Jump to content

Moto Zajednica

Marinkovic Cacak

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
3 minutes ago, jboban said:


Dobro, videli smo tehnički deo. Sad nam reci kako je prošao onaj drugi deo, dogovor, međusobna komunikacija, itd. emoji41.png

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

Komunikacija je prošla dobro, ja sam taj dan radio i on mi je izašao u susret da odradimo servis kada ja izadjem sa posla i nije trebalo mnogo ubedjivanja da se dogovorimo, čak sam ja zakasnio nekih pola sata-gužva u saobraćaju:lol3:

Čitajući ranije postove o njemu bio sam ubedjen da ću poljubiti vrata, ali na svu sreću toga nije bilo :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 8 sati, marettoo je napisao:

Komunikacija je prošla dobro, ja sam taj dan radio i on mi je izašao u susret da odradimo servis kada ja izadjem sa posla i nije trebalo mnogo ubedjivanja da se dogovorimo, čak sam ja zakasnio nekih pola sata-gužva u saobraćaju:lol3:

Čitajući ranije postove o njemu bio sam ubedjen da ću poljubiti vrata, ali na svu sreću toga nije bilo :P

Шта га сређујеш, ионако ћеш да га мењаш колико чујем.:lol3:

Шалим се, мотор ти је одличан, штета би била неодржавати га.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
3 hours ago, Marko05 said:

Шта га сређујеш, ионако ћеш да га мењаш колико чујем.:lol3:

Шалим се, мотор ти је одличан, штета би била неодржавати га.:takoje:

Kad li pre sazna samo da mi je znati:stabre: :P

Pa kad ga nećeš ti da mi bude tu u komšiluku, ovako mora na drugu stranu...:jee5:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 41 minuta, marettoo je napisao:

Kad li pre sazna samo da mi je znati:stabre: :P

Pa kad ga nećeš ti da mi bude tu u komšiluku, ovako mora na drugu stranu...:jee5:

 

Ахахахаха, све ти тај сазна.;):jee:

Слаба вајда од мене што се тиче механике и електронике.

Могу само добро да га оперем.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
1 hour ago, Marko05 said:

Слаба вајда од мене што се тиче механике и електронике.

Могу само добро да га оперем.:takoje:

Ja na zamenu mislio :P

All mozemo da se dogovorimo i za pranje, u tome si tata... kad sam samo video tvoju frezu:staa3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 3 sati, marettoo je napisao:

Ja na zamenu mislio :P

All mozemo da se dogovorimo i za pranje, u tome si tata... kad sam samo video tvoju frezu:staa3:

Ако дође до замене добијаш прави момачки мотор, проверен.

А кава иде у праве руке.

Да не оффујем више... ако дође до трговине јављај.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nije moje iskustvo, ali je iskustvo dečka kome sam prodao svoj Kawasaki GPz 750 Unitrak, preradjen u cafe. O ovom motoru se radi:

 

E28P0711.thumb.JPG.53b66eacfb690bc116756e5c27e8e22a.JPG

 

Motor sam prodao pre možda dve godine. Dečko je vozio motor, i u medjuvremenu je počeo da se čuje lanac bregaste, i bilo je vreme da se našteluju ventili i servis da se odradi. Zakazao je popravku kod Marinkovića u Čačku. Motor je ODVEZAO (ovo je jako bitno). Nakon nekog vremena, zove me taj dečko da odem kod njega da mu pomognem da sastavi motor, jer je od Marinkovića dobio pola motora, a pola u kutiji. "majstor" kaže da je sredio mašinu, da je sve bilo katastrofa, ali da je on navodno uspeo da popravi. Pred njim je upalio na flašu.

Sad citiram iskustvom tog momka koji je imao komunikaciju sa "majstorom":

- Šta vam je ovo koji qrac, ovo samo pederi voze

- Koja budala je pravila ovaj motor

- Ovo qrcu ne vredi

- Koji idiot još u gradjuje elektro ventil za glrivo

 

... i ne mogu da se setim još svačega. Mnogo ga je iznervirao motor, izgleda mi.

 

Situacija kakva je bila danas kada san zatekao motor: Skinut rezervoar, km sat, sedište, rep, svetla... Elektro ventil iščupan, instalacija isečena. Skinut senzor za brzinu, zašto, ne znam, veze nema sa agregatom, ali verovatno ga nervirao. Membrana na slavini odvijena, gorivo samo piša. Popizdeo je zašto Sebring izduvna grana zaklanja čep za ulje, pa mora da je skida da bi zamenio ulje...

 

Koliko vidim na nekom papiriću šta je uradio, to su bile svećice, štelovanje ventila, zamena filtera ulja (nisam video da je ulje menjao), zamena filtera vazduha, akumulator. Kaže da ne može da sredjuje slavinu (koja je radila) jer ne može da on traži set za reparaciju. Motor je odvežen na točkovima, a morao je da se preuzme kombijem. Rekao mu da je on toliko uradio, a ostalo nek ovaj sam završi. Za sve ovo mu je uzeo 300e.

 

Danas sam mu sastavio motor, vratio opet elektro ventil (jer je tražio da ga ima), povezao instalaciju za struju i gorivo, ali akumulator je bio prazan, pa nisam mogao da upalim. Probali smo jednom na gurku, i nije moglo, pa smo odustali, dok se ne napuni akumulator, pa će da proba.

 

Uz sve ove probleme, komunikacija je bila totalni idiotizam, na nivou neadrentalca.

 

I sad razmišljaš... budeš dobar djak, učiš da budeš nešto, zaposliš se, izdržavaš porodicu, stekneš neki ugled, voliš motore i naidješ na ovakav oblik života... dal da reaguješ na takav bezobrazluk kako i dolikuje tom nivou... ali opet si na kraju ti kriv, jer si napao matorog sedamdesetogodišnjaka...

 

Kao što rekoh, prenosim iskustvo dečka koji nije član foruma. Ja sam samo duboko "povredjen" kad sam video na šta je ličio onako lep motor sa slike.

 

Daš novac za popravku, i još moraš da se izvinjavaš "majstoru" zašto nisi dovezao nov motor, nego neki koji ima kvar. 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Poslati mu inspekciju ako radi na crno, ja mu ne bih platio. Uzeo bih motor i jos bih mu i radionicu pokupio u vrednosti popravke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 1 minut, punisa 16 je napisao:

@Yanco prelepo izgleda makar od pozadi.jel moze da se registruje zbog ovih novih idiotluka na tehnickom?

 

 

Može, već je dva puta registrovan od prodaje. Nažalost, potrebno je nekih sat vremena posla da mu se nabace fabričke maske i rep, ali sve je šraf na šraf.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 8/4/2022 at 7:59 PM, Yanco said:

Nije moje iskustvo, ali je iskustvo dečka kome sam prodao svoj Kawasaki GPz 750 Unitrak, preradjen u cafe. O ovom motoru se radi:

 

E28P0711.thumb.JPG.53b66eacfb690bc116756e5c27e8e22a.JPG

 

Motor sam prodao pre možda dve godine. Dečko je vozio motor, i u medjuvremenu je počeo da se čuje lanac bregaste, i bilo je vreme da se našteluju ventili i servis da se odradi. Zakazao je popravku kod Marinkovića u Čačku. Motor je ODVEZAO (ovo je jako bitno). Nakon nekog vremena, zove me taj dečko da odem kod njega da mu pomognem da sastavi motor, jer je od Marinkovića dobio pola motora, a pola u kutiji. "majstor" kaže da je sredio mašinu, da je sve bilo katastrofa, ali da je on navodno uspeo da popravi. Pred njim je upalio na flašu.

Sad citiram iskustvom tog momka koji je imao komunikaciju sa "majstorom":

- Šta vam je ovo koji qrac, ovo samo pederi voze

- Koja budala je pravila ovaj motor

- Ovo qrcu ne vredi

- Koji idiot još u gradjuje elektro ventil za glrivo

 

... i ne mogu da se setim još svačega. Mnogo ga je iznervirao motor, izgleda mi.

 

Situacija kakva je bila danas kada san zatekao motor: Skinut rezervoar, km sat, sedište, rep, svetla... Elektro ventil iščupan, instalacija isečena. Skinut senzor za brzinu, zašto, ne znam, veze nema sa agregatom, ali verovatno ga nervirao. Membrana na slavini odvijena, gorivo samo piša. Popizdeo je zašto Sebring izduvna grana zaklanja čep za ulje, pa mora da je skida da bi zamenio ulje...

 

Koliko vidim na nekom papiriću šta je uradio, to su bile svećice, štelovanje ventila, zamena filtera ulja (nisam video da je ulje menjao), zamena filtera vazduha, akumulator. Kaže da ne može da sredjuje slavinu (koja je radila) jer ne može da on traži set za reparaciju. Motor je odvežen na točkovima, a morao je da se preuzme kombijem. Rekao mu da je on toliko uradio, a ostalo nek ovaj sam završi. Za sve ovo mu je uzeo 300e.

 

Danas sam mu sastavio motor, vratio opet elektro ventil (jer je tražio da ga ima), povezao instalaciju za struju i gorivo, ali akumulator je bio prazan, pa nisam mogao da upalim. Probali smo jednom na gurku, i nije moglo, pa smo odustali, dok se ne napuni akumulator, pa će da proba.

 

Uz sve ove probleme, komunikacija je bila totalni idiotizam, na nivou neadrentalca.

 

I sad razmišljaš... budeš dobar djak, učiš da budeš nešto, zaposliš se, izdržavaš porodicu, stekneš neki ugled, voliš motore i naidješ na ovakav oblik života... dal da reaguješ na takav bezobrazluk kako i dolikuje tom nivou... ali opet si na kraju ti kriv, jer si napao matorog sedamdesetogodišnjaka...

 

Kao što rekoh, prenosim iskustvo dečka koji nije član foruma. Ja sam samo duboko "povredjen" kad sam video na šta je ličio onako lep motor sa slike.

 

Daš novac za popravku, i još moraš da se izvinjavaš "majstoru" zašto nisi dovezao nov motor, nego neki koji ima kvar. 

ovo me je tako podsetilo na najjacu temu ikad na ovom forumu o cuvenom majstoru "paganiniju" :lol2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Jedini majstor Marinković iz Čačka koga priznajem je

PECENJARAMARINKOVIC.RS

ečenjara Marinković je 1990. godine nastavila porodičnu tradiciju obrade, pečenja i plasmana sitne stoke koja datira više od 50 godina.
.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja