Jump to content

Moto Zajednica

Afrika i centralni stender

Recommended Posts

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kako podizete Afriku na centralni stender ? Pokusavao sam svakako i sam nema sanse da je podignem. Imam original Hondin centralni kao na slici. Palo mi je na pamet cak i da navarim neku polugu na stender da bi imala veci prekret kad se nagazi nogom, kao sto sam vidjao da neki stenderi imaju. Ima li neko neki predlog ili trik ?

 

EfLAW_dsc02534sn1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

80% nogom i mala pomoc rukama,svaki motor se dize bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nagazim nogom na stender i vucem motor istovremeno, al 230 kg nece gore i to ti je :) Problem kod ovog stendera je izgleda sto je suvise mali prekret kad se nagazi. I celom tezinom kad stanem na stender nista se ne desava, sem malog izdizanja motora, nedovoljno da se prebaci i stane na stender.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Vazan je trzaj nogom ,vise nego povlacenje rukama ! Ako mislis da je Afriku tesko podici probaj stari GSX1100F i slicne motore , to je vec kriticno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nagazim nogom na stender i vucem motor istovremeno, al 230 kg nece gore i to ti je :) Problem kod ovog stendera je izgleda sto je suvise mali prekret kad se nagazi. I celom tezinom kad stanem na stender nista se ne desava, sem malog izdizanja motora, nedovoljno da se prebaci i stane na stender.

 

Posto ne mozes da ga dignes na stender, daj ti lepo meni taj centralni a ti ga drzi na copavoj ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam isto tako moju afriku dizao najnormalnije,,,nagaz nogom i dignem cas posla, ??? ??? ???

mozda nesto nije tu kako treba,podmazano ili sta vec.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nagazim nogom na stender i vucem motor istovremeno, al 230 kg nece gore i to ti je :) Problem kod ovog stendera je izgleda sto je suvise mali prekret kad se nagazi. I celom tezinom kad stanem na stender nista se ne desava, sem malog izdizanja motora, nedovoljno da se prebaci i stane na stender.

 

Posto ne mozes da ga dignes na stender, daj ti lepo meni taj centralni a ti ga drzi na copavoj ;D

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nagazim nogom na stender i vucem motor istovremeno, al 230 kg nece gore i to ti je :) Problem kod ovog stendera je izgleda sto je suvise mali prekret kad se nagazi. I celom tezinom kad stanem na stender nista se ne desava, sem malog izdizanja motora, nedovoljno da se prebaci i stane na stender.

 

Posto ne mozes da ga dignes na stender, daj ti lepo meni taj centralni a ti ga drzi na copavoj ;D

Ti si resio da imas na svojoj neki deo sa moje afrike i to ti je ;D

 

Interesuje me vi sto lako podizete afriku da li imate isti centralni kao moj ili neki drugi tip ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Imas nesto kao stiklicu (navaren komad metalne lajsne u vidu trugla na dnu) na lijevoj nozici stendera. Treba snazno da nagazis taj deo na dole i da cimnes Afriku unazad. Ti je ukratko recept. Kad budem stigao slikacu da utvrdis da li je isti stender kao tvoj. Toni iz BN (atomski mrav na forumu) je navario komad sipke  na lijevu nozicu stendera pod uglom od 90 stepeni. Posto je duza poluga, mnogo je lakse. Toni, ako citas ovo postavi sliku da ljudi vide, da ne iscasim prste objasnjavajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nagazim nogom na stender i vucem motor istovremeno, al 230 kg nece gore i to ti je :) Problem kod ovog stendera je izgleda sto je suvise mali prekret kad se nagazi. I celom tezinom kad stanem na stender nista se ne desava, sem malog izdizanja motora, nedovoljno da se prebaci i stane na stender.

 

Posto ne mozes da ga dignes na stender, daj ti lepo meni taj centralni a ti ga drzi na copavoj ;D

Ti si resio da imas na svojoj neki deo sa moje afrike i to ti je ;D

 

Pa kad tebi to sve bez veze stoji na motoru i ne znas da iskoristis :P

 

BTW nakaci nosace bocnih kofera i bice ti duplo lakse da je dignes na centralni ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja imam drugaciji centralni SwMotech, kao ovaj na slici

 

xrv750_l.jpg

 

Nije bas lako da se digne, pogotovo sa punim rezervoarom, ali uspevam. Kad sam letos bio u Albaniju, pukla mi je prednja guma na makadamu, na nizbrdici, i cak sam tako uspeo da je dignem sam, sa sve punim bocnim koferima, ali to su bili nadljudski napori ;D

 

Ja stanem sa leve strane, stanem na onu sipkicu sto je zavarena pod ugolom od 90 stepeni, levom rukom uhvatim poprecnu sipku na volanu, a desnom za drzac od suvozaca. Nogom uprem iz sve snage na polugicu, volan vucem ka sebi, a desnom rukom na gore.

Secam se da smo dizali jednu Afriku na centralni, pretovarenu, sa Touratech centralnim stenderom, i to je bolo pre lako. Verujem da sama konstrukcija stendera utice na loakocu dizanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Tishh, isto ko sto sam ja opisao, samo sto BMW neam precagu na volanu. Sta ces, enduro u pokusaju, slabom :P ;D ;D ;D

 

Sve si lepo opisao. Ima bmw precagu al' k'o da nema...  ;)

 

Sta cu kad sam kao sumski patuljak,  perolaka kategorija. I sa bmw-om se borim...  :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja stanem sa leve strane, stanem na onu sipkicu sto je zavarena pod ugolom od 90 stepeni, levom rukom uhvatim poprecnu sipku na volanu, a desnom za drzac od suvozaca. Nogom uprem iz sve snage na polugicu, volan vucem ka sebi, a desnom rukom na gore.

E ovo je pravi savet, potpuno isti sam nasao i na xrv.org :) Sad idem iz garaze, probao i odusevio se. Na ovaj nacin se neverovatno lako podize na stender, 3-4 puta sam je podigao i nema umora. Bravo Dane !!!

 

Znaci nije problem u snazi, nego u tehnici :) Mada snaga da jednom rukom podignem motor, a drugom odvijem tocak mi ne bi bila na odmet, al je nemam ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ja stanem sa leve strane, stanem na onu sipkicu sto je zavarena pod ugolom od 90 stepeni, levom rukom uhvatim poprecnu sipku na volanu, a desnom za drzac od suvozaca. Nogom uprem iz sve snage na polugicu, volan vucem ka sebi, a desnom rukom na gore.

E ovo je pravi savet, potpuno isti sam nasao i na xrv.org :) Sad idem iz garaze, probao i odusevio se. Na ovaj nacin se neverovatno lako podize na stender, 3-4 puta sam je podigao i nema umora. Bravo Dane !!!

 

Znaci nije problem u snazi, nego u tehnici :) Mada snaga da jednom rukom podignem motor, a drugom odvijem tocak mi ne bi bila na odmet, al je nemam ;D ;D

 

Pih, a taman sam se obradovao da sam nasao polovni stender :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja