Jump to content

Moto Zajednica

Elektricni grejaci u rucicama

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni se jednom u autu "negdje iza radia" desio qurschlusch - puffff - i odjednom pun auto dima.

Sva sreca da sam tek kretao sa parkinga...nesto kao u Carli Caplin-ovim filmovima  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Moze li mi neko reci zasto sluzi ovo?

10019598_890_FR_06.JPG10019599_890_ANW_FR_06.JPG

 

"DAS Komfortplus für Vielfahrer oder für den nächsten Motorradurlaub! Wird einfach über den Gasgriff geschoben und sorgt für eine wesentlich bessere Kraftverteilung auf dem Handballen. Bisherige Verkrampfungen und Gelenkschmerzen während Langstrecken gehören der Vergangenheit an. Effektiver

Tempomat-Mechanismus für eine ideale Reisegeschwindigkeit. Kann bei Nichtbenutzung jederzeit in eine neutrale Position gedreht werden.

Lieferbar für Standardgriffe auf metrischem (Ø 22mm) Lenker und für Griffe mit Übergröße auf zölligem (Ø 25,4mm) Lenker"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To je nesto sto glumi tempomat :) Naslonis ruku na taj deo i ne moras da stiskas rucicu gasa, ruka je rasterecena. Navodno korisno je za dugacka putovanja jer ne boli ruka od dugotrajnog drzanja gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Preko releja bi bilo mnogo bolje, rasteretio bi kontakte brave.

Našao sam relej od 30A, neznam jel on odgovara. Jel bitna amperaža releja preko koga se grejači povezuju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moram da priznam da me ovi kupovni grejaci nisu impresionirali. Probao sam na par motora i tu mora da se ceka podosta dok se bilo sta oseti - cak i bez rukavica. Moguce je da je to zbog manje snage alternatora na japanskim motorima.

 

Sa druge strane, vozio sam BMW R1100GS sa grejacima rucica i tu sam imao drugi problem - rucice su bile toliko vrele da nisam mogao da ih drzim pa sam upravljac drzao prstima za krajeve :) Naravno, pre voznje se nisam setio da pitam vlasnika "gde se gasi". Kad na motoru imate alternator od 700W ne vodite previse racuna o snazi pojedinih potrosaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

A mozda je problem sto masa ljudi ugradjuje grejace bez stitnika za ruke, a motor niko ne gura po ulici, tako da su naleti vetra poprilicni i sigurno uticu na povecano hladjenje rucki, pa u tim slucajevima ni ogromni alternator ne moze da pomogne  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Snaga alternatora nema ama bas nikakve veze sa grejacima.Napon u instalaciji je uvek oko 14V,a grejaci ne trose tako mnogo da to utice na pad napona.Merio sam Hein gerricke grejace,oni trose 6W po komadu,1W vise nego sijalica za poziciju.A to opterecenje je neznatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Merio sam Hein gerricke grejace,oni trose 6W po komadu,1W vise nego sijalica za poziciju.A to opterecenje je neznatno.

 

To sam upravo i rekao, koliko trose, toliko i greju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pre godinu i po dana sam kupio saito grejace u louisu za nekih 25-30eur

 

rade odlicno... start pozicija za brzo zagrevanje i pored toga nizi i visi rezim grejanja... moja preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

pre godinu i po dana sam kupio saito grejace u louisu za nekih 25-30eur

 

rade odlicno... start pozicija za brzo zagrevanje i pored toga nizi i visi rezim grejanja... moja preporuka

 

 

I ja imam te. Oni su cini mi se 40W na start, 20W na high i 10W na low nacinu grejenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posto je bilo nesporazuma da pojasnim ono sto sam napisao: ne greju slabije kupovni grejaci zbog slabog alternatora (isti grejac ce podjednako grejati i na alternatoru od 250W i na onom od 700W pod uslovom da se ne prekoraci dozvoljeno opterecenje alternatora) vec sto se zbog slabijeg alternatora mora voditi racuna o potrosnji pa se ugradjuju slabiji grejaci. Zato fabricki grejaci na motociklima sa jakim alternatorima greju mnogo bolje, jer je fabrika znala cime raspolaze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja