Jump to content

Moto Zajednica

SV650 / SV650S 2003 i noviji

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Suzuki SV650 / SV650S 2003 i noviji

 

Suzuki-SV650-2003.jpg

 

SV650S_Copper_RHF_700p.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

1. Suzuki SV650S 2003

 

2. Blizu 2000km

 

3. Solidan polozaj vozaca, dobar odziv na rucicu gasa u malim obrtajima, mala potrosnja.

 

4.nema zamerki, mada mislim da je suvozac malo vise izdignut i samim tim izlozen jacim udarima vetra

 

5.Jako okretan i udoban motocikl za svoju klasu, nisam imao prilike da ga vozim na neke duge ture ali mislim da cemo to u narednom periodu resiti.svidja mi se celokupan dizajn motora (ram, prednja maska, farovi,stop svetla, obrtometar i kilometar sat) jedan kompaktan i pouzdan motor.

post-1113-12879027904592_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

K6

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupio sam ga novog u Jan 2007 i do sad sam presao 15-ak tisuca

 

3. Sta mi se dopada:

Sve mi se dopada, zato sam ga i kupio. U gradu se provlacim ko sa skutreom, koristio sam ga i na stazi dok nisam presao na gixera - na hungaroringu je malo spor ali na kracim stazama je divota. Za kraca putovanja je idealan, na autoputu je smaranje preko 140 (na cajgeru - realnih 130).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednje vesanje i kocnica ako si tezi od 60 kila a ja jesam, stoga sam promenio opruge i dodao ventil za podesavanje kompresije (race tech). Promenio sam i kociona creva a spremam se da stavim gsxr600 k1,2,3 kociona klesta. Za ovu operaciju je neophodno da se kupi adapter na koji se sama klesta postave (ako nekog zanima mogu da kazem gde sam to kupio). Diskovi mogu da ostanu isti. Da ne zaboravim prednja guma koju stavljaju fabricki je golo g. treba je zameniti cim prije. Ja sam stavio Pirelli  Diablo zato sto mi je diler u Budimpesti drugar pa sam dobio popust. U racing skoli na Hungaroringu koriste Metzeler na sv650 koji koriste kao instruktorsko vozilo. Sve je ovo za obicnu civilnu upotrebu (sem prednje gume) apsolutno nepotrebno ali ako hocete malo brze...

 

5. Moj utisak:

Nisam imao nikakvih kvarova niti problema bez obzira na dva pada na stazi koje je preziveo sa minornim posledicama. Mislim da cu da ga zadrzim dok ne postane old tajmer. Zaboravio sam da kazem da sam skinuo ogromni lonac (pre bojler) i stavio mali i glasan koje pravi jedan tip u bl. Budimpeste zove se Finster

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

1. Godiste motocikla :

2003. Novi tip.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Od 2007.

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican odziv na gasu, puno obrtnog momenta na svim obrtajima, cvrst ram, biker friendly (prasta dosta gresaka), mala potrosnja, atraktivan izgled i pored toliko godina (ovo je subjektivan stav), lak za voznju kroz grad.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednja kocnica, prednje vile, polozaj u voznji.

 

5. Moj utisak:

Prednja kocnica je prosecna. Kad se ostrije potera oseti se da bi dobro dosla neka kvalitetnija aftermarket opcija (nisam gadljiv na Brembo). Vec pomenuto nepostojanje stelovanja prednje viljuske. Meni ponekad smeta cudan polozaj vozaca. Kao da konstruktori nisu mogli da se opredele za stil sedenja pa su uzeli od svega pomalo. Ovo vazi za "s" varijantu. Kod nakeda je nesto bolji utisak. Po ovom sto sam napisao izgleda kao da ima puno nedostataka. Ako bi se ispravili dobio bi se savrsen motocikl, barem za moje potrebe.

Bez kvarova i padova.

Kad pomislim da bi mozda kupio neki drugi motor i uporedim ga sa svojim samo nabacim osmeh i odustanem od daljeg razmisljanja. Veoma, veoma sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT660R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

SV 650s 2005.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Malo preko godinu dana i oko 13000 predjenih kilometara

 

3. Sta mi se dopada:

Neverovatno lak za voznju, izuzetno upravljiv, veliki raspon snage, dobar obrtni moment, odlicna reakcija pri niskom broju obrtaja, iznenadjujuce dobra zastita od vetra za poluoklop, kvarova nije bilo osim zamene akumulatora i redovnih servisa.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Relativno mekana prednja kocnica, neudoban za suvozaca.

 

5. Moj utisak:

Izuzetan motor koji me je bas prijatno iznenadio. Odlican za sportsku voznju i idealan za ucenje, ima taman dovoljno snage da bi mogao da se provoza po stazi ali ipak prasta greske. Za ozbiljniju voznju po stazi kocnica bi morala biti malo tvrdja i trebalo bi prepakovati viljuske sa gsxr-a ali u mom slucaju je to bilo potpuno nepotrebno uzevsi u obzir moj stil voznje. Meni je savrseno odgovarao za duze ture zbog malo nizeg volana od uobicajenih tourera pa je moguce prebacivati opterecenje sa ledja na ruke i obrnuto. Malo neudoban za suvozaca mada je devojka izdrzala 650km u danu ali ne bez posledica. :) Lepa stvar za otvoren put je sto nije potrebno obarati motor u nize brzine pri preticanju, 2 cilindra stvaraju takozvani "automatik" :) efekat tako da je motor uglavnom u 6. a samo ponekad u 5. ako je bas potrebno brzo preteci. U svakom slucaju velika pohvala za model od koga nisam ocekivao mnogo! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Suzuki SV 650n 2008 god. kupljen sa 17.000 km od prvog vlasnika, motor u savrsenom stanju.

Nikad padao, redovni servizi i sve na svom mestu.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

kupljen 30.maja 2012 i do sada sam presao 3000km (uskoro planiram jos 1000-1200 km)

 

3. Sta mi se dopada:

Lepe cice na njemu mi se najvise dopadaju.:lol:

skoro sve na njemu mi se dopada, ostar na gasu, udoban za voznju, lep na oko i mala potrosnja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zadnja kocnica, malo siri volan i lepsi far.

 

5. Moj utisak:

Ovo mi je prvi motor vece kubikaze i iskreno receno ja sam prezadovoljan.

Lako se vozi i lepo upravlja, sto je za pocetnika/e veoma vazno.

Ne moze da poleti, ali snage ima dovoljno da zadovolji i iskusnije vozace.

Jedino sto planiram na njemu da menjam jeste izduv (sulundar) koji je ogroman i ne lici mu bas nikako.

 

 

Sve u svemu extra motor koji bi ponovo kupio, i sa kojim planiram jos dosta kilometara da predjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

jedna sezona

 

3. Sta mi se dopada:

 

odlican motoric za krace relacije, povoljna cena, mala potrosnja

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

uzimajuci u obzir cenu motora ja nisam pronasao ozbiljnije zamerke

 

5. Moj utisak:

 

odlican odnos ulozeno - dobijeno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav kolege.
Vozim staru generaciju već 5 godina, vidim da su misljenja o novoj skoro ista.
Ako autoru ne smeta (ako smeta neka obriše post, nije problem) voleo bih da čujem poređenje novog i starog. Ako je iko posedavo neko vreme jednog pa drugog. Voleo bih da svog zamenim za novijeg ali se lomim i oko modela i oko zapremine.
Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

N varijanta, 2006. godiste.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupljen 2020-te u septembru, od tada presao nekih 6000km.

 

3. Sta mi se dopada:

Izgled, cena, zvuk, snaga.. sve! N varijantu sam trazio duze, god-dve sam pratio oglase. Restilizovan sa crnim ramom, izgleda i mladje nego sto jeste. Odziv gasa odlican, cak i u nizim obrtajima, izuzetno upravljiv motor i zabavan za voznju. 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednja kocnica, vila takodje.

 

5. Moj utisak:

Za ulozene novce se dosta dobije, odnos cene i kvaliteta je vrh po meni. Jako startan, upravljiv i zabavan motor, pri vecim brzinama gubi malo snagu, ali meni to i odgovara jer ne zelim da ga teram brze od zivota. Jos sa dobrim izduvom, cuje se prelepo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja