Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki - GSX 600 F

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav ljudi...  ;D

 

Kao sto vidite u naslovu, voleo bih da cujem vase misljenje za GSX 600 F.

Trazio sam dosta po forumu, da ne otvaram nepotrebnu novu temu, ali vidim da o ovom modelu nije nista konkretno pisano...

 

Voleo bih da cujem vase misljenje. Kakav je motor, koliko je dobar za nekog ko je relativno pocetnik, slabo je zastupljen kod nas (bar sam ja tako primetio)...

Primetio sam da mu je cena dosta pristupacna, model oko 2000 godista se moze nadji za 2500, 3000 eura.

 

Cena mu je dosta dobra, poprilicno lepo izgleda! Svi komentari i informacije su dobrodosle...

 

Koliko je dobar za neki pocetak, kakav je kod odrzavanja, kako se pokazao.

 

Hvala unapred :)

post-4378-12879012002308_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Otac ima GSX-600 iz 92. godine. to je prethodnik Katene. Proizvodio se od 87.-97. koliko sam primjetio nema velike razlike izmedju ta dva motora. Inace otac ima 50 god. i to mu je prvi motor. presao sa njim 8 000 za godinu ipo dana i prezadovoljan je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Hvala vam ljudi na svim informacijama, ako jos neko ima nekih zanimljivih detalja o ovom modelu bilo bi lepo da to podeli sa nama...

 

Izuzetno interesantan model, evo ja sam naleteo na jedan koji se prodaje...Niska mu je cena, nekako sam skeptican (mozda se i varam).

 

2000 godiste, presao "kao" 25491 km. (ja bih voleo da je sve ovo tacno)

Cena 2600 eura...

Sta vi mislite? (ovo nije oglas, samo trazim misljenje o oglasu  ;D)

post-4378-12879012086402_thumb.jpg

post-4378-12879012086563_thumb.jpg

post-4378-12879012086691_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Meni ovo lepo izgleda, a s'obzirom da znam o kom se prodavcu radi, najbolje bi bilo da lepo odesh, pogledash i dogovorish se na licu mesta sa njim.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Vozio sam GSF 2004 sa identicnom masinom, i nismo se slagali najbolje. Nedostaje snage, pogotovo ako stavis suvozaca, a i kocnice moraju biti bolje.

 

Sa druge strane, motor izgleda simpaticno, a traje 1000 godina uz troskove odrzavanja koji ne mogu biti manji. Kad razmislis, za te pare nemozes naci bolji motor te klase i tog godista.

 

P.S. Da se i ja nadovezem na izlaganje kolege Yomana, prodavac motora sa slike je veoma poznat u ovim krugovima i jos nisam cuo da se neko pozalio na njega.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

jedan moj drug ima bas ovaj motor 2001-2002 godiste u top stanju i prodaje ga...

Pa ako ti nesto znaci  ;)

Nikola  065/422-2200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Hvala, hvala svima na informacijama...

Ovaj model se moze porediti sa Honda CBR 600 F? Jeste Honda dosta skuplja i pretpostavljam bolja...

 

Neko je na drugoj temi rekao da ovaj model podseca na R, ali da to svakako nije i da je dosta nezgodan za grad, glomazan...da li je kao takav nezgodan za nekoga ko ce prvi put preci na neki ozbiljniji motor? To sto je malo lenj (opet komentar sa druge teme) bi u sustini trebalo da odgovara neiskusnijim vozacima? Ne bih mnogo da davim, ali bih hteo da saznam sto vise  ;D

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemoj da uzimas u obzir sto je receno da je lenj, 90 i kusur ks je sasvim dovoljno za neiskusnog vozaca. Ako nisi vozio vece motore, kad ga provozas pomislices da si seo u avion :) E sad, kad neko sa R1 sedne na GSX600, normalno da ce mu biti lenj, tebi nece biti sigurno duze vremena.

 

Honda CBR600F je gabaritno dosta manji motor od GSX600F, nije za krupne i visoke vozace.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kao prvo, nema 90 i kusir neko 78ks koji bas i nisu preterano zivahni. CBR 600F je MLAZNJAK spram njega i bolja je po svim parametrima, nazalost za te pare neces naci dobru (ustvrai, prava je muka naci dobru UOPSTE), a i za pocetnika je MNOGO bolji GSX-F.

 

I neznam odakle ti da je nezgodan za grad, po mom misljenju je mnogo bolji, lepse se sedi, udobniji u voznji za dvoje, jeftiniji za odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

nisam preterano iskusan,ali bih ti dao par saveta (koje sam iz licnog iskustva

a i dobronamernoscu ovde prisutnih) skopcao (jer ako

ocekujes da tebi(i meni) bude potpuno jasno sta u praksi

znaci nesto sto zna neko ko je recimo presao 5000km na nekoj hondi

i 10000km na nekoj suzani , neces daleko stici):

1.biraj motor koji se tebi svidja

2.ne juri za konjima (sem ako nisu kobile i to rasne)

3.ispruzi se onoliko koliko ti je cebe dugacko

4.budi strpljiv

5.kad kupujes ,govori tiho i vodi mehanicara sa sobom

6.jednostavno moras da sednes i "opipas" motor da bi ga kupio

7.rekao bih da poprilicno mozes da budes siguran u ljude sa foruma

 

p.s.videh ovaj motor odavno u ponudi,mislio sam da je vec otisao,

na tebi je samo da primenis neku od ovih tacaka i vidis da li jesi ili nisi (za)...

p.s.2.mnogi ce ti reci da su ova 2 motora neuporedivi...

poz!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kao prvo, nema 90 i kusir neko 78ks koji bas i nisu preterano zivahni.

Ako cemo u konjic, ima tacno 86ks, no to i nije bila poenta mog posta. Poenta je da njemu kao pocetniku svakako nece faliti snage. Ako mu zafali snaga motora posle par sezona, lako ce da kupi jaci motor. Za pocetak je tih 86ks i vise nego dovoljno.

 

Kad sam ja sa 125cc presao na Transalpa, mislio sam da sam seo u avion. Iz te perspektive pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kao prvo, nema 90 i kusir neko 78ks koji bas i nisu preterano zivahni.

Ako cemo u konjic, ima tacno 86ks, no to i nije bila poenta mog posta. Poenta je da njemu kao pocetniku svakako nece faliti snage. Ako mu zafali snaga motora posle par sezona, lako ce da kupi jaci motor. Za pocetak je tih 86ks i vise nego dovoljno.

 

Kad sam ja sa 125cc presao na Transalpa, mislio sam da sam seo u avion. Iz te perspektive pricam.

 

Bas tako. ja sa MZ 250 na Kawu, ma idi... Samo sam se pitao a kako ide nesto od 160 ks kad ovaj sa 60 leti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Imao ga je drugar, za mene je imao nedostatak snage (ali to je za mene, nekome je mozda i to jako), za mene kocnice malo slabije, udoban za putovanja jeste, uljara, traje, odrzavanje nije skupo. Sve u svemu bolji i mladji motor od tog za te pare ne mozes da kupis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

hmm, niko jos nista, pa sam i ja malo postao nesiguran, ali zar ovo nije 750 na svim ovim slikama? ???

 

elem, u vezi koonja, nije bas sve tako jednostavno. Zavisi kakav si tjoek, jel.

 

Ako se lozis na speed i power, onda ti se moze desiti kao i meni sto se desilo.

Kupio sam GS500, nakon par godina pauze, a prije toga sam imao cb250.

Ista prica, tipa, polako, postepeno i to, pa sam posle 1000 km (slovom i brojem) okretao gas kao na Apencu,

bez da se nesto desava.  Onda trazi kupca pa drugi motor, gubitci, stres...itd itd

(iako je u pocetku glumio mlaznjaka  ;D)

 

S druge strane, ako se ne mozes kontrolirati i bojis se da ces odmah htjeti previse, ili sta ti ja znam,

onda je mozda bolje neki laksi motor za pocetak.

 

Kolega je kao prvi motor kupio GSX1400 i sve polako, nigdje ne zuri.

 

U svakom slucaju, na slatkim si mukama  ;D

 

sretno

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Ja ga imam, doduse stariji model od ovog sa slika, '94 god, u super stanju, mada ga i ne mazim nesto previse. Izuzetno lako upravljiv, kako na putu, tako i u gradu, jedino je malo "potezak" ako pocne da se naginje na stranu kad stanes na semaforu i slicno, ali i to se svikne brzo. Za pocetnika, tj ako nisi vozio nista jace je stvarno mlaznjak, i moja jedina zamerka su kocnice. Ako ga kupis, par dana vozi laganeze, dok ga ne sviknes, posle ce ti biti igracka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Tema se zakuvala :)!!!

 

Ja ipak mislim da je ovaj na slikama 600, pogotovo ovaj plavi na ove tri slike!

 

Definitivno će za mene biti mlaznjak ako ga uzmem, ali kao sto Brrka kaze blokada treba da bude u glavi, a ja mislim da sam ja jedan od onih koji ima blokadu u glavi oko nekih stvari, pa nadam se i ovih...

 

Svi kazu da je malo potezak...ja sam 183 cm, 83 kg...

 

Puno, puno kvalitetnih komentara...

 

Off Topic:

 

Ja sam u stvari napravio ovu temu, da bi Brrka dosao i video temu...sazalio se i rekao, jao ovaj decko ima samo 2500 evra, ajde da mu dam moju Ninju za te pare i jos malo nek ulozi u opremu...  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja mislim da je to idealan motor za pocetnika koji ima ''kocnicu u glavi''.Moj zet ga ima jedno godinu dana 90-to godiste je i nema nikakvih problema sa njima.Jeste malo lenj do jedno 7000 obrtaja ali posle toga zna itekako da povuce doduse ne bas kao R-1 ali ide tato tako da decko ne stekne utisak da je bas lenja mazga.Po meni odlican paket za te pare na malom gasu vozis bez frke i cimanja a kad oces zesce uteras ga u obrtaje i zurka pocinje.I nije bas toliko honda 600 f bolja po svim parametima neesto drasticno,sve je stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

motor je dobar,vozio sam i stari i novi model mogu da ti kazem da idu isto,ja bi ti preporucio da kad vec uzimas uzmes gsxf 750,registracija je ista a dosta bolje ide motor i nije nista tezi tako da nebi imao problema oko toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Realno gledam, dosta pohvala za ovaj motor...

 

Ono sto mene isreno privlaci jeste solidan izgled (meni se svidja dizajn), kazu dobro i jeftino odrzavanje, nije previse divlja masina, cena mu je odlicna za ovo godiste...

 

Morao bih da se spustim 5,6 godina dole da bih za ove iste pare uzeo na primer Hondu CBR 600 f...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

 

Ja sam u stvari napravio ovu temu, da bi Brrka dosao i video temu...sazalio se i rekao, jao ovaj decko ima samo 2500 evra, ajde da mu dam moju Ninju za te pare i jos malo nek ulozi u opremu...  ;D ;D ;D

 

 

Kralju!  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

 

Ja sam u stvari napravio ovu temu, da bi Brrka dosao i video temu...sazalio se i rekao, jao ovaj decko ima samo 2500 evra, ajde da mu dam moju Ninju za te pare i jos malo nek ulozi u opremu...  ;D ;D ;D

 

 

Kralju!  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Hahahahaha ::) Ninja ti je stvarno vrh...nisam mogao da odolim  ;D ;D ;D Mozda budem posedovao neku takvu za godinu, dve... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja