Jump to content

Moto Zajednica

FZ6 / FZ6 Fazer 2004 i noviji

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha FZ6 / FZ6 Fazer  2004 i noviji

 

TQyog_fz6fazer04ww9.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Podgorica

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4mjeseca - 6000km

 

 

3. Sta mi se dopada:

dobar za pocetnike bez obzira na kubikazu. 6tom brzinom mozete ici i 55 i 230km/h. pruza dovoljno i iskusnijim vozacima.

relativno udoban. dobar u krivinama.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zvuk. prosto iritira neimanje zvuka pri nizim obrtajima do 7-8000

 

5. Moj utisak:

super motor za gradsku i medjugradsku voznju, pouzdan. nije bas putne koncepcije, ekonomican i lijep.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

12 meseci i 20000 km

 

 

3. Sta mi se dopada:

dobar motor, ostar, jak i brz. pouzdan

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

za takav motor mozda bi bilo dobro da moze i pri manjim obrtajima da koristi 98 konja a ne na 10000 obrtajima

 

5. Moj utisak:

odlican motor za grad, mali potrosac, sa dobrom i kvalitetnom gumom moze lepo da ulazi u krivine kada krenete na put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

2 godine.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Udoban, ne bole leđa kao na R-ovima, višenamenski, mali potrošač, lepo leži u krivinama, odlično koči (imam ABS verziju).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Prednja viljuška i više obrtnog momenta na nižim i srednjim obrtajima. Ovo drugo je poboljšano na modelu S2, kakav ja imam, ali bi moglo biti još bolje.

 

5. Moj utisak:

 

Ja sam prezadovoljan, vozio sam ga i po 600-700 km dnevno i nisam imao nikakve probleme, sluša besprekorno. Ako vam je dosadilo grbljenje na R-u, ovo je pravi izbor jer ide skoro kao R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2005 - FZ6

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

12 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno pouzdan i udoban za duže vožnje. Ekonomican ako se drzi do nekih 7.000 obrtaja. Lak za vožnju.

Update 08.2010 : Na putovanju kroz ravnicu, brda, grad(1200km) trošio izuzetnih 4.6 l/100km

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zasad nemam većih zamerki.

 

5. Moj utisak:

Izuzetno pouzdan, samo redovni servisi su rađeni bez ijednog kvara(ako ne računamo kontakt za svetlo za tablicu) i to je ono što mi je najbitnije!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4-ta sezona

 

3. Sta mi se dopada:

sve,od elasticnog motora,kojeg sam naterao na potrosnju od 4 litre,preko polozaja sedenja,pa do pouzdanosti kocnica(za ovaj motor vise nego dobre).

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

po meni,koliko sam ga platio,nista ne moze biti bolje...

 

5. Moj utisak:odlican motor za pocetnike na vecim kubikazama(ja),iako ima 98 konja,lagano se vozi,i ne trazi gasa,s obzirom da se iz

izduva ne cuje nista...odlican odnos cena/kvalitet.osim servisa i guma,nikakvih intervencija nisam imao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

1. Godiste motocikla:2008.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:2 god.

 

 

3. Sta mi se dopada:zadnja guma 180, ABS, malo trosi ako je to nekome bitno. Sedis kao na konju, izgledas kao debil na njemu ako si malo vishi rastom, ja sam 190 i bio sam smesan na njemu ali se lepo sedi.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:vise snage, oklop, lezanje, kocenje, zvuk..

 

 

5. Moj utisak: sranje, moj je bio S2 sa ABS-om, taj motor nije ni r, ni naked, znaci nesto izmedju. Ne moze da se vozi kao r, ja probao pa mi se smucio, radi kao fen, mora izduv bilo kakav da se stavi. to mi je bio prvi motor i pre nego sto sam ga kupio ja sam citao ove forume i zakljucak je da svi lazu! Motor je toliko glup da ne moze brzo da se vozi ispod 10000rpm i tek tad mozes da ga cujes, mislim na masinu, zvuk je odvratan. Vikendom sam odlazio sa njim na voznje van grada i utisak je da je sesta brzina na magistralnim putevima neupotrebljiva, motor je bio moj potpuni promasaj. Sve ovo sto sam napisao je moje licno misljenje i ne mora da znaci da sam u pravu.

  • Haha 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 2005

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:U par navrata po 100ak km.

 

 

3. Sta mi se dopada: Izgled zadnjeg dela, vozio sam fazera ali mi se od napred vise svidja naked.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:Navescu pod brojem 5

 

 

5. Moj utisak: Ne znam dali su takvi svi ili samo ovaj sto sam ja vozio. Koliko znam sa motora nije padano pa predpostavljam da su svi takvi. Prednja viljuska - tu nesto nije u redu. Motor je izuzetno tezak na volanu i imam utisak kao da prednja guma nikad nije dovoljno naduvana. Kako se malo nagnem u krivinu volan pocinje sam da se okrece pa ga stalno guram od sebe. Menjac - tu takodje nesto nije u redu. Po meni su odnosi brzina nit za grad nit za put. Motor - tek ovde nesto nije u redu. Do 5 - 6 hiljada obrtaja nema snage uopste, tek posle povuce ali tada motor pocinje da vristi bez razloga. Ne znam ko ovakav motor vozi izmedju 10 i 12 hiljada obrtaja. Zvuk je totalno glup sa fabrickim izduvom. E da. Potrosnja, na motoru koji sam ja vozio, nenormalno velika nisam merio ali mi je za par dana izvukao 4-5 hiljada dinara. Osećaj brzine - veći nego što je stvarna brzina. Sta znam, mozda nesto nije u redu sa ovim sto sam ja vozio ali meni je on totalno bezveze.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]2008

 

 

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]vozim ga od aprila ove godine, i presao sam oko 3000 km

 

 

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]nevjerovatno lagan za voznju, i nemam utisak da je tezak 200kg..

 

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]malo visocije sjediste , makar 2cm

 

 

[b]5. Moj utisak:[/b]odlicne kocnice, ubrzanje je veoma dobro, lako se obara u krivinama ,ne zamara kod duzih voznji....Potrosnja je kod mog motora vise nego dobra , 5l na 100 km , a ako ga vozim konstantno iznad 4000 obrtaja , onda zna malo vise potrositi, ali ipak je to ispod 6l. Moram reci i to da je motor koji sam kupio kao nov, i da je savrseno ocuvan, pa je to mozda i razlog male potrosnje i odlicne ciklistike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd - B.J.
  • Motocikl: Triumph Street Triple

1. Godiste motocikla koji ste vozili: fz6 n s2 2009

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:3 godine , 12.000 km

 

 

3. Sta mi se dopada: dobar odnos cene kvaliteta, lakoca voznje

 

 

4. Sta je moglo biti bolje: zvuk

 

 

5. Moj utisak: Videh temu pa reko da se upisem. Ja sam ovaj motor kupio nov i dalje ga vozim. Svi utisci su veoma pozitivni. Ovo je po meni lep sklad jednog lepog gradskog motora sa nekim sportskim notama spakovan u dobar odnos cene i kvaliteta. Za pare koje sam dao za njega super masina sa super performansama. Polozaj tela, udobnost, kocnice sve je stvarno dobro. Na nizim obrtajima veoma pitom a opet ako vam je do adrenalina samo mu probudite drugo lice sa velikim obrtajima i dobijate drugi motor. Naravno podestio bi da ovo nije race masina pa bi i poredjenje sa takvim motorima bilo besmisleno. Potrosnja direktno zavisi od nacina na koj ga vozite meni se krece izmedju 6.2 i 6.7 i to nije ekonomicna gradksa voznja bar ga ja tako ne vozim. Ono sto bih mozda zamerio jeste zvuk motora koji je na niskim obrtajima dosta tanak. Gotovo da se ne cuje. Zvuk se tek javlja na visokim obrtajima preko 10k... Sve u svemu toplo ga preporucujem svima ja se nisam pokajao ni jedog trenutka sto sam ga uzeo ako nekog bude zanimalo jos nesto moze slobodno da pita pozdrav svima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

1 Godište mog motora 2008

 

2 Vreme koje sam proveo na motoru je oko 17 mjeseci i predjenih 18000 km

 

3 Dopada mi se što je lak za upravljanje pogotovo po krivinama iz moga iskustva to je smiješno koliko se moze spustati, kočnice su mu ok

 

 

4 Zvuk bi mogao biti puno bolji

 

5 Moj utisak je da je motor prava kombinacija, mozeš ga voziti i turistički a kada zeliš malo oštriju voznju dava ti i to uzivanje, i lijepo se ponasa i na malo većim brzinama,

toliko od mene ako bih ga mijenjao kupio bih fz1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

post-16526-0-38547300-1310334800_thumb.jpgpost-16526-0-38547300-1310334800_thumb.jpg 1 Godište mog motora 2008

 

2 Vreme koje sam proveo na motoru je oko 17 mjeseci i predjenih 18000 km

 

3 Dopada mi se što je lak za upravljanje pogotovo po krivinama iz moga iskustva to je smiješno koliko se moze spustati, kočnice su mu ok

 

 

4 Zvuk bi mogao biti puno bolji

 

5 Moj utisak je da je motor prava kombinacija, mozeš ga voziti i turistički a kada zeliš malo oštriju voznju dava ti i to uzivanje, i lijepo se ponasa i na malo većim brzinama,

toliko od mene ako bih ga mijenjao kupio bih fz1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008. FZ6 Fazer S2, kupio ga krajem 2010. polovnog sa 11.000km.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 sezona, oko 6000km, voznja uglavnom van grada.

 

3. Sta mi se dopada:

Lagan, upravljiv motor, dobre kocnice (+ABS), udoban za duza putovanja, lagan za po gradu

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zvuk, snaga na nizim i srednjim obrtajima, nedostaje podesavanje vesanja, premali fabricki vizir.

 

5. Moj utisak:

Prva stvar koju je bitno naglasiti kod ovog motora je ta da ako neko ocekuje R-a od ovog motora neka ga zaobidje. Ja sam trazio motor dovoljno udoban za putovanja, a opet sa dovoljno snage da moze opusteno i bez naprezanja da drzi 120 - 160, i dobio sam BAS ono sto sam zeleo. Posebno bih pohvalio kocnice koje odlicno rade posao, a i ABS je odlicna stvar, iako ga je cak i u ostrijoj voznji na otvorenom tesko aktivirati (ne mesa se previse kod laganih proklizavanja). Motor je ekonomican - ukoliko ga vozite do 120 - 130, potrosnja ce biti oko 5 litara. Na oko 100 trosi 4.3 litra, sto sam ujedno i najmanje zabelezio. Naravno sa obrtajima raste i potrosnja do nekih 9 litara koliko sam uspeo da postignem na otvorenom putu, i to s konstantnom voznjom 180 - 220. Sediste je udobno, ne trne zadnjica, ali je fabricki vizir previse mali, tako da je moja preporuka zameniti ga nekim touring screenom. Vesanje je za moj ukus malo premekano, i veliki je minus sto se ne moze podesavati. Motor je pogodan i za pocetnike jer je ispod 8000rpm relativno pitom, i prasta greske, dok preko 8000rpm pocinje da oslobadja svojih 100KS, pa vas moze zadovoljiti na neki duzi vremenski period, naravno, ukoliko niste trkac. Motor je previse tih za moj ukus, i preporucio bih zamenu auspuha nekim otvorenim izduvom (leo vince), za potpuni uzitak u voznji. U svakom slucaju, jedan od best-buy motora na moto trzistu, jer za ulozeno se dobija puno. Preporuka.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1000ds, Honda VTR1000f na prodaju

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006. FZ6s Fazer

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

12 meseci, predjenih oko 10000km+

 

3. Sta mi se dopada:

Veoma atraktivan, pouzdan, dobar kompromis izmedju R-a i F-a, polozaj u toku voznje, udobnost odlicna a za duze ture solidna, odlicno povlaci preko 8000 obrtaja a do tada je veoma miran i lagan za upravljanje sto je i plus i minus. Fantastican zvuk sa otvorenim topovima. Menjac je vrlo precizan i kvalitetan doduse malo bucniji sto je tipicno za Yamahu. Kocnice su dobre, mada kod novijih modela su jos bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kriva obrtnog momenta je takva da je 70% snage dostupno tek u visim rezimima, dakle preko 8000rpm. Natovaren, dvoje na njemu, tada se to oseti najvise sto je i logicno. Opet, to je klasa 600ccm, i motor je redni 4-cilindra, prema tome ne moze se ocekivati nemoguce u takvim rezimima voznje, tako da je pitanje da li je ovo minus... Sediste je dosta udobno ali ne toliko za duze relacije.. Opet ovo nije klasican touring motor. Prednja viljuska prilicno mekana, bez mogucnosti stelovanja.

 

5. Moj utisak:

 

Izuzetan motor u skladu sa cenom za koju se prodaje. Mislim da je definitvno pobednik u toj klasi. Nije R nije ni F, nesto je izmedju i kao takav odgovara gomili vozaca. Svestran je. I na malo losijim putevima (naravno ne offroad) je ok jer mu je prednje ogibljenje dosta mekano. To je opet minus u nekoj sportskijoj voznji. Potrosnja mu je idealna, doduse na otvorenom putu, natovaren, preko 160 srce ko lud, a sve iznad 180 je preterana potrosnja, sto se opet ocekuje za tu klasu. Na 100-120 trosi ko`upaljac. Zastita od vetra je dosta dobra sa dodatnim vizirom, zvuk motora je fantastican sa otvorenim topovima, a sa fabrickim se cuje kao fen. Lagan je za upravljanje i oprasta greske, pitom jedan motor koji opet kad se potegne pokaze svoje sportsko lice i to sasvim solidno. Jedini razlog zbog kojeg sam ga promenio je upravo taj nedostatak obrtnog momenta na nizim obrtajima, i sebi sam uzeo V2 1000ccm tako da je to resilo taj problem. U istoriji proizvodnje fz6 yamaha je menjala mapiranje ubrizgavanja, u cilju da pojaca obrtni moment u nizim i srednjim obrtajima, ne bez uspeha, ali nista spektakularno, Ponavljam, ovo je 600ccm 4 cilindra u liniji, a ne v2 od 1000ccm pa je to sasvim za ocekivati. Motor svaki put izmami osmeh na lice, sto zbog onih 8000`+ sto zbog zvuka iz auspuha.

Svakom bih ga preporucio od srca.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

 

2005 fazer

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

par 100 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

nista

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

mnogo toga

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

meni ovaj motor uopste nije legao. Slaba ciklistika, nesiguran prednji kraj, mekan ovjes, do 7000 obrtaja ga mozes pjeske prestic a poslije radi kao usisivac ma katastrofa...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

 

2005 fazer

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

par 100 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

nista

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

mnogo toga

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

meni ovaj motor uopste nije legao. Slaba ciklistika, nesiguran prednji kraj, mekan ovjes, do 7000 obrtaja ga mozes pjeske prestic a poslije radi kao usisivac ma katastrofa...

 

Vidi se,imao si bogato iskustvo s njim :lol:

 

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Nisam imao bogato iskustvo sa njim ali za to je sam motor kriv. Jer kad poslije 200-300km nemas zelju vise da vozis taj motor onda to nesto govori. Mogo sam ga voziti i vise ali jednostavno nisam htio. Kao sto sam napisao meni jednostavno nije lego.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2005

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godinu dana / 17000km

 

3. Sta mi se dopada:

za moj ukus jak motor, dovoljno ekonomican i pouzdan. Tih auspuh i adekvatna mekoca suspenzija za moj ukus.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

vizir je prenizak, tvrdo kvacilo

 

5. Moj utisak:

Odlican i svestran motor koji dosta pruza za ulozeni novac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

Yamaha FZ6S FAZER ABS 2006.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

1.5 sezona.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Kočnice, agregat (98ks), odlično fabričko svetlo, upravljivost, rastegljivost, udobnost, niska potrošnja, tih rad (ovo je po mom ukusu), 7 nivoa podešavanja zadnjeg amortizera.

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Stepeni prenosa - motor se neće ugasiti ako neko vozi u višem stepenu prenosa, a dozvoli da obrtaji padnu čak i ispod 2.000. To je odlično za početnike, međutim iskusnije vozače može zamarati stalno menjanje brzina kada je preticanje u pitanju. Jednostavno, neophodno je prebaciti u nižu brzinu svaki put kada vam je potrebno malo više snage u višem stepenu prenosa. Moguće je samo odvrnuti gas bez menjanja stepena prenosa, ali je u tom slučaju potrebno do 2 sekunde da motor isporuči željenu količinu snage.

 

Nepodesiva prednja viljuška što je loše jedino ako planirate da vozite ovaj motor kao da je R u pitanju.

5. Moj utisak:

 

 

Motor brzo poteže, ima zavidno ubrzanje za jednu 600-ku, budući da nije R, već pravo F motorče. Za kraće rute savršen, za duže zavisi od onoga što vozač od motora želi.

 

Vožnja u gradu:

 

Jako upravljiv, odličan za provlačenje (ko voli), više nego dovoljno ubrzanja da pobegnete od branika automobila iza sebe i da preteknete koga god hoćete. Verzija sa ABS-om ima odlične kočnice, ali pri naglom kočenju prednja viljuška zna da pravi probleme onima koji na nju nisu naviknuti. Mekša je, kako bi se povećala udobnost, a nažalost, nema mogućnost podešavanja.

 

Vožnja van grada:

 

Za udobnost dobija čistu desetku! 0takoje.gif

 

Autoput - zaštita od vetra nije najbolja, pa na brzinama preko 150 km/h vetar zna da nervira. Rešenje, povišen vizir i milina... Zna da srkne malo više, kad se gazi, ali to je normalno. 1moto3.gif

 

Magistralni putevi - Pouzdan motor, nijedan kvar nisam imao kud god da sam išao. Mogu biti zamarajući stepeni prenosa 5-6, pogotovo pri preticanju kada je na putu gužva. Odlično leži u krivini i jako je zabavno voziti ga - uvek mi izmami osmeh.

 

Savršen za kraće relacije i vožnju po gradu. Fazer vas neće izneveriti ni ako odlučite da pređete granicu od 8.000 obrtaja i čujete svih 98 konja kako urlaju. Neće vas ništa boleti posle izvezenih 600 km u cugu, to garantujem. Veoma pouzdan motor koji traži jedino redovno održavanje i naravno benzin.

post-13024-0-83715000-1384394474_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha fz 600 s fazer

1.Fazer koji ja trenutno vozim je 2006 godište

2.Prešao sam s njim 1500km

3. Upravljivost, položaj sedenja, kočnice,potrošnja,ubrzanje,nije bučan

4.Nizak vizir i previše mekan na prednjim vilama

5.Sasvim dobar motor za grad a i za duža putovanja, meni je legao i sasvim sam zadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
FZ6 (N), 2005.

2. Vreme provedeno na motorciklu:
3,5 godine, oko 20.000km

3. Sta mi se dopada:
SVE! Najbolji motor u klasi, od kocenja do ubrzavanja i udobnosti!
Oni koji kazu da "ne ide dobro" nisu vozili Horneta ili bilo koji drugi naked u klasi do 700 kubika!

Potrosnja mu je smesna, rekord mi je 3,8 litara otvoren put i to sa Yoshimura izduvima, znaci  sa fabrickim auspuhom bi bilo i manje.

4. Sta je moglo biti bolje:
Sve savrseno sluzi SVRSI jednog naked motora.
Eventualno mana je sto je taj lepi auspuh nazad ispod sica dupli pa je duplo skuplje ugraditi protocne auspuhe jer moras kupiti dva, a ne jedan.

5. Moj utisak:

Prezadovoljan sam motorom, sluzio me odlicno, od ulaganja nista sem redovnog servisa nisam imao.

1 na 1 je pobedjivao sve naked motore do 700 kubika na ubrzanju ili na povlacenju iz 4, 5 ili 6 brzine... Honda Hornet 600, Suzuki Bandit 650, Yamaha XJ6...

Motor je jako udoban i lepo se vozi, u gradu je kao biciklo.

Zvuk mu jeste slab isto koliko i drugim motorima od 600 kubika...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S
On 26.11.2008. at 12:02, Evil_Zo je napisao:

1. Godiste motocikla koji ste vozili:2006 2. Vrijeme provedeno na motorciklu:2 meseca i oko 2000km Sta mi se dopada: Upravljivost, ležanje u krivinama,udobnost,pouzdanost,na autoputu se velike brzine ne osecaju (kad se legne napred),zvuk (leo vince sbk) kočnice,izgled (podseća na r6 napred),dosta prostora za suvozača 4. Sta je moglo biti bolje: Zaštita od vetra na većim brzinama pogotovo kad je autoput u pitanju, potrošnja bi mogla biti bolja pogotovo na autoputu i gradu,preosetljivost na rupe i neravnine,štucanje gasa odnosno cimanje na dodavanju i oduzimanju gasa u nižim brzinama 5. Moj utisak: Odličan i upravljiv motor koji dolazi do izražaja van grada na dužim relacijama 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
1. Godište motocikla koji ste vozili:
2004

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Jedna sezona, oko 7000km

3. Šta mi se dopada:
-Mašina poreklom iz proverene R6 jurilice, blago udavljena.
-Elektronsko ubrizgavanje.
-Lak ko pero, vrlo okretan, povozan.
-Dobar i udoban položaj sedenja.
-Suvozački rukohvati su zgodno pozicionirani.
-Solidna zaštita od vetra.
-Dobre kočnice.
-Ima centralni nogar, vrlo korisna stvar.
-Kontrolna tabla ima pegršt informacija, pored standardnog ima:
 časovnik, nivo goriva(precizan), temperaturu...  
-Uljni filter mu je sa strane, zgodno,
 mali servis se uradi očas posla bez skidanja plastika.
-Ogibljenje su baš uboli, nije tvrd/nije mek, taman, može
 da se cepa krivinari, a može i da se krstari laganica.
-Solidno pregledni retrovizori.
-Motor ima vrlo miran rad, jedva da ima vibracija.

4. Šta je moglo biti bolje:
-Prtljažnik pod sedištem je izuzetno mali.
-Auspusi pod sedištem lepo izgledaju, ne smetaju suvozaču i prtljagu, ali 
 time je iskomplikovana montaža i demontaža samog auspuha i nosača kofera.
-Kontrolna tabla, iako je puna informacija, sem brzine sve ostalo je 
 nepregledno, bez veze nabacano na displej.
-Prednje kočnice iako uopste nisu loše, lošije su nego na starijem
 FZS600('98-03) modelu koji je imao četvoroklipne monoblok čeljusti.
-Rezervoar je mali i neravnog dizajna i veća tank torba ne leži lepo na njemu.
-FZ6 je vrlo visoko turažna mašina i mrtvac je ispod 7-8000 obrtaja,
 fali mu malo obrtnog momenta, to zna nekad da smori, da ima 750ccm,
 bilo bi taman.

5. Moj utisak:

     -Sve u svemu odličan motorić, nije savršen (A koji jeste?) ali daje mnogo za te pare.

 

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja