Jump to content

Moto Zajednica

SV650 / SV650S 1999-2002

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Suzuki SV650 / SV650S 1999-2002

 

Suzuki_SV650N_2003_stpz.jpg

 

QJS3c_suzukisv650s1999lh6.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2000.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Dosta kilometara u raznim uslovima na Stefanovoj naked varijanti.

 

3. Sta mi se dopada:

Mala masa, kompaktnost, zivahan agregat u svim obrtajima, pogotovu nizim, mala potrosnja, jako lagan i zabavan za voznju, sto na cesti, sto na putu, sto na stazi. Sjajan odnos ulozeno-dobijeno

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Iako solidne, kocnice bi mogle biti bolje. Za neke ozbiljnije poduhvate, prednje osljanje je premekano, inace je dobro. Od dvije suvozacice sam dobio komentar da ima je pozadi nekako udobnije na R6 nego na ovm motoru, i sam sam se vozio pozadi, jeste malko cudan polozaj. I samo jos jedna stvar meni licno smeta na naked varijanti, volio bih da je korman siri i ravniji ili da je skroz hebl kao kod S varijante, ovako ni tamo ni vamo, za moju visinu nekako nezgodno za zglobove.

 

5. Moj utisak:

SJAJAN MOTORCIKL, vrijedi svaki cent i preporucujem ga svakome ko zeli da bude brz u dugim krivinama kao R, a u onim kratkim skoro kao neki SM. Odlican!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Ovaj koji je u mom vlasnistvu je 2000-to godiste.Vozio sam i staru S varijantu,kao i novu S,mislim da je K7

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Ovo je vec treca sezona na SV-u.Presao sam oko 15 hiljada kilometara..osim sto ga koristim svakodnevno po gradu,bilo je i dosta duzih voznji,kao i voznji po stazi

 

3. Sta mi se dopada:

Veoma upotrebljiv motor..i veoma zabavan.Evo vec trecu godinu ga vozim i jos uvek mi ne silazi osmeh sa lica.Ako treba da izdvojim par,po meni,najvecih kvaliteta,onda bi to bili okretnost,odlican agregat,pouzdanost,cena i jedan veoma subjektivan...izgled.

Moram da ispravim Lazu za potrosnju,zbunio se..pre ce to biti jedna od mana ;).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Vec sam par puta napominjao mane SV-a.Po meni to su:prednja viljuska,koja bi mogla biti tvrdja(generalno,nije ni ona toliko losa,ali mislim da ne prati ostatak motora),kocnice(opet,nisu lose,ali bi mogle biti malo ostrije),zastita od vetra(fabricki na N je nikakva,uz pomoc aftermarket vetrobrana malo bolja),nedostatak pokazivaca temperature rashladne tecnosti i jos par gluposti koje ne moraju biti mane,samo mene nerviraju.

 

5. Moj utisak:

Kad se sve sabere,moram reci da sam SV-om prezadovoljan..retko kad dobijem vise od ocekivanog,a sada je upravo to slucaj.Uzeo sam ga za sezonu-dve,ali sada mi je stvarno tesko da pronadjem motor koji ce tako dobro da ispunjava sve moje potrebe..da bude brz i okretan po gradu,da mogu da natrpam razne gluposti u kofer od 52 litra,da mogu bez problema da odem do Crne Gore sa njim,a da pritom uzivamo i devojka i ja ceo put(u planu je i obilazak Italije),i sto mi je veoma vazno,mogu sa njim da odem ne stazu i da se zabavljam.Opet kazem,postoje motori koji su bolji u svim ovim segmentima,ali retko koji moze da objedini sve ovo sto meni treba.Svima sto razmisljaju o kupovini ovog motora,od mene topla preporuka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Vozim naked-a, 2001. godiste.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kod mene je od avgusta 2007. godine, sa njim sam presao oko 6000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

Jedan od razloga zasto sam bas i izabrao sv-a je njegova tezina, tek nesto preko 160 kg suve tezine omogucava izuzetnu upravljivost, osecaj dominacije nad motociklom kao i lako manevrisanje pri malim brzinama i gradskim guzvama, kao veliki plus tu je i V masina koja isporucuje obilje snage vec od 3500 obrtaja i manje vise linearno oslobadja ostatak konja sve do nekih 10000 obrtaja, sto se u praksi pokazalo kao idealno resenje i za grad i za duza putovanja. Potrosnja na otvorenom (bajk trenutno ima 19000km na satu i u odlicnom je stanju) iznosi magicnih 4,2 l/100km, po gradu se ne popne nikada iznad 6l/100km, sto je po meni ogroman plus. Zvuk masine je fenomenalan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Definitivno je veliki minus izostavljanje bilo kakvog podesavanja prednje viljuske, prednji kraj mnogo lakse "tone" od zadnjeg, gusce ulje verujem da bi donekle resilo ovaj problem. Drugi "minus" po meni je izostavljanje skale za temperaturu motora (prisutna je jedino lampica koja se pali ukoliko dodje do pregrevanja).

 

5. Moj utisak:

Za pare koje kosta ispunjava i vise od ocekivanja, jednostavno bajk za svaki dan i svaku priliku, definitivno best-buy u svojoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije po pitanjima, preneseni tekst koji potpuno opisuje ovaj V2 agregat!!

 

Mali SV dokazuje da srednja klasa ne mora nužno da znači i prosečnost. U model je ugrađen kompaktni, moderni V-motor sa uglom između cilindara od 90 stepeni, koji je nasuprot velikom bratu u TL-u oduševio konsekventnim rešenjima detalja. Njegova radilica pogoni oba bregasta vratila u glavi motora po cilindru, bez međuzupčanika preko pogonskog lanca razvodnog vratila. Međuvratila i zupčanici otpadaju, to donosi uštedu u širini konstrukcije i u težini. I visinski razmeštena prenosna vratila u vertikalno podeljenom kućištu motora i na različitoj visini smeštena bregasta vratila koja upravljaju usisnim i izduvnim ventilima takođe doprinose kompaktnosti konstrukcije. Agregat koji razvija 71 KS je nagnut za 15° od vertikale prema napred. Ram je oko motora postavljen gotovo idealno, pa je skoro dovedena do savršenstva raspodela težine između prednjeg i zadnjeg točka.

 

Suzuki SV 650 se na uporednom testu 1999. godine sa mnogo jačim agregatima pokazao veoma dobro. I pored nedostajuće snage i zapremine mali Suzuki se junački držao uz takve gromade kakav je Kawasaki ZRX 1100. Yamahu YZF 600 R Thundercat, renomirani motocikl među klasom četvorocilindraša sa 600 kubika, V2 je jednostavno sklonio u stranu svojim nedostižnim, silovitim potezanjem iz najnižih obrtaja i predivnim Twin zvukom.

 

Vučna sila kombinovana sa nezadrživom težnjom za sve višim obrtajima, kao i upravljivost gotovo bez konkurencije, odlikuje jedan Suzuki SV i danas. Suzuki bi da se na taj uspeh nadoveže kompletno prerađenom verzijom za 2003. godinu. Japanci su shvatili poruku vremena i SV opremaju sa elektronskim ubrizgavanjem goriva u usisni kanal i sa katalizatorom. Elektronskim ubrizgavanjem se bez sumnje popravlja dosadašnji pomalo trom odziv na gas, uslovljen karburatorima konstantnog pritiska. Takođe, i kriva obrtnog momenta je povoljnija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A potrosnja se krece od 4L (otvoreno 100-120 kmh) pa do 6.5L na stazi kao sto je ADA HUJA!

Znaci neki realni prosek 5.5L sto je OK!!!!

post-145-12879069056312_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001.-N verzija

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

oko 2500 km do sada

 

3. Sta mi se dopada:

odlican obrtni momenat, ubrzanje, odlicno poteze u 6-oj na otvorenom i olaksava obilazenje bez potrebe saltanja nize, dobar polozaj sedenja, jako je lak i okretan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

kocnice su dobre ali uz neke malo bolje plocice mogu biti odlicne. fabricki korman po meni bi trebao da je malo izdignutiji, nema skale za temperaturu motora, kao ni merac za gorivo.

 

5. Moj utisak:

za tu cenu po kojoj se nudi kod nas i preko, SV je najbolje sto se moze kupiti u klasi nejkeda tog godista. sa grad savrsen, a na otvorenom da bi se u potpunosti uzivalo mogao bi se nabaciti neki mali vizir. udoban je i moze se na duge staze voziti bez problema. nije bas za vise ljude. ja sa svojih 186-7 sam otprilike na granici toga da mi skroz ok stoji. potrosnja solidna, mada cim mu se malo zavrne gas krece da pije. ja na mom imam WP opruge u prednjoj viljusci tako da ne ''tone'' kao fabricki, tako da je voznja u krivinama sada pravo uzivanje. stavio sam mu i novi izduv posto se sa fabrickim ne cuje upste kako bi trebao-kao pravi V-twin...sad kad je proslo neko vreme mogu slobodno da kazem da mi je drago sto sam njega pazario, a ne horneta ili nesto slicno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1300S, APRILIA RSV1000R, YAMAHA R1
1. Godište motocikla koji si vozio:1999, vozio sam ga kad je bio 7 godina star.


2. Vreme provedeno na motociklu: godinu dana - oko 5000km

3. Šta mi se dopada:

Motor vrhunskih performansi a takodje odličan za početnike. Zvuk sa josimurom je izuzetan, uvek vas čuju kad prilazite iza auta. Jako glatka i komotna voznja, odlicna upravljivost u krivini i laka kontrola Preko 200 bez problema. Propinjanje je igra na njemu.

4. Šta je moglo biti bolje: Nisam imao nikakve probleme.


5. Moj utisak:
Svaka voznja je bila uzitak. Jedan od najdražih mi motora.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1300S, APRILIA RSV1000R, YAMAHA R1

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999 naked sa roll barovima, josimurom trioval topom i custom farom i vizirom.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

6 meseci, 6 hiljada km.

 

3. Sta mi se dopada:

Sve prednosti V masine, odličan obrtni momenat i snaga na malim obrtajima, lak, agilan, veoma upravljiv, opušten položaj, prelepo izgleda, odličan zvuk, lezanje u krivini... motor na kom sam naučio da vozim iako sam imao i gsxr pre njega.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Možda bi kočnice mogle biti jače pogotovo ako su dvoje na motociklu.

 

5. Moj utisak:

Odličan motocikl za učenje vožnje i za ulaz u ozbiljniju vožnju. Jedan od najboljih i najpouzdanijih nakeda!

 

Evo slika male zveri

 

image-0-02-05-9f3b18c32456f734ef1d135341196be370ce152acc04d72f9b4236ad82eb66fc-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Dobar dan, koliko god da je sada već star model, meni se Suzuki Sv650n veoma sviđa. Neverovatno mi je lep motor. 

 

Da li može savet koliko je isplativo kupiti sada takav motor, da li su preostali samo leševi ili sa tim motorima nema zime? Cene se kreću od 1.600 do 2.650e.

 

Ukoliko postoji neko na forumu, ili znate nekoga, da prodaje motor u stvarno dobrom stanju, molim da se javite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja