Jump to content

Moto Zajednica

DL650 V-Strom 2003 i noviji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Cetvrta godina i ni jedne jedine korozije nemam na dl650.Zavrsna izrada je odlicna.Pre toga sam isto imao novi kle500 i korozija se javila posle par meseci na izduvnoj grani i kormanu.Janzaistane znam o cemu vi pisete.2 nove Honde sa imao i imao sam prigovore na kvalitet plastike jer bledi jako brzo.Na Stromu sam prezadovoljan.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Obzirom da ima dosta ljudi koji voze 650cc, jedno pitanje za one koji su presli vise od 40.000km na istom

1. Kad pogonski lanac treba menjati(najcesce) da li je to oko 40.000 ili moze da ide i vise

2. Lanac bregaste, kad se najcesce pocinje cuti pa se mora menjati

3. Kazu da se lageri u tockovima trebaju menjati sa oko 60.000km ili je to individualno

Kanim se kupiti masinu sa 40.000km pa me interesuje napred navedeno.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Imam User manual za motor pa ako hoces poslacu ti na mail. Tu ces procitati sve o odrzavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 2010, model L0

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Dve sezone, 32300km

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican za duza putovanja. Pod punim opterecenjem (tri najveca Givi kofera skroz napunjena) ide kao da tereta nema. Solidne kocnice ako se vozi "solo" voznja. Udobno sediste, solidno za dugo sedenje. Serijski vetrobran sam zamenio sa MRA tourimg vetrobranom i resio problem vetra i turbulencija oko kacige. Saputnica veoma zadovoljna udobnoscu. Ekonomicana potrosnja natovaren i sa suvozacicom na autoputu pri 140km/h potrosnja oko 6 litara, na manjim brzinama do 100km/h oko 4,5 litara na 100 km. .Svidja mi se i rezervoar od 22 litra sa kojim bez ikakvih problema se prelazi 400km. Podesavanje tvrdoce srednjeg amortizera je jako lako.Svetla su odlicna.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nedostaje indikator stepena prenosa, sto je reseno na novom modelu.

 

 

5. Moj utisak:

Slazem da generalno gledano za te pare, nema boljeg izbora visenamenskog motora, ako mu cena ne ide preko 7000 EURA sto nije slucaj sa novim modelom (preko 8000 EURA). Meni je njegova putna brzina od 140km/h vise nego dovoljna. Bez problema sam ga vozio satima pod punim opterecenjem tom brzinom. Preporucujem ga onima koji su zeljni dugih putovanja i umereni su vozaci. Ko voli da ostriju voznju nece biti zadovoljan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Dvije sezone,32300km! Tako se vozi motor :) Vidim da si uzeo novu Teneru.

Informacije radi,moj kum je ima i iznenadjen je stedljivoscu motora. Prije 15 dana smo vozili zajedno oko 260km(on dosuo 12,5litara a ja 13,5l)Dakle, Strom je potrosio oko 1l vise od Super Tenere. Voznja je bila mjesovita,oko 20kmh po makadamu (30tak kilometara) kao i oko 180kmh(na mom satu je pisalo preko 190 ali realno je isao manje) po ravnici(20km).Ostalo je bilo 120-140kmh. Kud god vozili poslije toga,uvijek je manje pila od Stroma.

Treba li napominjati da je u svim segmentima(osim cijene registracije :) )mnogo bolja od Stroma...

Cestitam na izvrsnoj kupovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Dvije sezone,32300km! Tako se vozi motor :) Vidim da si uzeo novu Teneru.

Informacije radi,moj kum je ima i iznenadjen je stedljivoscu motora. Prije 15 dana smo vozili zajedno oko 260km(on dosuo 12,5litara a ja 13,5l)Dakle, Strom je potrosio oko 1l vise od Super Tenere. Voznja je bila mjesovita,oko 20kmh po makadamu (30tak kilometara) kao i oko 180kmh(na mom satu je pisalo preko 190 ali realno je isao manje) po ravnici(20km).Ostalo je bilo 120-140kmh. Kud god vozili poslije toga,uvijek je manje pila od Stroma.

Treba li napominjati da je u svim segmentima(osim cijene registracije :) )mnogo bolja od Stroma...

Cestitam na izvrsnoj kupovini...

Igore... nova super tenera 1200 troši malo do 100 na sat..Preko toga povuče dosta goriva... Ne može nikada da troši manje od dl650 u proseku...nikada..Takođe, moj strom, kada se vozi u 6 brzini ,a oko 80 na sat, tropi oko 3.5 litara na 100. To tenere ne može nikada... Jednostavno, tvoj kum se nešto zabrojao kod potrošnje ili je taj strom bio dl1000 ili je taj dl650 bio u lošem tehničkom tanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Svaki put zajedno sipamo do vrha dok je na nogaru. Vozimo se zajedno ali vjeruj mi, nikada ispod 100kmh. Najcesce je to izmadju 120-140na otvorenom a grad je nemoguce procjeniti,ali smo uvijek zajedno. Kako god vozili,zajedno stajemo na pumpu i sipamo opet do vrha dok su motori na nogaru. On uvijek manje sipa. Ne znam, da li postoji mjerodavniji metod. Nismo nikada racunali koliko je to litara na 100km. V strom je perfektan sa 29 000km,sa servisnom knjizicom.

 

Sada je sa Tenerom isao do Guce i trosio znatno manje od xjr1300 i dragstara 1100... Iskreno govoreci,nismo ljudi koji svoja putovanja ravnamo prema tome da li cemo potrositi 10litara goriva vise ili manje. Ovaj podatak sam objavio vise manje kao cisto poredjenje i razbijanje mita da se povecanjem kubikaze trosi vise goriva. Jos jednom ponavljam da bi uvijek uzeo motor koji mi se vise svidja(ako se uklapam u cijenu) bez obzira na potrosnju.

 

MILJANE,procitaj ponovo moj text.Ovo su podaci iz prve ruke. Prema podacima ni GS ne trosi vise... http://www.bmw-motorrad.com.hr/hr/hr/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

ASPIRINIKUS. Nije mi bila namjera da radim uporedni test dva motora koja nisu iz iste kategorije...

Sto se tice cijene, V-strom kod nas NOV kosta oko 17 000maraka.(8500ojra :) )... Za jos polovinu te cijene, imas Teneru iz Italije novu iz salona,kuci...mada moozda ima V-strom na taj fazon ali ga nismo ni trazili :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Posto sam upravo pazario dl 650 k9, a razne price kolaju po gradu, ipak da priupitam one koji su ipak presli malo vise sa stromicem.... Prvo, da li trosi ulje, i u kojim rezimima rada. Drugo, koje ulje sipate, tj.koje vam se najbolje pokazalo, mislim na firmu ne na gradaciju!

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Posto sam upravo pazario dl 650 k9, a razne price kolaju po gradu, ipak da priupitam one koji su ipak presli malo vise sa stromicem.... Prvo, da li trosi ulje, i u kojim rezimima rada. Drugo, koje ulje sipate, tj.koje vam se najbolje pokazalo, mislim na firmu ne na gradaciju!

Hvala

Meni ne trosi ulje. Mada to ima valjda veze i sa voznjom i sa kvalitetom goriva... Ja od uvek sipam Motul 10-40 5100 i zadovoljan sam. Drugar je npr pre sipao Motul 300V i trosio je motor ulje. Od kako je presao na 5100 ne... Mozete prepisku nastaviti u nekoj drugoj temi... Ne tupite mnogo u ovoj. Nije namenjena za to ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Evo dva ,mozda najobjektivnija testa DL650 i DL 1000 ... Test voznja sa rastavljanjem masine nakon 25 000 kilometara....

 

Za 650

http://www.motorevija.com.hr/test/suzuki-v-strom-650-dl-lako-i-bez-stete-u-svim-uvjetima

 

Za 1000

http://www.motorevija.com.hr/test/suzuki-dl-1000-vstrom-test-izdrzljivosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Posto sam upravo pazario dl 650 k9, a razne price kolaju po gradu, ipak da priupitam one koji su ipak presli malo vise sa stromicem.... Prvo, da li trosi ulje, i u kojim rezimima rada. Drugo, koje ulje sipate, tj.koje vam se najbolje pokazalo, mislim na firmu ne na gradaciju!

Hvala

22000km..ne trosi ulje..Zadnja duza tura u Grcku:drzao ga na 150km na sat natovarenog maksimalno..tako 8+8 sati vozio..Otisao i vratio se...Motor je krajnje pouzdan..Ulje puna sintetika za trkacke motore ipone full power katana.

 

SENT FROM ASUS INFINITY TF700

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ne posoji motor koji ne trosi ulje... Na stromu je to zanemarljivo ako se vozi do polovine skale. Ako ga cesto tjeras u blizini crvenog polja(kao sto i sam cinim),trosice sigurno ali ni to nije nesto znacajnija kolicina. Ja sam za 10 000 kilometara(uglavnom zesce voznje) uz 2 izmjene ulja i filtera,dosuo svega 1 litar ulja. Motul 7100. Mislim da je nemoguce potrositi vise od toga :).To ti je trosak od 13 eura na 10 000 kilometra. Sasvim prihvatljivo i tolerantno. Naravno,ne cekas da te lampica upozori da nemas ulja,vec povremeno pratis nivo na prozorcicu,pa dosipas dcl po dcl :)...

Zbog malog kapaciteta,mislim da je 2300ml,i najmanja potrosnja ce ste odraziti na nivou "u prozorcicu" pa ce ti to davati lazni utisak da "jede ulje". Dospes samo 1-2 dcl i nivo se odmah vrati na maximum...tako da ne panicis bez potrebe kad vidis da "na staklu" nema ulja... U pitanju je K8 650.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Razlika od minimuma do maximuma je 300 ml.Ako ga teraš često blizu crvenog, onda je vreme da kupiš neki jači motor1moto3.gif

 

Retko lepa misao :) upravo pokazujem svojoj zeni,sta si napisao :moto3:

Ne da je "vreme", nego... Nemas pojam koji dusevni bol trpim cijelu ovu sezonu,na ovom skuteru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Da probaš malo xtz 1200 al da je ne teraš u crveno1lol.gif

 

Probao kumovu xtz 1200..pa popio kafu dok sam ih cekao, da stignu sa Stromom i TA-om :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ma,prvi put sam sjeo na Teneru pa me bilo strah da je potjeram do crvenog :zvizduk: ...inace bi i cevape pojeo :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: samobor

Malo osvježit temu i razveselit one koji još dugo misle vozit Stroma :aha:

 

1. 2009 godina, kupio novog

2. Vozim ga još danas, prešao 102 000 kiloetara

3. Dopada mi se osječaj pouzdanosti, mala potrošnja + veliki rezervoar, relativno jeftino održavanje i registracija

4. Možda više opreme (raznorazni štitnici) s kupnjom novog

5. Nakon pređenih sto hiljada, puta oko svijeta po svakojakim terenima mogu reći da je dao (i još će dati :takoje: ) više od očekivanog. Na motoru nije rađeno apsolutno ništa osim redovitih promjena ulja, svječica i filtera. Ventili su štelani na 40 i 90 hiljada. Jedini "kvar" desio se kad je nakon cjelog Sibira ljeva vilica propišala ulje. Ulje je trošio na početku... decilitar na hiljadu km, od kad sam prešao na ulje iz bačve( :neznam: ) a ne iz kantice ne troši ništa do 6 hiljada. Mjenjam ga svakih 8tkm, Motul 15-50. Mehaničar tvrdi da motor radi kao urica... Gume Michelin Anake pokazale su se kao daleko najbolje, drže odično,posebice na mokrom i traju do 25 tkm... Scot oiler čuva lanac do 35 hiljada...

Kad bi poskidao sve naljepnice i dobro ga oprao izgledao bi kao svaki "četvorogodišnjak" i u duhu ove krize mislim da ću ga vozit još jako dugo.

Pozdrav

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja