne znam sta ce novo i zanimljivo biti,a stalno vidim nesto novo-od takmicarskih kroserica,svih marki i kubikaza,supersport masina svih marki i godista-od najnovijih modela pa sve do i zaboravljenih -ali lepo je podsetiti se,preko ozbiljnih sport turera,do harley davidson-a i masina od skoro 2000 cc.Skoro sam bio kod njega i jedva nasao svoj akumulator koji stoji sa jos 20 i nesto drugih na punjenju-impozantna slika raznih velicina i tipova akumulatora povezanih zicama i punjacima koji naizmenicno trepcu crveno-zelenom svetloscu-sve lici na neki moto-light show-sustina je-da odrzava akumulatore u savrsenom stanju tokom zime tako da kada dodje vreme za voznju ne razmisljam i ne molim se da li ce da upali ili ne-i pri tome tu uslugu ne naplacuje.Druga i jos bitnija stvar koju kod njega cesto vidjam je kada stizu celi motori,ili agregati pojedinacno na servis ili popravku.Nista neobicno reci ce neko,e vidite jeste ,fora je u tome sto motori stizu iz cele Evrope bez pratnje vlasnika,oni ih samo spakuju na kamion,gospodin Marinkovic uradi sta treba,spakuje ih i vrati.Izgleda kao da mu ljudi na nevidjeno daju motore i to ne bilo kakve,tu sam imao priliku da vidim puno egzoticnih masina ...Mv Agusta F4 312 je samo jedna od njih.Naravno stizu i agregati,neki na servis,a neki na ozbiljne popravke ,cak i dobro zeznuti u nekom servisu preko?!Da li je moguce da se to i tamo desava?! E verujte da jeste-video sam.Ali ne stizu samo motori,bio sam prisutan kada je stigao Yamahin agregat od vodenog skutera,bio je u takvom stanju da je po meni trebao da ide na otpad,ali posle nekog vremena kada sam svratio zamislite -radio je.

Mislim da veoma dobru sliku o njegovom majstorskom umecu daje njegov Kawasaki Z750,na njemu ima toliko prerada da cu slagati oko broja ali mislim da ih je preko 50,zadnja vilica i felna je od Kawaskija ZX 6R-i nije je bilo bas lako namontirati-trebalo je dosta prerade,zadnji amortizer ima od Kawaskija ZX10R 2008-i -,bolji nego moj motor-Prednja viljuska je obradovana sa progresivnim oprugama i svim ostalim delovima porucenim iz Amerike,maska je kupljena ako se secam kod Puiga-i naravno doradjena,sa novim nosacima koji su stabilizovali vibracije,o cemu je i obavestio proizvodjaca i poslao idejno resenje,na sta su oni odgovorili da su svesni problema i da ce ga resiti,O kocenju se brinu kociona klesta sa Suzukija Gsxr1000 2002,necu vise da smaram sa detaljima reci cu samo jos jedno-SAM JE KONSTRUISAO I NAPRAVIO ANTI HOPING KVACILO!! Nisam siguran da li ga neko u svetu pravi za ovaj model,a i firma FCC koja snabdeva Japanske motocikle ovom vrstom kvacila je pokazala veliko iznenadjenje i interesovanje kada je gospodin Marinkovic poslao nacrte i resenje ovog kvacila),ali mogu reci posto sam imao priliku da se vozimo ,ranije na jakim kocenjima posle dugih pravaca,zadnji deo je poskakivao i bio nemiran,a sada je miran i stabilan kao na mom K6,mogu reci samo SVAKA CAST,i da to vise nema veze sa obicnim popravkama i servisima,ovo je sasvim druga DIMENZIJA majstorstva!

Sve u svemu na osnovu mog licnog iskustva kada neko pita da li radi neki model motora,-ja kazem -RADI SVE,osim avio motora-mada radio je Rotaxe za zmajeve,hm ...... pitam se da li se to racuna u avione?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Posto veliki broj ljudi zanima da li gospodin Milan Marinkovic radi ,ili ne neku marku motora ili odredjeni model,osecam potrebu da im pomognem da razjasne situaciju.Po mom licnom iskustvu/RADI SVE} On to naravno nece reci,cak ce vas i uputiti na kvalitetnog majstora ako misli da ce odredjeni model neko odraditi bolje.E sada znam sta sledi-Pitanje /E BRATE KAKO SVE?! oK,ako nesto tvrdim onda moram i da potkrepim cinjenicama.Iako mi je motor u svrsenom stanju , cesto svratim do gospodina Marinkovica da ga pregleda,poslusa kako radi(jesam malo bolestan po tom pitanju,ali j....),i tako posto cesto svracam imam priliku da vidim sta i kako se popravlja.Na moju srecu posto sam zaljubljenik u motocikle i sve sto ide uz njih,odlazak kod gospodina Marinkovica najvise lici na odlazak deteta u poslasticarnicu.Nikada ne znam sta ce novo i zanimljivo biti,a stalno vidim nesto novo-od takmicarskih kroserica,svih marki i kubikaza,supersport masina svih marki i godista-od najnovijih modela pa sve do i zaboravljenih -ali lepo je podsetiti se,preko ozbiljnih sport turera,do harley davidson-a i masina od skoro 2000 cc.Skoro sam bio kod njega i jedva nasao svoj akumulator koji stoji sa jos 20 i nesto drugih na punjenju-impozantna slika raznih velicina i tipova akumulatora povezanih zicama i punjacima koji naizmenicno trepcu crveno-zelenom svetloscu-sve lici na neki moto-light show-sustina je-da odrzava akumulatore u savrsenom stanju tokom zime tako da kada dodje vreme za voznju ne razmisljam i ne molim se da li ce da upali ili ne-i pri tome tu uslugu ne naplacuje.Druga i jos bitnija stvar koju kod njega cesto vidjam je kada stizu celi motori,ili agregati pojedinacno na servis ili popravku.Nista neobicno reci ce neko,e vidite jeste ,fora je u tome sto motori stizu iz cele Evrope bez pratnje vlasnika,oni ih samo spakuju na kamion,gospodin Marinkovic uradi sta treba,spakuje ih i vrati.Izgleda kao da mu ljudi na nevidjeno daju motore i to ne bilo kakve,tu sam imao priliku da vidim puno egzoticnih masina ...Mv Agusta F4 312 je samo jedna od njih.Naravno stizu i agregati,neki na servis,a neki na ozbiljne popravke ,cak i dobro zeznuti u nekom servisu preko?!Da li je moguce da se to i tamo desava?! E verujte da jeste-video sam.Ali ne stizu samo motori,bio sam prisutan kada je stigao Yamahin agregat od vodenog skutera,bio je u takvom stanju da je po meni trebao da ide na otpad,ali posle nekog vremena kada sam svratio zamislite -radio je.

Mislim da veoma dobru sliku o njegovom majstorskom umecu daje njegov Kawasaki Z750,na njemu ima toliko prerada da cu slagati oko broja ali mislim da ih je preko 50,zadnja vilica i felna je od Kawaskija ZX 6R-i nije je bilo bas lako namontirati-trebalo je dosta prerade,zadnji amortizer ima od Kawaskija ZX10R 2008-i -,bolji nego moj motor-Prednja viljuska je obradovana sa progresivnim oprugama i svim ostalim delovima porucenim iz Amerike,maska je kupljena ako se secam kod Puiga-i naravno doradjena,sa novim nosacima koji su stabilizovali vibracije,o cemu je i obavestio proizvodjaca i poslao idejno resenje,na sta su oni odgovorili da su svesni problema i da ce ga resiti,O kocenju se brinu kociona klesta sa Suzukija Gsxr1000 2002,necu vise da smaram sa detaljima reci cu samo jos jedno-SAM JE KONSTRUISAO I NAPRAVIO ANTI HOPING KVACILO!! Nisam siguran da li ga neko u svetu pravi za ovaj model,a i firma FCC koja snabdeva Japanske motocikle ovom vrstom kvacila je pokazala veliko iznenadjenje i interesovanje kada je gospodin Marinkovic poslao nacrte i resenje ovog kvacila),ali mogu reci posto sam imao priliku da se vozimo ,ranije na jakim kocenjima posle dugih pravaca,zadnji deo je poskakivao i bio nemiran,a sada je miran i stabilan kao na mom K6,mogu reci samo SVAKA CAST,i da to vise nema veze sa obicnim popravkama i servisima,ovo je sasvim druga DIMENZIJA majstorstva!

Sve u svemu na osnovu mog licnog iskustva kada neko pita da li radi neki model motora,-ja kazem -RADI SVE,osim avio motora-mada radio je Rotaxe za zmajeve,hm ...... pitam se da li se to racuna u avione?!

sta reci nego covek je genije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Profsionalac,preveliki strucnjak,jednom recju profesor sto je i bio...:)

sto se tice cena ne bih bas rekao da dere...bio sam skoro do cika Milana i svaka pohvala za njega...a to ako neko ima nesto licno protiv njega ili ga kudi zbog njegove naravi neka mu je na cast...u svakom slucaju na motor i pravac Cacak...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

evo vratih se od milanceta,kao i uvek servis je uradjen fenomenalno ona najfinija stelovanja ma u do detalje,od ogibljenja pa usisa,ma sta da vam pricam odusevljen sam,jedino je ibarska magistrala extra prljava,nemoze ono sto ja volim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Posto se polako blizi vreme za voznju,resio sam da prvo uradim servis pa tek onda uzivanje.Kontaktirao sam gospodina Marinkovica,i zamislite nece da radi -Razlog?!Kaze da mogu da predjem 1000 km,i da jos nije vreme.U svakom slucaju ja bih prvo servis pa onda voznja,probacu da ga ubedim,pa kada servis bude uradjen-pisem-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

nemoguce,zasto bi te odbio?to je najbolji serviser u srbiji i sire,on nikad ne odbija posao osim ako si mu se zamerio,nekom pricom,koji motor vozis?

Promenio član alex r6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Slazem se da je najbolji,i ne samo u Srbiji.Vozim Suzuki K6 1000. Ma nisam se zamerio ,nego covek izgleda nece pare, kaze da ne radim jos servis i da mogu da predjem jos 1000 km,sto jeste tacno,ali ja bih da uradim servis pre nego sto pocnem da se vozim.Jer sigurno znas kako motor radi posle zimskog stajanja,a kako posle servisa kod Marinkovica,e zbog toga ja hocu da radim servis. Fora je u tome da sam otisao kod nekog drugog,mislis da bi mi rekao da moze jos da se predje,nego bi verovatno bilo da sam cak i zakasnio,znas ono motor je stajao,ulje vezalo vodu i ko zna sta jos.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

izvini ,ja mislio nesto drugo,evo primera drugar odveo hondu na servis kod Milana jer jedan od" poznatih" Beogradskih majstora mu je kao uradio servis pre 700km.a motor mu nije uopste isao kako treba,i naravno uspostavi se da mu je uzeo 200e za nesto sto uopste nije uradio.Kad je Milan promenio sta treba honda radi kao doxa,da nepricam koliko sam ja zadovoljan,vec sam negde pisao o tome,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ma ok,hvala na brizi.I ja sam video tu Hondu na stolu kod Milana,meni je kada sam video onako rastavljenu izgledala da nije skoro nesto radjeno na njoj,ne mogu da verujem da je bila na servisu pre 700 km, auhhh....zasta je covek dao pare?} -Milan vec nekoliko dana resava njene mnogobrojne probleme,,a ima ih...... Bilo bi zanimljivo da vlasnik napise utiske pre i posle Milanovog servisa. On ce najbolje videti razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

decko jedva ceka da uzme motor,pa da ode do tog servisera pa neka on napise sta ima(a mogu i ja)nebi mi smetalo,poz za Milana ako ovo cita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pa drugari evo da i ja kazem koju, posto sam danas bio kod G-dina Marinkovica na servisu. Pozvao sam pre nekoliko dana i pitam coveka kad moze da radi servis na Versys-u, a on mi odgovori da to moze da mi kaze tek posle praznika jer ne zna sta ima zakazano. Prvi dan posle praznika, covek me pozva i kaze, mogu u cetvrtak (danas) ili tek u sredu sledece nedelje.Ja kao iz topa, moze cetvrtak kad u koliko sati i koliko to kosta? Milan mi kaze, moze u deset a koliko kosta ne znam jer ne poznajem motor i ne znam sta sve treba da se radi...neka okvirna cena za servis je oko 80-ak eura, ali sve zavisi sta se radi. (Stankara mi je uzeo za servis na 1000km 140e na KLE-u). Mogu Vam svima reci da ste mi coveka predstavili kao nekog drkosa koji jedva ceka da se sa nekim posvadja, i iz tog razloga sam bas razmisljao da li da idem kod njega. Posto poznajem Duleta Gixer-a a i verujem mu, odlucio sam da idem pa sta bude. Stignem u Cacak oko 9,45 a ispred servisa jos dva Versys-a, cekaju... Udjem unutra kad tamo...sasvim obican, normalan covek! Pozdravimo se i Milan poce da ubacuje u servis motore koji su bili pre mene a ja imam zakazano!!! Vlasnik jednog od tih motora je i nas clan Putnik, inace Milanov drugar iz Cacka koji sutra putuje u Grcku. E tu sam poceo polako da se nerviram ali sta je tu je. E sad, preokret, Milan ta dva motora ubaci u servis sa strane a moj pravo na dizalicu i kaze Zokiju...Ovom coveku sam rekao da dodje iz Mladenovca u 10 i ispostovao me, sad je on Bog i nema druge! Dok ne uradim njemu motor ne pocinjem drugi. Da li bi neko od nas to uradio? Pa ja bih prvi rekao tom sa strane da malo saceka jer drugar putuje itd,itd ali Milan NE. Poceo je da radi, od nule! Dok je pazljivo skidao plastike, ispustio ulje, dopumpao gume malo smo pricali o svemu i svacemu i tek posle pola sata sam se opustio i poceo sa covekom da pricam bez grca u stomaku. Kako sam ovde citao kao da je bauk pa sam se za to i pripremio. Odmah da kazem, da ja nisam imao nikakvih problema sa motorom vec jednostavno hocu da uradim redovan servis i budem miran za sezonu. Pregledao je motor do najsitnijih detalja i krenuo da radi, polako i pedantno. Posle sat vremena mi je rekao da u blizini imam kafice, park, market itd sto mi je bio dovoljan znak da sad treba da ga pustim da to uradi kako valja na miru, jer kako i sam kaze, ja volim da pricam, ali ako pricam s tobom ja cu zaboraviti srafciger a ti posle neces reci jebi ga zagovarao sam ga... i u pravu je! Presvukao sam se, ostavio br telefona i Milan rece pozvace kad bude zavrsio. Vise od tri sata sam cunjao po Cacku i na kraju sam dosao ispred servisa ali nisam ulazio, medjutim covek otkljuca vrata i pozva me unutra! Radio je sa zakljucanim vratima!!! Pokazao mi je filter vazduha koji je bio sve samo ne filter vazduha, okorela garez na njemu je ukazivala na neophodnost zamene! Kad sam se vratio u servis, Milan je upalio motor i pita ima li razlike? Nisam bio siguran ali mi se cini da motor radi dosta tise i onako mekano...Pozalio sam se da mi jedna od plastika zvekece u voznji i da mi jedna poziciona sijalica u faru ne radi ali me je samo iskulirao. Mislim, nema veze, zamenicu to sam! E sad, ono glavno, ventili su nastelovani perfektno koliko ja mogu da ocenim po radu motora. Sklopio je sve plastike na motoru i onda odjednom se zagleda i kaze, ne svidja mi se ovaj sraf, nije originalan jer je to neko pre stavio kakav je imao. Posto sam se vec zadrzao vise od 4 sata ja kazem nema veze, tu i nije bio taj sraf, samo me je pogledao i prokomentarisao pa i filter je bio prljav, znak da on to nece ostaviti tako. Ponovo je skinuo sve plastike, nasao originalan sraf i stavio ga, medjutim, on nije u centru rupe??? Treci put poskida sve plastike i malo se posluzi majstorstvom i dovede taj nosac srafa u centar, onda ga pogleda i kaze aj sad pogledaj pa da se malo kur...! Svaka cast! Skidati sve plastike zbog jednog srafa koji nije isti kao onaj sa druge strane a pri tom se i ne vidi, ajd kazite sami??? Od osam ventila promenio je sedam plocica! Prednje plocice su trosene ali nije hitno, mogu da se voze jos i necu ti ih menjati do sledeceg servisa?! Ja sve slusam i aminujem. Dao mi je par korisnih saveta, kako se pravilno podmazuje lanac, pere motor, dodaje gas, kako se pali Versys i jos mnogo naizgled sitnih ali veoma korisnih stvari.Kad je sve to zavrsio zamolio me da obidjem krug i kazem kakav je utisak, obzirom da je i vesanje podesio za moju kilazu itd. Okrenem krug i vidim da mi motor pri svakom saltanju poskoci, brze se zavrti ali navici cu se nekako. Platim coveku, pozdravimo se i ja palim kuci. Posle pedesetak kilometara stanem da vidim o cemu se radi, jer motor radi extra a plastike vise ne cujem. Pogledam i vidim da me je iskulirao zbog toga sto je on to vec resio!!! Sijalica radi a ispod plastike gumena traka! Ja sam bukvalno usao kod njega u servis i predao kljuc, nista nisam govorio sta je sa motorom i da li imam problem, on je sve to pregledao i resio, uz napomenu, JA SERVIS RADIM BEZ OBZIRA DA LI CES PROCI 300 ILI 30000KM I IZA TOGA STOJIM! Naravno redovan servisni interval mora da se postuje. Platio sam sve ukupno 130eura! Skoro punih pet sati rada, zamena ulja, filtera ulja, vazduha, stelovanje ventila i stelovanje svega moguceg na motoru ukljucujuci i one famozne srafove koji mu se nisu dopali pa ih je menjao dok ne budu originalni! E sad, da li je mnogo? Naravno da je mnogo za nekog ko kupuje carrier ulje i stavlja filter od mazde dizel, jer je isti navoj! Po meni sasvim korektna cena za uslugu i kvalitet koji dobijete. Iz mog iskustva, ja ne mogu da verujem da je Milan nekome ostavio nedotegnut sraf ili naplatio nesto sto nije uradio,kao sto su neki pisali, to je gotovo sigurno! Ja mislim da sam da sam sada resio problem servisiranja motora u buducnosti jer sam zaista prezadovoljan! Jos nesto, covek me zvao, pre pola sata da vidi sto se ne javljam kad sam rekao da cu mu se javiti, ne znajuci da sam i u Topoli i u Mladenovcu zalio dobro odradjen servis. U njegovoj kancelariji dominira porodicna slika iz 1952 god mislim, na kojoj on kao klinac naslonjen na motor, a otac i njegov deda stoje pored dva motora! Sta reci? Hvala majstore, ili kako rekose u Zivotinoj radionici..." Stvarno je doktor"...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Goran Tini

 

Ako si konačno našao svoga servisera i ja sam zadovoljan :)

Najvažnije je da je Versys poskočio znači lakše se diše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja