Jump to content

Moto Zajednica

Dim Iz Auspuha?

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

Celo leto nisam ni primecivao, motor normalno radi i vuche bez problema, lepo sam se vozio....ali pre par dana kad sam se vratio iz kratke voznje i ubacivao motor u garazu (napolju je bilo prilichno ladno) primetih da blagi dim, koji je valjda normalana stvar, izlazi iz samo jednog auspuha i kad sam motor ugasio taj auspuh je znatno topliji od drugog auspuha????? Zaboravih da kazem motor je Triumph 1996 godishte i ima tri cilindra.

Ako se ne varam iz motora izlaze 4 grane prema izduvima s'tim shto se grana iz srednjeg cilindra rachva u dve. Zapravo tri grane, ali se jedna rachva u oba auspuha.

 

Kazem, motor odlichno radi, bez problema, vuche perfektno, al me ovo malo brine. Iz jednog auspuha izlazi dim (ne jak-chini mi se normalnog inteziteta) ali iz drugog nishta. Kad primaknem ruku blizu izduva normalno se oseti da vazduh izlazi. Auspuh iz kojeg se vidi dim je topao, a auspuh iz kojeg nema dima jedva da je topao ???

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

imao sam slican problem sa suzukujem pa se nadam da je i kod tebe, meni se izlomio unutrasnji deo u auspuhu pa je na taj auspuh dimio,proveri prvo to,ako ti se lonci otvaraju jos bolje mozes da proveris,a u drugom slucaju neznam kako bi mogao da vidis dali je nesto izlomljeno unutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

kako iz motora izlaze 4 grane a ima 3 cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

kako iz motora izlaze 4 grane a ima 3 cilindra

 

 

Ako se ne varam  iz motora izlaze 4 grane prema izduvima  s'tim shto se grana iz srednjeg cilindra rachva u dve. Zapravo tri grane, ali se jedna rachva u oba auspuha.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Jel beli dim i koliko kratka voznja?

 

Dim je belo-sive boje, nije crn, i voznja je bila od nekih 20-25 minuta. Juche sam ishao da izvadim akumulator pa sam ga malo upalio, jedno 10-tak minuta je radio na leru, i opet isto.  Kazem celo leto sam se normalno vozio, bez ikakvih problema, ali eto nisam to primecivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

imao sam slican problem sa suzukujem pa se nadam da je i kod tebe, meni se izlomio unutrasnji deo u auspuhu pa je na taj auspuh dimio,proveri prvo to,ako ti se lonci otvaraju jos bolje mozes da proveris,a u drugom slucaju neznam kako bi mogao da vidis dali je nesto izlomljeno unutra

 

Nisam ni pomishljao da je mozda neshto sa auspuhom, moguce. Al, chini mi se da je sve zanitovano, ne moze se otvarati.

 

Jedan auspuh se se lepo ugreje, a drugi jedva da je topao.  Josh nisam proverio posle neke duze voznje kakvo bi stanje bilo po pitanju topline auspuha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

eto sad da sam umro to nebi znao ;D :D

Evo da nebi umro u ne znanju. Jednostavno svaki od ta tri cilindra imaju pa dva usisna i dva izduvna ventila, normalno. Kako bi izjednačili pritiske u oba auspuha, fabrika triumph je pribegla triku. Dakle, jedan izduvni ventil ide u jednu granu a drugi u drugu, i tako imamo čudnu kombinaciju, tri cilindra, četri grane, dva auspuha.

Uglavnom. probaj sledeći put da začepiš taj auspuh iz kojeg ti dimi i pogledaj dali je dim počeo da izlazi na drugi auspuh. Verovatno je u pitanju kondezat koji se skupio u auspusima od stajanja, a ti nisi opeglao dovoljno motor da se grane zagraju do te mere da to sve ispari, a problem obično pravi levi auspuh (na strani ćopave) , nekako se tu skupi uvek više kondenza, a zašto pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bas zbog kondeza sam pitao da li je beli dim, i koliko je te kratka voznja kratka. Mada mislim da je 25min voznje dovoljno da ispari sav kondez.

Ne znam kako izgleda to na Trijumfu, simetricnost grana itd, mada kada bi logicno razmislio trebalo bi da je simetricno, tri cilindra u red po 1,5 cilindar u auspuh. Na Stromu na primer prvo ide beli dim iz jednog auspuha, koji se brze greje, pa onda iz drugoga, koji se sporije greje, ali kod njega su grane malo asimetricne...

 

@revolution

 

Mozda vise skupi kondeza u levom aupuhu, jer je on u vecem broju slucajeva u hladu u odnosu na desni, a i blize je zemlji, a mozda i vise krivina i duzinu ako se racva iz 1 u 2 ;D a mozda su i u sumi ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kondenzacija dolazi i iz cilindara i samoh grana. Mislim da je logicno da i gravitacija radi svoje tj da prije ode u nizu granu, odnosno onu koja je nageta zbog copave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic
On 11/27/2008 at 21:53, revolution said:

Evo da nebi umro u ne znanju. Jednostavno svaki od ta tri cilindra imaju pa dva usisna i dva izduvna ventila, normalno. Kako bi izjednačili pritiske u oba auspuha, fabrika triumph je pribegla triku. Dakle, jedan izduvni ventil ide u jednu granu a drugi u drugu, i tako imamo čudnu kombinaciju, tri cilindra, četri grane, dva auspuha.

 

Kod trocilindricnih Triumfa to nije slucaj...... postoje resenja 3 u 3, 3 u 2 i 3 u1

$_57.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja