Jump to content

Moto Zajednica

ZZR 1100 1990-1992

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kawasaki ZZR 1100  1990-1992

 

23K1q_kawasakizzr110092bikepiuk9.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

 


Dexterov utisak:

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste je 1992.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

15,000km+, 2 cele sezone i još uvek ga posedujem.

 

3. Sta mi se dopada:

Ubrzanje, brzina, putni proseci (i udvoje), potrošnja, smeštaj vozača i saputnika, zaštita od vetra i kiše, proizvod obrtnog momenta i snage  ;D  elastičan agregat. Pouzdanost.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Upravljivost i kočnice nisu mogli biti gori na ovom preteškom motociklu. Nikakav feedback sa prednjeg kraja. Veoma brzo trošenje potrošnog materijala (kao rezultat velike snage i težine u istoj rečenici). Nepodnošljive lampice za rezervu!

 

5. Moj utisak:

Vrhunska sport-turing mašina za putovanja, kako solo, tako i udvoje. Uz par dečijih nedostataka (otklonjene na sledećim modelima) odličan paket za svoju namenu i dosta jeftin za nabaviti. Topla preporuka za ljude srednjeg i većeg rasta, uz osvrt na potrebu za ovako specifičnim modelom. Vrlo dobar  4-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 1992.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Vozio sam nekoliko puta Dexterr-ov primjerak. Testirao sam ga ukratko na Miseluku, na autoputu i na gradsko-medjugratskom putu

 

3. Sta mi se dopada:

Isporuka snage - motorcikl tako linearno isporucuje snagu i moment, ni ne znate koliko brzo idete dok ne pogledate u instrument tablu. Snazi nikada kraja, na autoputu ovaj motor nema granice, jedina granica je smjelost vozaca, ZZR vas tu prati, monstruozno. Izdvoio bih jos i sigurnost na velikim brzinama i u dugim i brzim krivinama, odlican polozaj vozaca i vrhunska zastita od vjetra (mislim da Deki ima malo visociji vizir). Moram reci da iako prilicno tezak, cim ne stojite u mjestu, vrlo lako upravljate ovom raketom, cak i po gradu. Medjutim, ja sam se tako opustio i u jednom trenutku sam morao da ga spustim u mjestu (Dexterr me je postedio, nisam napravio stetu ;D).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zavrsna obrada bi mogla biti bolja, ali to nije neki problem, standardno kod Kawasaki-ja. Najveci problem za pocetnike i one najnaprednije je prednje oslanjanje. To sredje iskusnim i prosjecnim vozacima nece mnogo smetati, samo ce traziti malko privikavanja, ali pocetnicima moze biti jako neprijatno kada osjete da motorcikl ne slusa bas trenutno komande na heblovima. Konkretno, problem je u tome sto ne paznjom mozete proklizati "preko nosa", ali ponavljam, to se nece desiti ako ste pazljivi i umjerini. Za slalom vozace takodje ovo nije povoljno jer, kao sto rekoh, tu je los odziv sa prednjeg tocka. Medjutim, duuuuge i brze krivine su mu poslastica, gasom namjestite teziste vise na zadnji tocak i uzivanje.

 

5. Moj utisak:

Pravi muski motor, zaista. Da zivimo u zemlji sa malo boljim putevima, samo ovakav motor bi koristio za putovanja, extremno brzo i sigurno sa zavrnutim gasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

KAWASAKI ZZR 1100.1990.god.Motor posjedovao nesto vise od sezone.Prilicno glomazan ali vrlo upravljiv motor.Nevjerovatna isporuka snage,silovita ubrzanja a pri tom imate osjecaj sigurnosti.Kocnice mozda i nisu bas dorasle zadatku.Motor udoban i odlican za brza putovanja.U vrijeme embarga 93.god i krize na benzinskim pumpama vracajuci se s mora iz CG potrosnja je bila 4.6 litara sto je za tu klasu vise nego dobro.Pristojan motor koji NEOPRAVDANO na trzistu i nema neku reputaciju.

Promenio član Zeleni 65

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

post-8659-0-36618200-1348133892_thumb.jpg

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 1990

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Do sada mesec dana svakodnevne voznje,grad,auto put...

 

3. Sta mi se dopada:

Polozaj sedenja na ovom motorciklu me je kupio gotovo odmah,ogroman motor sa tako dobrom upravljivoscu nisam vozio.Snaga,ubrzanje,stabilnost,u krivinama motor lezi neverovatno.Kamionski obrtni momenat kome nema kraja cini se.Takodje cinjenica da skoro isto ide sa saputnikom ili u solo voznji,nije skup da se kupi.Agregat izuzetno izdrzljiv (kazu mi stariji ljudi koji su ovom modelu Kawe dusu vadili,bezuspeno :) )Na auto putu mislim da mu nema ravnog motora prizvodnje ranih devedesetih.Potrosnja po gradu sa rastelovanim karburatorima je 5.7 litara normalne voznje sto me je faciniralo jer mi je njegov mladji brat od 600 kuba trosio od 6 do 7.5 litara ustelovan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Osim zavrsne obrade,fabricke kocnice su stvarno lose ako morate da zaustavite grdosiju sa neke vece brzine treba biti umeren sa kocnicamapost-8659-0-36618200-1348133892_thumb.jpg,ali to se lako i relativno jeftino resava sa pancirnim crevima,kvalitetnijim plocicama (toga bar sad ima da biras) i naravno novim kocionim uljem.Lampice za rezervu goriva zaista izludjuju u voznji pogotovu kad ti na auto putu pri vecoj brzini zablinkaju 2 crvene lampice,nimalo prijatan osecaj,znaci nema merac za gorivo.Estetski meni licno se ne svidja kraj repa koji je na sledecem modelu bas lepo uradjen.Lanac i lancanici su dosta skuplji od recimo nekih hiljadarki,po pitanju transmisije spada u grupu sa hajabusom zzr 1400 itd.

 

5. Moj utisak:

Motor po mom ukusu definitivno: Veliki,udoban,jak,mozda i prejak,i dan danas moze da se nosi sa najsavremenijim motorima.Za putovanja je odlican,ali i po gradu sa malo vise upoznavanja moze da se vozi bez ikakvih problema.Svaka pohvala za ovu matoru BIG Kawu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

1. Godiste motocikla koji ste vozili

 

:...po saobracajnoj 1993-ce,posledna serija C modela

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu

 

:...4 meseca ili 5000 km

 

3. Sta mi se dopada

 

:...sve...snaga..stabilnost...polozaj vozaca i udobnost...potrosnja...zastita od vetra...itd...

 

4. Sta je moglo biti bolje

 

:...stavio sam pancirna creva i sada bas nista...bio je best of the best kada se pojavio,ni sada ne zaostaje za novima,osm po dizajnu mozda,mada je i to stvar ukusa...

 

5. Moj utisak

 

:...fantastican motor,snazan i stabilan pri svim brzinama,pouzdan i ne preterano skup za odrzavanje...licno meni bas odgovara po svemu,prodao sam mnogo mladji motor da bih uzeo njega...odlicna kombinacije snage R-a i udobnosti F-a...prezadovoljan sam...motor je u odlicnom stanju i ostace kod mene dugo,dugo...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

...moj metalni ljubimac...1moto3.gif

 

post-25314-0-73879300-1388355037_thumb.jpg

 

post-25314-0-60157000-1388355074_thumb.jpg

 

 

post-25314-0-86935500-1388355196_thumb.jpg

 

 

 

...cini mi se da su slike malo prevelike ali neznam da ih smanjim,ako ima neki ADM neka pripomogne...hvala unapred...1care.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zitiste
  • Motocikl: Honda cb750 seven fifty
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

1990
[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

Dve sezone!!
[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
Skoro sve!! Udoban,snažan okretan motocikl za svoje dimenzije!! Moj ZZR1100  je imao ravan korman što ga je činilo još udobnijim
[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
Prednja kočnica nije dorasla zadatku!! Fabrički vizir je nizak!!
[b]5. Moj utisak:[/b] Izuzetan motocikl za te pare!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja