Jump to content

Moto Zajednica

Akcija DEDA MRAZ - RADNA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Obaveštavamo vas da je akcija pomerena za subotu 27.12.2008.

 

Do odluke za pomeranje došlo je iz više razloga. Prvi je to što sa više strana dobijamo informacije da će u nedelju padati sneg i ne želimo da ugrozimo bezbednost nijednog učesnika u akciji. Drugi razlog je to što se u nedelju na Terazijama održava još jedna manifestacija „Trka Deda Mrazeva“ i to pod pokroviteljstvom grada. To će biti neka vrsta mini maratona. Oni će, između ostalog, zatvoriti i ulicu Kralja Milana tj. ex-Srpskih Vladara (koja seče Kneza Miloša kojom mi treba da prođemo) ali ne znamo tačno kada i na koliko dugo. Takođe, obzirom na to da bi se tog dana održavala još jedna manifestacija, medijska pokrivenost naše akcije bi bila sigurno smanjena a samim tim bi bili smanjeni i efekti same akcije.

 

Plan i program akcije ostaju nepromenjeni, samo se datum menja.

Detaljan plan i program objavićemo u toku dana

 

Nadamo se da vas ova promena neće sprečiti da učestvujete u akciji. Takođe, onima koji su se prijavili za akciju a ne mogu da dođu u subotu 27.12.2008. spremni smo da vratimo novac.   

 

Nikola Petrović

project manager

064/167-70-75

direktor@bjbikers.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

 

Plan i Program

 

Akcija se održava u subotu 27.12.2008. i  ima 5 faza:

 

1. Okupljanje – Plato ispred Skupštine grada Beograda

2. Put do Sremčice

3. Dom u Sremčici

4. Povratak

5. Proslava - Stenka

 

1. Okupljanje – Plato ispred Skupštine grada Beograda

    9:30h – 11:00h

 

Mj6NN_dmskupstinagradaxl0.jpg

 

a) Parkiranje

Dolazimo ispred skupštine i parkiramo se uz travnjak u rikverc (leđima prema skupštini) kao što je prikazano na slici. Kada se tu popune sva mesta pravimo drugu grupu motora koja će se isto parkirati leđima prema skupštini ali uz ulicu.

 

b) Deljenje slatkiša, slikanje i snimanje

U najavama koje budemo davali medijima pozvaćemo sve ljude koji su zainteresovani da dođu sa decom kojoj ćemo deliti slatkiše i koja će nas ispratiti sa platoa. Ali pre svega bismo voleli da na plato dođu deca forumaša tj. BJB-Deca, zato ću iskoristiti ovu priliku da pozovem sve forumaše koji imaju decu da ih dovedu i dodatno uveličaju ovu našu akciju.

 

c) Pokret

U 11:00h krećemo (organizovano, ne stihijski). Prvo pravimo krug na platou. U krug ulaze prvo redari(narandžasti fluo prsluci) pa svi ostali (u parovima) i to tako što ulaze prvo najbliži krugu. Na samom izlasku iz kruga zastajemo za slikanje i zatim lagano izlazimo na ulicu i odlazimo do raskrsnice Bulevara i Kneza Miloša. Tu nas čeka policijska pratnja kako bismo s lepo prikupili, formirali kolonu i sačekali novinare da se upakuju u autobus koji će ići sa nama u koloni.

Znači poredak izgleda ovako: policija, kombi sa poklonima, redari, Deda Mrazevi, redari, autobus, policija.

 

*Molba 1: Dođete na vreme i obučeni u Deda Mraz odela i kako ne bismo gubili vreme.

**Molba 2: Slušajte šta vam pričaju redari kako bismo bili što efikasniji.

***Molba 3: Ko bude dolazio automobilom neka se parkira u garaži ili na parkingu preko puta platoa (pored Savezne Skupštine) kako ne bi zauzimali mesto za motore

 

2.Put do Sremčice

11:00h – 12:00h

 

Gc7D2_dmputdosremciceub9.jpg

 

Čim uđemo u Kneza Miloša pravimo cik-cak formaciju u kojoj ćemo voziti do Sremčice.

Vozićemo brzinom od 40km/h do 60km/h (max.) iz mnogo različitih razloga i to će se poštovati tako da će svi učesnici moći lako i bezbedno da stignu do Sremčice. Strogo je zabranjeno preticanje u okviru kolone, mesto koje zauzmete je vaše i nema pomeranja. Takođe je zabranjeno paljenje guma, pucanje i bilo koje agresivno ponašanje.

 

3. Dom u Sremčici

12:00 – 13:30

 

e9R8g_dmdomusremciciij2.jpg

 

U dom prvo stiže autobus (koji je na Obrenovačkom Putu pretekao čitavu kolonu) da bi iskrcao novinare koji treba da se postave za slikanje. 5-10min. kasnije dolazi kolona Deda Mrazeva sa kombijem i redarima na čelu. Parkiramo se jedan iza drugog u dve kolone sa leve i desne strane puta da bi ostavili slobodan prolaz i da u slučaju (nedaj bože) obaranja-pada jednog motora ne bi došlo do lančanog obaranja motora.

Kako ko siđe sa motora ide do kombija i uzima džak sa paketićima. Kada se svi okupimo na ulazu sa džakovima idemo na drugi sprat u salu koja će biti pripremljena za naš dolazak. Kada uđemo u salu staćemo svi u jedan red naspram klupa u kojima sede deca. Onda jedno po jedno dete prilazi prvom Deda Mrazu u redu (koji im deli paketiće) a zatim se vraća na svoje mesto. Kada prvi Deda Mraz podeli svoje paketiće, Deda Mraz do njega počinje da deli svoje itd. Kada izdelimo sve paketiće idemo u klupe sa decom a na naše mesto dolazi KUD i počinje svoj program. Po završetku programa KUD-a organizovaćemo KZŠ (konferenciju za štampu) u kojoj će učestvovati gospođa Mirjana Bilbija - direktorka doma, Pablo – predsednik asocijacije i Vuja - PR asocijacije. Za to vreme ostali Deda Mrazevi mogu da se posvete deci. Nakon KZŠ-a pozdravljamo se sa decom i polako krećemo nazad.

 

4. Povratak

13:30h – 14:30h

 

Opremamo se i sedamo na motore. Na kapiji će nas čekati policijska pratnja. Opet prvi idu redari, iza njih Deda Mrazovi u parovima, iza njih opet redari i na kraju kolone ponovo policijska pratnja. Za samu vožnju važe ista pravila kao i u dolasku u Sremčicu. Znači, cik-cak vožnja, 40-60 km/h.

 

5. Proslava - Stenka

14:30h – 17:00h

 

Ulazimo u grad, prolazimo NIS (sa desne strane) i dolazimo do podvožnjaka gde skrećemo levo sa puta i idemo prema Stenki. Kao što je Pablo već najavio, na Stenki će biti organizovan ručak (pasulj, salata i lepinja) koji časti BJBikers odnosno Asocijacija Motociklista Srbije dok će piće plaćati svako za sebe.

*Molio bih sve članove koji dolaze na Stenku da me telefonom pozovu da se prijave i da prijave ako nekoga dovode sa sobom kako bismo napravili spisak i dogovorili broj mesta i porcija sa restoranom. Nemojte se prijavljivati na forumu da ne bismo prenatrpavali temu već ću ja, kada budem imao konačni spisak, objaviti to na forumu.

Prijavljivanje će trajati do 21.12.2008 kada je nama zadnji rok da obavestimo restoran.

 

To je to, društvo.

Želim nam svima najbolju i najmasovniju akciju do sada.

 

Nikola Petrović

project manager

064/167-70-75

direktor@bjbikers.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo jedna "primedba".

 

Druga grupa motora, radi lakseg polaska u krug ka skupstini, po meni bi bilo bolje da se parkira ledjima ka ulici, prednjom stranom ka prvoj grupi motora, jer ako se stane kako je prvobitno zamisljeno, morace ili da se spuste na kolovoz da bi okrenuli ka skupstini ili da se guraju unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jedna dobronamerna opaska vezana za donatore slatkisa i uopste bilo kakve vrste hrane,trebalo bi biti vrlo oprezan po pitanju rokova trajanja doniranih slatkisa ipak su deca u pitanju( sam se bavim proizvodnjom hrane i vrlo sam sitnicar po tom pitanju).Znaci proverite datume ili jos bolje naglasite donatorima da datumi ne budu bas pri kraju roka trajanja.Da ne pominjem torte i ili bilo sta iz domace radinosti,sve bi trebalo da prati propratna dokumentacija kada je proizvedeno i sl, jer ne mozete ni da zamislite sta se sve valja u industriji prehrane.POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

@Misa-pei

 

Sad sam video da je i castor u drugoj temi o akciji dao isti predlog :)

 

Kao što sam i njemu tamo rekao, upravu ste da bi nam bilo tako lakše ali se tako montiramo za slikanje (da budemo lepši kad izađemo na televizor :D)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jedna dobronamerna opaska vezana za donatore slatkisa i uopste bilo kakve vrste hrane,trebalo bi biti vrlo oprezan po pitanju rokova trajanja doniranih slatkisa ipak su deca u pitanju( sam se bavim proizvodnjom hrane i vrlo sam sitnicar po tom pitanju).Znaci proverite datume ili jos bolje naglasite donatorima da datumi ne budu bas pri kraju roka trajanja.Da ne pominjem torte i ili bilo sta iz domace radinosti,sve bi trebalo da prati propratna dokumentacija kada je proizvedeno i sl, jer ne mozete ni da zamislite sta se sve valja u industriji prehrane.POZDRAV.

Apsolutno, i sam sam par puta bio žrtva ''akcije'' i sl. Datume sam lično gledao prošle godine kad smo pazarili, za svaki artikal(ne za svih 330+ već za svaku vrstu ponaosob), mada su to uglavnom proizvodi sa dužim rokom trajanja i kupljeni u velikim marketima gde je velika frekvencija i potrošnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

pOZDRAV,

 

...

 

Sad sam video da je i castor u drugoj temi o akciji dao isti predlog :)

 

Kao što sam i njemu tamo rekao, ....

 

Da, zbunjujuce je ovo traganje po temama o istoj stvari za informacijama, dupliranjem ili mogucnosti da se usled vise tema nesto propusti. Zasto ne bi neko od admina ili neko od urednika sa ovlascenjima, malko spojio ove dve teme u jednu, da prebaci iz ove sve korisne postove u onu temu i ovu pobrise, koliko da se ne zbunjujemo, jer sada nam je najbitnija informacija na pravom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

U pavu si Sale, jeste konfuzno, ali je ona tema postala svastara, odnosno pretvorila se u temu kako kome stoji odelo, kako treba da izgleda deda mrazica, gde cemo da zderemo, do kad neko voli da spava itd... Meni samo prolazi kroz glavu sta ce pomisliti bilo ko od sponzora o ozbiljnosti akcije i asocijacije, ako krene redom da cita ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

bravo, bio sam ubedjen da sam napisao da se u isto vreme sredi i ona druga tema, ali sad vidim da nisam, pa ova Tvoja dopuna apsolutno kompletira moj predlog i bez te dopune je i predlog nepotreban. Tema u jednom momentu treba da odslika i razvoj situacije hronoloski, ali i informacije suvislo prezentovane i ociscene od nepotrebnog suma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Tema jeste postala svastara zato sto je otvorena bez upotrebe SEARCH (Pretrage, za one koji ne razumeju  ;D) gde bi se videlo da tema vec postoji. Pa je onda propusteno da se tema spoji sa postojecom i tako je i postala modna pista za "kako mi stoji odelo".

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

svaka chast za video i odabiru muzike! :)

prosle godine nisam mogao sa vama jer nisam imao 2 tocka .. al' ovog puta se vidimo .. jedva cekam! samo o tome pricam! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja