Jump to content

Moto Zajednica

DL650 V-Strom 2003 i noviji

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Suzuki DL650 V-Strom 2003 i noviji

 

drVoD_vstrom650mz2.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 2008, model k9

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

nesto preko 1600km

 

3. Sta mi se dopada:

Odlicno povlaci na nizim obrtajima, solidne kocnice, odlican za duza putovanja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zavrsna obrada bi mogla biti malo bolja, vizir slabo stiti od vetra iako je podignut na maximum, teziste je vislje pa motor deluje tezi nego sto jeste, sediste je prilicno tvrdo.

 

5. Moj utisak:

Generalno gledano za te pare nema bolji izbor visenamenskog motora, moze se koristiti u svim uslovima. Na off-road zaboravite jer definitivno nije predvidjen za to, po makadamu se moze voziti ali sa malo vise paznje jer su felne livene aluminijumske. Prosecna potrosnja je oko 5l, moze se smanjiti i povecati u zavisnosti od nacina voznje. Motor u standardu ne poseduje Skid-plate niti centralni stender i ako se kod vecine enduro motora ugradjue fabricki. Zastita od vetra sa fabrickim vizirom je jako losa i moze da pravi vece probleme vozacima visine preko 180cm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 2006, model k6

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Tri sezone i nesto preko 28000km

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican za svakodnevnu voznju po gradu, vrlo dobar za duza putovanja. Pod punim opterecenjem (tri najveca Givi kofera napunjena do ''pucanja'',ista takva tank torba) ide kao da tereta nema.Za razliku od svog ''velikog brata'' kocnice sasvim solidno odradjuju svoj posao. Serijsko sediste solidno za dugo sedenje ali sam ga ja zamenio Corbinom, koji je tvrdji i oblikom vise prilagodjen donjem delu ledja. Kada se serijski vetrobran zameni sa podesavajucim MRA, problem vetra se  resava u potpunosti.Najvazniji +, saputnica veoma zadovoljna udobnoscu.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Menjac zna da pravi probleme prilikom prebacivanja iz 2. u 0. Meni nedostaje indikator stepena prenosa. Auspuh koji je potpuno utisan. Tek kad sam ga zamenio, shvati sam koliko je opasno voziti potpuno necujan motor.

 

 

5. Moj utisak:

U potpunosti se slazem da generalno gledano za te pare, nema boljeg izbora visenamenskog motora. Najbolji odnos cene i kvaliteta. Za mnoge ce njegova putna brzina od 140km/h biti vise nego dovoljna. Bez problema se moze voziti satima pod punim opterecenjem i 160-180km/h, ali tada krece da guta gorivo i  trosi ulje. Posebno ga preporucujem onima koji su pocetnici u voznji motora, a zeljni su dugih putovanja. Oprostice vam mnoge greske a necete se osetiti inferiornim, ni kada vas semafor zaustavi pored daleko skupljih i mocnijih ''zverki'' od motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008 godiste.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

7300 km presao

 

3. Sta mi se dopada:

 

Krajnje ekonomican u potrosnji!!!! Ukoliko se vozi izmedju 80 - 90 km na sat do nekih 3800-3900 rpm,ovaj bajk ne trosi vise od 3.5 litara.Zvuci neverovatno ali je to vise puta provereno na duzim turama.Svidja mi se mocan izgled  sa prednje strane.Tj.sirok je dosta.Svidja mi se i rezervoar od 22 litra.Podesavanje tvrdoce srednjeg amortizera je jako lako.Svetla su odlicna!Zastita od vetra u kolenima je dobra.Prednje kocnica je odlicna.Svidja mi se i sto su dodali na novijim modelima dobar stitnik zadnjeg amortizera(stiti od blata).Menjac je dobar za touring enduro motor.Na mom motoru ovaj menjac radi odlicno.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

  Zastita od vetra u gornjem delu tela je dobra ali moze da se poboljsa sa Vario touring MRA vizirom(oko 100 eu).Kocenje zadnjom kocnicom lako izaziva proklizavanje u odnosu na druge motore(ovo je mozda zbog fabrickih guma-previse plastike).Zadnji deo motra su mogli konstrukciono da podignu i skrate zadnji blatobran.Tako bi Strom dobio vise sportski izgled.Ovako mi se ne svidja ta zadnja linja.Kada se stavi kofer,onda deluje lepse jer je previse ravan u zadnjem delu.Ovo je subjektivno tj. o ukusima ne treba.... :) Sediste je siroko i udobno ali mozda bi moglo biti udobnije tj.mekse.Ovo se lako resava gel podmetacem.Zvuk auspuha je jako tih ali mi se ne svidja.Deluje kao da ima manje kubika nego sto ima,mada je ovo dobro za gradsku voznju kada se provlacite kroz park i sl.Zvuk ne uznemirava nikoga...

 

5. Moj utisak:

Ovaj motorcikl inace vazi za najbolju kupovinu tj.daje najvise za ulozen novac.Pouzdan,ekonomican,udoban,lep......Ko je umeren vozac i voli da prelazi velika rastojanja,treba da kupi ovaj bajk.Ko voli da ostro vozi-nece biti zadovoljan.

Ovaj motor odlicno podnosi brzinu do 150 km/h.Preko toga ide i do 200 km/h ali ta brzina,po mom misljenju ne odgovara agregatu.

Komparacije radi: Ovo je vise TOURING-ENDURO nego ENDURO-TOURNG motor.Odnosno,moze se sa laganim off road-om ali je prevashodno za asfalt.To se vidi po gumama kada se bajk kupi.U jednom casopisu je sasvim pravilno kvalifikovan kao :"zderac kilometara".

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

10000km

 

3. Sta mi se dopada:

Dobar odnos ulozeno-dobijeno.Ne previse zustar,tako da dozvoljava greske vozaca.Umeren potrosac.Nas dvoje sa ful opterecenjem,tri kofera i tank torba pri prosecnoj brzini od 100km/h potrosnja 4,3 L.Dovoljno snazan da osigura sigurno preticanje i na visim brzinama.Jeftin redovni servis na 6000km.Odlican izbor za pocetak u turingu.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za vise vozace originalni vizir nedovoljno efikasan.Neophodna investicija u neko od aftermarket resenja(Kappa poviseni za 55 jevreja).Kocnice daleko od brutalnosti ali kad shvatite osrednji karakter i na isti se naviknete sasvim dobro obavljaju sve zadatke.Kod ABS modela samo snazno na obe poluge i bez brige.

 

5. Moj utisak:

Potpuno sam zadovoljan kupovinom,zadovoljava moje trenutne turing ambicije i preporucujem ga svakom ko voli sigurnu i bezbednu voznju kako u gradu tako i na putovanjima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

10800km

 

3. Sta mi se dopada:

Perfektan motor u toj klasi za toliko ulozenih para. Dovoljno snage za dvoje i komplet prtljag. Niski troskovi odrzavanja i mala potrosnja. Za ocetnike i vise nego dobar. Rezervoar od 22l odlicno resenje sa tako malom potrosnjom.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zadnja kocnica je katastrofa osim u slucaju ako je dobro natovaren . Vizir mozda da je malo visi. Poprilicno tvrdo sediste oseti se nakon duze voznje. Zastita rucki nije postavljena na modelima 650 kao ni skid plate. Mislim da ni gume nisu odgovarajuceg kvaliteta.

 

5. Moj utisak:

Motor za moje potrebe i planove za putovanja odlican. Definitivno ce se dugo zadrzati u mom vlasnistvu. Mnogo mi se svidja sto izgleda veliko i glomazno pogotovo kad se natovari koferima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

'Ajde, da i ja napisem utiske:

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2009.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

13000km

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican odnos cena/pefrormanse. Veoma solidan kvalitet. Vozio sam ga svuda i mogu reci da su svi delovi i dalje utegnuti. Ako ga vozis lagano, prolazi (gotovo) svuda. Izuzetno udoban motor, sa puno mesta za saputnika i prtljag (uz dodatne kofere). Dovoljno snage iz 650ccm (49kw). Veoma ekonomican (oko 4.5l/100km mesovite voznje na 4-6k obrtaja). Odlicna ciklistika u pokretu (motor je fenomenalno upravljiv, ljudi ce se cuditi sta sve mozes uraditi sa ovako velikim motorom). Povoljna kategorija pri registraciji. Univerzalan motor - namenjen uzivanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Serijski vetrobran je neupotrebljiv za svakoga iznad 180cm visine. Nema skid plate! Ovo je mozda i najveci nedostatak, pogotovo kada se pogleda pozicija hladnjaka ulja. Motor ume da bude nezgodan u stajanju (kombinacije tezine i viskog centra mase). Zadnja kocnica moze da bude i bolja ;). Gume iz prve ugradnje na modelu k9 (bridgestone 101/152) imaju efekat propadanja u krivini - kada u vecem nagibu sporo udjes u krivinu, motor najednom propadne (ipak ovo vise plasi dok se ne naviknes, nego sto je zaista ozbiljno).

 

5. Moj utisak:

U ovom trenutku najbolji izbor na trzistu po odnosu kvalitet/performanse/cena. Jeftin u eksploataciji (mala potrosnja i jeftina registracija). Ako si putnik - jeftina ulaznica u caroban svet! Ako si trkac - nije za tebe.

 

Takodje, obavezno uzmi ABS verziju. Dok si neiskusan cuva glavu (spasava od proklizavanja na prednjem tocku), a kada naucis motor omogucava ti da uvek beskompromisno kocis do same granice teorijske mogucnosti. I sve to za 500eur razlike.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2009. ABS

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

10000km

 

3. Sta mi se dopada:

Veliki i pouzdan motor. Dovoljno brz,u potpunosti siguran i bez nekih glupih mana koje imaju drugi proizvodjaci....

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Serijski vetrobran...zamenio sa MRA. Gume fabricke Bridgestone....narucio Michelin Anakee.

Iz 2.brzine u N uvek preskace na 1. i obrnuto....

 

5. Moj utisak:

Vozio gomilu malih skutera i onih vecih...KLE-a,Marudera...ovaj motocikl...najbolje moguce.

Za taj novac daje duplo vise...ako ja gresim,milslim da ne gresi policija vise zemalja...Hrvatska,Kanada,Italija,Grcka...a od ovog proleca i Srbija

Redovno menjanje ulja i filtera i teraj.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Odnos cena-kvalitet, upravljivost, velicina, ABS

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra, polozaj volana, kocnice.

 

 

5. Moj utisak:

Izuzetno sam zadovoljan, uz nesto dodatne opreme sam dobio izuzetno praktican i udoban motor, koji mi odlicno sluzi i za putovanja, kao i za svakodnevne odlaske na posao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ajde i ja da se upisem :) A sad i da se dopunim

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

K9

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2600km trenutno :)

 

3. Sta mi se dopada:

Kao sto su i kolege rekle odnos cena-kvalitet! Dopada mi se sto je ogroman, upecatljiv motor :) I jako dobro izgleda kad ga natovaris koferima :) Malo trosi... Uzasno lak za voznju i ne verujem sta sve mogu sa njim iako me je plasio prvih par minuta, naravno dok nisam seo na njega, kako sam seo druga prica potpuno... Jako je udoban na duze destinacije, opusteno mogu da vozim 2h bez prekida i pauza... Malo je sediste tvrdje i oseti se da guza trne ali jbg... Razmisljam o corbin sedistu ili da se dupe navikne tj ojaca :) Non stop mozete da ulazete u njega i to je super :)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra(MRA cu staviti), zvuk motora :'( Nadam se da cu mu izduv promeniti jer kad ga upalim, kao da sam upalio Yamahu ybr125  :( Sto se mene tice voleo bih da ima vise konja, da bude malo jaci, da preticem bezbolnije a ne da se preznojavam hocu li uspeti ili ne :) Mislim da bi mi bio idealan DL800  ::) Kad sam na nekoj vecoj uzbrdici sa punim koferima i suvozacem moram da vracam u nize stepene :( ali dobro... Mogli su da ubace i crash givi i skid plate  >:( Gume su zlo  :-[ za izbegavanje... Da, i kad hocu iz prve u drugu da idem ubaci ga u ler kao da nisam dovoljno visoko podigao nogu, ne desava se tako cesto ali nervira kad zurim :(

 

5. Moj utisak:

U sustini mislim da sam dobio izuzetno kvalitetan motor :D Udoban je uzasno, vracao sam se iz Horgosa i nisam se umorio uopste, lagano sam vozio i nisam ni morao da pravim pauze, stao sam 2 puta zbog cigare :) na po 5 minuta... Posto ga vozim kratko, ako se nesto promeni javljam :) Inace sam vozio pre Stroma Hondu cbr600rr i totalno je bolja prica... Mene vise ledja ne bole!  ;) A vas? :D :D :D Da nastavim posle predjenih 2600km :) Odlican je motor, ne umara, sednes i gde te put nanese ali bukvalno, jako sam zadovoljan motorom ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ako sam dobro procitao, najveci problem (ili da kazem mana) kod ovog modela su kocnice. Da li moze da se ugrade neke od nekog drugog proizvodjaca, i ako moze, da li bi to bila isplativa investicija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ako sam dobro procitao, najveci problem (ili da kazem mana) kod ovog modela su kocnice. Da li moze da se ugrade neke od nekog drugog proizvodjaca, i ako moze, da li bi to bila isplativa investicija?

Kocnice kod DL650 su odlicne, koliko znam zale se na DL1000 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

36000km

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican odnos cena/pefrormanse. Veoma solidan kvalitet. Vozio sam ga svuda i jednom pao mogu reci da su svi delovi i dalje utegnuti. Ako ga vozis lagano, prolazi (gotovo) svuda. Izuzetno udoban motor, sa puno mesta za saputnika i prtljag (uz dodatne kofere). Dovoljno snage iz 650ccm (49kw). Veoma ekonomican (oko 4.5l/100km mesovite voznje na 4-6k obrtaja) vise puta dokazano full natovaren sa lepsom polovinom do Grcke, CG... Odlicna ciklistika u pokretu (motor je fenomenalno upravljiv, ljudi ce se cuditi sta sve mozes uraditi sa ovako velikim motorom) prvi dan posle kupovine pravac Zlatibor bez pauze isao je kao po sinama (posle KLE kad sam seo na njega cinilo mi se da ima najnize teziste na svetu). Povoljna kategorija pri registraciji. Univerzalan motor - namenjen uzivanju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Serijski vetrobran je neupotrebljiv, ali sam ja navikao pa sam i zaboravio kako izgleda kad ne duva inace sam 195. Nema skid plate! Ovo je mozda i najveci nedostatak, pogotovo kada se pogleda pozicija hladnjaka ulja. Motor ume da bude nezgodan u stajanju (kombinacije tezine i viskog centra mase) mada je meni mnogo laksi za manevrisanje od KLEa. Zadnja kocnica moze da bude i bolja ;). Gume iz prve ugradnje na modelu k8 (bridgestone 101/152) imaju efekat propadanja u krivini - kada u vecem nagibu sporo udjes u krivinu, motor najednom propadne (ipak ovo vise plasi dok se ne naviknes, nego sto je zaista ozbiljno). Druge gume su mi Bridgeston Battle Wing 501/502 i mogu vam reci da se mnogo bolje ponasa i nema naglog pada u krivinu!

Osecate se mnogo sigurnije!<div>Ako se vozi dugo preko 150km/h pocinje da troskari ulje ali nista narocito, primeti se ali ne morate dolivati od servisa do servisa. </div><div>5. Moj utisak:

U ovom trenutku najbolji izbor na trzistu po odnosu kvalitet/performanse/cena. Jeftin u eksploataciji (mala potrosnja i jeftina registracija). Ko voli da putuje nece pogresiti! Ako si trkac - nije za tebe. Sada izlazi novi model pa cemo videti da li ce nastaviti da ga bije tako dobar glas!</div>

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

1. 2005. godiste

2. oko 10000km

3. sta mi se dopada?

Visok sam 195 pa mi se dopada to sto ima mesta, dovoljno je startan i pod punim opterecenjem, isto tako kocnice su potpuno zadovoljavajuce, pogotovo pod opterecenjem (mislim na zadnju), neko je gore napomenuo da mu vizir ne odgovara, meni je setovan na najvishu poziciju i u potpunosti radi posao. Dovoljno mesta za prtljag, pouzdan agregat, jednostavan za odrzavanje, kao i sama mehanika. Lagan je i upravljiv pa je dobar i za grad.

4. Sta je moglo biti bolje?

Skoro pa nista s obzirom na cenu. Mozda malo manje osetljiva zadnja kocnica sto se tice solo voznje, bez kofera i tereta. Ima sitnih stvari na kojima se vidi da se stedelo, sistem kvacila je mogao biti malo robustniji, drzac desnog retrovizora (otpasce vam ako udarite bilo sta s njim a tim gubite i kocnicu jer je polumesec koji ga drzi slab)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008 model sa ABS-om

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

20 dana i oko 2300km.Od skoro sam vlasnik ovog modela,ali cu pokusati da iznesem neki moj utisak o njemu!

 

3. Sta mi se dopada:

Ovaj stariji model bio je dobra kupovina sa cenom od oko 6500eura u odnosu na ono sta nudi.Sadasnji model je

skupli oko 2000 eura i mislim da nece biti ni priblizno prodavan kao prethodnik,barem ne kod nas! Motor je bas

veliki i odaje utisak vece kubikaze nego sto jeste,pogotovo sa sva 3 kofera.Strasno je udoban i za suvozaca.Kocnice su mu solidne,

zastita od vetra je odlicne u gornjem delu!Visok sam 184cm,imam Ivanov vizir i zadovoljan sam kako odradjuje

posao(podesen na najnize).Potrosnja je oko 4,5 litara kada se vozi do 120km/h.Motor je lagan za voznju i izuzetno dobar u promeni

pravca kretanja.Napravljen je za putovanja i zato sam ga i kupio!Agregat je iz stare kuhinje,ali dokazan i proveren!

4.Sta je moglo biti bolje

Za solo putovanje je zadovoljavajuce ovih 70-ak konja.Sa saputnikom i koferima je vac druga prica i mislim da mu fali jos 150 kubika i oko

15-ak konja da bi bio savrsen.Kad ga kupite novog dolazi bez ikakve opreme i zastite,pa tu morate potrositi jos dosta novca na opremanje.

5. Moj utisak:

Prvi utisak kad sam ga kupio i poterao kuci bio je "al se zajebah".Vozio sam pre toga 4 cilindra i drugaciji tip motora.Medjutim

nakon 100-ak km mi je lepo legao i shvatih da je to TO i da sam kupio pravi motor za moje potrebe!!!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

1.GODISTE MOTOCIKLA

K8

 

2.VRIJEME PROVEDENO 9 000 KM

 

3.STA MI SE SVIDJA

Odlicno povlaci na nizim obrtajima, solidne kocnice, odlican za duza putovanja,odaje utisak mnogo jaceg motora...

 

4.STA BI MOGLO BITI BOLJE

Zavrsna obrada bi mogla biti malo bolja, vizir slabo stiti od vetra iako je podignut na maximum,zbog toga sam postavio dodatni nastavak. Sves to se Kawasakiju pripisuje kao "losa zavrsna obrada",ovde je ocigledno lose... Bivsa kawa je duplo bolje utegnuta.

Kocnise su,malo je reci,LOSEEEE... Nije mi jasno da je neko "ono" konstruisao.. Motor svojom snagom povlaci odlicno i lako vas zavede da pojurite ali svako iznenadno kocenje ce se zavrsiti katastrofalno. Uvijek se nadje nekopmetan koji kaze "treba se naviknuti",slazem se ali problem su iznenadna,neplanirana kocenja. Ovaj problem baca sjenu na sve dobre strane motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

3.STA MI SE SVIDJA

... solidne kocnice, ...

4.STA BI MOGLO BITI BOLJE

Kocnise su,malo je reci,LOSEEEE... Nije mi jasno da je neko "ono" konstruisao..

 

Znaci, po tebi su kocnice u isto vreme solidne i jako loshe. Zanimljivo. :stabre:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

3.STA MI SE SVIDJA

... solidne kocnice, ...

4.STA BI MOGLO BITI BOLJE

Kocnise su,malo je reci,LOSEEEE... Nije mi jasno da je neko "ono" konstruisao..

 

Znaci, po tebi su kocnice u isto vreme solidne i jako loshe. Zanimljivo. :stabre:

 

Solidno je što ih imaš, ali su loše kad treba da ukočiš :lol::lol::lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ovako precizno i studiozno misljenje ne treba da se ogranici samo na forum! Da li si ikada razmisljao da se ovim bavis profesionalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Izvinjavam se za ovo "solidno" ako je neko shvatio to kao "odlicne"! To u Bosanskom zargonu obicno znaci "mogu proci".

Par navoda sa neta...kako mi shvatamo rijec SOLIDNO:

"Stublić završila na solidnom 52.mjestu, Etiopljanka Gelanu ...

www.dnevno.hr/...solidnom_52mjestu..._/91... - Преведи ову страницу

5 kol 2012 – Zlato za Etiopljanku Gelanu, Hrvatica Lisa Stublić 52."

 

"Prije 4 dana – Ivan Horvat, član AK Slavonija Žito, u netom završenim kvalifikacijama skoka s motkom ostvario je solidan rezultat. Zauzeo je 20. mjesto s ..."

 

 

 

Za vozikanje po gradu su "solidne-mogu proci" ali za iole ozbiljniju voznju na otvorenom putu(sve preko 60km/h )"nisu solidne-ne mogu proci".

 

Nadam se da ce drugovi clanovi"trazim dlaku u jajetu",sada moci zaspati... :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ovako precizno i studiozno misljenje ne treba da se ogranici samo na forum! Da li si ikada razmisljao da se ovim bavis profesionalno?

 

Shuky,zelim da ti se zahvalim na ovolikoj dozi cinizma, javno upucenoj na moj racun. Pretpostavljam da si u svakom segmentu svog zivota "Mr.Perfect"!

Molim te da shvatis da ima nas koji to nismo, pa nam se ponekad dogodi da na osnovu nevjesto "izrecenih" rijeci,ostanemo neshvaceni od strane drugih osoba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Izvinjavam se za ovo "solidno" ako je neko shvatio to kao "odlicne"! To u Bosanskom zargonu obicno znaci "mogu proci".

Par navoda sa neta...kako mi shvatamo rijec SOLIDNO:

"Stublić završila na solidnom 52.mjestu, Etiopljanka Gelanu ...

www.dnevno.hr/...solidnom_52mjestu..._/91... - Преведи ову страницу

5 kol 2012 – Zlato za Etiopljanku Gelanu, Hrvatica Lisa Stublić 52."

 

"Prije 4 dana – Ivan Horvat, član AK Slavonija Žito, u netom završenim kvalifikacijama skoka s motkom ostvario je solidan rezultat. Zauzeo je 20. mjesto s ..."

 

 

 

Za vozikanje po gradu su "solidne-mogu proci" ali za iole ozbiljniju voznju na otvorenom putu(sve preko 60km/h )"nisu solidne-ne mogu proci".

 

Nadam se da ce drugovi clanovi"trazim dlaku u jajetu",sada moci zaspati... :zvizduk:

 

 

U svakom slučaju hvala na iskreno prenešenim utiscima ...npr meni ovo mnogo znači da kompletiram sliku o Suzuki motorima , jer sam bio u pokušaju kupovine jednog , ne tačno ovog modela ali sličnog :)

Sve u svemui jeftino , "solidno" i za izbegavanje !

 

Pozzzzz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Lale,zavrsna obrada i kocnice bi stavrno trebale biti bolje..daleko od toga da je Suzuki kao marka los izbor... Naravno sve zavisi sta ocekujes od konkretnog modela motocikla...

To je bila moja vizija ovog motocikla,mozda je neko drugi odusevljen...dakle,krajnje subjektivan kometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Lale,zavrsna obrada i kocnice bi stavrno trebale biti bolje..daleko od toga da je Suzuki kao marka los izbor... Naravno sve zavisi sta ocekujes od konkretnog modela motocikla...

To je bila moja vizija ovog motocikla,mozda je neko drugi odusevljen...dakle,krajnje subjektivan kometar.

 

Bila je to samo poslednja kap u čaši ....čitao sam gomile iskustava ljudi sa raznih strana sveta koji se uvek žale na iste stvari :

 

1. korozija izduvnog lonca , loša farbakoje se ljuspa posle par godina

2. kočnice

 

Motor i njegove performanse svi hvale i tu nema problema . Zanimljivo je da su mnoge redakcije rekle da je motor jako dobre izrade a odmah ispod toga imate desetine svedočenja vlasnika koja nisu pozitivna i ne daju preporuku za kupovinu . Specijalno ja sam gledao model GSF650s ali to je manje više ista mašina u drugom pakovanju ...

 

Testovima generalno ne verujem ali kad se jave vlasnici to uzimam ozbiljnije , mada i to sa rezervom (možda su plaćeni pljuvači ?) . Međutim kad istu stvar pročitam više puta na različitim mestima onda tu stvarno nešto nije u redu ...

 

Pozzzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Motor i njegove performanse svi hvale i tu nema problema . Zanimljivo je da su mnoge redakcije rekle da je motor jako dobre izrade a odmah ispod toga imate desetine svedočenja vlasnika koja nisu pozitivna i ne daju preporuku za kupovinu . Specijalno ja sam gledao model GSF650s ali to je manje više ista mašina u drugom pakovanju ...

 

nije ni slična mašina, izuzev što su od istog proizvođača ;)

ova tema nije zamišljena kao polemika, tako da iako imaš dobru nameru, otvori drugu. :pisac: nadam se da će neko da pobriše sve komentare uključujući i ovaj moj :dexterr:

 

:takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja