Jump to content

Moto Zajednica

DL650 V-Strom 2003 i noviji

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Malo osvježit temu i razveselit one koji još dugo misle vozit Stroma :aha:

 

1. 2009 godina, kupio novog

2. Vozim ga još danas, prešao 102 000 kiloetara

3. Dopada mi se osječaj pouzdanosti, mala potrošnja + veliki rezervoar, relativno jeftino održavanje i registracija

4. Možda više opreme (raznorazni štitnici) s kupnjom novog

5. Nakon pređenih sto hiljada, puta oko svijeta po svakojakim terenima mogu reći da je dao (i još će dati :takoje: ) više od očekivanog. Na motoru nije rađeno apsolutno ništa osim redovitih promjena ulja, svječica i filtera. Ventili su štelani na 40 i 90 hiljada. Jedini "kvar" desio se kad je nakon cjelog Sibira ljeva vilica propišala ulje. Ulje je trošio na početku... decilitar na hiljadu km, od kad sam prešao na ulje iz bačve( :neznam: ) a ne iz kantice ne troši ništa do 6 hiljada. Mjenjam ga svakih 8tkm, Motul 15-50. Mehaničar tvrdi da motor radi kao urica... Gume Michelin Anake pokazale su se kao daleko najbolje, drže odično,posebice na mokrom i traju do 25 tkm... Scot oiler čuva lanac do 35 hiljada...

Kad bi poskidao sve naljepnice i dobro ga oprao izgledao bi kao svaki "četvorogodišnjak" i u duhu ove krize mislim da ću ga vozit još jako dugo.

Pozdrav

 

Ti si moj idol u svakom segmentu.

 

Mislim dao ovo svegorenavedeno može da posluži svakom od nas kao reper kakav je motor Strom i šta sve može ili ne može.

 

Hvala!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Malo osvježit temu i razveselit one koji još dugo misle vozit Stroma :aha:

 

1. 2009 godina, kupio novog

2. Vozim ga još danas, prešao 102 000 kiloetara

3. Dopada mi se osječaj pouzdanosti, mala potrošnja + veliki rezervoar, relativno jeftino održavanje i registracija

4. Možda više opreme (raznorazni štitnici) s kupnjom novog

5. Nakon pređenih sto hiljada, puta oko svijeta po svakojakim terenima mogu reći da je dao (i još će dati :takoje: ) više od očekivanog. Na motoru nije rađeno apsolutno ništa osim redovitih promjena ulja, svječica i filtera. Ventili su štelani na 40 i 90 hiljada. Jedini "kvar" desio se kad je nakon cjelog Sibira ljeva vilica propišala ulje. Ulje je trošio na početku... decilitar na hiljadu km, od kad sam prešao na ulje iz bačve( :neznam: ) a ne iz kantice ne troši ništa do 6 hiljada. Mjenjam ga svakih 8tkm, Motul 15-50. Mehaničar tvrdi da motor radi kao urica... Gume Michelin Anake pokazale su se kao daleko najbolje, drže odično,posebice na mokrom i traju do 25 tkm... Scot oiler čuva lanac do 35 hiljada...

Kad bi poskidao sve naljepnice i dobro ga oprao izgledao bi kao svaki "četvorogodišnjak" i u duhu ove krize mislim da ću ga vozit još jako dugo.

Pozdrav

 

Valjda će ovo iskustvo iz prve ruke, ohrabriti mnoge koji sumnjaju u ovai motor, a hteli bi da ga kupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ne posoji motor koji ne trosi ulje... Ako ga cesto tjeras u blizini crvenog polja(kao sto i sam cinim),trosice sigurno a

MOj ne troši ulje... :zbunjen: Mora da je feleričan... :stabre: Mada ga vozim daleko,daleko, ispod "crvenog polja"- nekako sam u mislima da on nije za to :D:lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak

Postovane kolege zanima me vase iskustvo vezano za dl 650 u smislu visine vozaca,da budem jasniji interesuje me ovaj motor ali nisam siguran da je odgovarajuci jer sam visine 170cm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Mislim da si u pravu. Ja sam visok 185 cm i jedva vrhovima prstiju dodirujem

asfalt. Imao bi problem sa manevrisanjem u mestu, smatram da bi bilo nemoguce.

Postoje tzv. koske ili dog bonovi kojim motor moze da se spusti par cm, ja ih imam

i probao sam ih radi konfornijeg manevrisanja prilikom parkiranja medjutim, sa

suvozacicom je zadnji tocak grebao blatobran na najmanju neravninu na putu.

Podrazumeva se da je srednji amortizer bio u najvisem polozaju. Inace, suvozacica

ima 50 kila a ja 100.

Btw ako nekome trebaju "koske" menjao bi ih za 50 eur ili neku opremu u toj vrednosti.

 

Sad se setih da mi smetaju u garazi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@djidjo Bićeš na vrhovima prstiju odnosno vrlo teško ćeš vladati motorom.

 

@creative Ja sam 184 i oba stopala su ravno na zemlji kad sedim na stromu.Vidim da ti imaš prepravljeno sedište možda je višlje od standardnog :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Mozda imam kratke noge! :moto3:

Nedavno sam bio u prilici da sednem na nekoliko Stromova sa fabrickim sedistem

i cini mi se da jeste moje malo vislje ali u pitanju je nijansa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Mislim da si u pravu. Ja sam visok 185 cm i jedva vrhovima prstiju dodirujem

asfalt. Imao bi problem sa manevrisanjem u mestu, smatram da bi bilo nemoguce.

Postoje tzv. koske ili dog bonovi kojim motor moze da se spusti par cm, ja ih imam

i probao sam ih radi konfornijeg manevrisanja prilikom parkiranja medjutim, sa

suvozacicom je zadnji tocak grebao blatobran na najmanju neravninu na putu.

Podrazumeva se da je srednji amortizer bio u najvisem polozaju. Inace, suvozacica

ima 50 kila a ja 100.

Btw ako nekome trebaju "koske" menjao bi ih za 50 eur ili neku opremu u toj vrednosti.

 

Sad se setih da mi smetaju u garazi. :)

Heheheh ako si ti 185cm visok onda sam ja 210cm :lol: :lol: :lol::takoje::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

@djidjo Bićeš na vrhovima prstiju odnosno vrlo teško ćeš vladati motorom.

 

@creative Ja sam 184 i oba stopala su ravno na zemlji kad sedim na stromu.Vidim da ti imaš prepravljeno sedište možda je višlje od standardnog :stabre:

 

 

 

Al ste vi visoki. 0takoje.gif

 

Ja imam samo 1,73 i nemam problem sa visinom STROMA, ništa nije prepravljano. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@djidjo Bićeš na vrhovima prstiju odnosno vrlo teško ćeš vladati motorom.

 

@creative Ja sam 184 i oba stopala su ravno na zemlji kad sedim na stromu.Vidim da ti imaš prepravljeno sedište možda je višlje od standardnog :stabre:

 

 

 

Al ste vi visoki. 0takoje.gif

 

Ja imam samo 1,73 i nemam problem sa visinom STROMA, ništa nije prepravljano. 1neznam.gif

 

Na sajtu cycle ergo može da se vidi kako izgledaju različite visine vozača na motoru.Sa 173cm za razliku od 185 cm stopala nisu skroz na zemlji,ali pošto si ti profi vozač siguran sam da ti nije problem i da vladaš daleko bolje od prosečnog vozača iste visine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Imam oko 180cm, sedeo sam na dva Stroma 650, i na oba sam mogao punim stopalima komotno da stanem na zemlju. Ne znam da li su motori bili spustani, ali cisto sumnjam - mislim da su oba bila fabricki podesena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Malo osvježit temu i razveselit one koji još dugo misle vozit Stroma :aha:

Ulje je trošio na početku... decilitar na hiljadu km, od kad sam prešao na ulje iz bačve( :neznam: ) a ne iz kantice ne troši ništa do 6 hiljada. Mjenjam ga svakih 8tkm, Motul 15-50. Mehaničar tvrdi da motor radi kao urica...

 

Jedno pitanje a propo zamene ulja.

Redovni servisni interval (na svakih 6000km) mi istice za 1000km. Planiram put od 2000km, sto znaci da me servis hvata tacno na pola puta. Posto vidim da je kolega Bil menjao ulje na 8tkm, pitanje glasi - da li je ok da se premasi servisni interval i da se ulje zameni na 7000km? U pitanju je veliki servis na 24000km, kontrola ventila i ostalo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Malo osvježit temu i razveselit one koji još dugo misle vozit Stroma :aha:

Ulje je trošio na početku... decilitar na hiljadu km, od kad sam prešao na ulje iz bačve( :neznam: ) a ne iz kantice ne troši ništa do 6 hiljada. Mjenjam ga svakih 8tkm, Motul 15-50. Mehaničar tvrdi da motor radi kao urica...

 

Jedno pitanje a propo zamene ulja.

Redovni servisni interval (na svakih 6000km) mi istice za 1000km. Planiram put od 2000km, sto znaci da me servis hvata tacno na pola puta. Posto vidim da je kolega Bil menjao ulje na 8tkm, pitanje glasi - da li je ok da se premasi servisni interval i da se ulje zameni na 7000km? U pitanju je veliki servis na 24000km, kontrola ventila i ostalo.

 

 

 

Nije problem zameniti ga na 7000 km ako je sipano novo početkom ove sezone,mada je bolje zameniti ga pre nego posle servisnog roka.Vodi računa da ga imaš dovoljno u motoru,možda će ga više trošiti,jer viskozitet i svojstva nisu kao kad je tek zamenjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Inace, nisam prmetio da mi motor trosi ulje. Ulje je stavljeno Silkolene Pro 10W40 (ono od 1000din/ litar).

Razmisljao sam da ponesem 3 litra tog ulja i da na putu zamenim, ali je to bezveze jer na 24.000 treba da se radi veliki servis a ne samo zamena ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Inace, nisam prmetio da mi motor trosi ulje. Ulje je stavljeno Silkolene Pro 10W40 (ono od 1000din/ litar).

Razmisljao sam da ponesem 3 litra tog ulja i da na putu zamenim, ali je to bezveze jer na 24.000 treba da se radi veliki servis a ne samo zamena ulja.

 

Nema potrebe da nosiš ulje na put i da menjaš,samo proveri da ti nivo ulje bude na max i ponesi 200-300 gr da ti se nadje :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

1. Godiste motocikla koji ste vozili:2008

 

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

jedna sezona

 

 

 

 

3. Sta mi se dopada:udoban, pre svega

 

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

za mene licno premalo 650ccm za ozbiljniju voznju

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

odlican za visoke pocetnike, moze i za putovanja pod uslovom da vam ne predstavlja problem njegovih skromnih 67ks

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja