Jump to content

Moto Zajednica

VFR 800 1998-2002 (model RC46)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

VFR 800 1998-2002

 

404.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 1999.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:     

 

Od juna 2007-e i dalje je kod mene. Do sada 20K km.

 

 

3. Sta mi se dopada:     

 

1. Kocnice,

1a. dual brake system da ga nema trebalo bi ga izmisliti,

2. udobnost,

3. zastita od vetra,

4. snaga,

5. krajnja brzina,

6. podvoznost

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:     

 

1. Nedostatak ABS-a,

2. ZVUK!,

3. potreba za stalnim shaltanjem u nizi prenos,

4. kvarovi na regleru&alanseru,

5. potrosnja u visokim obrtajima

6. ne stabilnost pri malim brzinama

 

5. Moj utisak:

 

Sjajan sport-turer, veoma udoban, voli duge krvine, pravljen za putovanja. Po gradu moze, ali nije pravljen za to.  Izdrzljivost agregata V4 agregata, ne-unistiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

1. Godiste motocikla koji vozim:

1998

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

2 sezone i nešto više od 10.000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Gotovo sve ali da izdvojim najvažnije

  • Položaj sedenja
  • Upotrebljivost/svestranost
  • Komfor za vozača i suvozača
  • Vozljivost (naročito za tu veličinu i masu motorcikla)
  • Snaga
  • Obrtni moment (po "prirodi" tačno između linijskog i V motora)
  • Izdržljivost

 

4. Šta je moglo biti bolje:

  • Hlađenje/pozicija reglera ili sam regler (koji najčešće usled pregrevanja ume da strada)
  • Zaštita od vetra
  • Upravljivost na malim brzinama (ispod 40 km/h)
  • Pozicija auspuha koji je postavljen tako da zaklanja felnu fenomenalnog oblika (koja je pritom postavljena na jednostranu ruku "single side arm" kao kod npr. Ducatija???!)
  • Izuzetno ružan dekl glavčine zadnjeg točka
  • Font na kilometar satu (više priliči nekom britanskom zidnom satu nego sport motorciklu)

 

5. Moj utisak:

Manje više se i iz skraćene "liste pluseva i minusa" vidi da su zamerke više kozmetičke prirode (osim reglera) i osobenosti grupe klase kojoj pripada.

No, čisto da ne bude zabune između mog i ernestovog komentara za zaštitu od vetra, pretpostavljam da je on mislio na zaštitu u "sklupčanom" položaju, dok je po meni prirodno da jedan sport-turer zadrži dobru zaštitu od vetra pri uspravnoj (normalnoj) poziciji vozača do najmanje 160 km/h. Kod VFR-a je potrebno "zaleći" već preko 140, a pri 200 km/h su udarci vetra prejaki bez "ljubljenja rezervoara".

Takođe meni se čak i zvuk dopada ali upravo zbog svoje umerenosti. Istina zvuk nikog neće očarati ali se njegova nenametljivost da ceniti tek pri dužim i bržim putovanjima kada (pre)glasan izduv više smeta nego što godi. Takođe, VFR zbog zupčanika koji pokreću bregaste, poseduje jedinstven "zvižduk" koji se čuje direktno iz motornog prostora koji mnogi vlasnici VFRa vremenom zavole.

 

Detaljan (duži) opis VFRa 800 dat u postu:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=4902.msg322272#msg322272

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Laktasi BiH
  • Motocikl: Honda VFR 750F

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]1998.

 

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]2 sezone, oko 15000km

 

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]Tko god sebi kupi ovaj motocikl, zna zasto ga kupuje, malo je onih koji ce ga kupiti, a da prethodno nisu culi za njega. I bas tako i jeste, sve sto se o njemu govori je istina. Agregat traje, traje i traje i ne mogu vjerovati da mu moze doci kraj, uz minimalno odrzavanje. Lijep dizajn, maksimalno prilagodljiv sirokoj grupi vozaca.Sport je onda kada je to potrebno, a tourer onda kada je udobnost i putovanje u pitanju. Pravi predstavnik te klase motocikala. Uz dobrog vozaca nema ne 600tke koja mu na stazi ili na 402 moze parirati, provjereno sa zx6r 2008 godina.Svijetla odlicna.

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]Svi znamo za njegovu boljku sa reglerom, ali ugradnjom malog kulera koji se spoji na poziciju zadnje stop lampe, sve je rijeseno.Zastita od vjetra jeste malo problem na brzinama iznad 150km/h ali to mozemo zanemariti, jer VFR necemo svaki dat terati velikim brzinama.Zvuk mu jeste mali nedostatak, ali ugradnjom nekog auspuha boljeg proizvodjaca dosta se popravi, u mom slucaju Arrow.

 

[b]5. Moj utisak:[/b]ne znam da ima covijek koji ga je posjedovao a da nema rijeci hvale za njega, jednostavno napravljen da daje i traje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1998

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

5000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pouzdanost agregata

Zvuk v agregata prelep, (na mom remus revolution), cak i zvizdanje zupcanika lepo na svoj nacin

poteze jednako u malim i visokim obrtajima

dual cbs sistem odlicno radi

integrisani migavci, mono viljuska

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

zastita od vetra

u gradskoj voznji previsoka radna temperatura na mom 113 -114 stepeni

 

5. Moj utisak:

 

veoma udoban, pravljen za otvoren put za sta ga i koristim uglavnom, meni je legao odlicno, nisam imao kvarova,

preventivno sam odmah ugradio kuler na regler, farovi odlicno osvetljavaju za razliku od predhodnih motora koje sam imao,

izuzetno mi se svidja zvuk cetvorocilindricnog v agregata, moj nije preglasan,

nisam primetio da je nestabilan pri manjim brzinama,

trudim se i trudicu se da ga maksimalno i najkvalitetnije odrzavam - prvi put imam utisak da ne zelim da promenim motor cak ni za noviji model

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2000.
2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godinu dana
3. Sta mi se dopada:

Sve ono sto je vec napisano na netu o ovom nekvarljivom tureru. Zaista se moze putovati na njemu a da se ne ukocite.
4. Sta je moglo biti bolje:

Zabava
5. Moj utisak:

Ako vam je prvi motor necete se bas naradovati,  a ako ste iskusni, onda nikako. Sta znam, Honda je.....legendaran je........ ali nista od toga se ne dozivljava dok ga vozite. Sve ide ko podmazano, moze se saviti u krivini, moze se odlicno zakociti, tesko ce izdati, ali kao da ga nisam ni imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja