Jump to content

Moto Zajednica

DL650 V-Strom 2003 i noviji

Recommended Posts

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ne brini previše oko tog zvuka.Nema veze sa kilometražom,jednostavno na nekim primercima se čuje,a na nekima ne.Nacices dosta primera na netu da se ljudi žale na taj zvuk u 6-oj ali nije zabrinjavajuće i ne škodi motoru.Ne otvaraj motor i ne diraj ništa po tom pitanju,stavi sluške u uši i uživaj u vožnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ne opterecuj se i ne rasturaj motor zbog tog zvizdanja....Ukoliko postane nepodnosljivo onda cepaj na pola....

 

Ja sam izuzetno osetljiv na sve nus zvuke pri voznji ali nema sanse da otvaram motor zbog malog zvizdanja u 3.oj

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Postoji li negde snimak tog zvuka i objašnjenje zašto postoji? Ne verujem da je tako od početka, posebno što nemaju svi taj zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Proveri i prati temperaturu motora, ako nema povećane temperature onda nema ni dodatnog trenja. Pri zameni ulja proveri da nema metalnih opiljaka uz pomoć magneta, a ako nema onda što kaže Milaneze, pojačaj muziku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

manje vise sve...kakav je u voznji, kakva je zastita od vetra, potrosnja, odrzavanje, prednosti, mane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Taj model za koji se raspituješ se proizvodio u periodu 2011-2016. Nasledio je prvu generaciju koja je bila odličan i popularan motor bez nekih izraženih mana. Na ovom modelu je sve još pomalo unapredjeno i poboljšano. Ništa preterano ali se oseti da je malo ugladjeniji i rafiniraniji motor.

Agregat, kočnice, ogibljenje, sve je doradjeno za trunčicu. Imao sam i prethodni model.

 

Vozi se dosta lagano, kao brodić, samo ljuška. Mislim da je alu ram najzaslužniji za to. On nije menjan od 2004, sem zadnje viljuške kojoj je menjana dužina zbog Abs-a. 

 

Potrošnja zavisi od zavrtanja, kod mene se kreće od 4,5 - 6 magistralne vožnje, autoput od 5-7 litara. Može on da troši i 3.5 litra, uspeo sam, ali to nije vožnja. Za ovaj model fabrika deklariše 10% manju potrošnju u odnosu na prethodnika, ja nisam to primetio. Rezervoar mu je 20 litara, za 2 litra manji nego pre, možeš preći sa njim od 300 do 500 km. 

Po meni, 25 litara bi bila odlična zapremina.

 

Zaštita od vetra je dobra, fabrički vizir se podešava po visini u 3 nivoa. Imaš dosta zamenskih vizira. Ja sam stavio Givi Airflow, zadovoljan sam. To su u principu 2 vizira, jedan kliza preko drugog i tu možeš dosta podešavati visinu i tražiti sebi neki optimum.

 

Sedište je veliko i udobno, devojka kaže da je bolje nego na prethodnom modelu. Ja nisam primetio neku razliku.

Prelazili smo 1000+ kilometara dnevno, znači odlično je ;)

 

Održavanje je uobičajeno, na 6000km ide ulje i filter, filter vazduha po potrebi. Kod ovog modela dolaze standardno iridijum svećice, trebalo bi da se menjaju na 12000 km. Moj ima trenutno 27000 km i ne planiram da ih menjam još 15-ak hiljada. Ostalo je kao i za svaki drugi motor, zamena prema potrebi.

 

Odličan je za putovanja, solo ili u dvoje, veoma pouzdan, nema nekih izraženih mana. Eto, kočnice bi mogle biti bolje, pogotovo kad se voziš natovaren i sa saputnikom. Mogli su staviti bolje. ABS dolazi standardno na ovom modelu.

 

Popularan je dosta, i kod nas i preko. Ko nema ili ne želi da potroši puno novca za slične po koncepciji motore od 1000+ kubika, mali strom je odličan izbor.

Rekao bih da je to GS za one sa plićim džepom.

Ako planiraš Transalpa 600 da zameniš Stromom, mislim da ćeš biti baš zadovoljan, u svemu.

 

To bi bilo ukratko, pitaj ako te još nešto zanima.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Hvala ti puno na ovako opsirnom odgovoru. Taj novi Strom mi se mnogo svidja i voleo bih da TA jednog dana zamenim za takav neki. Cena mi je jos visoka pa cekam dane kad bude pala na neku razumnu cifru ;) Hvala jos jednom... dosta si mi pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Ostalo je kao i za svaki drugi motor, zamena prema potrebi.

Zar ne treba poštovati servisne intervale? Kako će neko znati da treba da zameni npr. ulje u štapovima, kočnicama kad to sve radi i bez redovne zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Danas svratih do Eurosumara da se malo raspitam oko paketa opreme. Paketi su jezivo skupi. Npr... stitnici za ruke su 100e!?!?!?!?! Maglenke su valjda 450e i kao, aftermarket nikako ne preporucuju da se stavljaju jer utice na elektroniku?!?!?!? Tako da, osnovna cena motora je oko 8000e, ali sa centralnim stenderom, crash barom, maglenkama i stitnicima za ruke izadje oko 9000e!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Danas svratih do Eurosumara da se malo raspitam oko paketa opreme. Paketi su jezivo skupi. Npr... stitnici za ruke su 100e!?!?!?!?! Maglenke su valjda 450e i kao, aftermarket nikako ne preporucuju da se stavljaju jer utice na elektroniku?!?!?!? Tako da, osnovna cena motora je oko 8000e, ali sa centralnim stenderom, crash barom, maglenkama i stitnicima za ruke izadje oko 9000e!!!!

Kile, ja sam odustao od sumara bas iz tog razloga, ne znaju koliko kosta, ovo mozda kosta ovoliko, onoliko, sve nesto neodredjeno. Kao da rade protiv sebe.
U horgosu je sve atila lepo objasnio, koliko sta kosta, koliko se ceka, ovo moze ono ne moze. Covek sa dve noge na zemlji, jedini koji nas je pozvao posle mesec dana od svih dilera ikada da pita kakvi su motori, jeste zadovoljni, jel treba nesto i sl. Veliki dileri padaju na takvim malim stvarima, da ne pominjem da kod ovih velikih jedva da su mi dali da sednem na motor, a probna voznja u snovima.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Takodje imam pozitivne utiske prilikom posete kod Atile potanko mi je objasnio ponudu i stanje lagera u madjarskoj sa cenama i opremom     ......secam se kroz razgovor dotakli smo se i trgovine i rekao je da nece da proda  gsxr 1000ku ljudima koji nemaju ozbiljnijeg  iskustva sa voznjom ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Da kad sam pitao za test voznju...reakcija je bila kao da sam pitao da mi poklone motor. Vrlo neozbiljno poslovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

To bi bilo reseno kada bi imao klauzulu da ces da platis stetu, ako je napravis, i obavezno osiguranje za stetu koju napravis trecim licima.

Dok toga nema, na zalost, slabo ko ce da ti dâ da uradis test voznju u Srbiji.

Za svaku test voznju, koju sam ikad uradio kod nekog prodavca, ja uvek potpisem da sam odgovoran za stetu nastalu do tog i tog iznosa i da sam odgovoran za eventualne saobracajne prekrsaje koje napravim. Ako napravim stetu, bogami cu morati i da je platim. A, ako me navataju za prekrsaj, bogami cu i kod sudije (...mislim ako me navataju). ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Logično. Samo kod nas se očekuje da svako može da dođe, vozika se uz sve rizike, zahvali i ode dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja