Jump to content

Moto Zajednica

Marinkovic Cacak

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
On ‎25‎/‎06‎/‎2012 at 8:55, gojko je napisao:

...za stelovanje ventila, zamenu lanca bregaste, i jos neka stelovanja ajnsprica...

Na koji nacin i gde se steluje ajnspric ?

Da li je cistio dizne, menjao mapu ubrizgavanja, ili nesto drugo ?

Ne kudim, ne hvalim, samo pitam, stvarno me zanima, vise puta cujem "stelovanje ajnsprica", i motor posle toga ide kao besan, a nikako da shvatim sta se tu ustvari steluje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Pa tako sam nesto i mislio, nema tu stelovanja ajnsprica u izvornom smislu te reci, vec samo korekcija perifernih elemenata, stelovanje tps, throttle body sync, ciscenje dizni i eventualno korekcija mape, ako je bas posvecen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa
Pre 17 sati, Hattrick je napisao:

Pa tako sam nesto i mislio, nema tu stelovanja ajnsprica u izvornom smislu te reci, vec samo korekcija perifernih elemenata, stelovanje tps, throttle body sync, ciscenje dizni i eventualno korekcija mape, ako je bas posvecen.

Bas tako 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ja mog horneta odrzavam kod Milana, majstor je odlican,pravi pican,radi ko za sebe svaki motor koji mu se doveze...
Stavlja samo proverena ulja i org delove.
Topla preporuka.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Šta reći o servisu u kom nema ko da se javi na telefon niti da odgovori na email 5 dana ???

Daleko im lepa kuća.

 

Za prvi utisak ne postoji druga šansa :tras2:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Nik_sa015

Nije to pravi servis sa sekretaricom sa dugim noktima, ovde kada uđeš imaš ekskluzivu, Čačanski Gigi D'Ligna radi samo tvoj motor ceo dan !

I na kraju obriše i deklove :)

 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Bogu hvala ne treba mi... sam radim sto mi treba...
A da bi neko dosao-prvo je potrebno da servis KOMUNICIRA sa njim.
Ovako je ipak samo jedan u nizu neozbiljnih.




Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 16 sati, nik_sa015 je napisao:

Bogu hvala ne treba mi... sam radim sto mi treba...
A da bi neko dosao-prvo je potrebno da servis KOMUNICIRA sa njim.
Ovako je ipak samo jedan u nizu neozbiljnih.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako ti ne treba koji je onda tvoj motiv osim da nekoga koga ne poznaješ zapišavaš ovde na forumu, navodno brinući brigu o ostalima koji bi kod ovog servisera radili motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
2 minutes ago, Arso said:

Ako ti ne treba koji je onda tvoj motiv osim da nekoga koga ne poznaješ zapišavaš ovde na forumu, navodno brinući brigu o ostalima koji bi kod ovog servisera radili motor.

Servis ne radi samo popravku motora prijatelju...

SERVIS daje i savete na primer, i prodaje rezervne delove, po obavezi iz zastupničkog ugovora...

 

Za bilo koju uslugu koju treba da ti izvede servis neophodno je da pod 1. - KOMUNICIRA.

Ako neko ne komunicira - ne javlja se na telefone nekoliko dana, i ne odgovara NIKAD na email poštu upućenu - to je sigurno onda jedan vrhunski i ozbiljan servis ?

Izvini, ali za mene nije. 

To je samo neko ko koristi prazan prostor u branši, neko ko može tako da se ponaša jer je konkurencija slabašna. 

 

"Zapišavaš" - vide li ti da sam ja napisao za nekoga da je loš serviser ? Nisam. Jer ne znam ništa o njemu. 

Niti želim da znam. 

A ti pre nego napišeš "Zapišavaš" - uzmeš pa čitaš opet i opet i sve tako dok ne shvatiš šta tu piše.

 

PS.Kod mene u firmi ko kupcu ne odgovori u roku od 24h - dobije otkaz.

Jer mi poštujemo kupce i njihov novac ... ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 38 minuta, nik_sa015 je napisao:

Servis ne radi samo popravku motora prijatelju...

SERVIS daje i savete na primer, i prodaje rezervne delove, po obavezi iz zastupničkog ugovora...

 

Za bilo koju uslugu koju treba da ti izvede servis neophodno je da pod 1. - KOMUNICIRA.

Ako neko ne komunicira - ne javlja se na telefone nekoliko dana, i ne odgovara NIKAD na email poštu upućenu - to je sigurno onda jedan vrhunski i ozbiljan servis ?

Izvini, ali za mene nije. 

To je samo neko ko koristi prazan prostor u branši, neko ko može tako da se ponaša jer je konkurencija slabašna. 

 

"Zapišavaš" - vide li ti da sam ja napisao za nekoga da je loš serviser ? Nisam. Jer ne znam ništa o njemu. 

Niti želim da znam. 

A ti pre nego napišeš "Zapišavaš" - uzmeš pa čitaš opet i opet i sve tako dok ne shvatiš šta tu piše.

 

PS.Kod mene u firmi ko kupcu ne odgovori u roku od 24h - dobije otkaz.

Jer mi poštujemo kupce i njihov novac ... ;)

O tome kako na brdovitom Balkanu rade ti "ozbiljni" servisi smo imali priliku da ovde čitamo u nastavcima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Marinkovića znam dugo ( preko 30 godina ). Ozbiljan je čovek i dobar majstor. Ko što neko reče gore - on radi sam , nema sekretaricu . Poznato je i da moto servisi najviše posla imaju tokom letnjeg perioda, a zimi skoro da nemaju posla. Moguće da je čovek otišao negde na odmor. 

  Da je otišao na odmor u julu mesecu - javila bi se gomila ljudi i postavila pitanje " Kakav je to majstor kad ide na odmor u sred sezone " . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, nik_sa015 said:

 

To je samo neko ko koristi prazan prostor u branši, neko ko može tako da se ponaša jer je konkurencija slabašna. 

 

 

Marinković je bio serviser na glasu u vreme kada u celoj staroj Jugi nije bilo servisera da se izbroje na prste jedne ruke. Da je osobenjak, jeste...Ne zelim da stajem ni na koju stranu, ali oni koji ga traze, obicno znaju i sta da ocekuju.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Marinković je bio serviser na glasu u vreme kada u celoj staroj Jugi nije bilo servisera da se izbroje na prste jedne ruke. Da je osobenjak, jeste...Ne zelim da stajem ni na koju stranu, ali oni koji ga traze, obicno znaju i sta da ocekuju.


Apsolutno se slazem sa tobom!

Ali... hipoteticki-da sam ja kod njega 101x popravljao motor i bio zadovoljan... a dolazim npr iz Podgorice, i zatreba mi rucica kvacila nova originalna-to ne znaci da je normalno da ja dodjem kod njega na noge da pitam imas li i koja je cena....a zasto? Zato sto se ne javlja na telefone i ne odgovara na email u 21 veku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kao što Doktor reče ne stajem ni na čiju stranu, ali iz iskustva znam da ne radi preko zime najčešće do kraja marta ili početka aprila. 

 

Da je specifična osoba jeste, ali ja konkretno ne idem kod njega na druženje nego zbog servisa, pa njegovu priču istrpim. 

 

Nakon upoznavanja, ne bih ni očekivao da odgovori na mejl, ali meni lično se na fixni uvek javljao kada god sam zvao. Koliko znam mobilni i nema. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, nikvuksa je napisao:

Nakon upoznavanja, ne bih ni očekivao da odgovori na mejl, ali meni lično se na fixni uvek javljao kada god sam zvao. Koliko znam mobilni i nema. 

Uvek odgovara na mejl.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajde kao neutralni posmatrač da dam svoju viziju.

Ok je očekivati od servisa da ti se jave na telefon, a isto tako da odgovore na emajl. Izostajanje tog osnovnog, sto po meni dođje još pre majstorluka je jedna osobenost na ovim prostorima. Svugde bi se komunikacija završila na tome aki jbg kod nas se to toleriše i gleda se kroz prste zbog stavke broj 2 - majstortstva. Medjutim majstor zaboravlja da je on privatno preduzeće/ radnja i da i sa te strane ima obaveze prema mušterijama a ne samo da majstorski odradi posao.
Koliko je teško instalirati govornu postu ili neku mini centralu koja će mušterijama saopstiti da radnja (a ne samo majstor) nije otvorena u tom i tom periodu? Isto tako može da snimi poruku da radnim danima je moguć telefonski kontakt samo izmedju npr 16 i 17.00

A za emajl je još lakše namestiti out of office reply gde svako dobije emajl koji on unapred definise.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 600 SRAD 1997. Isti kao prošli :-D!!!

Šta god i kako god, ali ja njega mogu da opišem sa jednom rečju

DOCENT

I jedva čekam da oteram moju Suzanu kod njega na servis.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Da dodam, kao i svi mi Milan je veoma specifican covek.

Specifican jer je vrhunski i veoma atipican serviser koji ne podvaljuje, ne prodaje maglu, i potpuno se posvecuje svakom motoru, kao da je jedini na ovom svetu.

Ali je i osoba koja odbija da koristi i nema mobilni telefon.

Takodje, a jako vazno, tankih je zivaca, a posebno kada je u pitanju suprostavljanje bez osnova.

Naime, Milan je encikopedija i veoma je sklon da podeli znanje, i budite uvereni da sve je sto govori tacno i vise puta provereno. Ukoliko date suprotno misljenje, veoma argumentovano i stalozeno ce obrazloziti svoj stav. Medjutim, na dalje insistiranje da on nije u pravu mozete ocekivati brutalnu reakciju tipa "kupi se i mars napolje…"

Savet svim kolegama motociklistima koji dolaze ili planiraju da dodju kod Milana: ostavite motor i idite negde na pice, rucak ili sta god, nemojte "cekicati" u servisu, uz zapitkivanje. Kada dodjete po motor, odslusajte porciju saveta, jer tako mora, ali i zato sto su sigurno korisni.

 

Inace, ako imate prilike da ga upoznate, Milan je zaista car. Nekadasnji body bilding sampion koji je 70-tih drugovao sa Svarcenegerom i osoba koja je u to vreme vozila Porsche-a...   

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
Just now, Vracar said:

Medjutim, na dalje insistiranje da on nije u pravu mozete ocekivati brutalnu reakciju tipa "kupi se i mars napolje... " 

Haha, pa ljudi moji gde mi zivimo. Dal je normalno da se ovo pominje kao ocekivano i normalno i da se tek tako prihvata. Katastrofa! 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja